Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

OWSIKI???????

> 
OLA77
czw, 19 lis 2009 - 08:26
co może wskazywać na to że dziecię ma owsiki???? wiem że pewnie w necie jest, ale...
OLA77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,534
Dołączył: nie, 11 mar 07 - 09:53
Skąd: KRAKóW
Nr użytkownika: 11,847

GG:


post czw, 19 lis 2009 - 08:26
Post #1

co może wskazywać na to że dziecię ma owsiki???? wiem że pewnie w necie jest, ale...

--------------------
pirania
czw, 19 lis 2009 - 08:31
drapie sie
gorzej spi
narzeka na swedzenie
zesto chodzi do toalety.

pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
SkÄ…d: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post czw, 19 lis 2009 - 08:31
Post #2

drapie sie
gorzej spi
narzeka na swedzenie
zesto chodzi do toalety.



--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

OLA77
czw, 19 lis 2009 - 09:09
toaletę "nosi : jeszcze ze sobąicon_smile.gif czy się drapie?- czasami powie mi że ją robak w pupę "swędzi", spi tak różnie, czasami budzi się w nocy bo chce iść do nas do łóżka i zasypia po chwili.
a czy to cos można jakoś zobaczyć, czy owsiki są widoczne w kupie?
OLA77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,534
Dołączył: nie, 11 mar 07 - 09:53
Skąd: KRAKóW
Nr użytkownika: 11,847

GG:


post czw, 19 lis 2009 - 09:09
Post #3

toaletę "nosi : jeszcze ze sobąicon_smile.gif czy się drapie?- czasami powie mi że ją robak w pupę "swędzi", spi tak różnie, czasami budzi się w nocy bo chce iść do nas do łóżka i zasypia po chwili.
a czy to cos można jakoś zobaczyć, czy owsiki są widoczne w kupie?

--------------------
simonav
czw, 19 lis 2009 - 09:16
Tak są widoczne.Jak będziesz wieczorem myła córkę to obejrzyj też dupcię córki(okolice odbytu)
simonav


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 932
Dołączył: wto, 18 lis 08 - 21:40
SkÄ…d: wielkopolska
Nr użytkownika: 23,679




post czw, 19 lis 2009 - 09:16
Post #4

Tak są widoczne.Jak będziesz wieczorem myła córkę to obejrzyj też dupcię córki(okolice odbytu)

--------------------
PATRYCJA


KRYSTIAN
OLA77
czw, 19 lis 2009 - 09:17
CYTAT(simonav @ Thu, 19 Nov 2009 - 11:16) *
Tak są widoczne.Jak będziesz wieczorem myła córkę to obejrzyj też dupcię córki(okolice odbytu)

tzn?
OLA77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,534
Dołączył: nie, 11 mar 07 - 09:53
Skąd: KRAKóW
Nr użytkownika: 11,847

GG:


post czw, 19 lis 2009 - 09:17
Post #5

CYTAT(simonav @ Thu, 19 Nov 2009 - 11:16) *
Tak są widoczne.Jak będziesz wieczorem myła córkę to obejrzyj też dupcię córki(okolice odbytu)

tzn?

--------------------
simonav
czw, 19 lis 2009 - 09:23
CYTAT(OLA77 @ Thu, 19 Nov 2009 - 09:17) *
tzn?

To paskudztwo wyłazi na zewnątrz,w ten sposób np.ja zauważyłam kiedyś u Patryśki.Teraz wiesz o co chodzi? icon_smile.gif
https://www.pasozyty.net.pl/owsik/
simonav


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 932
Dołączył: wto, 18 lis 08 - 21:40
SkÄ…d: wielkopolska
Nr użytkownika: 23,679




post czw, 19 lis 2009 - 09:23
Post #6

CYTAT(OLA77 @ Thu, 19 Nov 2009 - 09:17) *
tzn?

To paskudztwo wyłazi na zewnątrz,w ten sposób np.ja zauważyłam kiedyś u Patryśki.Teraz wiesz o co chodzi? icon_smile.gif
https://www.pasozyty.net.pl/owsik/

--------------------
PATRYCJA


KRYSTIAN
OLA77
czw, 19 lis 2009 - 09:31
mam jasność dzięki:)
OLA77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,534
Dołączył: nie, 11 mar 07 - 09:53
Skąd: KRAKóW
Nr użytkownika: 11,847

GG:


post czw, 19 lis 2009 - 09:31
Post #7

mam jasność dzięki:)

--------------------
wiktore
piÄ…, 20 lis 2009 - 15:38
Możesz też jak śpi poświecic latarka w okolice odbytu i zobaczysz, bo właśnie wieczorem i w nocy wychodza do zewnątrz, zeby złożyc jaja. Dziecko jest nieznośne, niespokojne, drapie się.
Ja u siebie wyleczyłam owsiki pestkami dyni- jako, żem w ciązy i nic innego nie mogłam, lekarz zalecil babciny sposób. zadziałał. Zlapałam od małego.
wiktore


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,543
Dołączył: czw, 29 gru 05 - 19:07
Nr użytkownika: 4,401




post piÄ…, 20 lis 2009 - 15:38
Post #8

Możesz też jak śpi poświecic latarka w okolice odbytu i zobaczysz, bo właśnie wieczorem i w nocy wychodza do zewnątrz, zeby złożyc jaja. Dziecko jest nieznośne, niespokojne, drapie się.
Ja u siebie wyleczyłam owsiki pestkami dyni- jako, żem w ciązy i nic innego nie mogłam, lekarz zalecil babciny sposób. zadziałał. Zlapałam od małego.
Myssia
piÄ…, 20 lis 2009 - 15:47
O matko to i Kacper chyba ma 32.gif Śpi kiepsko, nerwowy, apetyt marny, ostatnio brzuch go pobolewał.
Do lekarza nie chcę chodzić ze względu na dużą zachorowalność.
Ale czy konieczne jest zaniesienie "próbki" do badania? i coś na receptę?
pewnie tak...
no to przez weekend nic nie zbadam 21.gif
Myssia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,230
Dołączył: pią, 20 lut 04 - 15:50
SkÄ…d: W-wa
Nr użytkownika: 1,469

GG:


post piÄ…, 20 lis 2009 - 15:47
Post #9

O matko to i Kacper chyba ma 32.gif Śpi kiepsko, nerwowy, apetyt marny, ostatnio brzuch go pobolewał.
Do lekarza nie chcę chodzić ze względu na dużą zachorowalność.
Ale czy konieczne jest zaniesienie "próbki" do badania? i coś na receptę?
pewnie tak...
no to przez weekend nic nie zbadam 21.gif

--------------------
Myssia mamusia Kacperka (03.03.04)


Myssia
piÄ…, 20 lis 2009 - 16:17
A wiecie może czy owsiki wychodzą zawsze jeśli są?
Bo coś badałam kiedyś co nie zawsze wychodzi, ale nie pamiętam co...
Myssia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,230
Dołączył: pią, 20 lut 04 - 15:50
SkÄ…d: W-wa
Nr użytkownika: 1,469

GG:


post piÄ…, 20 lis 2009 - 16:17
Post #10

A wiecie może czy owsiki wychodzą zawsze jeśli są?
Bo coś badałam kiedyś co nie zawsze wychodzi, ale nie pamiętam co...

--------------------
Myssia mamusia Kacperka (03.03.04)


simonav
piÄ…, 20 lis 2009 - 17:28
Według mnie wychodzi zawsze i w kupie jest też widoczne(jeśli dużo).Lekarstwo:Pyrantelum(dla dzieci w zawiesinie)dla dorosłych tabletki.(leczy się całą rodzinę)Kiedyś udało mi się kupić bez recepty.
simonav


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 932
Dołączył: wto, 18 lis 08 - 21:40
SkÄ…d: wielkopolska
Nr użytkownika: 23,679




post piÄ…, 20 lis 2009 - 17:28
Post #11

Według mnie wychodzi zawsze i w kupie jest też widoczne(jeśli dużo).Lekarstwo:Pyrantelum(dla dzieci w zawiesinie)dla dorosłych tabletki.(leczy się całą rodzinę)Kiedyś udało mi się kupić bez recepty.

--------------------
PATRYCJA


KRYSTIAN
OLA77
piÄ…, 20 lis 2009 - 18:06
w kupie nic nie widzęicon_smile.gif zaglądnięcie jej w nocy jak śpi do pupska- odpada- sama śpię a nawet gdyby nie to pewnie mała by sie obudziła, a tego wolę uniknąć, nerwowa nie jest, drapać też się jakoś nie drapie. No nic będę obserwować nadal jej kupska z patykiem w ręce:)
OLA77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,534
Dołączył: nie, 11 mar 07 - 09:53
Skąd: KRAKóW
Nr użytkownika: 11,847

GG:


post piÄ…, 20 lis 2009 - 18:06
Post #12

w kupie nic nie widzęicon_smile.gif zaglądnięcie jej w nocy jak śpi do pupska- odpada- sama śpię a nawet gdyby nie to pewnie mała by sie obudziła, a tego wolę uniknąć, nerwowa nie jest, drapać też się jakoś nie drapie. No nic będę obserwować nadal jej kupska z patykiem w ręce:)

--------------------
Myssia
piÄ…, 20 lis 2009 - 19:45
Kacperek jest u mojej mamy i mama ma prikaz qpę ogądać 03.gif
Myssia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,230
Dołączył: pią, 20 lut 04 - 15:50
SkÄ…d: W-wa
Nr użytkownika: 1,469

GG:


post piÄ…, 20 lis 2009 - 19:45
Post #13

Kacperek jest u mojej mamy i mama ma prikaz qpę ogądać 03.gif

--------------------
Myssia mamusia Kacperka (03.03.04)


anita
sob, 21 lis 2009 - 11:58
właśnie z owsikami jest ten bajer że często w kale są widoczne a badanie kału na obecność pasożytów jest ujemne, dlatego ja bym ślepo nie wierzyła...
czyli najlepsza metoda to obserwować kał, albo wieczorem zajrzeć w okolice odbytu, widać je jak wyłażą złozyć jaja.
Leczyć się powinna cała rodzina no i higiena, higiena, higiena...
niestety w przedszkolu, żłobku latwo można załapać..
anita


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,149
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 12:33
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 256

GG:


post sob, 21 lis 2009 - 11:58
Post #14

właśnie z owsikami jest ten bajer że często w kale są widoczne a badanie kału na obecność pasożytów jest ujemne, dlatego ja bym ślepo nie wierzyła...
czyli najlepsza metoda to obserwować kał, albo wieczorem zajrzeć w okolice odbytu, widać je jak wyłażą złozyć jaja.
Leczyć się powinna cała rodzina no i higiena, higiena, higiena...
niestety w przedszkolu, żłobku latwo można załapać..
Myssia
sob, 21 lis 2009 - 12:53
higiena to u nas jest. Ale wiecie jak w przedszkolu bywa.
A poza tym fałszywy alarm raczej....
oby!!
Myssia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,230
Dołączył: pią, 20 lut 04 - 15:50
SkÄ…d: W-wa
Nr użytkownika: 1,469

GG:


post sob, 21 lis 2009 - 12:53
Post #15

higiena to u nas jest. Ale wiecie jak w przedszkolu bywa.
A poza tym fałszywy alarm raczej....
oby!!

--------------------
Myssia mamusia Kacperka (03.03.04)


domi
pon, 19 kwi 2010 - 19:09
Ja mam ten problem, że lekarka nie chce przepisać leku, twierdząc, że nie można tak często dziecku podawać leków. Dominika od stycznia sporo chorowała, dostawała co 2 tygodnie leki , w tym antybiotyk. Miałam pobrać dziecku kał do badania. Po pierwsze nie wiem jak to zrobić u 7-letniego dziecka? Po drugie jestem pewna, ze nic nie wykaże bo jeszcze nigdy nic nie wykazało. Pamietam gdy byłam mała i bracia mieli widoczne owsiki przy podcieraniu a w badaniu nic nie wyszło. Męczyliśmy sie całą rodziną (potem wszyscy dostali) bardzo długo bo lekarka uparcie nie dawała leków. Ja trochę oszukałam lekarkę bo widziałam męczącą sie Dominisie a ona wstydziła sie isc do szkoły by sie nie drapać. Kupiłam więc w jednej aptece bez recepty i jej podałam. Tylko, że powinnam po 2 tygodniach podac ponownie a sądzę, ze już mi nie wydadzą drugi raz bez recepty. Nie powinno sie polegać tylko na badaniach, zwłaszcza niepewnych. Czy lepiej podać dziecku ponownie lek czy zarazić całą rodzinę byśmy sie wszyscy meczyli miesiacami? Dla mnie to drugie jest nie do pomyślenia!

Jeśli chodzi o pestki dyni to nie wiem jak to mozliwe, ze pomogło... . U mnie sie nie sprawdziło a wręcz "żarłam" je swego czasu, aż do obrzydzenia przez kilka m-cy. Nie ustrzegłam sie (dostałam po dziecku) , wreszcie nie wytrzymałam swędzenia...szłam po receptę po lek. To mają być takie zwykłe łuskane pestki jakie mozna kupić w spożywczaku?
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
SkÄ…d: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post pon, 19 kwi 2010 - 19:09
Post #16

Ja mam ten problem, że lekarka nie chce przepisać leku, twierdząc, że nie można tak często dziecku podawać leków. Dominika od stycznia sporo chorowała, dostawała co 2 tygodnie leki , w tym antybiotyk. Miałam pobrać dziecku kał do badania. Po pierwsze nie wiem jak to zrobić u 7-letniego dziecka? Po drugie jestem pewna, ze nic nie wykaże bo jeszcze nigdy nic nie wykazało. Pamietam gdy byłam mała i bracia mieli widoczne owsiki przy podcieraniu a w badaniu nic nie wyszło. Męczyliśmy sie całą rodziną (potem wszyscy dostali) bardzo długo bo lekarka uparcie nie dawała leków. Ja trochę oszukałam lekarkę bo widziałam męczącą sie Dominisie a ona wstydziła sie isc do szkoły by sie nie drapać. Kupiłam więc w jednej aptece bez recepty i jej podałam. Tylko, że powinnam po 2 tygodniach podac ponownie a sądzę, ze już mi nie wydadzą drugi raz bez recepty. Nie powinno sie polegać tylko na badaniach, zwłaszcza niepewnych. Czy lepiej podać dziecku ponownie lek czy zarazić całą rodzinę byśmy sie wszyscy meczyli miesiacami? Dla mnie to drugie jest nie do pomyślenia!

Jeśli chodzi o pestki dyni to nie wiem jak to mozliwe, ze pomogło... . U mnie sie nie sprawdziło a wręcz "żarłam" je swego czasu, aż do obrzydzenia przez kilka m-cy. Nie ustrzegłam sie (dostałam po dziecku) , wreszcie nie wytrzymałam swędzenia...szłam po receptę po lek. To mają być takie zwykłe łuskane pestki jakie mozna kupić w spożywczaku?

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
niewidzialna
pon, 19 kwi 2010 - 19:44
Mila często przynosiła te "prezenty" z przedszkola a, że za często to lekarstwo nie można też podawać więc leczyliśmy też wodą z kiszonej kapusty i kanapkami z czosnkiem(jeden ząbek cieniutko pokrojony na kromkę chleba z masłem, posolony trochę i druga kromka na wierzch (tak mi objaśniała babcia) żeby za ostro nie było), pomogło.
Pestki można kupić w spożywczaku.
PO leczeniu trzeba dokładnie wszystko wysprzątać, łącznie z praniem pościeli, myciem klamek (po każdym wyjściu z toalety) nie zawadzi wyprać łóżka, bo jak jajeczka gdzieś zostaną to znów się można zarazić, na czas leczenia ręczniki najlepiej zastąpić jednorazowymi.
niewidzialna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,144
Dołączył: pon, 26 lut 07 - 23:35
SkÄ…d: Norwegia
Nr użytkownika: 11,477




post pon, 19 kwi 2010 - 19:44
Post #17

Mila często przynosiła te "prezenty" z przedszkola a, że za często to lekarstwo nie można też podawać więc leczyliśmy też wodą z kiszonej kapusty i kanapkami z czosnkiem(jeden ząbek cieniutko pokrojony na kromkę chleba z masłem, posolony trochę i druga kromka na wierzch (tak mi objaśniała babcia) żeby za ostro nie było), pomogło.
Pestki można kupić w spożywczaku.
PO leczeniu trzeba dokładnie wszystko wysprzątać, łącznie z praniem pościeli, myciem klamek (po każdym wyjściu z toalety) nie zawadzi wyprać łóżka, bo jak jajeczka gdzieś zostaną to znów się można zarazić, na czas leczenia ręczniki najlepiej zastąpić jednorazowymi.

--------------------
TakaSobieJedna



domi
pon, 19 kwi 2010 - 19:47
CYTAT(domi @ Mon, 19 Apr 2010 - 20:09) *
Jeśli chodzi o pestki dyni to nie wiem jak to mozliwe, ze pomogło... . U mnie sie nie sprawdziło a wręcz "żarłam" je swego czasu, aż do obrzydzenia przez kilka m-cy. Nie ustrzegłam sie (dostałam po dziecku) , wreszcie nie wytrzymałam swędzenia...szłam po receptę po lek. To mają być takie zwykłe łuskane pestki jakie mozna kupić w spożywczaku?

Doczytałąm już w innym owskikowym wątku, ze to muszą być świeże pestki dyni. A ja pochłaniałam profilaktycznie te paczkowane suszone pestki, a nie smakowały mi w ogóle. Jadłam zmuszajac sie by się przed robactwem uchronić. Teraz rozumiem czemu się nie uchroniłam icon_rolleyes.gif . Tylko czy same świeże pestki można kupić, czy muszę całą dynię? Świeże pestki dostępne będą tylko jesienią gdy jest pora na dynie....a co w pozostałe pory roku?

CYTAT(niewidzialna @ Mon, 19 Apr 2010 - 20:44) *
PO leczeniu trzeba dokładnie wszystko wysprzątać, łącznie z praniem pościeli, myciem klamek (po każdym wyjściu z toalety) nie zawadzi wyprać łóżka, bo jak jajeczka gdzieś zostaną to znów się można zarazić, na czas leczenia ręczniki najlepiej zastąpić jednorazowymi.

O tym sprzątaniu wiem i dodatkowo wszystko powinno być wyprasowane: majty, pizamki, pościele, ręczniki i to całej rodziny nie tylko dziecka.

Ten post edytował domi pon, 19 kwi 2010 - 19:52
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
SkÄ…d: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post pon, 19 kwi 2010 - 19:47
Post #18

CYTAT(domi @ Mon, 19 Apr 2010 - 20:09) *
Jeśli chodzi o pestki dyni to nie wiem jak to mozliwe, ze pomogło... . U mnie sie nie sprawdziło a wręcz "żarłam" je swego czasu, aż do obrzydzenia przez kilka m-cy. Nie ustrzegłam sie (dostałam po dziecku) , wreszcie nie wytrzymałam swędzenia...szłam po receptę po lek. To mają być takie zwykłe łuskane pestki jakie mozna kupić w spożywczaku?

Doczytałąm już w innym owskikowym wątku, ze to muszą być świeże pestki dyni. A ja pochłaniałam profilaktycznie te paczkowane suszone pestki, a nie smakowały mi w ogóle. Jadłam zmuszajac sie by się przed robactwem uchronić. Teraz rozumiem czemu się nie uchroniłam icon_rolleyes.gif . Tylko czy same świeże pestki można kupić, czy muszę całą dynię? Świeże pestki dostępne będą tylko jesienią gdy jest pora na dynie....a co w pozostałe pory roku?

CYTAT(niewidzialna @ Mon, 19 Apr 2010 - 20:44) *
PO leczeniu trzeba dokładnie wszystko wysprzątać, łącznie z praniem pościeli, myciem klamek (po każdym wyjściu z toalety) nie zawadzi wyprać łóżka, bo jak jajeczka gdzieś zostaną to znów się można zarazić, na czas leczenia ręczniki najlepiej zastąpić jednorazowymi.

O tym sprzątaniu wiem i dodatkowo wszystko powinno być wyprasowane: majty, pizamki, pościele, ręczniki i to całej rodziny nie tylko dziecka.

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
niewidzialna
śro, 21 kwi 2010 - 03:26
domi masz rację z tym prasowaniem, ja standardowo wszystko prasuję więc chyba dlatego to pominęłam icon_razz.gif
A co do pestek to chyba tylko całą dynię, trzeba by kupić.... ciekawe czy by się dało te pestki zamrozić i w razie czego mieć w pogotowiu...tak sobie gdybam.
A jeszcze mi się przypomniało że dobrze jest unikać cukru, znaczy najlepiej wcale go nie jeść, bo one żywią się cukrami, więc po co im dostarczać jedzenia dodatkowo icon_razz.gif Może dlatego kiedyś babcia mówiła żeby cukru nie wyjadać bo robaki będę miała icon_razz.gif
powodzenia w walce z tymi szkodnikami
niewidzialna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,144
Dołączył: pon, 26 lut 07 - 23:35
SkÄ…d: Norwegia
Nr użytkownika: 11,477




post śro, 21 kwi 2010 - 03:26
Post #19

domi masz rację z tym prasowaniem, ja standardowo wszystko prasuję więc chyba dlatego to pominęłam icon_razz.gif
A co do pestek to chyba tylko całą dynię, trzeba by kupić.... ciekawe czy by się dało te pestki zamrozić i w razie czego mieć w pogotowiu...tak sobie gdybam.
A jeszcze mi się przypomniało że dobrze jest unikać cukru, znaczy najlepiej wcale go nie jeść, bo one żywią się cukrami, więc po co im dostarczać jedzenia dodatkowo icon_razz.gif Może dlatego kiedyś babcia mówiła żeby cukru nie wyjadać bo robaki będę miała icon_razz.gif
powodzenia w walce z tymi szkodnikami

--------------------
TakaSobieJedna



domi
śro, 21 kwi 2010 - 15:59
CYTAT(niewidzialna @ Wed, 21 Apr 2010 - 04:26) *
domi masz rację z tym prasowaniem, ja standardowo wszystko prasuję więc chyba dlatego to pominęłam icon_razz.gif

Standardowo prasujesz majtki? Ja ograniczam sie do prasowania pościeli, ew. ubrań, które wymagają prasowania. Na inne rzeczy nie miałabym chyba czasu bo żelazko musiałoby być wystawione w gotowości dzień w dzień.

CYTAT(niewidzialna @ Wed, 21 Apr 2010 - 04:26) *
A co do pestek to chyba tylko całą dynię, trzeba by kupić.... ciekawe czy by się dało te pestki zamrozić i w razie czego mieć w pogotowiu...tak sobie gdybam.
A jeszcze mi się przypomniało że dobrze jest unikać cukru, znaczy najlepiej wcale go nie jeść, bo one żywią się cukrami, więc po co im dostarczać jedzenia dodatkowo icon_razz.gif Może dlatego kiedyś babcia mówiła żeby cukru nie wyjadać bo robaki będę miała icon_razz.gif
powodzenia w walce z tymi szkodnikami

Właśnie, o słodkim zapomniałam napisac. Ja w ogóle nie przepadam za słodkim i jadam rzadko słodycze, nie słodze kawy/herbaty a wiec nie mam z tym problemu. Dla Dominiki to z kolei ogromny problem....ale pilnuję ją na codzień nie tylko w czasie "robactwa". Ze słodyczami w ogóle trzeba uważać: nie mają witamin, tyje sie od nich, psują sie zęby, mozna się uzależnić i do tego robaki je lubia.
Dzięki powodzenie sie przyda.
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
SkÄ…d: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post śro, 21 kwi 2010 - 15:59
Post #20

CYTAT(niewidzialna @ Wed, 21 Apr 2010 - 04:26) *
domi masz rację z tym prasowaniem, ja standardowo wszystko prasuję więc chyba dlatego to pominęłam icon_razz.gif

Standardowo prasujesz majtki? Ja ograniczam sie do prasowania pościeli, ew. ubrań, które wymagają prasowania. Na inne rzeczy nie miałabym chyba czasu bo żelazko musiałoby być wystawione w gotowości dzień w dzień.

CYTAT(niewidzialna @ Wed, 21 Apr 2010 - 04:26) *
A co do pestek to chyba tylko całą dynię, trzeba by kupić.... ciekawe czy by się dało te pestki zamrozić i w razie czego mieć w pogotowiu...tak sobie gdybam.
A jeszcze mi się przypomniało że dobrze jest unikać cukru, znaczy najlepiej wcale go nie jeść, bo one żywią się cukrami, więc po co im dostarczać jedzenia dodatkowo icon_razz.gif Może dlatego kiedyś babcia mówiła żeby cukru nie wyjadać bo robaki będę miała icon_razz.gif
powodzenia w walce z tymi szkodnikami

Właśnie, o słodkim zapomniałam napisac. Ja w ogóle nie przepadam za słodkim i jadam rzadko słodycze, nie słodze kawy/herbaty a wiec nie mam z tym problemu. Dla Dominiki to z kolei ogromny problem....ale pilnuję ją na codzień nie tylko w czasie "robactwa". Ze słodyczami w ogóle trzeba uważać: nie mają witamin, tyje sie od nich, psują sie zęby, mozna się uzależnić i do tego robaki je lubia.
Dzięki powodzenie sie przyda.

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
> OWSIKI???????
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 00:55
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama