Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Warto kupić
Ważne tematy

Konkursy edukacyjne

Kontakt:
www.swietlik.edu.pl
Opis
Rozpoczęła się X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „ŒŚwietlik”. W tym Konkursie każdy znajdzie cośœ dla siebie! Nie czekaj! Zacznij fascynującą przygodę ze ŚŒwietlikiem już dzisiaj!

Organizatorem coraz popularniejszego Konkursu jest Fundacja Akademia Młodych Odkrywców. 14 marca 2017 r. uczniowie szkół podstawowych z całej Polski pochylą się nad fascynującymi zestawami pytań dotyczących przyrody i nauk œścisłych, które zostaną przygotowane osobno dla każdej klasy. Jak co roku Test Finałowy zostanie poprzedzony opublikowaniem na stronie internetowej zestawów doœświadczeń do samodzielnego przeprowadzenia.

Nad stworzeniem dla uczniów fascynujących zadań i rozwijających wyobraźŸnię eksperymentów czuwa grupa ludzi zafascynowanych dociekliwoœścią dzieci i młodzieży. Doœwiadczeni nauczyciele, praktykujący naukowcy i uczestnicy europejskich projektów badawczych tworzą dla uczniów niepowtarzalną okazję do sprawdzenia swoich naukowych predyspozycji i wiedzy z zakresu przyrody. Przy okazji przygotowań do Konkursu dzieci mogą w ciekawy sposób spędzać czas z rodziną, wzbogacać słownictwo i poszerzać swoje horyzonty. Pytania konkursowe dotyczą geografii, biologii, chemii, fizyki, matematyki, ekologii, techniki i medycyny i są dostosowane do wieku uczestników.
Organizatorzy dokładają starań, by żmudne przygotowania uczestników do Konkursu zostały docenione: wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy. Dodatkowo Laureaci Konkursu, których liczba w ostatniej edycji przekroczyła 10 000, otrzymują także nagrody rzeczowe.

Na stronie internetowej można znaleŸźć zestawy testów i doœwiadczeń z poprzednich edycji Konkursu.

Najważniejsze informacje:

Zapisy na stronie: www.swietlik.edu.pl

Informacje o Konkursie:

Biuro Konkursu: konkurs@swietlik.edu.pl
Telefon: 730 100 301

Najważniejsze terminy:

Zapisy do Konkursu: od 20 wrześœnia 2016 r. do 14 lutego 2017 r.

Ogłoszenie doœświadczeń konkursowych: 18 stycznia 2017 r.

TEST KONKURSOWY: 14 marca 2017 r.

Ogłoszenie wyników: 16 maja 2017 r.

Wysyłka nagród: od 5 czerwca 2017 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w Konkursie!