Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
9 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna ostatnia   

biochemia urody- kosmetyki naturalne, samodzielnie robione

, dla praktyczek i tych, które chcą spróbować
> , dla praktyczek i tych, które chcÄ… spróbować
moko.
czw, 09 gru 2010 - 09:34
Po przeczytaniu ogromnie długiego wątku na wizażu - zgadzam się Tobą Jaco icon_wink.gif ja zaczęłam od toniku, peelingu i serum ! Krem sobie póki co podaruje.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post czw, 09 gru 2010 - 09:34
Post #41

Po przeczytaniu ogromnie długiego wątku na wizażu - zgadzam się Tobą Jaco icon_wink.gif ja zaczęłam od toniku, peelingu i serum ! Krem sobie póki co podaruje.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Latte_macchiato
czw, 09 gru 2010 - 11:34
a mi się kremy właśnie kończą za 3 dni już śladu nie będzie po nich więc muszę coś kupić.. no muszę,,, najwyżej wtopię ...
Latte_macchiato


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,788
Dołączył: wto, 26 sie 08 - 14:09
Nr użytkownika: 21,387




post czw, 09 gru 2010 - 11:34
Post #42

a mi się kremy właśnie kończą za 3 dni już śladu nie będzie po nich więc muszę coś kupić.. no muszę,,, najwyżej wtopię ...

--------------------
Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczeniem
użytkownik usunięty

Go??







post czw, 09 gru 2010 - 11:37
Post #43

[post usunięty]
niki
czw, 09 gru 2010 - 11:58
Swoją przygodę z takimi kosmetykami zaczęłam w tamtym roku od przestudiowania tej stronki Laboratorium urody

Bardzo fany wąteczek o kwasie migdałowym o którym piszą wczesniej dziewczyny, jest tu..

Kupuję produkty na Biochemi Urody, Mazidłach...
Od serum Flavo z vitamicą C i kwasiku migdałowego jestem po prostu uzależniona icon_smile.gif
niki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,253
Dołączył: śro, 18 lut 04 - 11:14
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 1,459

GG:


post czw, 09 gru 2010 - 11:58
Post #44

Swoją przygodę z takimi kosmetykami zaczęłam w tamtym roku od przestudiowania tej stronki Laboratorium urody

Bardzo fany wąteczek o kwasie migdałowym o którym piszą wczesniej dziewczyny, jest tu..

Kupuję produkty na Biochemi Urody, Mazidłach...
Od serum Flavo z vitamicą C i kwasiku migdałowego jestem po prostu uzależniona icon_smile.gif

--------------------
Maksiu (14 03) Aga (10 06)
użytkownik usunięty

Go??







post czw, 09 gru 2010 - 12:26
Post #45

[post usunięty]
Arwena.
czw, 09 gru 2010 - 12:27
Moko, rzuć linką i pokaż co wzięłaś? Ja bym chciała taki sam zestaw na początek.

Gozar, no właśnie? Żyjesz? icon_wink.gif
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post czw, 09 gru 2010 - 12:27
Post #46

Moko, rzuć linką i pokaż co wzięłaś? Ja bym chciała taki sam zestaw na początek.

Gozar, no właśnie? Żyjesz? icon_wink.gif

--------------------
everybody lies
użytkownik usunięty

Go??







post czw, 09 gru 2010 - 12:40
Post #47

[post usunięty]
Zelda
czw, 09 gru 2010 - 17:01
no to ja tez się pobawię icon_wink.gif tylko nie wiem od czego zacząc.Cera teraz straszna,wyniki hormonów do bani do tego schudła bardzo więc coś do ciała by się przydało,co polecacie?
Zelda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,015
Dołączył: wto, 08 maj 07 - 23:08
Nr użytkownika: 13,884




post czw, 09 gru 2010 - 17:01
Post #48

no to ja tez się pobawię icon_wink.gif tylko nie wiem od czego zacząc.Cera teraz straszna,wyniki hormonów do bani do tego schudła bardzo więc coś do ciała by się przydało,co polecacie?
Arwena.
czw, 09 gru 2010 - 17:27
Mnie napisali "aktualnie zamówienia realizowane są w terminie od 3 do 5 dnia roboczego po otrzymaniu wpłaty na konto (liczone od następnego dnia roboczego)." więc nie nastawiałabym się na jutro.

Gozar, mnie się przypomniało, że algi ze spiruliną to ja kiedyś miałam, z tego robi się taka gumowa maska po zastygnięciu więc do kremu chyba się nie nadają. icon_mrgreen.gif

Ten post edytował Arwena. czw, 09 gru 2010 - 17:28
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post czw, 09 gru 2010 - 17:27
Post #49

Mnie napisali "aktualnie zamówienia realizowane są w terminie od 3 do 5 dnia roboczego po otrzymaniu wpłaty na konto (liczone od następnego dnia roboczego)." więc nie nastawiałabym się na jutro.

Gozar, mnie się przypomniało, że algi ze spiruliną to ja kiedyś miałam, z tego robi się taka gumowa maska po zastygnięciu więc do kremu chyba się nie nadają. icon_mrgreen.gif

--------------------
everybody lies
Jaco
czw, 09 gru 2010 - 19:31
CYTAT(użytkownik usunięty @ Thu, 09 Dec 2010 - 11:37) *
cytowany post usunięto


Rosa,
Ale jak rozumiem nie miałaś w ręku Biodermy, prawda? Ja mówiłam dokładnie to samo. Chcesz to poszukam i skopiuję Ci jak się wszystkimi łapami zapierałam przed tym micelem i tłumaczyłam, że bez wody to nie mycie. No i nie miałam racji. Po prostu spróbuj.
Jaco


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,221
Dołączył: wto, 10 cze 03 - 01:36
Nr użytkownika: 814

GG:


post czw, 09 gru 2010 - 19:31
Post #50

CYTAT(użytkownik usunięty @ Thu, 09 Dec 2010 - 11:37) *
cytowany post usunięto


Rosa,
Ale jak rozumiem nie miałaś w ręku Biodermy, prawda? Ja mówiłam dokładnie to samo. Chcesz to poszukam i skopiuję Ci jak się wszystkimi łapami zapierałam przed tym micelem i tłumaczyłam, że bez wody to nie mycie. No i nie miałam racji. Po prostu spróbuj.

--------------------
Jacobina - mama Kuby






Jaco
czw, 09 gru 2010 - 19:40
CYTAT(użytkownik usunięty @ Thu, 09 Dec 2010 - 12:40) *
cytowany post usunięto


Biochemia wysyła baaaardzo długo - poczekasz tak z tydzień na samą wysyłkę. Z ZSK (zrób sobie krem) idzie błyskawicznie. Mazidła są po środku.

A żeby ostudzić Twoje zapały dziecka lat 80-tych icon_wink.gif powiem Ci, że z gębą trzeba jak z niemowlakiem. Po pierwsze - wywalić wszystko co szkodliwe. A potem powoli i pojedynczo wprowadzać to co nowe i obserwować. Jak na dzień dobry dasz full wypas zupkę ze słoiczka to nie będziesz wiedziała czemu je boli brzuszek i ma wysypkę. Kluczem do sukcesu jest więc "powoli i stopniowo". Lańska się nie boję, olejek Lemon sprawdził się na tylu twarzach, że musiałabyś być w tym niewielkim odsetku osób, którym kwasy BHA w tak małym stężeniu robią krzywdę. Nie zraź się tylko - kolor i zapach toto ma raczej niewyjściowy. W związku z powyższym używaj tylko na noc. Zresztą kwasów BHA nie powinno się stosować na dzień. A jeśli wzięłaś serum z witaminą C to jeszcze nie spotkałam kogoś kto by nie docenił witaminy C.
Jaco


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,221
Dołączył: wto, 10 cze 03 - 01:36
Nr użytkownika: 814

GG:


post czw, 09 gru 2010 - 19:40
Post #51

CYTAT(użytkownik usunięty @ Thu, 09 Dec 2010 - 12:40) *
cytowany post usunięto


Biochemia wysyła baaaardzo długo - poczekasz tak z tydzień na samą wysyłkę. Z ZSK (zrób sobie krem) idzie błyskawicznie. Mazidła są po środku.

A żeby ostudzić Twoje zapały dziecka lat 80-tych icon_wink.gif powiem Ci, że z gębą trzeba jak z niemowlakiem. Po pierwsze - wywalić wszystko co szkodliwe. A potem powoli i pojedynczo wprowadzać to co nowe i obserwować. Jak na dzień dobry dasz full wypas zupkę ze słoiczka to nie będziesz wiedziała czemu je boli brzuszek i ma wysypkę. Kluczem do sukcesu jest więc "powoli i stopniowo". Lańska się nie boję, olejek Lemon sprawdził się na tylu twarzach, że musiałabyś być w tym niewielkim odsetku osób, którym kwasy BHA w tak małym stężeniu robią krzywdę. Nie zraź się tylko - kolor i zapach toto ma raczej niewyjściowy. W związku z powyższym używaj tylko na noc. Zresztą kwasów BHA nie powinno się stosować na dzień. A jeśli wzięłaś serum z witaminą C to jeszcze nie spotkałam kogoś kto by nie docenił witaminy C.


--------------------
Jacobina - mama Kuby






moko.
czw, 09 gru 2010 - 21:21
Arwena na mazidłach wzięłam:
- bagietke borokrzemową szt.2 (do mieszania, wzięłam 2 szt, bo są kruche)
- butelka szklana 50 ml + nakretka
- zlewka 50 ml
- kwas migdałowy 10g
- hydromanil 60g (działa nawilżająco)
- optiphen plus - konserwant (bo bez niego tonic jestr trwały przez 2 tyg, a z nim kilka miesięcy)
Będę robiła 5% tonik migdałowy w wersji z konserwantem - tu przepis, gdzie potrzebuje:
5g hydro, kwasu 2,5g, konserwantu 0,25g, wody destylowanej 42,25g - da mi to 50 ml toniku. - w liku, który podałam są przeliczniki na ml.

Jak zużyje ten tonik to sobie zrobię mocniejszy(jak będzie potrzeba) a potem peeling - tak jak pisała aneea - kwas + woda.
Na wizażu radzą najpierw przygotowac twarz do pellingu, czyli zacząć od toniku, potem można zrobić tonik mocniejszy 10-15 itp.% (jak potrzeba icon_wink.gif )a potem peeling.
Aha łyżeczki posiadam - z syropu, pipetki z syropu, więc nie kupowałam, szkoda, ze nie miałam ciemnej butelki po syropie:( wtedy odpada koszt zakupu.
Po każdym toniku, peelingu zalecają na wizażu sparować twarz lanoliną. Działa kojąco, natłuszczająco. Ja będę mieszac olejek jojoba z lanoliną (linomagiem np.)


na ZSK wzięłam:
- olejek jojoba NATURALNY ZLOTY, 30 ml
- Algi morskie - spirulina, 60 g
- Serum anty-aging 25 g - z zakładki gotowe zestawy.

Do serum dodam konserwant, który zamówiłam na mazidłach, dzięki temu do pół roku mogę go trzymać,
Olej moze byc stosowany bezpośrednio na skórę.
Spirulina będzie dodawana do kąpieli i maseczki icon_wink.gif

ZSK dziś mi przysłało info, ze pakują moje rzeczy, mazidła milczą...
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post czw, 09 gru 2010 - 21:21
Post #52

Arwena na mazidłach wzięłam:
- bagietke borokrzemową szt.2 (do mieszania, wzięłam 2 szt, bo są kruche)
- butelka szklana 50 ml + nakretka
- zlewka 50 ml
- kwas migdałowy 10g
- hydromanil 60g (działa nawilżająco)
- optiphen plus - konserwant (bo bez niego tonic jestr trwały przez 2 tyg, a z nim kilka miesięcy)
Będę robiła 5% tonik migdałowy w wersji z konserwantem - tu przepis, gdzie potrzebuje:
5g hydro, kwasu 2,5g, konserwantu 0,25g, wody destylowanej 42,25g - da mi to 50 ml toniku. - w liku, który podałam są przeliczniki na ml.

Jak zużyje ten tonik to sobie zrobię mocniejszy(jak będzie potrzeba) a potem peeling - tak jak pisała aneea - kwas + woda.
Na wizażu radzą najpierw przygotowac twarz do pellingu, czyli zacząć od toniku, potem można zrobić tonik mocniejszy 10-15 itp.% (jak potrzeba icon_wink.gif )a potem peeling.
Aha łyżeczki posiadam - z syropu, pipetki z syropu, więc nie kupowałam, szkoda, ze nie miałam ciemnej butelki po syropie:( wtedy odpada koszt zakupu.
Po każdym toniku, peelingu zalecają na wizażu sparować twarz lanoliną. Działa kojąco, natłuszczająco. Ja będę mieszac olejek jojoba z lanoliną (linomagiem np.)


na ZSK wzięłam:
- olejek jojoba NATURALNY ZLOTY, 30 ml
- Algi morskie - spirulina, 60 g
- Serum anty-aging 25 g - z zakładki gotowe zestawy.

Do serum dodam konserwant, który zamówiłam na mazidłach, dzięki temu do pół roku mogę go trzymać,
Olej moze byc stosowany bezpośrednio na skórę.
Spirulina będzie dodawana do kąpieli i maseczki icon_wink.gif

ZSK dziś mi przysłało info, ze pakują moje rzeczy, mazidła milczą...

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
gozar
czw, 09 gru 2010 - 22:26
NIe robiłam jeszcze kremu, ale właśnie zamierzam się do tego zabrać. Natomiast zaczęłam od alg zielonych. Moje spostrzeżenia:
Proszek koloru zielonego , po dodaniu do niewielkiej ilosci wody ( 2 łyżeczki proszku) utworzyła się maź o konsystencji zimnego rozrzedzonego budyniu. Zapach koziego bobka z przemieloną trawą. Mam uczucie nawilżania jak na algach u kosmetyczki, tylko zapach nie ten. Strasznie brudzi ta maź więc proponuję się jakoś zabezpieczyć, a szczególnie ubrania.

Dla zobrazowania:
edytuję , bo nie mogę się na to zdjęcie patrzeć 29.gif


Ten post edytował gozar czw, 09 gru 2010 - 23:10
gozar


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,154
Dołączył: sob, 22 lis 08 - 17:37
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 23,761

GG:


post czw, 09 gru 2010 - 22:26
Post #53

NIe robiłam jeszcze kremu, ale właśnie zamierzam się do tego zabrać. Natomiast zaczęłam od alg zielonych. Moje spostrzeżenia:
Proszek koloru zielonego , po dodaniu do niewielkiej ilosci wody ( 2 łyżeczki proszku) utworzyła się maź o konsystencji zimnego rozrzedzonego budyniu. Zapach koziego bobka z przemieloną trawą. Mam uczucie nawilżania jak na algach u kosmetyczki, tylko zapach nie ten. Strasznie brudzi ta maź więc proponuję się jakoś zabezpieczyć, a szczególnie ubrania.

Dla zobrazowania:
edytuję , bo nie mogę się na to zdjęcie patrzeć 29.gif


--------------------
moko.
czw, 09 gru 2010 - 22:31
Gozar boska jesteÅ› icon_wink.gif
Juz się nie mogę doczekać moich alg !
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post czw, 09 gru 2010 - 22:31
Post #54

Gozar boska jesteÅ› icon_wink.gif
Juz się nie mogę doczekać moich alg !

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
aneea
czw, 09 gru 2010 - 23:01
CYTAT(Prada @ Thu, 09 Dec 2010 - 09:15) *
Czy zatem mogę Ciebie pofatygować i poprosić byś mi wybrała/dobrała np 4-5 kosmetyki .. w tym krem na dzień i na noc ... najlepiej już takie gotowce... znaczy w zestawie icon_wink.gif.. bo kusiłam się na Retinol a usłyszałam, ze jednak wysusza... mam 36 lat więc i od tej strony też muszę zadbać o cerę ..jestem w stanie przeznaczyć powiedzmy 150-200zł


Powiem Ci co ja wybrałabym dla siebie, ale zaznaczam, że jest to moja opinia, żeby potem nie było icon_wink.gif

Jestem w podobnym wieku co Ty i mamy chyba podobne problemy z cerÄ….
Zaczęłabym od olejku do mycia twarzy (stosowałam bezzapachowy i ostatnio pomarańczowy - fajnie pachnie:) ).
Następnie serum lemon (do stosowania na noc). Do serum zdecydowanie warto dobrać żel hialuronowy (używam w stężeniu 1%), który ma silne działanie nawilżające i można mieszać go z serum, z olejkami, bądź stosować osobno jako czysty nawilżacz.

Nie stosowałam żadnych kremów z BU, ale może następnym razem skuszę się na ten? Trochę kosztuje, więc może nie warto kupować całości od razu w zestawie, jak pisze Jaco, tylko najpierw przekonać się czy warto?

Dla tłustej skóry myślę, że fajny może być olejek Tamanu, ma sporo bdb opinii, ale ja go jeszcze nie miałam.

Kuszą mnie jeszcze hydrolaty, może jak skończę tonik który teraz stosuje coś zakupię z BU.

A tak wogóle natchniona wątkiem zrobiłam sobie dzisiaj maskę na włosy z masła jojoba i mleczka jedwabnego. Jutro podzielę się wrażeniami, bo jeszcze mam mokre włosy icon_smile.gif
aneea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,087
Dołączył: pią, 18 kwi 03 - 11:53
SkÄ…d: ÅšLÄ„SK
Nr użytkownika: 600

GG:


post czw, 09 gru 2010 - 23:01
Post #55

CYTAT(Prada @ Thu, 09 Dec 2010 - 09:15) *
Czy zatem mogę Ciebie pofatygować i poprosić byś mi wybrała/dobrała np 4-5 kosmetyki .. w tym krem na dzień i na noc ... najlepiej już takie gotowce... znaczy w zestawie icon_wink.gif.. bo kusiłam się na Retinol a usłyszałam, ze jednak wysusza... mam 36 lat więc i od tej strony też muszę zadbać o cerę ..jestem w stanie przeznaczyć powiedzmy 150-200zł


Powiem Ci co ja wybrałabym dla siebie, ale zaznaczam, że jest to moja opinia, żeby potem nie było icon_wink.gif

Jestem w podobnym wieku co Ty i mamy chyba podobne problemy z cerÄ….
Zaczęłabym od olejku do mycia twarzy (stosowałam bezzapachowy i ostatnio pomarańczowy - fajnie pachnie:) ).
Następnie serum lemon (do stosowania na noc). Do serum zdecydowanie warto dobrać żel hialuronowy (używam w stężeniu 1%), który ma silne działanie nawilżające i można mieszać go z serum, z olejkami, bądź stosować osobno jako czysty nawilżacz.

Nie stosowałam żadnych kremów z BU, ale może następnym razem skuszę się na ten? Trochę kosztuje, więc może nie warto kupować całości od razu w zestawie, jak pisze Jaco, tylko najpierw przekonać się czy warto?

Dla tłustej skóry myślę, że fajny może być olejek Tamanu, ma sporo bdb opinii, ale ja go jeszcze nie miałam.

Kuszą mnie jeszcze hydrolaty, może jak skończę tonik który teraz stosuje coś zakupię z BU.

A tak wogóle natchniona wątkiem zrobiłam sobie dzisiaj maskę na włosy z masła jojoba i mleczka jedwabnego. Jutro podzielę się wrażeniami, bo jeszcze mam mokre włosy icon_smile.gif
gozar
czw, 09 gru 2010 - 23:08
Krem wyszedł mi bardzo rzadki. Dosłownie leje mi się z łyżeczki. Czy tak powinno być?
gozar


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,154
Dołączył: sob, 22 lis 08 - 17:37
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 23,761

GG:


post czw, 09 gru 2010 - 23:08
Post #56

Krem wyszedł mi bardzo rzadki. Dosłownie leje mi się z łyżeczki. Czy tak powinno być?

--------------------
Simia
piÄ…, 10 gru 2010 - 00:38
CYTAT(gozar @ Thu, 09 Dec 2010 - 23:08) *
Krem wyszedł mi bardzo rzadki. Dosłownie leje mi się z łyżeczki. Czy tak powinno być?


tak, bo nie dodajesz zagęstników, powinien odrobinę zgęstnieć jak postoi, ale niewiele. poza tym wstaw do lodówki. powodzenia!
Simia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 86
Dołączył: sob, 11 wrz 10 - 19:55
Nr użytkownika: 34,253




post piÄ…, 10 gru 2010 - 00:38
Post #57

CYTAT(gozar @ Thu, 09 Dec 2010 - 23:08) *
Krem wyszedł mi bardzo rzadki. Dosłownie leje mi się z łyżeczki. Czy tak powinno być?


tak, bo nie dodajesz zagęstników, powinien odrobinę zgęstnieć jak postoi, ale niewiele. poza tym wstaw do lodówki. powodzenia!
Latte_macchiato
piÄ…, 10 gru 2010 - 07:10
CYTAT(aneea @ Thu, 09 Dec 2010 - 23:01) *
Jestem w podobnym wieku co Ty i mamy chyba podobne problemy z cerÄ….
Zaczęłabym od olejku do mycia twarzy (stosowałam bezzapachowy i ostatnio pomarańczowy - fajnie pachnie:) ).
Następnie serum lemon (do stosowania na noc). Do serum zdecydowanie warto dobrać żel hialuronowy (używam w stężeniu 1%), który ma silne działanie nawilżające i można mieszać go z serum, z olejkami, bądź stosować osobno jako czysty nawilżacz.

Nie stosowałam żadnych kremów z BU, ale może następnym razem skuszę się na ten? Trochę kosztuje, więc może nie warto kupować całości od razu w zestawie, jak pisze Jaco, tylko najpierw przekonać się czy warto?

Dla tłustej skóry myślę, że fajny może być olejek Tamanu, ma sporo bdb opinii, ale ja go jeszcze nie miałam.

Kuszą mnie jeszcze hydrolaty, może jak skończę tonik który teraz stosuje coś zakupię z BU.

A tak wogóle natchniona wątkiem zrobiłam sobie dzisiaj maskę na włosy z masła jojoba i mleczka jedwabnego. Jutro podzielę się wrażeniami, bo jeszcze mam mokre włosy icon_smile.gif



bardzo dziękuję. wiesz ja jestem z tych co czasu nie mają... skoro zawsze opłaciłam za 1 krem od 59 do 139zł to ten sklepik dla mnie nie jest jakoś drogi... i jeśli zakupię to kilka od razu specyfików..jak nie przypasują mi to je Tobie oddam ... najwygodniej mi kupić już coś gotowego... odmierzanie, mieszanie etc to nie moja bajka icon_wink.gif ale może trzeba się zmienić icon_wink.gif

Daj znać jak tam włosy ....
Latte_macchiato


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,788
Dołączył: wto, 26 sie 08 - 14:09
Nr użytkownika: 21,387




post piÄ…, 10 gru 2010 - 07:10
Post #58

CYTAT(aneea @ Thu, 09 Dec 2010 - 23:01) *
Jestem w podobnym wieku co Ty i mamy chyba podobne problemy z cerÄ….
Zaczęłabym od olejku do mycia twarzy (stosowałam bezzapachowy i ostatnio pomarańczowy - fajnie pachnie:) ).
Następnie serum lemon (do stosowania na noc). Do serum zdecydowanie warto dobrać żel hialuronowy (używam w stężeniu 1%), który ma silne działanie nawilżające i można mieszać go z serum, z olejkami, bądź stosować osobno jako czysty nawilżacz.

Nie stosowałam żadnych kremów z BU, ale może następnym razem skuszę się na ten? Trochę kosztuje, więc może nie warto kupować całości od razu w zestawie, jak pisze Jaco, tylko najpierw przekonać się czy warto?

Dla tłustej skóry myślę, że fajny może być olejek Tamanu, ma sporo bdb opinii, ale ja go jeszcze nie miałam.

Kuszą mnie jeszcze hydrolaty, może jak skończę tonik który teraz stosuje coś zakupię z BU.

A tak wogóle natchniona wątkiem zrobiłam sobie dzisiaj maskę na włosy z masła jojoba i mleczka jedwabnego. Jutro podzielę się wrażeniami, bo jeszcze mam mokre włosy icon_smile.gif



bardzo dziękuję. wiesz ja jestem z tych co czasu nie mają... skoro zawsze opłaciłam za 1 krem od 59 do 139zł to ten sklepik dla mnie nie jest jakoś drogi... i jeśli zakupię to kilka od razu specyfików..jak nie przypasują mi to je Tobie oddam ... najwygodniej mi kupić już coś gotowego... odmierzanie, mieszanie etc to nie moja bajka icon_wink.gif ale może trzeba się zmienić icon_wink.gif

Daj znać jak tam włosy ....

--------------------
Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczeniem
Latte_macchiato
piÄ…, 10 gru 2010 - 07:56
dobra zaszalałam i wzięłam z ZSK:
- Hydrolat oczarowy 10.90
- Hydrolat z nasion słodkich migdałów 9.90
- Serum anty-aging 25 g - Cena: 14.90 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 14.90 zl
- Algi morskie - spirulina, 60 g - Cena: 18.10 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 18.10 zl
- Ascophyllum nodosum - algi brunatne, 60 g - Cena: 14.60 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 14.60 zl
- Olej Jojoba NATURALNY ZLOTY, 65 ml - Cena: 10.38 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 10.38 zl
- Korund - mikrodermabrazja, 200 g - Cena: 8.90 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 8.90 zl
- Francuska glinka zielona, 50 g - Cena: 6.20 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 6.20 zl
- Roslinny kwas hialuronowy 1% , 30 ml - Cena: 6.90 zl, Ilosc: 2, Wartosc: 13.80 zl
- Przeciwtradzikowy krem na noc z liposomami 45 g, NIE - Cena: 19.90 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 19.90 zl
- FEOG - Cena: 7.95 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 7.95 zl
- Krem z filtrem UV i witaminami 3 x 50 g, NIE - Cena: 19.90 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 19.90 zl
- Spieniacz do kawy - mieszadelko - Cena: 10.99 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 10.99 zl
- Guma ksantanowa TRANSPARENTNA, 10 g - Cena: 4.09 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 4.09 zl
- Olej arganowy VIRGIN, 30 ml - Cena: 15.90 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 15.90 zl
Latte_macchiato


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,788
Dołączył: wto, 26 sie 08 - 14:09
Nr użytkownika: 21,387




post piÄ…, 10 gru 2010 - 07:56
Post #59

dobra zaszalałam i wzięłam z ZSK:
- Hydrolat oczarowy 10.90
- Hydrolat z nasion słodkich migdałów 9.90
- Serum anty-aging 25 g - Cena: 14.90 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 14.90 zl
- Algi morskie - spirulina, 60 g - Cena: 18.10 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 18.10 zl
- Ascophyllum nodosum - algi brunatne, 60 g - Cena: 14.60 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 14.60 zl
- Olej Jojoba NATURALNY ZLOTY, 65 ml - Cena: 10.38 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 10.38 zl
- Korund - mikrodermabrazja, 200 g - Cena: 8.90 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 8.90 zl
- Francuska glinka zielona, 50 g - Cena: 6.20 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 6.20 zl
- Roslinny kwas hialuronowy 1% , 30 ml - Cena: 6.90 zl, Ilosc: 2, Wartosc: 13.80 zl
- Przeciwtradzikowy krem na noc z liposomami 45 g, NIE - Cena: 19.90 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 19.90 zl
- FEOG - Cena: 7.95 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 7.95 zl
- Krem z filtrem UV i witaminami 3 x 50 g, NIE - Cena: 19.90 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 19.90 zl
- Spieniacz do kawy - mieszadelko - Cena: 10.99 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 10.99 zl
- Guma ksantanowa TRANSPARENTNA, 10 g - Cena: 4.09 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 4.09 zl
- Olej arganowy VIRGIN, 30 ml - Cena: 15.90 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 15.90 zl


--------------------
Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczeniem
niki
piÄ…, 10 gru 2010 - 09:57
To prawda, ze na produkty z Biochemii czeka się dłuzej , około tygodnia. Ja jednak zamawiam u nich czasem, bo mają fajne gotowe zestawy i nie trzeba nic oddzielnie dokupywać, aby przyrządzić sobie mazidlo...

Osobiscie przetestowałam kilka specyfików od nich i polecam

-olejek kokosowy do włosów- fajnie odżywia i pielęgnuje zniszczone i przesuszone włosy. Do tego pięknie pachnie.

-hydrolat oczarowy- ma ładny roślinny zapach i pielęgnuje cerę naczynkowa, dojrzałą i skłonną do podrażnień.

-Tonik różano-mleczny AHA 8%- doskonały przed położeniem kremów, albo do przygotowywania cery do późniejszych pillingów np kwasem migdałowym, delikatnie złuszcza, odżywia, pielęgnuje i nadaje się do cery naczynkowej

-Serum antyodsydacyjne Flavo C-
- pilling enzymatyczny z bromelainÄ…

Potwierdzam, ze maseczka z alg zielonych z mazideł nie pachnie za pięknie i jest wściekle zielona i bardzo brudząca, ale skuteczna.

-olejek z nasion malin, nie pamiętam z którym sklepie kupiłam, ale dziewczyny z Laboratorium Urody polecały na zmarszczki pod oczami, w małej buteleczce, ale baardzo wydajny i starcza na bardzo długo. Fajnie nawilza przesuszoną cerę po pilingach z kwasami.

Warto tez kupić żel hialuronowy 1% można dodawać do każdego kremu, jaki używamy, jako nawilżacz.




niki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,253
Dołączył: śro, 18 lut 04 - 11:14
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 1,459

GG:


post piÄ…, 10 gru 2010 - 09:57
Post #60

To prawda, ze na produkty z Biochemii czeka się dłuzej , około tygodnia. Ja jednak zamawiam u nich czasem, bo mają fajne gotowe zestawy i nie trzeba nic oddzielnie dokupywać, aby przyrządzić sobie mazidlo...

Osobiscie przetestowałam kilka specyfików od nich i polecam

-olejek kokosowy do włosów- fajnie odżywia i pielęgnuje zniszczone i przesuszone włosy. Do tego pięknie pachnie.

-hydrolat oczarowy- ma ładny roślinny zapach i pielęgnuje cerę naczynkowa, dojrzałą i skłonną do podrażnień.

-Tonik różano-mleczny AHA 8%- doskonały przed położeniem kremów, albo do przygotowywania cery do późniejszych pillingów np kwasem migdałowym, delikatnie złuszcza, odżywia, pielęgnuje i nadaje się do cery naczynkowej

-Serum antyodsydacyjne Flavo C-
- pilling enzymatyczny z bromelainÄ…

Potwierdzam, ze maseczka z alg zielonych z mazideł nie pachnie za pięknie i jest wściekle zielona i bardzo brudząca, ale skuteczna.

-olejek z nasion malin, nie pamiętam z którym sklepie kupiłam, ale dziewczyny z Laboratorium Urody polecały na zmarszczki pod oczami, w małej buteleczce, ale baardzo wydajny i starcza na bardzo długo. Fajnie nawilza przesuszoną cerę po pilingach z kwasami.

Warto tez kupić żel hialuronowy 1% można dodawać do każdego kremu, jaki używamy, jako nawilżacz.






--------------------
Maksiu (14 03) Aga (10 06)
> biochemia urody- kosmetyki naturalne, samodzielnie robione, dla praktyczek i tych, które chcÄ… spróbować
Start new topic
Reply to this topic
9 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 09:21
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama