Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

kaszka/kleik do mleka

, poradźcie, proszę...
> , poradźcie, proszÄ™...
A_KA
śro, 21 lip 2010 - 17:00
No właśnie... podpowiedzcie mi proszę, czy są jakieś kaszki, które mogę podawać z mlekiem modyfikowanym/ewentualnie owockami, które... nie byłyby ryżowe? Zależałoby mi, nie ukrywam na błyskawicznych. Najlepiej bez owoców, ewentualnie jakieś jabłko czy banan są do przyjęcia...

Używamy kleiku kukurydzianego, ale chciałabym mieć coś na zamianę. A samo mleko to wydaje mi się - dla mojego głodomora - trochę mało. Zresztą samymi owocami - bez zagęszczenia - też wydaje mi się, że Adam się nie najada.

Do owoców raczej też odpada u nas Sinlac. Z braku laku - podaję mu go trochę, ale chyba nie powinnam...

Szukałam w sklepach, ale widzę z błyskawicznych tylko ryżowe/ryżowo-owocowe/ryżowo-pszenno-owocowe/ewentualnie pszenne, ale z miodem, które mam wrażenie Adama uczula (tzn. ta kaszka).

A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post śro, 21 lip 2010 - 17:00
Post #1

No właśnie... podpowiedzcie mi proszę, czy są jakieś kaszki, które mogę podawać z mlekiem modyfikowanym/ewentualnie owockami, które... nie byłyby ryżowe? Zależałoby mi, nie ukrywam na błyskawicznych. Najlepiej bez owoców, ewentualnie jakieś jabłko czy banan są do przyjęcia...

Używamy kleiku kukurydzianego, ale chciałabym mieć coś na zamianę. A samo mleko to wydaje mi się - dla mojego głodomora - trochę mało. Zresztą samymi owocami - bez zagęszczenia - też wydaje mi się, że Adam się nie najada.

Do owoców raczej też odpada u nas Sinlac. Z braku laku - podaję mu go trochę, ale chyba nie powinnam...

Szukałam w sklepach, ale widzę z błyskawicznych tylko ryżowe/ryżowo-owocowe/ryżowo-pszenno-owocowe/ewentualnie pszenne, ale z miodem, które mam wrażenie Adama uczula (tzn. ta kaszka).



--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
~just~
śro, 21 lip 2010 - 17:04
Moze kasza manna blyskawiczna...
~just~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 689
Dołączył: nie, 20 maj 07 - 19:26
SkÄ…d: To tu to tam
Nr użytkownika: 14,438

GG:


post śro, 21 lip 2010 - 17:04
Post #2

Moze kasza manna blyskawiczna...
A_KA
śro, 21 lip 2010 - 17:17
A czy kaszka manna błyskawiczna... jest naprawdę błyskawiczna? 37.gif

Bo mnie się wydaje, że i tak ileś tam czasu trzeba ją gotować... A modyfikowanego to gotować się nie powinno, więc nie bardzo wiem jak miałabym ją z mlekiem przygotować, żeby to zjadliwe było. No bo do owoców to powiedzmy mogę ugotować taką manną na wodzie i potem z owocami połączyć, a co z mlekiem?

A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post śro, 21 lip 2010 - 17:17
Post #3

A czy kaszka manna błyskawiczna... jest naprawdę błyskawiczna? 37.gif

Bo mnie się wydaje, że i tak ileś tam czasu trzeba ją gotować... A modyfikowanego to gotować się nie powinno, więc nie bardzo wiem jak miałabym ją z mlekiem przygotować, żeby to zjadliwe było. No bo do owoców to powiedzmy mogę ugotować taką manną na wodzie i potem z owocami połączyć, a co z mlekiem?



--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
~just~
śro, 21 lip 2010 - 17:30
A no to trzeba by sprawdzic. Ja, poniewaz nie mieszkam w Polsce takowej nie podawalam.

Teraz zagooglowalam i wyglada na to, ze blyskawiczna to ona jest, ale wsypana do gotujacego sie mleka. Nie wiem, moze na "cieplym" tez by wyszla....
~just~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 689
Dołączył: nie, 20 maj 07 - 19:26
SkÄ…d: To tu to tam
Nr użytkownika: 14,438

GG:


post śro, 21 lip 2010 - 17:30
Post #4

A no to trzeba by sprawdzic. Ja, poniewaz nie mieszkam w Polsce takowej nie podawalam.

Teraz zagooglowalam i wyglada na to, ze blyskawiczna to ona jest, ale wsypana do gotujacego sie mleka. Nie wiem, moze na "cieplym" tez by wyszla....
oluśia
śro, 21 lip 2010 - 20:38
AKA ja gotowałam kasze manne błyskawiczną na wodzie studziłam i dodawałam mleko w proszku icon_smile.gif
coÅ› takiego np. https://www.kupiec.pl/?kupiec=produkt&nr=24

Ten post edytował oluśia śro, 21 lip 2010 - 20:43
oluśia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,351
Dołączył: czw, 31 sty 08 - 16:49
Skąd: Głogów
Nr użytkownika: 17,936




post śro, 21 lip 2010 - 20:38
Post #5

AKA ja gotowałam kasze manne błyskawiczną na wodzie studziłam i dodawałam mleko w proszku icon_smile.gif
coÅ› takiego np. https://www.kupiec.pl/?kupiec=produkt&nr=24

--------------------
Oliwka 1997r.
Kacper 2007r.
Dirty Diana
śro, 21 lip 2010 - 20:53
Mam i używam taką


nie trzeba gotować, wsypuje się ją do ciepłej wody.
Dirty Diana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,791
Dołączył: czw, 03 kwi 08 - 15:54
Nr użytkownika: 19,139




post śro, 21 lip 2010 - 20:53
Post #6

Mam i używam taką


nie trzeba gotować, wsypuje się ją do ciepłej wody.

--------------------
A_KA
śro, 21 lip 2010 - 21:27
Oluśia... mam taką kaszę nawet w domu icon_smile.gif. W sumie mogę się pobawić, popróbować... Nie wiem czy przez butelkę to będzie chciał pić (jednak kaszka manna, jest chyba dużo "grubsza" niż taki kleik kukurydziany na przykład). Znowu do zjedzenia łyżeczką to by dość gęsta musiała być... bo za bardzo płynne rzeczy tu wyciakają icon_wink.gif. A gęstej to w ten sposób chyba nie zrobię... icon_confused.gif

Kaelsa... właśnie czegoś takiego szukam. Tylko, że... ta kaszka, którą podałaś jest mleczna. A my szukamy bezmlecznej, którą na Bebilonie Pepti dałoby się zrobić... 37.gif
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post śro, 21 lip 2010 - 21:27
Post #7

Oluśia... mam taką kaszę nawet w domu icon_smile.gif. W sumie mogę się pobawić, popróbować... Nie wiem czy przez butelkę to będzie chciał pić (jednak kaszka manna, jest chyba dużo "grubsza" niż taki kleik kukurydziany na przykład). Znowu do zjedzenia łyżeczką to by dość gęsta musiała być... bo za bardzo płynne rzeczy tu wyciakają icon_wink.gif. A gęstej to w ten sposób chyba nie zrobię... icon_confused.gif

Kaelsa... właśnie czegoś takiego szukam. Tylko, że... ta kaszka, którą podałaś jest mleczna. A my szukamy bezmlecznej, którą na Bebilonie Pepti dałoby się zrobić... 37.gif

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
oluśia
śro, 21 lip 2010 - 22:17
Ja już nie pamiętam proporcji jakie robiłam ale na początek mozesz zrobić taką nie bardzo gęstą do butelki
Ja też dodawałam do bebilonu pepti teraz już kaszki ryżowe z bobovity icon_smile.gif Moj Kacper do dziś na bezmlecznej .
Dawno już mu nie rogiłam muszę jutro kupić i zrobić na gęsto do miseczki 06.gif

Ten post edytował oluśia śro, 21 lip 2010 - 22:21
oluśia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,351
Dołączył: czw, 31 sty 08 - 16:49
Skąd: Głogów
Nr użytkownika: 17,936




post śro, 21 lip 2010 - 22:17
Post #8

Ja już nie pamiętam proporcji jakie robiłam ale na początek mozesz zrobić taką nie bardzo gęstą do butelki
Ja też dodawałam do bebilonu pepti teraz już kaszki ryżowe z bobovity icon_smile.gif Moj Kacper do dziś na bezmlecznej .
Dawno już mu nie rogiłam muszę jutro kupić i zrobić na gęsto do miseczki 06.gif

--------------------
Oliwka 1997r.
Kacper 2007r.
rysa154
sob, 31 lip 2010 - 18:54
z bobo vity jest kaszka manna, wystrczy dodac wode, pozatym chyba nestle ma kaszki w tekturowych pudełkach 7zbóż itp. i te sa do mleka napewno....
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post sob, 31 lip 2010 - 18:54
Post #9

z bobo vity jest kaszka manna, wystrczy dodac wode, pozatym chyba nestle ma kaszki w tekturowych pudełkach 7zbóż itp. i te sa do mleka napewno....

--------------------


A_KA
piÄ…, 06 sie 2010 - 20:15
Rybo... poszukam kaszki z Bobo Vity. Szukałam wcześniej czegoś takiego - nie znalazłam. Ale będę wnikliwiej teraz patrzeć icon_wink.gif

7 zbóż widziałam, ale nie mogłam trafić na bez owocową/bez dodatków. Skusiłam się kiedyś na tą z miodem - ale uczulała małego.

Póki co używamy kaszki mannej błyskawicznej (wsypywanej tylko do gorącej wody). Już się nauczyłam mniej więcej ile sypać, żeby to nie było za rzadkie/za gęste icon_wink.gif. No i kukurydziane też są w obiegu.
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post piÄ…, 06 sie 2010 - 20:15
Post #10

Rybo... poszukam kaszki z Bobo Vity. Szukałam wcześniej czegoś takiego - nie znalazłam. Ale będę wnikliwiej teraz patrzeć icon_wink.gif

7 zbóż widziałam, ale nie mogłam trafić na bez owocową/bez dodatków. Skusiłam się kiedyś na tą z miodem - ale uczulała małego.

Póki co używamy kaszki mannej błyskawicznej (wsypywanej tylko do gorącej wody). Już się nauczyłam mniej więcej ile sypać, żeby to nie było za rzadkie/za gęste icon_wink.gif. No i kukurydziane też są w obiegu.


--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
rysa154
piÄ…, 06 sie 2010 - 20:50
taka mialam na mysli

KASzka
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post piÄ…, 06 sie 2010 - 20:50
Post #11

taka mialam na mysli

KASzka

--------------------


A_KA
piÄ…, 06 sie 2010 - 21:14
Aaa... nie, taka kaszka nie wchodzi w grę. Ona na modyfikowanym jest, a ja szukam kaszki bezmlecznej, którą mogłabym do Bebilonu Pepti dodać...
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post piÄ…, 06 sie 2010 - 21:14
Post #12

Aaa... nie, taka kaszka nie wchodzi w grę. Ona na modyfikowanym jest, a ja szukam kaszki bezmlecznej, którą mogłabym do Bebilonu Pepti dodać...

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
monilka
piÄ…, 06 sie 2010 - 21:23
Karolkowa ja dodawałam jeszcze oprócz kaszki manny płatków owsianych zmiksowanych np. z owocami. Tylko ich też nie przygotuje się błyskawicznie. Gotowałam na wodzie, potem w lodówce czekały zmiksowane, żeby szybko podac. Z kaszkami też miałam problem żeby coś znaleźc Olce bezmlecznego, a nie ryżowego.
monilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,306
Dołączył: pią, 18 maj 07 - 00:18
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 14,364




post piÄ…, 06 sie 2010 - 21:23
Post #13

Karolkowa ja dodawałam jeszcze oprócz kaszki manny płatków owsianych zmiksowanych np. z owocami. Tylko ich też nie przygotuje się błyskawicznie. Gotowałam na wodzie, potem w lodówce czekały zmiksowane, żeby szybko podac. Z kaszkami też miałam problem żeby coś znaleźc Olce bezmlecznego, a nie ryżowego.
A_KA
piÄ…, 06 sie 2010 - 21:28
A te płatki owsiane to zmiksowane przed czy po ugotowaniu? W sumie to... Adam pewnie zjadłby już nie zmiksowane też icon_wink.gif.

PS. widzę, że ktoś kojarzy mój dawny nick icon_wink.gif (bo teraz to chyba widać A_KA, prawda? 43.gif )
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post piÄ…, 06 sie 2010 - 21:28
Post #14

A te płatki owsiane to zmiksowane przed czy po ugotowaniu? W sumie to... Adam pewnie zjadłby już nie zmiksowane też icon_wink.gif.

PS. widzę, że ktoś kojarzy mój dawny nick icon_wink.gif (bo teraz to chyba widać A_KA, prawda? 43.gif )

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
agnese
piÄ…, 06 sie 2010 - 21:37
a ryżowe czemu nie moga być?bo ja zagęszczałam bebilon peptti kleikiem ryzowym
agnese


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,091
Dołączył: pią, 10 kwi 09 - 20:19
Nr użytkownika: 26,621




post piÄ…, 06 sie 2010 - 21:37
Post #15

a ryżowe czemu nie moga być?bo ja zagęszczałam bebilon peptti kleikiem ryzowym

--------------------
F. 2008
A. 2011
A_KA
piÄ…, 06 sie 2010 - 21:47
Z braku laku icon_wink.gif czasem i ryżowe użyję. Ale omijać mamy, a przynajmniej bardzo ograniczać. A to z powodu zbyt dużego poziomu fosforanów wydalanych w moczu. Pod koniec sierpnia mamy pierwszą wizytę u nefrologa. Może on coś więcej mi powie. Bo jak na razie to mam jakieś "urywki" dotyczące żywienia Adama - od różnych lekarzy. I sama próbuję to w całość skleić.
A Adam KOCHA jeść. Zje wszystko i w każdej ilości 37.gif
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post piÄ…, 06 sie 2010 - 21:47
Post #16

Z braku laku icon_wink.gif czasem i ryżowe użyję. Ale omijać mamy, a przynajmniej bardzo ograniczać. A to z powodu zbyt dużego poziomu fosforanów wydalanych w moczu. Pod koniec sierpnia mamy pierwszą wizytę u nefrologa. Może on coś więcej mi powie. Bo jak na razie to mam jakieś "urywki" dotyczące żywienia Adama - od różnych lekarzy. I sama próbuję to w całość skleić.
A Adam KOCHA jeść. Zje wszystko i w każdej ilości 37.gif

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
monilka
piÄ…, 06 sie 2010 - 21:55
CYTAT(A_KA @ Fri, 06 Aug 2010 - 20:28) *
A te płatki owsiane to zmiksowane przed czy po ugotowaniu? W sumie to... Adam pewnie zjadłby już nie zmiksowane też icon_wink.gif.

PS. widzę, że ktoś kojarzy mój dawny nick icon_wink.gif (bo teraz to chyba widać A_KA, prawda? 43.gif )

Ania zmiksowane po ugotowaniu icon_wink.gif Ale jak zje nie miskowane to hulaj dusza i tylko gotuj. Tanie to to, a i zdrowsze od kaszek.
A Karolokowa mi się bardziej podobała, bo teraz widac tylko A_KA - chociaż teraz bardziej pasuje do imion dzieci icon_wink.gif
monilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,306
Dołączył: pią, 18 maj 07 - 00:18
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 14,364




post piÄ…, 06 sie 2010 - 21:55
Post #17

CYTAT(A_KA @ Fri, 06 Aug 2010 - 20:28) *
A te płatki owsiane to zmiksowane przed czy po ugotowaniu? W sumie to... Adam pewnie zjadłby już nie zmiksowane też icon_wink.gif.

PS. widzę, że ktoś kojarzy mój dawny nick icon_wink.gif (bo teraz to chyba widać A_KA, prawda? 43.gif )

Ania zmiksowane po ugotowaniu icon_wink.gif Ale jak zje nie miskowane to hulaj dusza i tylko gotuj. Tanie to to, a i zdrowsze od kaszek.
A Karolokowa mi się bardziej podobała, bo teraz widac tylko A_KA - chociaż teraz bardziej pasuje do imion dzieci icon_wink.gif
A_KA
piÄ…, 06 sie 2010 - 21:57
CYTAT(monilka @ Fri, 06 Aug 2010 - 21:55) *
A Karolokowa mi się bardziej podobała, bo teraz widac tylko A_KA - chociaż teraz bardziej pasuje do imion dzieci icon_wink.gif


Mi też się bardziej podobała icon_wink.gif. Ale co zrobić... Karolkowa już nie byłaby sprawiedliwa 06.gif
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post piÄ…, 06 sie 2010 - 21:57
Post #18

CYTAT(monilka @ Fri, 06 Aug 2010 - 21:55) *
A Karolokowa mi się bardziej podobała, bo teraz widac tylko A_KA - chociaż teraz bardziej pasuje do imion dzieci icon_wink.gif


Mi też się bardziej podobała icon_wink.gif. Ale co zrobić... Karolkowa już nie byłaby sprawiedliwa 06.gif

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
moko.
śro, 11 sie 2010 - 21:34
Ania z Humany jest kaszka bezmleczna ale ryżowo-kukurydziana.

Oraz bez gotowania kaszka 3 zboża, bezmleczna z Holle dla dzieci od 6 mca życia.
W ogóle z z Holle jest bardzo dużo kaszek bezmlecznych i nie tylko ryżowe.

Z bobovity jest manna bezmleczna, wieloowocowa.

Z nestle jest kaszka zdrowy brzuszek, owsiano-pszenna

Hipp ma bezmleczne kaszki glutenowe ale w PL ich nie ma. Zerknij na tÄ™ stronÄ™, masz tam wykaz bezmlecznych kaszek
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 11 sie 2010 - 21:34
Post #19

Ania z Humany jest kaszka bezmleczna ale ryżowo-kukurydziana.

Oraz bez gotowania kaszka 3 zboża, bezmleczna z Holle dla dzieci od 6 mca życia.
W ogóle z z Holle jest bardzo dużo kaszek bezmlecznych i nie tylko ryżowe.

Z bobovity jest manna bezmleczna, wieloowocowa.

Z nestle jest kaszka zdrowy brzuszek, owsiano-pszenna

Hipp ma bezmleczne kaszki glutenowe ale w PL ich nie ma. Zerknij na tÄ™ stronÄ™, masz tam wykaz bezmlecznych kaszek

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
A_KA
śro, 25 sie 2010 - 13:47
moko. ja dopiero dziś zobaczyłam, że jest nowy wpis w moim wątku icon_wink.gif. Dzięki. Będę się rozglądać w sklepach. Najczęściej zakupy robimy w Carrefoure, ewentualnie mąż w Tesco. W tym pierwszym ubogo jest bardzo jeśli chodzi o kaszki bezmleczne i nie ryżowe. W drugim w sumie nie patrzyłam. W sklepach małych spożywczych, gdzie też czasami bywam - to już w ogóle bieda z kaszkami.
Na razie radzimy sobie z manną błyskawiczną (do wrzątku) i kukurydzianą. Czasem też wchodzi w grę owsiana, ale to już zabawy więcej, bo podgotować to muszę icon_wink.gif.

Adam ogólnie jest wszystkożerny, więc problemu niby nie ma. Ale fajnie mieć wybór, żeby dziecko jadło różnorodnie, a nie w kółko to samo...

A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post śro, 25 sie 2010 - 13:47
Post #20

moko. ja dopiero dziś zobaczyłam, że jest nowy wpis w moim wątku icon_wink.gif. Dzięki. Będę się rozglądać w sklepach. Najczęściej zakupy robimy w Carrefoure, ewentualnie mąż w Tesco. W tym pierwszym ubogo jest bardzo jeśli chodzi o kaszki bezmleczne i nie ryżowe. W drugim w sumie nie patrzyłam. W sklepach małych spożywczych, gdzie też czasami bywam - to już w ogóle bieda z kaszkami.
Na razie radzimy sobie z manną błyskawiczną (do wrzątku) i kukurydzianą. Czasem też wchodzi w grę owsiana, ale to już zabawy więcej, bo podgotować to muszę icon_wink.gif.

Adam ogólnie jest wszystkożerny, więc problemu niby nie ma. Ale fajnie mieć wybór, żeby dziecko jadło różnorodnie, a nie w kółko to samo...



--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
> kaszka/kleik do mleka, poradźcie, proszÄ™...
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 13:39
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama