Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

jak się pozbyć much??!!

, nie da się przed domem siedzieć :(
> , nie da się przed domem siedzieć :(
mlovea
pią, 26 lip 2013 - 20:38
Inwazja jakaś od ok. 2 tyg. Muszyska wstrętne spokoju nie dają. Nie ma mowy o grillu czy innym jedzeniu w ogrodzie, nie da się.

Są jakieś skuteczne sposoby odstraszajace muchy?
mlovea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: wto, 28 lip 09 - 20:33
Skąd: kuj-pom
Nr użytkownika: 28,432




post pią, 26 lip 2013 - 20:38
Post #1

Inwazja jakaś od ok. 2 tyg. Muszyska wstrętne spokoju nie dają. Nie ma mowy o grillu czy innym jedzeniu w ogrodzie, nie da się.

Są jakieś skuteczne sposoby odstraszajace muchy?

--------------------


joa133
sob, 27 lip 2013 - 12:35
zapytaj w sklepie ogrodniczym - ale nie market, tylko sklep ogrodniczy, mają różne preparaty do oprysku krzaków, tam często są larwy owadów.
joa133


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,675
Dołączył: wto, 15 wrz 09 - 15:28
Nr użytkownika: 29,117




post sob, 27 lip 2013 - 12:35
Post #2

zapytaj w sklepie ogrodniczym - ale nie market, tylko sklep ogrodniczy, mają różne preparaty do oprysku krzaków, tam często są larwy owadów.

--------------------
Julka (25.04.2006) & Sebastian (20.05.2008) & Łucja (05.02.2012) & Joa
Użytkownik usunięty

Go??







post pon, 29 lip 2013 - 07:43
Post #3

My mamy inwazje tzw. śkepaków. Jesrem zgryziona od stóp do głów. Dosłownie, nawet ucho mam nadżarte icon_sad.gif A nie mam jak się bronić siedząc w siodle icon_sad.gif Oj, na długo zapamiętam wczorajszy teren... Wróciłam do domu z koniem wyglądającym, jakby nawiał z rzeźni, zabiłam na nim TONĘ tego świństwa, krew lała się równo. Po rajdach dw dni temu siwe konie wracały zbroczone krwią... Zawodniczki też. Z tej oerspektywy fakt, ze niektóre jechały 10 godzin (dystans 90 km) napawa przerażeniem.

Moja koleżanka na działce ma takie spalające się spiralki. Stawia toto blisko ludzi i faktycznie owady nie dokuczają.
isaa
pon, 29 lip 2013 - 16:16
my pryskaliśmy brosem bagosel (komary, meszki, muchy). zawiesina w małej buteleczce do rozrabiania z wodą. mieliśmy taką plagę komarów, że wejście i wyjście z domy kończyło się nalotem do chałupy, na dworze nie dało się siedzieć, na ścianach zewnętrznych TYSIĄCE. pomogło. masochistycznie (JA byłam siłą niszczycielska owadów, ganiałam z opryskiwaczem) polałam po trawie, krzakach, chaszczach, kwiatach, drzewkach... polecam.

[użytkownik x] u nas też są. wszystkie 3 puchniemy jak użrą.
isaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,356
Dołączył: nie, 14 lis 04 - 20:04
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 2,310




post pon, 29 lip 2013 - 16:16
Post #4

my pryskaliśmy brosem bagosel (komary, meszki, muchy). zawiesina w małej buteleczce do rozrabiania z wodą. mieliśmy taką plagę komarów, że wejście i wyjście z domy kończyło się nalotem do chałupy, na dworze nie dało się siedzieć, na ścianach zewnętrznych TYSIĄCE. pomogło. masochistycznie (JA byłam siłą niszczycielska owadów, ganiałam z opryskiwaczem) polałam po trawie, krzakach, chaszczach, kwiatach, drzewkach... polecam.

[użytkownik x] u nas też są. wszystkie 3 puchniemy jak użrą.

--------------------
Iza i Ania (26.01.2004) i Asia(14.08.2006)...
user posted image

user posted image
mlovea
pon, 29 lip 2013 - 18:40
dzięki, sprawdzę ten bros
okien nie nadążam myć, ramy czarne od kropek icon_sad.gif
mlovea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: wto, 28 lip 09 - 20:33
Skąd: kuj-pom
Nr użytkownika: 28,432




post pon, 29 lip 2013 - 18:40
Post #5

dzięki, sprawdzę ten bros
okien nie nadążam myć, ramy czarne od kropek icon_sad.gif

--------------------


zosia730
wto, 18 lut 2014 - 19:03
Jeżeli blisko w ogrodzie czy na tarasie jest kontakt, to można kupić takie coś do kontaktu aby się ich pozbyć.
zosia730


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: wto, 18 lut 14 - 14:36
Nr użytkownika: 43,598




post wto, 18 lut 2014 - 19:03
Post #6

Jeżeli blisko w ogrodzie czy na tarasie jest kontakt, to można kupić takie coś do kontaktu aby się ich pozbyć.

--------------------
[sygnatura niezgodna z Regulaminem Forum]
Laos
sob, 31 maj 2014 - 09:56
Na duże powierzchnie sprzedają opryski rolnicze, takie jak do budynków inwentarskich.
Laos


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 75
Dołączył: wto, 29 sty 13 - 12:03
Nr użytkownika: 41,571




post sob, 31 maj 2014 - 09:56
Post #7

Na duże powierzchnie sprzedają opryski rolnicze, takie jak do budynków inwentarskich.
Marzena_42
pon, 23 cze 2014 - 13:29
Kiedyś znalazłam taki sposób, że przecinamy butelkę na pół. W dolną jej część wlewamy wodę z dużą ilością cukru, a górną część odwracamy do góry nogami i wsadzamy w część dolną , dolna część musi być na tyle wysoka aby ta górna nie dotykała wody z cukrem. Muchy wlatują do środka bo ciągną do słodkiego, zamaczają się w cukrze i już nie wylatują. Sprawdzone, tanie, domowe i skuteczne icon_wink.gif
Marzena_42


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21
Dołączył: śro, 11 cze 14 - 12:32
Nr użytkownika: 44,156




post pon, 23 cze 2014 - 13:29
Post #8

Kiedyś znalazłam taki sposób, że przecinamy butelkę na pół. W dolną jej część wlewamy wodę z dużą ilością cukru, a górną część odwracamy do góry nogami i wsadzamy w część dolną , dolna część musi być na tyle wysoka aby ta górna nie dotykała wody z cukrem. Muchy wlatują do środka bo ciągną do słodkiego, zamaczają się w cukrze i już nie wylatują. Sprawdzone, tanie, domowe i skuteczne icon_wink.gif
Dorcia.6
pon, 14 sie 2017 - 11:25
A próbowałaś może używać takiego środka jak reset strong ? Według mnie jest to jeden z lepszych preparatów. Polecam zwłaszcza do ogrodu i ogólnie na zewnątrz budynku. W pomieszczeniach szczerze mówiąc nie stosowałam, bo jednak jest to chemia (niby bezpieczna) i nie chciałabym aby miała bezpośredni kontakt z dziećmi.
Dorcia.6


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: pon, 19 cze 17 - 16:12
Nr użytkownika: 49,817




post pon, 14 sie 2017 - 11:25
Post #9

A próbowałaś może używać takiego środka jak reset strong ? Według mnie jest to jeden z lepszych preparatów. Polecam zwłaszcza do ogrodu i ogólnie na zewnątrz budynku. W pomieszczeniach szczerze mówiąc nie stosowałam, bo jednak jest to chemia (niby bezpieczna) i nie chciałabym aby miała bezpośredni kontakt z dziećmi.
> jak się pozbyć much??!!, nie da się przed domem siedzieć :(
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 16:49
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama