Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

co na przebarwienia od słońca?

> 
Maćka
czw, 03 kwi 2003 - 09:18
Cześć dziewczyny
Poruszałam już ten temat na edziecku, ale odzew niewielki icon_sad.gif Mam przebarwienia na twarzy od słońca-po ciąży i nie wiem jak sobie z nimi poradzić icon_sad.gif Może któraś z Was ma na to radę?
Maćka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 09:10
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 326

GG:


post czw, 03 kwi 2003 - 09:18
Post #1

Cześć dziewczyny
Poruszałam już ten temat na edziecku, ale odzew niewielki icon_sad.gif Mam przebarwienia na twarzy od słońca-po ciąży i nie wiem jak sobie z nimi poradzić icon_sad.gif Może któraś z Was ma na to radę?

--------------------
Magda mama Julki
kasiarybka

Go??







post czw, 03 kwi 2003 - 09:56
Post #2

Cześć Maćka.
Nie ma cudownego środka który zlikwiduje te przebarwienia w ciągu tygodnia, musisz uzbroić się w cierpliwość.
Bardzo ważne żebyś zaczęła "leczyć" skórę od środka, czyli dowitaminizować ją, w szczególności witaminą C, ktora rozjaśnia przebarwienia., uważaj tylko na witaminy syntetyczne (jesli chcesz -mam dostęp do witamin 100 % naturalnych).Bardzo pomoze Ci również zestaw witamin z grupy B, MultiKaroten i witamina E.
To czy witamina jest naturalna czy syntetyczna, ma ogromne znaczenie....więc zwróć na to uwagę.....to naprawdę bardzo ważne.
Po za przyjmowaniem witamin, znajdż, najlepiej w aptece, serum z kwasami owocowymi i krem z witaminą C....jeśli chcesz uzyskać dobry wynik, nie kupuj tanich, niesprawdzonych środków.
Spokojnie poszukaj czegoś naprawdę dobrego.
Pozdrawiam i życzę powodzenia...KasiaRybka
AgaMamaTrojaczk...
czw, 03 kwi 2003 - 10:43
Sprawdź preparaty z firmy SVR w aptece, trochę drogie ale skuteczne. Jest też krem rozjaśniający czy też wybielający Erisa z serii pharmaceris. Tego kremu nie używałam, używałam innych z tej serii, nie takie strasznie drogie a dobre nawet dla alergików ( czyli dla mnie) icon_redface.gif icon_biggrin.gif icon_rolleyes.gif
AgaMamaTrojaczk...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 104
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:40
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 282




post czw, 03 kwi 2003 - 10:43
Post #3

Sprawdź preparaty z firmy SVR w aptece, trochę drogie ale skuteczne. Jest też krem rozjaśniający czy też wybielający Erisa z serii pharmaceris. Tego kremu nie używałam, używałam innych z tej serii, nie takie strasznie drogie a dobre nawet dla alergików ( czyli dla mnie) icon_redface.gif icon_biggrin.gif icon_rolleyes.gif

--------------------
Agnieszka zachwycona mama trojaczków: Jakuba, Łukasza, Michała ur. 26-06-2002
user posted image
AniaAsi
czw, 03 kwi 2003 - 11:56
Mam ten sam problem - po ostatnim lecie pojawiły mi się przebarwienia na twarzy wyglądające POTWORNIE!!!

Najgorsze, że umiejscowiły mi się głownie pod oczami. Wyobraźcie sobie takie brązowe paski poniżej linii "okołoocznej" - wyglądałam tak, jakby mój ukochany pasjami robił z mojej twarzy worek treningowy... icon_mad.gif
Używałam kremu wybielającego Pullanny, ale bez zachwytów. Teraz sezon zbliża się, a ja już po marcowych nartach miałam znowu wyraźne symptomy niechcianego brązu na pysku. Dodam, że jestem blondynką (typową icon_biggrin.gif ) z b. jasną cerą, więc wszelkie przebarwienia widać na mnie jak na dłoni...

Nie opalam się już oczywiście i w perpektywie myślowej wcale tego nie planuję, ale jak wiadomo przed słońcem człowiek nie schowa się zupełnie. Okulary, kapelusik, a te ultrafiolety i tak robią swoje. Chyba szmatę jakąś na mordkę założę...
Kosmetyczka odradziła mi wszelkie zabiegi wybielające, bo działają ponoć na krótką metę.


Radę z Wit. C wykorzystam z pewnością, ale czy Betakaroten to przypadkiem nie powoduje pigmentacji? A jak zapigmentuje właśnie w niechcianym miejscu?
No tak tylko pytam, zielona jestem, to pytam...
icon_smile.gif

Ania
AniaAsi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 173
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 09:40
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 278




post czw, 03 kwi 2003 - 11:56
Post #4

Mam ten sam problem - po ostatnim lecie pojawiły mi się przebarwienia na twarzy wyglądające POTWORNIE!!!

Najgorsze, że umiejscowiły mi się głownie pod oczami. Wyobraźcie sobie takie brązowe paski poniżej linii "okołoocznej" - wyglądałam tak, jakby mój ukochany pasjami robił z mojej twarzy worek treningowy... icon_mad.gif
Używałam kremu wybielającego Pullanny, ale bez zachwytów. Teraz sezon zbliża się, a ja już po marcowych nartach miałam znowu wyraźne symptomy niechcianego brązu na pysku. Dodam, że jestem blondynką (typową icon_biggrin.gif ) z b. jasną cerą, więc wszelkie przebarwienia widać na mnie jak na dłoni...

Nie opalam się już oczywiście i w perpektywie myślowej wcale tego nie planuję, ale jak wiadomo przed słońcem człowiek nie schowa się zupełnie. Okulary, kapelusik, a te ultrafiolety i tak robią swoje. Chyba szmatę jakąś na mordkę założę...
Kosmetyczka odradziła mi wszelkie zabiegi wybielające, bo działają ponoć na krótką metę.


Radę z Wit. C wykorzystam z pewnością, ale czy Betakaroten to przypadkiem nie powoduje pigmentacji? A jak zapigmentuje właśnie w niechcianym miejscu?
No tak tylko pytam, zielona jestem, to pytam...
icon_smile.gif

Ania
kasiarybka

Go??







post czw, 03 kwi 2003 - 12:04
Post #5

Naturalny Multi Karoten (zaznaczam NATURALNY ),zawiera w sobie Beta karoten, ktory jest przenośnikiem wit A.Wit A bardzo ważna jest w procesie widzenia, zapobiega kurzej ślepocie, wzmacnia paznokcie, skórę i włosy, umozliwia regenerację naskórka,zmniejsza przebarwienia pitmantacyjne skóry, poprawia wyglad cery suchej, zmęczonej i zwiotczałej.Pomaga eliminować infekcje, wzmacnia błony śluzowe, oraz zęby.
Zaznaczam jednak, że piszę tutaj o witaminie naturalnej tk. jak na przykład Multi Karoten firmy Nutrilite.
anonimowy

Go??







post czw, 03 kwi 2003 - 12:09
Post #6

Achaaaaa.....
No to rozumiem trochę więcej.
Dzięki serdeczne.
Ania
Nu (mama.marcina...
pon, 07 kwi 2003 - 15:05
[color=darkblue][/color]
Ja od kilku latek borykam się z problemem przebarwień - na krótką metę pomaga seria eksfoliacji (np. 10) w gabinecie kosmetycznym. Ale wystarczy wyjechać na nartki i po zawodach icon_sad.gif Mimo stosowania kremów ochronnych z duzym faktorem anty UVb/ UVA przebarwienia wracają.
Stosowałam kremy z hydrochinonem kiedys - obecnie dermatolodzy przestrzegają, bo ma rakotwórcze właściwości, pulannę też używałam - bez rewelacji, chanel anti taches coś tam - efekt w stosunku do wywalonej kasy baaardzo słaby. Najlepiej wybierz się do sprawdzonego dermatologa - ale z tego co wiem (czyli jak wieść gminna niesie icon_lol.gif ) kosmetolodzy czy dermatolodzy estetyczni lubia polecac głebokie pilingi czy inne dermabrazje, a prawda jest taka, że kosztowne toto, a żadnej gwarancji nikt Ci nie da, że będzie dobrze i przebarwienia znikną. Zalezy to od ich głębokości - jeśli sięgają skóry właściwej, to chyba nic i nikt im nie da rady.
Ja ostatio skupiam się na maskowaniu tych plam, bo brak mi kasy na jakies nowe cudowne środki - słyszałam, ze Neostrata (krem albo żel z kwasami owocowymi) daje efekty (około 80-100 zł tubka), ale sama nie próbowałam.

pozdrawiam
Nu (mama.marcina...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 372
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 10:49
Skąd: W-wa
Nr użytkownika: 463




post pon, 07 kwi 2003 - 15:05
Post #7

[color=darkblue][/color]
Ja od kilku latek borykam się z problemem przebarwień - na krótką metę pomaga seria eksfoliacji (np. 10) w gabinecie kosmetycznym. Ale wystarczy wyjechać na nartki i po zawodach icon_sad.gif Mimo stosowania kremów ochronnych z duzym faktorem anty UVb/ UVA przebarwienia wracają.
Stosowałam kremy z hydrochinonem kiedys - obecnie dermatolodzy przestrzegają, bo ma rakotwórcze właściwości, pulannę też używałam - bez rewelacji, chanel anti taches coś tam - efekt w stosunku do wywalonej kasy baaardzo słaby. Najlepiej wybierz się do sprawdzonego dermatologa - ale z tego co wiem (czyli jak wieść gminna niesie icon_lol.gif ) kosmetolodzy czy dermatolodzy estetyczni lubia polecac głebokie pilingi czy inne dermabrazje, a prawda jest taka, że kosztowne toto, a żadnej gwarancji nikt Ci nie da, że będzie dobrze i przebarwienia znikną. Zalezy to od ich głębokości - jeśli sięgają skóry właściwej, to chyba nic i nikt im nie da rady.
Ja ostatio skupiam się na maskowaniu tych plam, bo brak mi kasy na jakies nowe cudowne środki - słyszałam, ze Neostrata (krem albo żel z kwasami owocowymi) daje efekty (około 80-100 zł tubka), ale sama nie próbowałam.

pozdrawiam
lea

Go??







post pon, 07 kwi 2003 - 15:17
Post #8

Dziewczyny

być może Wasze przebarwienia , to faktycznie zmiany spowodowane przez słoneczko ale... bedąc w ciąży, często dochodzi do zmian barwy skóry: bywa na brzuchu, rękach rzadziej na twarzy ale bywa...
pozatym zmiany pigmentacyjne szczególnie te na twarzy, brzuchu i okolic oczu, mogą świadczyć o zaburzeniach wątroby lub nerek. Radzę skonsultować się zlekarzem i wykonać testy wątrobowe.

pozdrawiam - lea
Maćka
pon, 07 kwi 2003 - 19:43
Testy wątrobowe robiłam-w porządku, a plamy pojawiaja się okresowo-tylko w porze słonecznej icon_cry.gif więc myślę,że to nie wątróbka icon_biggrin.gif
Maćka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 09:10
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 326

GG:


post pon, 07 kwi 2003 - 19:43
Post #9

Testy wątrobowe robiłam-w porządku, a plamy pojawiaja się okresowo-tylko w porze słonecznej icon_cry.gif więc myślę,że to nie wątróbka icon_biggrin.gif

--------------------
Magda mama Julki
Nu (mama.marcina...
wto, 08 kwi 2003 - 11:32
Całe szczęście, u mnie to tez nie wątroba - robiłam badania
Nu (mama.marcina...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 372
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 10:49
Skąd: W-wa
Nr użytkownika: 463




post wto, 08 kwi 2003 - 11:32
Post #10

Całe szczęście, u mnie to tez nie wątroba - robiłam badania
Milly_

Go??







post śro, 28 maj 2003 - 15:12
Post #11

Mnie takie przebarwienie zrobiło się pod jednym okiem hm icon_lol.gif , no i poszłam z tym do dermatologa. Pani dr zaleciła stosowanie kremu La Roche Posay z dużym filtrem. Tylko i wyłącznie. Nie powinno się stosować maści, czy kremów wybielających w tak delikatnych okolicach (przypominam podocznych okolicach:)). Trzeba cierpliwości i po kilku miesiącach zniknęło jak ręką odjął.
Pozdrawia
Milly
> co na przebarwienia od słońca?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 29 mar 2024 - 07:49
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama