Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Pigułki a sex

> 
Wbmot
pon, 02 cze 2003 - 15:10
Mój problem jest taki:

Gdy biorę mikropigułki antykoncepcyjne czuję się świetnie, ale nie mam ochoty na sex icon_eek.gif

Gdy biorę dwufazowe pigułki to ochoty nadal brak, a pojawia się apetyt.

Gdy biorę trzyfazowe pigułki ochota na sex jest, a przy okazji tyję 10 kg w pół roku.


Czy któraś z Was bierze pigułki, po których nic nie przytyła i ma ochotę na sex?
Wbmot


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 483
Dołączył: pią, 21 mar 03 - 15:39
Nr użytkownika: 117




post pon, 02 cze 2003 - 15:10
Post #1

Mój problem jest taki:

Gdy biorę mikropigułki antykoncepcyjne czuję się świetnie, ale nie mam ochoty na sex icon_eek.gif

Gdy biorę dwufazowe pigułki to ochoty nadal brak, a pojawia się apetyt.

Gdy biorę trzyfazowe pigułki ochota na sex jest, a przy okazji tyję 10 kg w pół roku.


Czy któraś z Was bierze pigułki, po których nic nie przytyła i ma ochotę na sex?
burek
wto, 03 cze 2003 - 00:45
Weronisia aspiryna tak działa, ale to raczej zamiast. wink.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Pozdrowiska. icon_biggrin.gif
burek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,970
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:33
SkÄ…d: okolice Gliwic
Nr użytkownika: 193




post wto, 03 cze 2003 - 00:45
Post #2

Weronisia aspiryna tak działa, ale to raczej zamiast. wink.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Pozdrowiska. icon_biggrin.gif
eHermiona
wto, 03 cze 2003 - 08:52
Weronisiu, ja mam Wieszco i to tak działa icon_lol.gif tzn. nie wiem jeszcze co do tycia, bo za krótko Wieszco mam, ale jeśli chodzi o Todrugie, to.... hm hm. ALe co z tego, skoro męża nie mam.
eHermiona


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 702
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 22:19
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 222




post wto, 03 cze 2003 - 08:52
Post #3

Weronisiu, ja mam Wieszco i to tak działa icon_lol.gif tzn. nie wiem jeszcze co do tycia, bo za krótko Wieszco mam, ale jeśli chodzi o Todrugie, to.... hm hm. ALe co z tego, skoro męża nie mam.
Wbmot
wto, 03 cze 2003 - 12:22
Ojjj, wesołe z Was kobietki icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

A ja naprawdÄ™ mam z tym problem icon_sad.gif
Wbmot


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 483
Dołączył: pią, 21 mar 03 - 15:39
Nr użytkownika: 117




post wto, 03 cze 2003 - 12:22
Post #4

Ojjj, wesołe z Was kobietki icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

A ja naprawdÄ™ mam z tym problem icon_sad.gif
eHermiona
wto, 03 cze 2003 - 12:48
Ale ja naprawdę mówię poważnie!!!! Sama-Wiesz-Co nie ma (u mnie w każdym razie) żadnego negatywnego wpływu. Co nie dziwi, bo w końcu pigułki hamują owulację i to musi się odbić na nastroju. Coś na kształt sztucznej wczesnej ciąży. Tak ja to odczuwałam.
eHermiona


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 702
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 22:19
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 222




post wto, 03 cze 2003 - 12:48
Post #5

Ale ja naprawdę mówię poważnie!!!! Sama-Wiesz-Co nie ma (u mnie w każdym razie) żadnego negatywnego wpływu. Co nie dziwi, bo w końcu pigułki hamują owulację i to musi się odbić na nastroju. Coś na kształt sztucznej wczesnej ciąży. Tak ja to odczuwałam.
Wbmot
śro, 04 cze 2003 - 10:28
Hermiona boję się zaryzykować z tym Wieszco Ty masz wink.gif bo to też jest z hormonem. A jak to zadziała na mnie jak pigułka? Że nie będę miała ochoty? Mąż się chyba zapłacze icon_twisted.gif
Wbmot


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 483
Dołączył: pią, 21 mar 03 - 15:39
Nr użytkownika: 117




post śro, 04 cze 2003 - 10:28
Post #6

Hermiona boję się zaryzykować z tym Wieszco Ty masz wink.gif bo to też jest z hormonem. A jak to zadziała na mnie jak pigułka? Że nie będę miała ochoty? Mąż się chyba zapłacze icon_twisted.gif
eHermiona
śro, 04 cze 2003 - 10:43
No ale wiesz, Tocowiesz nie zaburza estrogenów/progesteronu, więc szansa na zmniejszenie się ochoty na hm hm jest niewielka. Wiadomo, każdy reaguje inaczej; ja na przykład reagowałam fatalnie na wszelkie pigułki.
eHermiona


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 702
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 22:19
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 222




post śro, 04 cze 2003 - 10:43
Post #7

No ale wiesz, Tocowiesz nie zaburza estrogenów/progesteronu, więc szansa na zmniejszenie się ochoty na hm hm jest niewielka. Wiadomo, każdy reaguje inaczej; ja na przykład reagowałam fatalnie na wszelkie pigułki.
Anuk
śro, 04 cze 2003 - 10:45
Kurcze ja też chcę wiedzieć co to jest "wieszco", czytam i czytam icon_eek.gif może za mało zaangażowana jestem i nie mogę się doszukać informacji = definicji same wiecie czego icon_sad.gif
Anuk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,479
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:41
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 235




post śro, 04 cze 2003 - 10:45
Post #8

Kurcze ja też chcę wiedzieć co to jest "wieszco", czytam i czytam icon_eek.gif może za mało zaangażowana jestem i nie mogę się doszukać informacji = definicji same wiecie czego icon_sad.gif

--------------------
Anuk

(Tylko głupoty nie da się wyleczyć...)[font="Comic Sans MS"][/font][size="1"][/size]
eHermiona
śro, 04 cze 2003 - 10:58
Mirena, ot co.
eHermiona


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 702
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 22:19
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 222




post śro, 04 cze 2003 - 10:58
Post #9

Mirena, ot co.
Wbmot
śro, 04 cze 2003 - 11:21
niby to działa tylko na macicę, a nie na cały organizm... ale założyć a potem wyciągać? I 300 euro do kosza?

No i to może spowodować poronienie... jejku sama nie wiem...
Wbmot


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 483
Dołączył: pią, 21 mar 03 - 15:39
Nr użytkownika: 117




post śro, 04 cze 2003 - 11:21
Post #10

niby to działa tylko na macicę, a nie na cały organizm... ale założyć a potem wyciągać? I 300 euro do kosza?

No i to może spowodować poronienie... jejku sama nie wiem...
eHermiona
śro, 04 cze 2003 - 14:27
Weronisiu, ja nie jestem żadną wyrocznią, ale tak naprawdę do poronienia może dojść tylko wtedy, kiedy jest ciąża i wtedy są pewne objawy, np. b. silne krwawienie i ból. Skoro Mirena osłabia krwawienie miesiączkowe albo nawet je likwiduje, to oznacza, że jest mała szansa na zajście w ciążę. Nie dajmy się zwariować, że jej działanie polega na usuwaniu ciąży, nie mówiąc o tym, że gdyby nasze organizmy nie usuwały same "niewydarzonych" (skrót myślowy) zarodków, to każda z nas miałaby już o kilkoro dzieci więcej niż w rzeczywistości - chodzi mi o samoistne poronienia w stadium kiedy nikt się żadnej ciąży nie domyśla czyli przed implantacją. Nie wierzę, no po prostu nie wierzę, żeby ktoś mógł naukowo udowodnić, że takie poronienie nastapiło, skoro żadne testy i badania tego nie są w stanie wykryć, bo stężenie hormonów jest jeszcze zbyt małe. To, że firma pisze, że na wypadek gdyby do ciąży doszło, to trzeba rozważyć aborcję itd. oznacza tyle, ze starają się asekurowac "na wypadek gdyby", bo wiadomo, że nic nie daje 100% ochrony przed ciążą oprócz celibatu. Na dobrą sprawę można by o to samo podejrzewać pigułki i to nawet bardziej, bo skoro po każdej serii następuje krwawienie, to na upartego czymże ono może byc innym jak nie usuwaniem ciąży, która mimo wszystko się przydarzyła?
Wydaje mi się, ze jeśli regularnie kontroluje się położenie wkładki (bo jesli się obniży czy zacznie wypadać to działanie jest osłabione, ale o to na pewno nie tak łatwo) i nie ma sensacji w rodzaju najpierw osłabienia miesiączki, a potem nagle dużego krwotoku i bólu, co mogłoby wskazywac na ciążę, to nie powinno być problemów.
eHermiona


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 702
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 22:19
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 222




post śro, 04 cze 2003 - 14:27
Post #11

Weronisiu, ja nie jestem żadną wyrocznią, ale tak naprawdę do poronienia może dojść tylko wtedy, kiedy jest ciąża i wtedy są pewne objawy, np. b. silne krwawienie i ból. Skoro Mirena osłabia krwawienie miesiączkowe albo nawet je likwiduje, to oznacza, że jest mała szansa na zajście w ciążę. Nie dajmy się zwariować, że jej działanie polega na usuwaniu ciąży, nie mówiąc o tym, że gdyby nasze organizmy nie usuwały same "niewydarzonych" (skrót myślowy) zarodków, to każda z nas miałaby już o kilkoro dzieci więcej niż w rzeczywistości - chodzi mi o samoistne poronienia w stadium kiedy nikt się żadnej ciąży nie domyśla czyli przed implantacją. Nie wierzę, no po prostu nie wierzę, żeby ktoś mógł naukowo udowodnić, że takie poronienie nastapiło, skoro żadne testy i badania tego nie są w stanie wykryć, bo stężenie hormonów jest jeszcze zbyt małe. To, że firma pisze, że na wypadek gdyby do ciąży doszło, to trzeba rozważyć aborcję itd. oznacza tyle, ze starają się asekurowac "na wypadek gdyby", bo wiadomo, że nic nie daje 100% ochrony przed ciążą oprócz celibatu. Na dobrą sprawę można by o to samo podejrzewać pigułki i to nawet bardziej, bo skoro po każdej serii następuje krwawienie, to na upartego czymże ono może byc innym jak nie usuwaniem ciąży, która mimo wszystko się przydarzyła?
Wydaje mi się, ze jeśli regularnie kontroluje się położenie wkładki (bo jesli się obniży czy zacznie wypadać to działanie jest osłabione, ale o to na pewno nie tak łatwo) i nie ma sensacji w rodzaju najpierw osłabienia miesiączki, a potem nagle dużego krwotoku i bólu, co mogłoby wskazywac na ciążę, to nie powinno być problemów.
eHermiona
śro, 04 cze 2003 - 14:32
A, jeszcze coś - dla mnie stan, w którym znajduje się wtedy macica przypomina ten w czasie karmienia,kiedy na skutek zmian hormonalnych błona śluzowa macicy jest tak cienka, że zdarza się zanik miesiączki -mnie się zdarzył, kiedy Jędrek miał rok - najpierw przez 6 miesięcy nie miałam, potem miałam, a potem znów przez 2 miesiące nie miałam i wróciło wszystko do normy - lekarz powiedział, ze to dlatego, ze karmię i endometrium jest za cienkie na miesiączkę. Jak więc mogłabym w tym czasie poronić?
eHermiona


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 702
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 22:19
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 222




post śro, 04 cze 2003 - 14:32
Post #12

A, jeszcze coś - dla mnie stan, w którym znajduje się wtedy macica przypomina ten w czasie karmienia,kiedy na skutek zmian hormonalnych błona śluzowa macicy jest tak cienka, że zdarza się zanik miesiączki -mnie się zdarzył, kiedy Jędrek miał rok - najpierw przez 6 miesięcy nie miałam, potem miałam, a potem znów przez 2 miesiące nie miałam i wróciło wszystko do normy - lekarz powiedział, ze to dlatego, ze karmię i endometrium jest za cienkie na miesiączkę. Jak więc mogłabym w tym czasie poronić?
Agnisma
pon, 30 cze 2003 - 23:56
Nie zauważyłam związku, między pigułkami ,a zmianą mojego libido icon_wink.gif
Agnisma


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,980
Dołączył: nie, 04 maj 03 - 23:05
Nr użytkownika: 680




post pon, 30 cze 2003 - 23:56
Post #13

Nie zauważyłam związku, między pigułkami ,a zmianą mojego libido icon_wink.gif

--------------------
Agnieszka -mama Natalki
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
Fuga
piÄ…, 04 lip 2003 - 12:09
Dzięki za taki wątek,
ja mam dokłądnie tak samo jak Hermiona - czuje sie jakbym była w ciąży i nie mam ochoty na nic, mam wielki brzuch i strasznie spuchnięce nogi, stopy i ręce i mdli mnie - okropność.
Ale fajnie, że nie jestem sama z takimi objawami, bo juz podejrzewałam u siebie ciężką hipohondrię icon_wink.gif
Próbuoałam już tysięcy różnych pigólek - najgorzej było po trójfazowych.
w ciągu dwóch tygodni przybyło mi 4 kilo mimo głodzenia się i nart icon_sad.gif
Pzdr
Fuga


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 109
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 15:44
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 527

GG:


post piÄ…, 04 lip 2003 - 12:09
Post #14

Dzięki za taki wątek,
ja mam dokłądnie tak samo jak Hermiona - czuje sie jakbym była w ciąży i nie mam ochoty na nic, mam wielki brzuch i strasznie spuchnięce nogi, stopy i ręce i mdli mnie - okropność.
Ale fajnie, że nie jestem sama z takimi objawami, bo juz podejrzewałam u siebie ciężką hipohondrię icon_wink.gif
Próbuoałam już tysięcy różnych pigólek - najgorzej było po trójfazowych.
w ciągu dwóch tygodni przybyło mi 4 kilo mimo głodzenia się i nart icon_sad.gif
Pzdr

--------------------
Fuga mama Kinki, czyli 2-letniej Karolinki
user posted image
jumapili

Go??







post czw, 10 lip 2003 - 00:09
Post #15

troche sie zaplatalam wtym internecie.Mama nie jestem , ale pigulki biore od 4 lat i to rozne , bo mialam rozne skutki uboczne typu krawawienie albo zanik miesiaczki( co mnie za bardzo stresowalo ze zaszlam w ciaze) i nigdy nie mialam takich objawow jak Wy. Zadnych opuchlizn tycia itd. Uwazam ze powinniscie skontaktowac sie z lekarzem i staranniej dobrac pigulki. sprawdzic pozom hormonow i tak dalej. Dodam ze sama mam olbrzymie tendencje do tycia i mysle ze to raczej nadmierny apetyt tudziez nieprawidlowe odzywianie i brak ruchu sa jego przyczyna.
pozdrawiam mocno
Dominika
Lua
czw, 10 lip 2003 - 14:30
A ja uważam, że branie tabletek osłabia apetyt na sex.
Brałam dwa rodzaje i za każdym razem nie miałam ochoty.

Teraz nie biorę w ogóle i jestem bardzo zadowolona wink.gif.
Pozdrawiam Lua
Lua


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,198
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 14:48
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 211




post czw, 10 lip 2003 - 14:30
Post #16

A ja uważam, że branie tabletek osłabia apetyt na sex.
Brałam dwa rodzaje i za każdym razem nie miałam ochoty.

Teraz nie biorę w ogóle i jestem bardzo zadowolona wink.gif.
Pozdrawiam Lua

--------------------
Mama Amelki (21.05.2002) i Alicji (26.04.2004)

aluc

Go??







post czw, 10 lip 2003 - 14:38
Post #17

paradoks to jest, bo z jednej strony możnaby bezpiecznie pobaraszkować, z drugiej strony baraszkować się nie chce...

brałam tabletki trójfazowe przez prawie 10 lat i faktycznie - ochota niby była, ale często tylko teoretyczna icon_wink.gif po odpuszczeniu tabletek ochota wróciła, a przecież niemąż ani nie wyprzystojniał, ani się bardziej romantyczny nie zrobił ani nic icon_lol.gif

no i przyznam się, że najlepszym afrodyzjakiem było majstrowanie Grubego icon_biggrin.gif
Lua
czw, 10 lip 2003 - 14:52
Aluc oj tak wink.gif . Majstrowanie Amla to była super zabawa i nie tylko wink.gif

A mąż rzeczywiście, na samo majstrowanie Amla nie zrobił się drugim Leonadro di Caprio.
(z resztÄ… di Caprio wcale mi siÄ™ nie podoba icon_lol.gif )

Coś w tym musi być wink.gif wink.gif wink.gif .

Lua
Lua


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,198
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 14:48
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 211




post czw, 10 lip 2003 - 14:52
Post #18

Aluc oj tak wink.gif . Majstrowanie Amla to była super zabawa i nie tylko wink.gif

A mąż rzeczywiście, na samo majstrowanie Amla nie zrobił się drugim Leonadro di Caprio.
(z resztÄ… di Caprio wcale mi siÄ™ nie podoba icon_lol.gif )

Coś w tym musi być wink.gif wink.gif wink.gif .

Lua

--------------------
Mama Amelki (21.05.2002) i Alicji (26.04.2004)

Coffee
piÄ…, 25 lip 2003 - 11:18
ja kiedys bralam Mercilon przez dwa lata i przytylam...
po odrzuceniu pigulek...kg tez jakos sie zgubily...ale zostal cellulit icon_exclaim.gif
poza tym ...rowniez mialam brak ochoty na sex...czyli pigulki byly podwojnie anty- baby icon_exclaim.gif

teraz karmie dwumiesieczne dziecie i mam zamiar brac Cerazette niestety boje sie, ze waga zacznie mi rosnac jak zaczne (bo dotad ladnie spada przy karmieniu)


pozdrawiam
Valeria
Coffee


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,294
Dołączył: pon, 07 lip 03 - 15:01
SkÄ…d: Londyn -Torun
Nr użytkownika: 887




post piÄ…, 25 lip 2003 - 11:18
Post #19

ja kiedys bralam Mercilon przez dwa lata i przytylam...
po odrzuceniu pigulek...kg tez jakos sie zgubily...ale zostal cellulit icon_exclaim.gif
poza tym ...rowniez mialam brak ochoty na sex...czyli pigulki byly podwojnie anty- baby icon_exclaim.gif

teraz karmie dwumiesieczne dziecie i mam zamiar brac Cerazette niestety boje sie, ze waga zacznie mi rosnac jak zaczne (bo dotad ladnie spada przy karmieniu)


pozdrawiam
Valeria

--------------------






"Ludzie s?abi zwykle nie wybaczaj? - to przywilej ludzi silnych "
irminka2
piÄ…, 25 lip 2003 - 13:21
Biorę od 4 lat Microgynon, żadnego tycia , żadnych objawów ubocznych , a zaczęłam je brać w wieku 40 lat , czyli jak niektórzy twierdzą ,że po 40 to już odstawiać , a nie zaczynać. Ochota na seks - u mnie zawsze icon_lol.gif
Polecam te tabletki , choć każda ma inny organizm i może reagowac inaczej niż ja.
Pozdrawiam
Irmina
irminka2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,828
Dołączył: pon, 16 cze 03 - 08:58
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 830

GG:


post piÄ…, 25 lip 2003 - 13:21
Post #20

Biorę od 4 lat Microgynon, żadnego tycia , żadnych objawów ubocznych , a zaczęłam je brać w wieku 40 lat , czyli jak niektórzy twierdzą ,że po 40 to już odstawiać , a nie zaczynać. Ochota na seks - u mnie zawsze icon_lol.gif
Polecam te tabletki , choć każda ma inny organizm i może reagowac inaczej niż ja.
Pozdrawiam
Irmina
> PiguÅ‚ki a sex
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 10:06
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama