ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Domowe sposoby na przejedzenie

-
Domowe sposoby na przejedzenie
Okres świąteczny, czy inne okazje do spotkań w gronie rodzinnym nie wpływają korzystnie na nasze żołądki. Suto zastawione stoły i ciężkie świąteczne menu sprawiają, że czujemy się ociężali, a nasze brzuchy pełne są trudnych do strawienia potraw. Jak możemy sobie z tym poradzić i jakie są domowe sposoby na przejedzenie?

Przejedzenie to stan, w którym organizm nie może poradzić sobie z nadmiarem spożytego pokarmu. W wyniku przejedzenia często dokucza nam niestrawność, bóle brzucha, zgaga, czy wzdęcia i gazy. Oto kilka domowych sposobów na przejedzenie.

Domowe sposoby na przejedzenie - herbaty i napary


  • herbata imbirowa, można ją przyrządzić ze świeżego kłącza lub ze sproszkowanego imbiru. Rozgrzewa żołądek, zwiększa produkcję soków trawiennych i przyspiesza przemianę materii.
  • napar z majeranku - łagodzi wszelkie problemy gastryczne wynikające z niestrawności. Trzy łyżeczki majeranku, zalewamy szklanką wrzątku i trzymamy pod przykryciem przez 15 minut.
  • czarna gorąca herbata rozgrzewa, stymuluje wydzielanie soków żołądkowych i pomaga organizmowi trawić tłuszcze,
  • zielona herbata szybko likwiduje uczucie pełności w żołądku,
  • czerwona herbata idealna, kiedy posiłek był zakrapiany alkoholem, likwiduje bowiem przykre skutki jego działania. Wspomaga też pracę wątroby, co pomaga uporać się z dużą ilością pokarmu.
  • herbata z melisy lub rumianku idealna przy bólu brzucha. Melisa łagodzi nudności
  • napar z dziurawca - przy przedłużającej się niestrawności, zgadze i przy bólu głowy


Domowe sposoby na przejedzenie - zioła i przyprawy


  • kminek lub koper - dobre na niestrawność. Łyżeczkę nasion popijamy szklanką ciepłej wody. Koper włoski działa rozkurczowo i zwalcza wzdęcia.
  • siemię lniane - doskonale działa na żołądek i jelita. Należy przygotować kleik z siemienia lnianego. Zalej wrzątkiem łyżkę mielonego siemienia, zamieszaj i odstaw na kilka minut. Podaj przejedzonej osobie do wypicia. Polecany jest nawet osobom cierpiącym na wrzody żołądka!


Sposoby na przejedzenie dla dorosłych - odrobina alkoholu


  • kieliszek mocnego alkoholu po posiłku - tylko dla dorosłych! Poprawia krążenie w jelitach i pobudzają pracę układu trawiennego. Wystarczy 50 g alkoholu, np. wódki z pieprzem, żołądkowej lub likieru ziołowego Jegermeister.

Pamiętajmy, że najlepszym sposobem na radzenie sobie z przejedzeniem jest oczywiście umiar i samokontrola.

Sprawdzone sposoby na przejedzenie

Domowe sposoby na przejedzenie - dodano: 2019-04-22

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.