Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Alergia na roztocza kurzu domowego

> 
marsjanka
śro, 30 lis 2005 - 16:56
Jak sobie radzicie w tym ciężkim okresie (czas ogrzewania) z dzieckiem uczulonym na roztocza kurzu. Oliwia ma w nocy zatkany nos, rano leje sie z nosa. Skóra ja swędzi. Najlepiej czuje sie na dworze. Jednak wiadomo najwięcej czasu przebywa w pmieszczeniu. Jak jej ulżyć?
marsjanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 372
Dołączył: pon, 13 wrz 04 - 18:11
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 2,088




post śro, 30 lis 2005 - 16:56
Post #1

Jak sobie radzicie w tym ciężkim okresie (czas ogrzewania) z dzieckiem uczulonym na roztocza kurzu. Oliwia ma w nocy zatkany nos, rano leje sie z nosa. Skóra ja swędzi. Najlepiej czuje sie na dworze. Jednak wiadomo najwięcej czasu przebywa w pmieszczeniu. Jak jej ulżyć?
moko.
śro, 30 lis 2005 - 18:51
Mukola my jakoś żyjemy. Pozbyliśmy się firan, zasłon, narzut, kwiatów, mamy materac dla alergików, pościel. Co 3 dni odkurzamy całe mieszkanie odkurzaczem wodnym (odkurzamy wszystko - materac, pościel, podłogi, sciany, karnisze, żaluzje, meble, wersalkę itp. Nie jest źle. Oskar kataru już nie miewa ale kaszle icon_sad.gif
Nawilżam powietrze dodatkowo, bo inaczej dziecko by mi sie udusiło kaszlem i katar by miał na bank.Aha temp w pokoju wynosi 19st lub mniej, bo inaczej Oskar źle znosi wyższą temperaturę.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 30 lis 2005 - 18:51
Post #2

Mukola my jakoś żyjemy. Pozbyliśmy się firan, zasłon, narzut, kwiatów, mamy materac dla alergików, pościel. Co 3 dni odkurzamy całe mieszkanie odkurzaczem wodnym (odkurzamy wszystko - materac, pościel, podłogi, sciany, karnisze, żaluzje, meble, wersalkę itp. Nie jest źle. Oskar kataru już nie miewa ale kaszle icon_sad.gif
Nawilżam powietrze dodatkowo, bo inaczej dziecko by mi sie udusiło kaszlem i katar by miał na bank.Aha temp w pokoju wynosi 19st lub mniej, bo inaczej Oskar źle znosi wyższą temperaturę.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
marsjanka
śro, 30 lis 2005 - 19:23
a używasz sprayów roztoczobójczych?
marsjanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 372
Dołączył: pon, 13 wrz 04 - 18:11
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 2,088




post śro, 30 lis 2005 - 19:23
Post #3

a używasz sprayów roztoczobójczych?
moko.
śro, 30 lis 2005 - 19:36
Nie..........miałam raz ale Oskarowi oczy łzawiły strasznie........
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 30 lis 2005 - 19:36
Post #4

Nie..........miałam raz ale Oskarowi oczy łzawiły strasznie........

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
ania24
nie, 15 sty 2006 - 13:38
własnie się dowiedziałam, zę mój roczny synek może mieć alergię na roztocze. Naraznie nie miał robionych żadnych testów. z tego co piszecie to wynika że tak. ja na grzejnikach kładę mokre ręczniki i używam nawilżacza, alei tak ma zatkany nos i kaszle jakby mial zapalenie oskrzeli. dostał leki zobaczymy co pomogą.mozemnacie jeszcze jakieś spoisoby. pozdrawim.[/i][/b]
ania24


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: nie, 15 sty 06 - 13:25
SkÄ…d: SKIERNIEWICE
Nr użytkownika: 4,590




post nie, 15 sty 2006 - 13:38
Post #5

własnie się dowiedziałam, zę mój roczny synek może mieć alergię na roztocze. Naraznie nie miał robionych żadnych testów. z tego co piszecie to wynika że tak. ja na grzejnikach kładę mokre ręczniki i używam nawilżacza, alei tak ma zatkany nos i kaszle jakby mial zapalenie oskrzeli. dostał leki zobaczymy co pomogą.mozemnacie jeszcze jakieś spoisoby. pozdrawim.[/i][/b]

--------------------
Dzieci sÄ… urocze, ale czasami...
moko.
nie, 15 sty 2006 - 13:43
wywalic z domu wszystko co sie da( dywany, koce, narzuty, firany, zasłony)
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post nie, 15 sty 2006 - 13:43
Post #6

wywalic z domu wszystko co sie da( dywany, koce, narzuty, firany, zasłony)

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
marsjanka
nie, 15 sty 2006 - 15:14
Noskowi pomoże Sterimar (bez recepty) bo to woda w sprayu.
My pomagamy jeszcze Flixonase.
Po informacji, że jest alergikiem większosć wywaliłam. Nie wiadomo kiedy znowu się nazbierało. Jednak teraz jest pod opieką alegologa, przyjmuje leki i nie jest aż tak tragicznie. Co pół roku psikam tapicerkę, dywan, pluszaki. Poszwy zmieniam 2 razy w tygodniu. Co 2 tygodnie wymieniam poduszkę (mam dwie, które mozna prać w 90 stopniach). Często wietrzę mieszkanie, nie dopuszczam aby było zbyt gorąco w domu.
Nawet tak sobie pomyślałam, ze jak stworze w domu takie idealne warunki to będąc w przedszkolu 9 godzin udusi mi się. Tam pełno grubych zasłon, dywanów, pluszaków i suszonych kompozycji.
marsjanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 372
Dołączył: pon, 13 wrz 04 - 18:11
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 2,088




post nie, 15 sty 2006 - 15:14
Post #7

Noskowi pomoże Sterimar (bez recepty) bo to woda w sprayu.
My pomagamy jeszcze Flixonase.
Po informacji, że jest alergikiem większosć wywaliłam. Nie wiadomo kiedy znowu się nazbierało. Jednak teraz jest pod opieką alegologa, przyjmuje leki i nie jest aż tak tragicznie. Co pół roku psikam tapicerkę, dywan, pluszaki. Poszwy zmieniam 2 razy w tygodniu. Co 2 tygodnie wymieniam poduszkę (mam dwie, które mozna prać w 90 stopniach). Często wietrzę mieszkanie, nie dopuszczam aby było zbyt gorąco w domu.
Nawet tak sobie pomyślałam, ze jak stworze w domu takie idealne warunki to będąc w przedszkolu 9 godzin udusi mi się. Tam pełno grubych zasłon, dywanów, pluszaków i suszonych kompozycji.
ania24
wto, 17 sty 2006 - 21:00
dzieki za rady icon_smile.gif . jutro się wyjasni, jedziemy zrobić badania krwi i sie dowiemy. a teraz to wariuje z tata. jeszcze niechodzi, ale bardzo by chcial tylko sie chyba boi. icon_biggrin.gif icon_smile.gif icon_surprised.gif .
ania24


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: nie, 15 sty 06 - 13:25
SkÄ…d: SKIERNIEWICE
Nr użytkownika: 4,590




post wto, 17 sty 2006 - 21:00
Post #8

dzieki za rady icon_smile.gif . jutro się wyjasni, jedziemy zrobić badania krwi i sie dowiemy. a teraz to wariuje z tata. jeszcze niechodzi, ale bardzo by chcial tylko sie chyba boi. icon_biggrin.gif icon_smile.gif icon_surprised.gif .

--------------------
Dzieci sÄ… urocze, ale czasami...
cjanna
wto, 21 lut 2006 - 14:14
Witam Wszystkich

Jestem tu nowa i mam 4-letnią alergiczkę, a największą alergię ma na roztocza
Piszecie we wcześniejszych postach o nawilżaczu.
Mnie odradzano nawilżacz powietrza-zarówno lekarz jak i gdzieś w internecie wyczytałam.Ponoć roztocza w wilgotnym powietrzu mają większą szansę na rowój i są wówczas bardziej szkodliwe.
Nawet miałam i sprzedałam po tych wiadomościach
Powiedzcie proszę o co chodzi z tymi nawilżaczami.
Można czy nie?
pozdrawiam
cjanna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: wto, 21 lut 06 - 13:52
SkÄ…d: Malbork
Nr użytkownika: 4,992

GG:


post wto, 21 lut 2006 - 14:14
Post #9

Witam Wszystkich

Jestem tu nowa i mam 4-letnią alergiczkę, a największą alergię ma na roztocza
Piszecie we wcześniejszych postach o nawilżaczu.
Mnie odradzano nawilżacz powietrza-zarówno lekarz jak i gdzieś w internecie wyczytałam.Ponoć roztocza w wilgotnym powietrzu mają większą szansę na rowój i są wówczas bardziej szkodliwe.
Nawet miałam i sprzedałam po tych wiadomościach
Powiedzcie proszę o co chodzi z tymi nawilżaczami.
Można czy nie?
pozdrawiam

--------------------
pozdrawiam
moko.
czw, 10 maj 2007 - 08:36
a nam jakby wszystko przeszło. Oskar w ogóle nie przyjmuje nic przeciw alergii, kataru, kaszlu nie ma, ale wciąż wyniki testów wskazują ogromną alergię na roztocza, kurz, trawe i inne. Ale objawów brak ........ icon_confused.gif
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post czw, 10 maj 2007 - 08:36
Post #10

a nam jakby wszystko przeszło. Oskar w ogóle nie przyjmuje nic przeciw alergii, kataru, kaszlu nie ma, ale wciąż wyniki testów wskazują ogromną alergię na roztocza, kurz, trawe i inne. Ale objawów brak ........ icon_confused.gif

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Kaszanka
czw, 10 maj 2007 - 08:51
Moko, z testów wychodzi, że mam przeogromną alergię na roztocza (bąbel na pół ręki) a w praktyce jest tak, że tylko tumany kurzu wywołują u mnie kichanie. Ale mimo wszystko, jak jak skończę się odczulać na pyłki rozpoczynam odczulanie na kurz.
Kaszanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,745
Dołączył: wto, 24 cze 03 - 11:58
Nr użytkownika: 858




post czw, 10 maj 2007 - 08:51
Post #11

Moko, z testów wychodzi, że mam przeogromną alergię na roztocza (bąbel na pół ręki) a w praktyce jest tak, że tylko tumany kurzu wywołują u mnie kichanie. Ale mimo wszystko, jak jak skończę się odczulać na pyłki rozpoczynam odczulanie na kurz.
A_KA
czw, 10 maj 2007 - 09:00
Ja niedługo będę miała robione testy... (choć bez nich też wiem, że na roztocza jestem uczulona na 100%)

Powiedzcie mi jak to jest z tym odczulaniem? Czy przynosi ono efekty tylko przy alergii objawiającej się katarem, kaszlem itp.? Czy może pomóc w alergii skórnej??

Myślałam o odczulaniu, bo sobie poradzić już nie mogę ze zmianami skórnymi... ale moja alergolog powiedziała, że tu odczulanie nic nie pomoże...

Się zastanawiam czy to prawda, czy może zbyć mnie chciała...
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post czw, 10 maj 2007 - 09:00
Post #12

Ja niedługo będę miała robione testy... (choć bez nich też wiem, że na roztocza jestem uczulona na 100%)

Powiedzcie mi jak to jest z tym odczulaniem? Czy przynosi ono efekty tylko przy alergii objawiającej się katarem, kaszlem itp.? Czy może pomóc w alergii skórnej??

Myślałam o odczulaniu, bo sobie poradzić już nie mogę ze zmianami skórnymi... ale moja alergolog powiedziała, że tu odczulanie nic nie pomoże...

Się zastanawiam czy to prawda, czy może zbyć mnie chciała...

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
moko.
wto, 15 maj 2007 - 08:57
za długo sie cieszyłam tym, że Oskar nie ma objawów. Od paru dni Oskar ma katar, kaszel. kicha, oczy mu łzawią. Nowe leki dostał, ale jednoznacznie jest stwierdzone, że Oskar nie ma astmy oskrzelowej 03.gif za to nie wiemy dalej skąd duszności:(
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post wto, 15 maj 2007 - 08:57
Post #13

za długo sie cieszyłam tym, że Oskar nie ma objawów. Od paru dni Oskar ma katar, kaszel. kicha, oczy mu łzawią. Nowe leki dostał, ale jednoznacznie jest stwierdzone, że Oskar nie ma astmy oskrzelowej 03.gif za to nie wiemy dalej skąd duszności:(

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Isahra
śro, 23 maj 2007 - 00:01
Moko : może źle zastosowałaś te preparaty w sprayu ? Mi lekarka mówiła, że ważne jest abym nie rozpylała tego przy małym i później przez ok1-2 h nie wpuszczać go do pokoju. I nie zaobserwowałam żadnych skutków ubocznych, mimo że oprócz tego piorę mu jeszcze wszystkie rzeczy w tym Alertexie do prania i normalnie jak ręką odjął przestał kaszleć i ciągnąć noskiem icon_smile.gif Może spróbuj raz jeszcze, mam nawet stronę tych preparatów gdzie jak chcesz to sobie poczytaj www.alertex.pl . I o tyle fajnie że nie jest w miarę cenowo, ostatnio znalazłam nawet za 18 zł icon_smile.gif Jak coś to pytaj.
Isahra


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: wto, 22 maj 07 - 23:32
Nr użytkownika: 14,498




post śro, 23 maj 2007 - 00:01
Post #14

Moko : może źle zastosowałaś te preparaty w sprayu ? Mi lekarka mówiła, że ważne jest abym nie rozpylała tego przy małym i później przez ok1-2 h nie wpuszczać go do pokoju. I nie zaobserwowałam żadnych skutków ubocznych, mimo że oprócz tego piorę mu jeszcze wszystkie rzeczy w tym Alertexie do prania i normalnie jak ręką odjął przestał kaszleć i ciągnąć noskiem icon_smile.gif Może spróbuj raz jeszcze, mam nawet stronę tych preparatów gdzie jak chcesz to sobie poczytaj www.alertex.pl . I o tyle fajnie że nie jest w miarę cenowo, ostatnio znalazłam nawet za 18 zł icon_smile.gif Jak coś to pytaj.
angel11
śro, 20 cze 2007 - 11:21
witam ja wczoraj byłam z moim Kubusiem na testach no i ma alergie na roztocza na 4+. Lekarka poleciła kupić pościel silikonową z anilany lub poliestru. kupić ALLERGOFF i spryskać łóżko ale dopiero w sierpniu. Bedzie do 10 roku życia na tabletkach a potem bedzie miał odczulanie podskórne. Narazie mamy spokój z kaszlem i to bez zyrtecu ale,aż sie boje gdy zacznie sie sezon grzewczy 32.gif
angel11


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 52
Dołączył: pon, 18 cze 07 - 18:22
SkÄ…d: ze ÅšlÄ…ska
Nr użytkownika: 14,983




post śro, 20 cze 2007 - 11:21
Post #15

witam ja wczoraj byłam z moim Kubusiem na testach no i ma alergie na roztocza na 4+. Lekarka poleciła kupić pościel silikonową z anilany lub poliestru. kupić ALLERGOFF i spryskać łóżko ale dopiero w sierpniu. Bedzie do 10 roku życia na tabletkach a potem bedzie miał odczulanie podskórne. Narazie mamy spokój z kaszlem i to bez zyrtecu ale,aż sie boje gdy zacznie sie sezon grzewczy 32.gif

--------------------
Madziunia
śro, 20 cze 2007 - 13:48
Kiedy zaczyna się sezon grzewczy moja córcia też ma problemy z oddychaniem mimo że jest uczulona na zarodniki pleśni.
Muszę cały czas podawac jej syrop Virlix. Niestety
Madziunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10
Dołączył: wto, 19 cze 07 - 13:12
Nr użytkownika: 14,997

GG:


post śro, 20 cze 2007 - 13:48
Post #16

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy moja córcia też ma problemy z oddychaniem mimo że jest uczulona na zarodniki pleśni.
Muszę cały czas podawac jej syrop Virlix. Niestety
marsjanka
śro, 20 cze 2007 - 22:56
CYTAT(angel11 @ śro, 20 cze 2007 - 13:21) *
witam ja wczoraj byłam z moim Kubusiem na testach no i ma alergie na roztocza na 4+. Lekarka poleciła kupić pościel silikonową z anilany lub poliestru. kupić ALLERGOFF i spryskać łóżko ale dopiero w sierpniu. Bedzie do 10 roku życia na tabletkach a potem bedzie miał odczulanie podskórne. Narazie mamy spokój z kaszlem i to bez zyrtecu ale,aż sie boje gdy zacznie sie sezon grzewczy 32.gif


latem moje dziecko jest też bez leków i trzyma sie

mam w domu pościel siliknową, to taka, którą można wlaśnie prac w temp 90 stopni

z różnych źródeł wiem, że odczulanie można zacząć po skończeniu 6 lat.

i też mam alergoff i pryskam co pół roku nie tylko łóżko ale i pluszaki, zasłony
marsjanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 372
Dołączył: pon, 13 wrz 04 - 18:11
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 2,088




post śro, 20 cze 2007 - 22:56
Post #17

CYTAT(angel11 @ śro, 20 cze 2007 - 13:21) *
witam ja wczoraj byłam z moim Kubusiem na testach no i ma alergie na roztocza na 4+. Lekarka poleciła kupić pościel silikonową z anilany lub poliestru. kupić ALLERGOFF i spryskać łóżko ale dopiero w sierpniu. Bedzie do 10 roku życia na tabletkach a potem bedzie miał odczulanie podskórne. Narazie mamy spokój z kaszlem i to bez zyrtecu ale,aż sie boje gdy zacznie sie sezon grzewczy 32.gif


latem moje dziecko jest też bez leków i trzyma sie

mam w domu pościel siliknową, to taka, którą można wlaśnie prac w temp 90 stopni

z różnych źródeł wiem, że odczulanie można zacząć po skończeniu 6 lat.

i też mam alergoff i pryskam co pół roku nie tylko łóżko ale i pluszaki, zasłony
moko.
czw, 21 cze 2007 - 10:38
Mój Oskar przyjmuje leki ciągle, teraz jest lepiej, bo oprócz kurzu jest alergikiem na wszystkie pyłki. teraz skończył się okres pylenia niektórych krzewow, więc jest o niebo lepiej. . . .
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post czw, 21 cze 2007 - 10:38
Post #18

Mój Oskar przyjmuje leki ciągle, teraz jest lepiej, bo oprócz kurzu jest alergikiem na wszystkie pyłki. teraz skończył się okres pylenia niektórych krzewow, więc jest o niebo lepiej. . . .

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
angel11
czw, 21 cze 2007 - 11:50
Marsjanka ze od 6 lat to lekarka mi mówiła, lecz jest to leczenie tabletami i mało skuteczne , a od 10 lat podskórne i skutkuje w 99%. a ile płaciłaś za pościel?
Dziś szalałam z odkurzaczem,ze ścierą ło matko upociłam sie jak mops.
angel11


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 52
Dołączył: pon, 18 cze 07 - 18:22
SkÄ…d: ze ÅšlÄ…ska
Nr użytkownika: 14,983




post czw, 21 cze 2007 - 11:50
Post #19

Marsjanka ze od 6 lat to lekarka mi mówiła, lecz jest to leczenie tabletami i mało skuteczne , a od 10 lat podskórne i skutkuje w 99%. a ile płaciłaś za pościel?
Dziś szalałam z odkurzaczem,ze ścierą ło matko upociłam sie jak mops.

--------------------
marsjanka
czw, 21 cze 2007 - 17:18
nie pamiętam już, ale kupowałam w Yusk, a nie w żadnym sklepie dla alergików
marsjanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 372
Dołączył: pon, 13 wrz 04 - 18:11
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 2,088




post czw, 21 cze 2007 - 17:18
Post #20

nie pamiętam już, ale kupowałam w Yusk, a nie w żadnym sklepie dla alergików
> Alergia na roztocza kurzu domowego
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 11:30
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama