Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

lunatykowanie dziecka

, mamy lunatykujÄ…cych dzieci zajrzyjcie
> , mamy lunatykujÄ…cych dzieci zajrzyjcie
agrafkaa
czw, 27 wrz 2012 - 10:27
Jasiek lunatykuje.Zdarza mu się co drugą noc.Bywa też że lunatykuje co noc,bywa też że noce są spokojne.Pije meliske bo myślałam że to mu pomoże przesypiać spokojnie ale to nie pomaga.Pediatra twierdzi że młody jest wrażliwcem i pewnie tak odreagowuje dzień.Wybudzanie z fazy trwa różnie od 5-30minut.Czuje się niewyspana bo sypiam na czuja.Według mnie przybiera to niebezpieczną faze.Zastanawiam się gdzie szukać pomocy.Czy to jest normalne że niektóre dzieci tak mają?Gdybam sobie że może jakiś psycholog nam pomoże?A może neurolog?Nie wiem jak ugryźć temat i gdzie szukać pomocy?

Ten post edytował agrafkaa nie, 30 wrz 2012 - 08:26
agrafkaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,817
Dołączył: nie, 15 lut 09 - 17:10
SkÄ…d: mazowieckie
Nr użytkownika: 25,489

GG:


post czw, 27 wrz 2012 - 10:27
Post #1

Jasiek lunatykuje.Zdarza mu się co drugą noc.Bywa też że lunatykuje co noc,bywa też że noce są spokojne.Pije meliske bo myślałam że to mu pomoże przesypiać spokojnie ale to nie pomaga.Pediatra twierdzi że młody jest wrażliwcem i pewnie tak odreagowuje dzień.Wybudzanie z fazy trwa różnie od 5-30minut.Czuje się niewyspana bo sypiam na czuja.Według mnie przybiera to niebezpieczną faze.Zastanawiam się gdzie szukać pomocy.Czy to jest normalne że niektóre dzieci tak mają?Gdybam sobie że może jakiś psycholog nam pomoże?A może neurolog?Nie wiem jak ugryźć temat i gdzie szukać pomocy?

--------------------



Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła
OLA77
czw, 27 wrz 2012 - 11:00
ja jako dziecko lunatykowałam. Przeszło samo. Ja myślę, że jesli np. nie wychodzi z domu, nie staje na oknie itp to zwyczajnie przeczekać.
OLA77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,534
Dołączył: nie, 11 mar 07 - 09:53
Skąd: KRAKóW
Nr użytkownika: 11,847

GG:


post czw, 27 wrz 2012 - 11:00
Post #2

ja jako dziecko lunatykowałam. Przeszło samo. Ja myślę, że jesli np. nie wychodzi z domu, nie staje na oknie itp to zwyczajnie przeczekać.

--------------------
agrafkaa
czw, 27 wrz 2012 - 11:12
kiedy ja pisze że sytuacje zaczynają przybierać niebezpieczną faze
agrafkaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,817
Dołączył: nie, 15 lut 09 - 17:10
SkÄ…d: mazowieckie
Nr użytkownika: 25,489

GG:


post czw, 27 wrz 2012 - 11:12
Post #3

kiedy ja pisze że sytuacje zaczynają przybierać niebezpieczną faze

--------------------



Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła
agrafkaa
nie, 30 wrz 2012 - 08:27
Czy tylko moje dziecko lunatykuje??
agrafkaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,817
Dołączył: nie, 15 lut 09 - 17:10
SkÄ…d: mazowieckie
Nr użytkownika: 25,489

GG:


post nie, 30 wrz 2012 - 08:27
Post #4

Czy tylko moje dziecko lunatykuje??

--------------------



Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła
kasia70
nie, 30 wrz 2012 - 08:45
Mój obecnie 12 letni syn lunatykował.Somnambulizm trwał u niego od około 8 roku życia do Kamil próbował przechodzić przez nieistniejące drzwi, skakał z oparcia łóżka,mąż musiał spać u niego w pokoju bo baliśmy sie że spadnie ze schodów- jego pokój jest na piętrze.
miał robione EEG - w normie, lekarz zlecił bo uznał że lunatykowanie może być oznaka zmian w mózgu.U niego tak nie było i wszystko przeszło,Od prawie roku jest spokój.a niewyspani chodziliśmy kilka lat.Nie tylko my byliśmy zmęczoni on po takiej nocy z przygodami tez był wymeczony.
Ja myśle że powinnaś poradzić się lekarza co robić i przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo syna.
kasia70


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 750
Dołączył: nie, 26 sie 07 - 16:43
Skąd: okolice Włocławka
Nr użytkownika: 15,939




post nie, 30 wrz 2012 - 08:45
Post #5

Mój obecnie 12 letni syn lunatykował.Somnambulizm trwał u niego od około 8 roku życia do Kamil próbował przechodzić przez nieistniejące drzwi, skakał z oparcia łóżka,mąż musiał spać u niego w pokoju bo baliśmy sie że spadnie ze schodów- jego pokój jest na piętrze.
miał robione EEG - w normie, lekarz zlecił bo uznał że lunatykowanie może być oznaka zmian w mózgu.U niego tak nie było i wszystko przeszło,Od prawie roku jest spokój.a niewyspani chodziliśmy kilka lat.Nie tylko my byliśmy zmęczoni on po takiej nocy z przygodami tez był wymeczony.
Ja myśle że powinnaś poradzić się lekarza co robić i przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo syna.
mariola233
pon, 01 paź 2012 - 16:00
moja corka jak miala 8 lat tez lunatykowala nawet drzwi wyjsciowe otwierala dobrze ze czujnie spalam.Przeszlo jej lunatykowanie:)
mariola233


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 569
Dołączył: śro, 02 lut 05 - 14:58
Skąd: chełm/Żyrardów
Nr użytkownika: 2,619

GG:


post pon, 01 paź 2012 - 16:00
Post #6

moja corka jak miala 8 lat tez lunatykowala nawet drzwi wyjsciowe otwierala dobrze ze czujnie spalam.Przeszlo jej lunatykowanie:)
> lunatykowanie dziecka, mamy lunatykujÄ…cych dzieci zajrzyjcie
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 12:41
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama