Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Felerny Zinacef

> 
emce
sob, 31 mar 2007 - 21:29
Z powodu zapalenia oskrzeli Krzyś od zeszłego piątku dostawał Zinacef, do dziś było 16 dawek. Miało być jeszcze 2 (dziś wieczorem i jutro rano), ale pielęgniarka, która przyszła zrobić zastrzyk sprawdziła nr serii i powiedziała, że dostali zakaz wykonywania zastrzyków antybiotykiem z tej serii. Lekarka, do której zadzwoniłam poleciła zrezygnować z tych pozostałych dwóch dawek.

Czy ktos wie co jest nie tak z tym Zinacefem? icon_question.gif Krzyś przyjął już przecież 16 dawek "tego czegoś".

Przyznam, że po ostatnich aferach z Jelfą, potem z Bebilonem Pepti jestem przerażona icon_confused.gif
emce


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,342
Dołączył: pon, 02 cze 03 - 13:06
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 793

GG:


post sob, 31 mar 2007 - 21:29
Post #1

Z powodu zapalenia oskrzeli Krzyś od zeszłego piątku dostawał Zinacef, do dziś było 16 dawek. Miało być jeszcze 2 (dziś wieczorem i jutro rano), ale pielęgniarka, która przyszła zrobić zastrzyk sprawdziła nr serii i powiedziała, że dostali zakaz wykonywania zastrzyków antybiotykiem z tej serii. Lekarka, do której zadzwoniłam poleciła zrezygnować z tych pozostałych dwóch dawek.

Czy ktos wie co jest nie tak z tym Zinacefem? icon_question.gif Krzyś przyjął już przecież 16 dawek "tego czegoś".

Przyznam, że po ostatnich aferach z Jelfą, potem z Bebilonem Pepti jestem przerażona icon_confused.gif
mama_do_kwadratu
sob, 31 mar 2007 - 22:44
Antybiotyk ZINACEF wycofany ze sprzedaży

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wstrzymał obrót lekiem ZINACEF 750 mg. Decyzja dotyczy opakowań 10 fiolek proszku o numerze serii 6065 i dacie ważności sierpień 2008.

Lek, za który odpowiada firma Glaxo Smith Cline Export Ltd., jest proszkiem do sporządzania roztworu do wstrzykiwań domięśniowych i dożylnych. Decyzja Inspektoratu ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wstrzymał obrót lekiem w związku z decyzją Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego, który 3 dni temu wstrzymał obrót ZINACEFEM na terenie województwa lubelskiego podejrzewając, że nie spełnia on wymagań jakościowych. Wojewódzki Inspektor podjął tę decyzję po tym, jak dwaj lekarze zauważyli, że przy sporządzaniu roztworu zawiesina zmienia kolor.
(IAR)
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post sob, 31 mar 2007 - 22:44
Post #2

Antybiotyk ZINACEF wycofany ze sprzedaży

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wstrzymał obrót lekiem ZINACEF 750 mg. Decyzja dotyczy opakowań 10 fiolek proszku o numerze serii 6065 i dacie ważności sierpień 2008.

Lek, za który odpowiada firma Glaxo Smith Cline Export Ltd., jest proszkiem do sporządzania roztworu do wstrzykiwań domięśniowych i dożylnych. Decyzja Inspektoratu ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wstrzymał obrót lekiem w związku z decyzją Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego, który 3 dni temu wstrzymał obrót ZINACEFEM na terenie województwa lubelskiego podejrzewając, że nie spełnia on wymagań jakościowych. Wojewódzki Inspektor podjął tę decyzję po tym, jak dwaj lekarze zauważyli, że przy sporządzaniu roztworu zawiesina zmienia kolor.
(IAR)

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
emce
nie, 01 kwi 2007 - 16:08
Kurczę, no to niezły czad icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif mama, a skąd wzięłaś to info??? Bo ja mam inną serię i datę ważności. I na pewno roztwór nie zmieniał koloru.
Boje sie o tego mojego Krzysia - taki malutki, a jakieś swiństwo mu władowali...

A co mam zrobić z pozostałymi fiolkami antybiotyku? Zwrócic do apteki czy co?
emce


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,342
Dołączył: pon, 02 cze 03 - 13:06
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 793

GG:


post nie, 01 kwi 2007 - 16:08
Post #3

Kurczę, no to niezły czad icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif mama, a skąd wzięłaś to info??? Bo ja mam inną serię i datę ważności. I na pewno roztwór nie zmieniał koloru.
Boje sie o tego mojego Krzysia - taki malutki, a jakieś swiństwo mu władowali...

A co mam zrobić z pozostałymi fiolkami antybiotyku? Zwrócic do apteki czy co?
mama_do_kwadratu
nie, 01 kwi 2007 - 19:13
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/...5,0,230063.html
Nie martw siÄ™ Magda, na pewno wszystko OK, skoro masz innÄ… seriÄ™.
przytul.gif
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post nie, 01 kwi 2007 - 19:13
Post #4

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/...5,0,230063.html
Nie martw siÄ™ Magda, na pewno wszystko OK, skoro masz innÄ… seriÄ™.
przytul.gif

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
> Felerny Zinacef
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 21:51
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama