Renault Megane - Auto rodzinne « maluchy.pl
Advertisement

ciąża i poród

dziecko

kobieta

dla dzieci

rodzina

podróże

zobacz koniecznie

Renault Megane Hatchback

-

Nowe Renault Megane to atrakcyjne, intuicyjne w obsłudze auto, budzące poczucie bezpieczeństwa, które jest owocem poszukiwań atrakcyjnej, eleganckiej i dynamicznej stylistyki. Samochód jest niezwykle solidny i cechuje się wysoką jakością wykończenia, widoczną w wycięciach i połączeniach elementów nadwozia oraz doborze materiałów. W nowym modelu wykorzystano doświadczenie i postęp w zakresie niezawodności i trwałości osiągnięty we wszystkich modelach marki.

Konstrukcja i wyposażenie Nowego Renault Megane zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa w tej kategorii. Model jest wyposażony w dwa czujniki zderzenia bocznego oraz dwukomorowe poduszki chroniące klatkę piersiową i miednicę, wprowadzone w Renault Lagunie III i umożliwiające ograniczenie skutków zderzeń bocznych. Auto zdobyło 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Nowe Renault Megane dysponuje także licznymi atutami pod względem komfortu i ergonomii. Jest wyposażone w blok zegarów analogowo-cyfrowych i nowe przełączniki ogranicznika-regulatora prędkości, ułatwiające odczyt dzięki zastosowaniu różnych kolorów. Posiada również liczne elementy wyposażenia wywodzące się z wyższego segmentu, jak karta hands free pozwalająca na otwarcie
i uruchomienie samochodu oraz jego automatyczne zamknięcie po oddaleniu
się kierowcy oraz system nawigacji Carminat Bluetooth® DVD. Po raz pierwszy pojawi się również zaprojektowany specjalnie system audio 3D Sound by Arkamys®.

Nowe Renault Megane zapewnia osiągi na miarę oczekiwań, jakie budzi dynamiczna stylistyka tego modelu: pełna kontrola oraz precyzja prowadzenia zapewniają przyjemną i bezstresową jazdę. Auto dysponuje nową, bogatą, ofertą silników dCi i TCE, które cechują się doskonałymi osiągami i są przyjazne dla środowiska. Dwa silniki wysokoprężne emitują poniżej 120g CO2/km.

Nowe Renault Megane jest przyjazne dla środowiska – 95% jego masy stanowią komponenty nadające się do recyklingu po wycofaniu samochodu z eksploatacji. Zawiera również niemal 12% tworzyw sztucznych pochodzących z odzysku (średnio 22 kg).

Specyfikacja
Marka:Renault
Nazwa modelu:Megane
Cena (standard):60 700* PLN
Wersja:Hatchback
Moc silnika:85 KM
Ogólne
Pojemność:1461 [cm3]
Ilość cylindrów:4
Rodzaj paliwa:Benzyna
Maksymalny moment obrotowy:200 [Nm]
Prędkość obrotowa dla max. momentu obrotowego:1750 [obr/min]
Napęd:Przedni
Skrzynia biegów:Manualna
Liczba biegów:5
Liczba drzwi:5
Wymiary i masa
Rozstaw osi:2641 [mm]
Szerokość całkowita:2037 [m]
Wysokość całkowita:1471 [m]
Wysokość z otwartym bagażnikiem:1989 [m]
Długość całkowita:4295 [m]
Waga:1215 [kg]
Dopuszczalna masa całkowita:1743 [kg]
Pojemności i spalanie
Ilość miejsc:5
Zbiornik paliwa:118 [litry]
Prędkość maksymalna:175 [km/h]
Przyspieszenia od 0 do 100:12''90 [sec.]
Spalanie w mieście:5,3 [l/100km]
Spalanie poza miastem:4,1 [l/100km]
Średnie spalanie:4,5 [l/100km]
Gwarancje
Gwarancja podstawowa:36 [miesięcy]
Informacje dodatkowe
* Wersja Authentique 1.5 dCi 85

DODAJ OPINIĘ

NAJNOWSZE OPINIE

  • tajemniczy filip

    Moi rodzice mają takie auto, tyle że w wersji z największym silnikiem - tak, wtedy rzeczywiście jego temperament dopasowuje się do sylwetki. Niestety standardowe 85KM to nieporozumienie przy tej masie. W wersji Privilage jest po prostu elegancki - absulut

Zobacz wszystkie opinie »