Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia   

przepyszne drożdżowe ślimaki ( zdjęcie)

> 
lea

Go??







post wto, 16 lis 2004 - 23:02
Post #1

właśnie upiekłam, są rewelacyjne !!! prze[is mam od koleżanki icon_smile.gif

1/2 kostki drożdży (50 gram) - mogą być dwa opak. suoszonych drożdży Oetkera

3/4 szklanki cukru

2 i 1/2 szklanki letniego mleka

1/2 łyżeczki soli

7 -8 szklanek mÄ…ki tortowej

2/3 kostki margaryny Kasi rozpuszczonej

do "farszu" : i cynamon, cukier, 1/3 Kasi rozpuszczonej

Drozdże wymieszać z mlekiem i cukrem i poczekać aż zaczną bąbelkować, trochę popracują. Do tego dodać resztę składników na ciasto i porządnie wyrobic, ciasto ma byc pulchne i odchodzic od dłoni. Takie ciasto ma sobie jeszcze rosnąć przez godzinę.

Potem podzielić na 4 częćci, rozwałkować, posmarować placek roztopioną margaryną, potem posypać obficie cukrem i cynamonem, zwinąć w rulonik i kroić dosyć szerokie paski.

Kłaść ślimakiem na wysmarowaną i wysypaną blaszkę.

Przed pieczeniem posmarować roztrzepanym jajem ale niekoniecznie, piec najlepiej na papierze do pieczenia ( nie koniecznie, ja piekę bez papieru ). 180 C do zarumienienia


Mamamona
wto, 16 lis 2004 - 23:08
obśliniłam klawiaturę icon_wink.gif

a ja tylko copy-paste, i już mi dysk spuchł od Waszych smakowitości icon_biggrin.gif
nie wspomę o innych częsciach ciała icon_wink.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Mamamona


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 514
Dołączył: śro, 16 kwi 03 - 22:26
SkÄ…d: warszawa
Nr użytkownika: 595




post wto, 16 lis 2004 - 23:08
Post #2

obśliniłam klawiaturę icon_wink.gif

a ja tylko copy-paste, i już mi dysk spuchł od Waszych smakowitości icon_biggrin.gif
nie wspomę o innych częsciach ciała icon_wink.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

--------------------
Pola 7, Miłosz 5,5. półroczami odliczam czas
Mika
wto, 16 lis 2004 - 23:45
Lea ile wychodzi ślimaczków z takiej porcji?
no i mam robotę na jutro -tylko mąkę muszę przytargać icon_lol.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post wto, 16 lis 2004 - 23:45
Post #3

Lea ile wychodzi ślimaczków z takiej porcji?
no i mam robotę na jutro -tylko mąkę muszę przytargać icon_lol.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Rafaelka
wto, 16 lis 2004 - 23:49
Polecam też wzbogacić farsz o rodzynki. A na wierzch polać lukrem utartym z cukru pudru i soku z cytryny. Pyszne.
Rafaelka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,213
Dołączył: wto, 22 kwi 03 - 21:35
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 618

GG:


post wto, 16 lis 2004 - 23:49
Post #4

Polecam też wzbogacić farsz o rodzynki. A na wierzch polać lukrem utartym z cukru pudru i soku z cytryny. Pyszne.

--------------------

goÅ›
śro, 17 lis 2004 - 09:17
Lea, jestem pod wrażeniem, wyglądają pięknie i z pewnością są przepyszne icon_wink.gif

mam pytanie:
Czy do ciasta nie trzeba dodawać rozpuszczonego tłuszczu, tzn. czy służy on w tym przypadku tylko do posmarowania rozwałkowanego placka?
goÅ›


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 658
Dołączył: wto, 20 kwi 04 - 12:11
Nr użytkownika: 1,677




post śro, 17 lis 2004 - 09:17
Post #5

Lea, jestem pod wrażeniem, wyglądają pięknie i z pewnością są przepyszne icon_wink.gif

mam pytanie:
Czy do ciasta nie trzeba dodawać rozpuszczonego tłuszczu, tzn. czy służy on w tym przypadku tylko do posmarowania rozwałkowanego placka?

--------------------
user posted image
lea

Go??







post śro, 17 lis 2004 - 09:36
Post #6

goÅ› 2/3 rozpuszczonej margaryny idzie do ciasta, reszta na posmarowanie icon_smile.gif

co do lukru ja nie używam, bo i tak są dostatecznie słodkie:)

mika - wychodzi tego duuuuzo ilośc hurtowa icon_smile.gif

dziś będę dzielić sąsiadów i rodzinkę icon_smile.gif
Małgoś.dz
śro, 17 lis 2004 - 09:48
Ja takie ślimaczki piekę ostatnio regularnie. Są przepyszne. icon_smile.gif
Chociaż, ja korzystam z przepisu, o troszkę innych proporcjach składników. Ale generalnie to chyba te same ślimaczki. icon_wink.gif

A moje wyglÄ…dajÄ… tak:

Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post śro, 17 lis 2004 - 09:48
Post #7

Ja takie ślimaczki piekę ostatnio regularnie. Są przepyszne. icon_smile.gif
Chociaż, ja korzystam z przepisu, o troszkę innych proporcjach składników. Ale generalnie to chyba te same ślimaczki. icon_wink.gif

A moje wyglÄ…dajÄ… tak:



--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
Mika
śro, 17 lis 2004 - 09:50
ciasto rośnie icon_wink.gif

Małgoś nie bądź taka,wrzuć swój przepis icon_wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 17 lis 2004 - 09:50
Post #8

ciasto rośnie icon_wink.gif

Małgoś nie bądź taka,wrzuć swój przepis icon_wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
goÅ›
śro, 17 lis 2004 - 10:01
CYTAT(lea)
goÅ› 2/3 rozpuszczonej margaryny idzie do ciasta, reszta na posmarowanie icon_smile.gif


Znaczy się nie wlewać wszystkiego, tylko zostawić sobie trochę w rondelku do posmarowania, tak?
Czy może roztopić całą , do ciatsa dodać 2/3 a resztą smarować?
Przepraszam że tak się dopytuję, ale nie spotkałam się jeszcze z przepisem w którym drożdżowe ciasto smaruje się tłuszczem...
goÅ›


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 658
Dołączył: wto, 20 kwi 04 - 12:11
Nr użytkownika: 1,677




post śro, 17 lis 2004 - 10:01
Post #9

CYTAT(lea)
goÅ› 2/3 rozpuszczonej margaryny idzie do ciasta, reszta na posmarowanie icon_smile.gif


Znaczy się nie wlewać wszystkiego, tylko zostawić sobie trochę w rondelku do posmarowania, tak?
Czy może roztopić całą , do ciatsa dodać 2/3 a resztą smarować?
Przepraszam że tak się dopytuję, ale nie spotkałam się jeszcze z przepisem w którym drożdżowe ciasto smaruje się tłuszczem...

--------------------
user posted image
lea

Go??







post śro, 17 lis 2004 - 10:04
Post #10

słonko, napisałam dokładnie w przepisie icon_smile.gif poczytaj sobie na spokojnie po kolei

2/3 margaryny rozpuszczonej idzie do ciasta
a 1/3 idzie do smarowania już rozwałkowanego ciasta icon_smile.gif
Małgoś.dz
śro, 17 lis 2004 - 10:14
CYTAT(goÅ›)
Przepraszam że tak się dopytuję, ale nie spotkałam się jeszcze z przepisem w którym drożdżowe ciasto smaruje się tłuszczem...


Goś, wszelkie drożdżowe bułeczki smaruje się masełkiem przed pieczeniem (a i po też można), więc naprawdę śmiało smaruj. Ja zawsze smaruję i świetnie to wpływa na smak. icon_smile.gif
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post śro, 17 lis 2004 - 10:14
Post #11

CYTAT(goÅ›)
Przepraszam że tak się dopytuję, ale nie spotkałam się jeszcze z przepisem w którym drożdżowe ciasto smaruje się tłuszczem...


Goś, wszelkie drożdżowe bułeczki smaruje się masełkiem przed pieczeniem (a i po też można), więc naprawdę śmiało smaruj. Ja zawsze smaruję i świetnie to wpływa na smak. icon_smile.gif

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
goÅ›
śro, 17 lis 2004 - 10:20
CYTAT(lea)
słonko, napisałam dokładnie w przepisie icon_smile.gif poczytaj sobie na spokojnie po kolei

2/3 margaryny rozpuszczonej idzie do ciasta
a 1/3 idzie do smarowania już rozwałkowanego ciasta icon_smile.gif


oczywiście icon_redface.gif , wystarczy uważnie przeczytać, ale zdjęcie Twoich ślimaków mnie oślepiło wink.gif

spróbuję zrobić w sobotę
goÅ›


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 658
Dołączył: wto, 20 kwi 04 - 12:11
Nr użytkownika: 1,677




post śro, 17 lis 2004 - 10:20
Post #12

CYTAT(lea)
słonko, napisałam dokładnie w przepisie icon_smile.gif poczytaj sobie na spokojnie po kolei

2/3 margaryny rozpuszczonej idzie do ciasta
a 1/3 idzie do smarowania już rozwałkowanego ciasta icon_smile.gif


oczywiście icon_redface.gif , wystarczy uważnie przeczytać, ale zdjęcie Twoich ślimaków mnie oślepiło wink.gif

spróbuję zrobić w sobotę

--------------------
user posted image
goÅ›
śro, 17 lis 2004 - 10:22
CYTAT(Małgoś.dz)
CYTAT(goÅ›)

Przepraszam że tak się dopytuję, ale nie spotkałam się jeszcze z przepisem w którym drożdżowe ciasto smaruje się tłuszczem...


Goś, wszelkie drożdżowe bułeczki smaruje się masełkiem przed pieczeniem (a i po też można), więc naprawdę śmiało smaruj. Ja zawsze smaruję i świetnie to wpływa na smak. icon_smile.gif


Bo ja zawsze roztrzepanym jajem traktuję... Ale zacznę masełkiem, dzięki wink.gif
goÅ›


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 658
Dołączył: wto, 20 kwi 04 - 12:11
Nr użytkownika: 1,677




post śro, 17 lis 2004 - 10:22
Post #13

CYTAT(Małgoś.dz)
CYTAT(goÅ›)

Przepraszam że tak się dopytuję, ale nie spotkałam się jeszcze z przepisem w którym drożdżowe ciasto smaruje się tłuszczem...


Goś, wszelkie drożdżowe bułeczki smaruje się masełkiem przed pieczeniem (a i po też można), więc naprawdę śmiało smaruj. Ja zawsze smaruję i świetnie to wpływa na smak. icon_smile.gif


Bo ja zawsze roztrzepanym jajem traktuję... Ale zacznę masełkiem, dzięki wink.gif

--------------------
user posted image
Arwena.
śro, 17 lis 2004 - 10:26
Jakie wy okrutne jesteście icon_wink.gif taaakie zdjęcia ja nic słodkiego nie mam icon_lol.gif teraz cały dzień bede siedzieć i mysleć tylko o tych ślimakach. icon_wink.gif

No chyba nie wytrzymam i poliżę monitor icon_mrgreen.gif
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post śro, 17 lis 2004 - 10:26
Post #14

Jakie wy okrutne jesteście icon_wink.gif taaakie zdjęcia ja nic słodkiego nie mam icon_lol.gif teraz cały dzień bede siedzieć i mysleć tylko o tych ślimakach. icon_wink.gif

No chyba nie wytrzymam i poliżę monitor icon_mrgreen.gif

--------------------
everybody lies
lea

Go??







post śro, 17 lis 2004 - 10:27
Post #15

goś - rozbełtanym jajeczkiem smaruje się już slimaki na blaszcze, a masełkiem lub margaryną ciasto jeszcze przed zawinięciem w roladkę
( rulonik )
Małgoś.dz
śro, 17 lis 2004 - 10:37
CYTAT(Mika)
MaÅ‚goÅ› nie bÄ…dź taka,wrzuć swój przepis  :wink:


Mika, przede wszystkim przepis nie jest mój. Pochodzi ze zbiorów forum kulinarnego CinCin (i na Mniammniam też widnieje), a autorem jest niejaka Bajaderka. icon_smile.gif

A to jest ten przepis:

CYNAMONOWE ZAWIJAŃCE
...czyli slimaczki cynamonowe troche inaczej. Ciasto wyrabia sie i formuje wieczorem, a piec mozna rano, tak, zeby byly gotowe do porannej kawy

1 szklanka mleka
2 duze jajka
1/2 szklanki cukru
5-6 lyzek masla
1/4 lyzeczki soli
4 szklanki maki
2 1/4 lyzeczki suchych drozdzy

Nadzienie:
2 lyzki roztopionego masla
1/2 szklanki cukru (moze byc brazowy)
1-2 lyzki cynamonu

Mleko lekko podgrzac, maslo rozpuscic. Drozdze zmieszac z lyzeczka cukru, lyzka maki i zalac 1/4 szklanki mleka, wymieszac i zostawic na 5-10 minut. Ze wszystkich skladnikow i rozczynu wyrobic miekkie, elastyczne ciasto, zostawic do wyrosniecia. Rozwalkowac prostokat o wymiarach okolo 40 x 25cm, posmarowac rozpuszconym maslem i posypac cukrem zmieszanym z cynamonem. Zwinac jak rolade, pokroic delkatnie, aby sie nie splaszczyly i ukladac w wysmarowanej maslem formie. Ja ukladam je dosc blisko siebie, bo lubie miekkie brzegi, ale mozna oczywiscie zachowac wieksze odstepy a wtedy buleczki beda bardziej chrupkie. Przykryc blache wysmarowana maslem folia i wlozyc do lodowki. Nastepnego dnia wyjac z lodowki na 1/2 godziny przed planowanym pieczeniem, aby mogly dojsc do temperatury pokojowej. Piec okolo 10 minut w temperatrze 200 st.C. Po upieczeniu mozna polukrowac dowolnym lukrem lub posypac cukrem pudrem.

Oczywiscie zawijance moga byc upieczone tego samego dnia, po uformowaniu zostawic do wyrosniecia w cieplym miejscu i piec jak powyzej. Wariacje: - do ciasta mozna dodac smazona skorke pomaranczowa, otarta skorke z cytryny lub rodzynki - do nadzienia oprocz wymienionych skladnikow mozna dolozyc rodzynki, orzechy, skorke pomaranczowa, kokos itp. - nadzienie mozna zrobic slodsze lub mniej slodkie w zaleznosci od smaku.
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post śro, 17 lis 2004 - 10:37
Post #16

CYTAT(Mika)
MaÅ‚goÅ› nie bÄ…dź taka,wrzuć swój przepis  :wink:


Mika, przede wszystkim przepis nie jest mój. Pochodzi ze zbiorów forum kulinarnego CinCin (i na Mniammniam też widnieje), a autorem jest niejaka Bajaderka. icon_smile.gif

A to jest ten przepis:

CYNAMONOWE ZAWIJAŃCE
...czyli slimaczki cynamonowe troche inaczej. Ciasto wyrabia sie i formuje wieczorem, a piec mozna rano, tak, zeby byly gotowe do porannej kawy

1 szklanka mleka
2 duze jajka
1/2 szklanki cukru
5-6 lyzek masla
1/4 lyzeczki soli
4 szklanki maki
2 1/4 lyzeczki suchych drozdzy

Nadzienie:
2 lyzki roztopionego masla
1/2 szklanki cukru (moze byc brazowy)
1-2 lyzki cynamonu

Mleko lekko podgrzac, maslo rozpuscic. Drozdze zmieszac z lyzeczka cukru, lyzka maki i zalac 1/4 szklanki mleka, wymieszac i zostawic na 5-10 minut. Ze wszystkich skladnikow i rozczynu wyrobic miekkie, elastyczne ciasto, zostawic do wyrosniecia. Rozwalkowac prostokat o wymiarach okolo 40 x 25cm, posmarowac rozpuszconym maslem i posypac cukrem zmieszanym z cynamonem. Zwinac jak rolade, pokroic delkatnie, aby sie nie splaszczyly i ukladac w wysmarowanej maslem formie. Ja ukladam je dosc blisko siebie, bo lubie miekkie brzegi, ale mozna oczywiscie zachowac wieksze odstepy a wtedy buleczki beda bardziej chrupkie. Przykryc blache wysmarowana maslem folia i wlozyc do lodowki. Nastepnego dnia wyjac z lodowki na 1/2 godziny przed planowanym pieczeniem, aby mogly dojsc do temperatury pokojowej. Piec okolo 10 minut w temperatrze 200 st.C. Po upieczeniu mozna polukrowac dowolnym lukrem lub posypac cukrem pudrem.

Oczywiscie zawijance moga byc upieczone tego samego dnia, po uformowaniu zostawic do wyrosniecia w cieplym miejscu i piec jak powyzej. Wariacje: - do ciasta mozna dodac smazona skorke pomaranczowa, otarta skorke z cytryny lub rodzynki - do nadzienia oprocz wymienionych skladnikow mozna dolozyc rodzynki, orzechy, skorke pomaranczowa, kokos itp. - nadzienie mozna zrobic slodsze lub mniej slodkie w zaleznosci od smaku.

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
Małgoś.dz
śro, 17 lis 2004 - 10:40
Aha, powiem jeszcze, że robiłam również zawijańce dwukolorowe: część ciasta posypałam cukrem i cynamonem, a część wysmarowałam białym twarogiem (przygotowanym na słodko).
SÄ… jeszcze pyszniejsze. icon_smile.gif
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post śro, 17 lis 2004 - 10:40
Post #17

Aha, powiem jeszcze, że robiłam również zawijańce dwukolorowe: część ciasta posypałam cukrem i cynamonem, a część wysmarowałam białym twarogiem (przygotowanym na słodko).
SÄ… jeszcze pyszniejsze. icon_smile.gif

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
Jutta
śro, 17 lis 2004 - 10:48
GoÅ› icon_lol.gif

ciasto posmarowane margaryną pozwala na lepszą "przyczepność" cynamonu który "pęcznieje" dzięki tłuszczowi.

Te zawijaski z rodzynkami, migdałami w słupkach sa niebiańskie icon_lol.gif
Jutta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,970
Dołączył: wto, 24 cze 03 - 13:22
Nr użytkownika: 859




post śro, 17 lis 2004 - 10:48
Post #18

GoÅ› icon_lol.gif

ciasto posmarowane margaryną pozwala na lepszą "przyczepność" cynamonu który "pęcznieje" dzięki tłuszczowi.

Te zawijaski z rodzynkami, migdałami w słupkach sa niebiańskie icon_lol.gif

--------------------
Moja wolność kończy się tam, gdzie zaczynaja prawa drugiego człowieka ...
Babcia Mateuszka 16.08.2003 i Julii 17.03.2006
Mika
śro, 17 lis 2004 - 12:58
Zrobione 01.gif i jakie pyyyyszne



w sobotę robię z drugiego przepisu i dodam migdały o których mówiła Jutta icon_biggrin.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 17 lis 2004 - 12:58
Post #19

Zrobione 01.gif i jakie pyyyyszne



w sobotę robię z drugiego przepisu i dodam migdały o których mówiła Jutta icon_biggrin.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Małgoś.dz
śro, 17 lis 2004 - 13:53
No Mika, Twoje zdjęcie mnie złamało. Idę wyciagnąć z zamrażalnika swoje ślimaki. Za pół godziny też będę się objadała. icon_smile.gif

Bo nie wiem czy wiecie, ale okazuje się, że surowe slimaki z powodzeniem mozna zamrażać. Ja układam je pojedynczo, żeby się nie posklejały. A potem tylko doprowadzić do temperatury pokojowej (jak mi się spieszy, np. mam nieoczekiwanych gości icon_wink.gif - to rozmrażam w podgrzanym piekarniku) i upiec. Są tak samo smaczne, jak świeżo przyrządzone. icon_smile.gif
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post śro, 17 lis 2004 - 13:53
Post #20

No Mika, Twoje zdjęcie mnie złamało. Idę wyciagnąć z zamrażalnika swoje ślimaki. Za pół godziny też będę się objadała. icon_smile.gif

Bo nie wiem czy wiecie, ale okazuje się, że surowe slimaki z powodzeniem mozna zamrażać. Ja układam je pojedynczo, żeby się nie posklejały. A potem tylko doprowadzić do temperatury pokojowej (jak mi się spieszy, np. mam nieoczekiwanych gości icon_wink.gif - to rozmrażam w podgrzanym piekarniku) i upiec. Są tak samo smaczne, jak świeżo przyrządzone. icon_smile.gif

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
> przepyszne drożdżowe Å›limaki ( zdjÄ™cie)
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 10:19
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama