Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Warto kupić
Ważne tematy


PKO Festiwal Biegowy w Krynicy jeszcze większy i jeszcze ciekawszyJuż po raz siódmy organizatorzy PKO Festiwal Biegowego zapraszają biegaczy do Krynicy-Zdroju. Trzydniowa oferta obejmuje konkurencje dla biegaczy ulicznych i górskich, początkujących i zaawansowanych, dorosłych i dzieci, całe rodziny. Do tego spotkania z mistrzami biegania, warsztaty, koncerty...

PKO Festiwal Biegowy pozostaje najwszechstronniejszą i jedną z największych imprez biegowych w Polsce. W 2016 roku obejmuje ponad 30 biegów na dystansach od 300 metrów do 100 km, a łączna długość tras przekracza 300 km. Najtrudniejsze konkurencje Iron Run, czyli 9 biegów o łącznej długości 140 km, rozgrywanych przez 3 dni imprezy, a także Bieg 7 Dolin na czterech dystansach – 17, 34, 64 i 100 km. Ten pierwszy to zupełnie nowa propozycja dla tych, którzy chcieliby spróbować się w górach, ostatni zaś - rozgrywany w randze Mistrzostw Polski w Ultramaratońskim Biegu Górskim - rzuca wyzwanie tym, którzy śmiało poczynają sobie na podbiegach i zbiegach.

Największą popularnością od lat cieszy się Życiowa Dziesiątka - bieg na 10 km rozgrywany na opadającej na całej długości trasie z Krynicy do Muszyny. To tu padają najlepsze wyniki w kraju, to tu biegacze łamią swoje rekordy życiowe.

W programie imprezy są też Koral Maraton z Romą - swoistą mekką polskich biegaczy, Konspol Półmaraton z nową i szybką trasą do Tylicza czy Krynicka Mila. Uczestnicy Festiwalu ponownie pobiegną też nocą (trasy 5 i 7 km), a z pomocą kijków wdrapią się na szczyt Jaworzyny Krynickiej. Będą też doskonale się bawić w Biegu Przebierańców czy Biegu z Krawatem - tu liczy się przede wszystkim kreatywność, a nie szybkość.

Podczas 7. PKO Festiwalu Biegowego odbędą się tradycyjnie koncerty gwiazd polskiej estrady, EXPO ze 150 wystawcami (jedne z największych targów sportowych w Polsce) oraz spotkania z mistrzami sportu i pasjonatami biegania w ramach Forum Sport-Zdrowie-Pieniądze. Działać będzie też Strefa Dzieci z konkursami i nagrodami dla najmłodszych.

Trwają zapisy do imprezy - na 2 miesiące przed startem lista zgłoszeń zawiera już ponad 9 tys. osób z całej Polski i zagranicy! Dotychczasowy rekord frekwencji krynickiego święta biegów to 7 150 osób. Ciekawostką jest, że biegacze mogą sami skomponować sobie pakiet startowy. Podstawowa i najtańsza wersja to propozycja dla oszczędnych, pakiet Premium - m.in. z koszulką techniczną i chustą wielofunkcyjną - to okazja dla tych, którzy chcą wywieźć z Krynicy coś więcej niż wspomnienia i medale.

Pula nagród tegorocznego PKO Festiwalu Biegowego wynosi 450 000 złotych, a nagrodą główną jest samochód osobowy, ufundowany przez Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów „Koral”.

Atrakcji zatem nie zabraknie i każdy kto przyjedzie do Krynicy-Zdrój na pewno znajdzie dystans dla siebie i efektywnie spędzi czas podczas wielkiego biegowego święta.

Partnerem tytularnym 7. PKO Festiwalu Biegowego jest PKO Bank Polski.
Partnerzy strategiczni to Województwo Małopolskie, Miasta Krynica-Zdrój i Muszyna, Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów „Koral”, Muszynianka, Konspol Holding Sp. z o.o.

Partnerzy medialni imprezy: TVP S.A., TVP Sport, Rzeczpospolita, RMF FM, Onet, Bloomberg Businessweek Polska, Sukces, wSieci, Do Rzeczy, Wprost, Manager, Polish Market, Runner’s World, Men’s Health, Women’s Health, MaratonyPolskie.pl, Biegaczki.pl, Sadeczanin.info, maluchy.pl.

Więcej informacji: www.FestiwalBiegow.pl