Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
9 Stron V  « poprzednia 5 6 7 8 9 nastÄ™pna  

Który szpital położniczy wybrac w Szczecinie?

> 
Marta M
śro, 17 lut 2010 - 08:30
carrie już jest donoszony,byłam na ktg w szpitalu wczoraj,pojedyncze skurcze są,ale niech posiedzi do 6.03 06.gif
Net podkłady poporodowe,takie na łóżko są ,ale ponoć paczka na osobę(chyba 5 szt),podpaski duże czy tam podkłady do gaci z tego co wiem ile dusza pragnie,pieluchy dla dziecka bez ograniczeń,ogólnie dla dziecka nic nie trzeba mieć
Marta M


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,921
Dołączył: wto, 11 sie 09 - 12:55
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 28,604




post śro, 17 lut 2010 - 08:30
Post #121

carrie już jest donoszony,byłam na ktg w szpitalu wczoraj,pojedyncze skurcze są,ale niech posiedzi do 6.03 06.gif
Net podkłady poporodowe,takie na łóżko są ,ale ponoć paczka na osobę(chyba 5 szt),podpaski duże czy tam podkłady do gaci z tego co wiem ile dusza pragnie,pieluchy dla dziecka bez ograniczeń,ogólnie dla dziecka nic nie trzeba mieć
joaba
śro, 17 lut 2010 - 21:21

Marta M napisz cosik więcej o tych wyremontowanych Policach,ja juz wprawdzie wiece dzieci nie planuje ale sentyment jakis taki dziwny mam,2 miesiące na patologi i miesiąc po porodzie tam przeleżałam.Faktycznie taki wypas
joaba


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,326
Dołączył: wto, 20 gru 05 - 22:06
SkÄ…d: Szczecin
Nr użytkownika: 4,346




post śro, 17 lut 2010 - 21:21
Post #122


Marta M napisz cosik więcej o tych wyremontowanych Policach,ja juz wprawdzie wiece dzieci nie planuje ale sentyment jakis taki dziwny mam,2 miesiące na patologi i miesiąc po porodzie tam przeleżałam.Faktycznie taki wypas

--------------------




Marta M
śro, 17 lut 2010 - 21:31
joaba we wcześniejszych postach napisałam o ostatnich doświadczeniach,teraz czekam na poród,wtedy będą większe konkrety 06.gif
Marta M


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,921
Dołączył: wto, 11 sie 09 - 12:55
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 28,604




post śro, 17 lut 2010 - 21:31
Post #123

joaba we wcześniejszych postach napisałam o ostatnich doświadczeniach,teraz czekam na poród,wtedy będą większe konkrety 06.gif
joaba
czw, 18 lut 2010 - 14:49

Marta to trzymam kciuki
joaba


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,326
Dołączył: wto, 20 gru 05 - 22:06
SkÄ…d: Szczecin
Nr użytkownika: 4,346




post czw, 18 lut 2010 - 14:49
Post #124


Marta to trzymam kciuki

--------------------




Marta M
czw, 18 lut 2010 - 21:50
joaba nie-dzięki
Marta M


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,921
Dołączył: wto, 11 sie 09 - 12:55
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 28,604




post czw, 18 lut 2010 - 21:50
Post #125

joaba nie-dzięki
Marta M
nie, 21 lut 2010 - 18:18
we wtorek wracam na patologie i jak powiedział gin,bez Nikodema nie wyjde,także po powrocie zdam relacje,nie wiem tylko czy relacje z porodu sn czy przez cc,oby to pierwsze
Marta M


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,921
Dołączył: wto, 11 sie 09 - 12:55
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 28,604




post nie, 21 lut 2010 - 18:18
Post #126

we wtorek wracam na patologie i jak powiedział gin,bez Nikodema nie wyjde,także po powrocie zdam relacje,nie wiem tylko czy relacje z porodu sn czy przez cc,oby to pierwsze
Carrie
nie, 21 lut 2010 - 18:41
co sie znowu dzieje?
Carrie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,206
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 09:43
Nr użytkownika: 8,052




post nie, 21 lut 2010 - 18:41
Post #127

co sie znowu dzieje?

--------------------



Let me take you on a trip
Around the world and back
And you won't have to move
You just sit still

Now let your mind do the walking
And let my body do the talking
Let me show you the world in my eyes

DM
Net
nie, 21 lut 2010 - 18:59
To trzymam kciuki....
Mi ostatnio szaleje tętno, powyżej 120 i tez się obawiam wcześniejszych akcji, a termin dopiero na 13 marca ;/
A myślałam Marta M, że się spotkamy, bo chyba jakoś podobnie mamy terminy, co???
Net


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 13
Dołączył: sob, 29 gru 07 - 12:20
Nr użytkownika: 17,371

GG:


post nie, 21 lut 2010 - 18:59
Post #128

To trzymam kciuki....
Mi ostatnio szaleje tętno, powyżej 120 i tez się obawiam wcześniejszych akcji, a termin dopiero na 13 marca ;/
A myślałam Marta M, że się spotkamy, bo chyba jakoś podobnie mamy terminy, co???
Marta M
nie, 21 lut 2010 - 19:11
ide do szpitala we wt,myślę,że max tydz i będę miał Go przy sobie,a termin mam na 6.03,na 99%jestem przekonana,że nie doczekam tej daty 2w1
Marta M


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,921
Dołączył: wto, 11 sie 09 - 12:55
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 28,604




post nie, 21 lut 2010 - 19:11
Post #129

ide do szpitala we wt,myślę,że max tydz i będę miał Go przy sobie,a termin mam na 6.03,na 99%jestem przekonana,że nie doczekam tej daty 2w1
Marta M
nie, 21 lut 2010 - 19:13
carrie nic nowego,gin się obawia by nie doszło do niedotlenienia małego,choć wszystko w badaniach ok...
Marta M


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,921
Dołączył: wto, 11 sie 09 - 12:55
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 28,604




post nie, 21 lut 2010 - 19:13
Post #130

carrie nic nowego,gin się obawia by nie doszło do niedotlenienia małego,choć wszystko w badaniach ok...
Carrie
nie, 21 lut 2010 - 21:05
nie rozumiem

to są jakies przesłanki ku zagrożeniu niedotlenieniem czy nie ma? masz coś z łożyskiem czy charakter ruchow dziecka coś sygnalizuje? ???
Carrie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,206
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 09:43
Nr użytkownika: 8,052




post nie, 21 lut 2010 - 21:05
Post #131

nie rozumiem

to są jakies przesłanki ku zagrożeniu niedotlenieniem czy nie ma? masz coś z łożyskiem czy charakter ruchow dziecka coś sygnalizuje? ???

--------------------



Let me take you on a trip
Around the world and back
And you won't have to move
You just sit still

Now let your mind do the walking
And let my body do the talking
Let me show you the world in my eyes

DM
Marta M
nie, 21 lut 2010 - 21:21
nie,nic się nie dzieje,mam tam być w razie jakby się coś niepokojącego zaczęło dziać,a może poprostu lekarz nie chciał mi tego mówić,bo nie na tym oddziale pracuje,ale chcą wywołać poród jak najszybciej,skoro mały i tak słabo rośnie,a już jest donoszony,sama nie wiem
Marta M


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,921
Dołączył: wto, 11 sie 09 - 12:55
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 28,604




post nie, 21 lut 2010 - 21:21
Post #132

nie,nic się nie dzieje,mam tam być w razie jakby się coś niepokojącego zaczęło dziać,a może poprostu lekarz nie chciał mi tego mówić,bo nie na tym oddziale pracuje,ale chcą wywołać poród jak najszybciej,skoro mały i tak słabo rośnie,a już jest donoszony,sama nie wiem
Carrie
nie, 21 lut 2010 - 21:34
Marta - ja bym jednal przycisneła lekarza.Kurcze, no bez przyczyny nie wywoluje sie porodu przed terminem.Toż normalne jest że jak przed terminem masz za slabe skurcze to pogonia z porodówki i każą wrócić jak sie zrobią mocne i regularne albo jak termin minie.Ale nie przed terminem...

I jeszcze,ze masz byc w szpitalu na wypadek jakby zaczęło sie coś dziać...No niby co?Teoretycznie ciaża może trwać nawet do 42 tygodnia i nikt nie wywoluje porodu jeśli badania sa ok.

Wiesz co - dla mnie to zastanawiajace jest.Jak masz możliwość zadzwonic do lekarza zanim pojawisz sie w szpitalu - to dzwon i kaz sobie wyjaśnic jaka jest przyczyna takiego postępowania.Gdyby cokolwiek bylo nie tak - wolalabym wiedzieć wcześniej i mieć tego świadomość.

Ile mały teraz waży?Powiedzieli Ci? Sprawdziłaś sobie jaka jest norma wagowa dla tego tygodnia?

Masz za mało wód?Sączyły Ci się? Za stare łożysko?
Carrie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,206
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 09:43
Nr użytkownika: 8,052




post nie, 21 lut 2010 - 21:34
Post #133

Marta - ja bym jednal przycisneła lekarza.Kurcze, no bez przyczyny nie wywoluje sie porodu przed terminem.Toż normalne jest że jak przed terminem masz za slabe skurcze to pogonia z porodówki i każą wrócić jak sie zrobią mocne i regularne albo jak termin minie.Ale nie przed terminem...

I jeszcze,ze masz byc w szpitalu na wypadek jakby zaczęło sie coś dziać...No niby co?Teoretycznie ciaża może trwać nawet do 42 tygodnia i nikt nie wywoluje porodu jeśli badania sa ok.

Wiesz co - dla mnie to zastanawiajace jest.Jak masz możliwość zadzwonic do lekarza zanim pojawisz sie w szpitalu - to dzwon i kaz sobie wyjaśnic jaka jest przyczyna takiego postępowania.Gdyby cokolwiek bylo nie tak - wolalabym wiedzieć wcześniej i mieć tego świadomość.

Ile mały teraz waży?Powiedzieli Ci? Sprawdziłaś sobie jaka jest norma wagowa dla tego tygodnia?

Masz za mało wód?Sączyły Ci się? Za stare łożysko?


--------------------



Let me take you on a trip
Around the world and back
And you won't have to move
You just sit still

Now let your mind do the walking
And let my body do the talking
Let me show you the world in my eyes

DM
joaba
nie, 21 lut 2010 - 21:54
Marta mała masa dziecka to raczej powód ,żeby jeszcze posiedział w brzuszku,nabrał wagi.Pamiętaj twój brzusio to najlepszy inkubator dla Nikodema,mimo ,ze napewno już strasznie marzysz by mieć go przy sobie. przytul.gif
natomiast jeżeli lekarz stwierdził ,ze trzeba działać szybko to wie co robi na pewno.

Ten post edytował joaba nie, 21 lut 2010 - 21:56
joaba


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,326
Dołączył: wto, 20 gru 05 - 22:06
SkÄ…d: Szczecin
Nr użytkownika: 4,346




post nie, 21 lut 2010 - 21:54
Post #134

Marta mała masa dziecka to raczej powód ,żeby jeszcze posiedział w brzuszku,nabrał wagi.Pamiętaj twój brzusio to najlepszy inkubator dla Nikodema,mimo ,ze napewno już strasznie marzysz by mieć go przy sobie. przytul.gif
natomiast jeżeli lekarz stwierdził ,ze trzeba działać szybko to wie co robi na pewno.

--------------------




Marta M
nie, 21 lut 2010 - 22:22
mały waży ok 2850,jego brzuch jest"opóźniony"we wzroście w stosunku do reszty,w dolnej granicy normy,wiem,że mała masa powinna mobilizować do nie ruszania malucha,jak sam sie nie pcha,tylko,problem jest w tym,że ten brzuch prawie nie rośnie,wód mam dużo,łożysko się nie starzeje,jak powiedział lekarz,ja szybko zapomnę,że byłam w szpitalu przed porodem,z małym będzie wszystko ok,a jak za późno przyjadę,będzie niedotleniony,tego nie da się odkręcić,to do mnie przemawia,a z tym wywoływaniem okaże się na miejscu
Marta M


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,921
Dołączył: wto, 11 sie 09 - 12:55
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 28,604




post nie, 21 lut 2010 - 22:22
Post #135

mały waży ok 2850,jego brzuch jest"opóźniony"we wzroście w stosunku do reszty,w dolnej granicy normy,wiem,że mała masa powinna mobilizować do nie ruszania malucha,jak sam sie nie pcha,tylko,problem jest w tym,że ten brzuch prawie nie rośnie,wód mam dużo,łożysko się nie starzeje,jak powiedział lekarz,ja szybko zapomnę,że byłam w szpitalu przed porodem,z małym będzie wszystko ok,a jak za późno przyjadę,będzie niedotleniony,tego nie da się odkręcić,to do mnie przemawia,a z tym wywoływaniem okaże się na miejscu
Carrie
nie, 21 lut 2010 - 22:37
CYTAT(Marta M @ Sun, 21 Feb 2010 - 22:22) *
mały waży ok 2850,jego brzuch jest"opóźniony"we wzroście w stosunku do reszty,w dolnej granicy normy,wiem,że mała masa powinna mobilizować do nie ruszania malucha,jak sam sie nie pcha,tylko,problem jest w tym,że ten brzuch prawie nie rośnie,wód mam dużo,łożysko się nie starzeje,jak powiedział lekarz,ja szybko zapomnę,że byłam w szpitalu przed porodem,z małym będzie wszystko ok,a jak za późno przyjadę,będzie niedotleniony,tego nie da się odkręcić,to do mnie przemawia,a z tym wywoływaniem okaże się na miejscu


a tak bylo zawsze czy nagle ten brzuszek siÄ™ zatrzymal?
Bo jak zawsze sie tak ociagał w rośnięciu to może taki jego urok?W ciąży mniej niepokoi cos co od poczatku "odstaje" niz nagle sie dzieje.

A może tak sie układa mały od początku ze ten brzuch nie daje sie prawidłowo pomierzyć?

Dominik do samego porodu chował twarz.Cieżko było zrobic pomiary a o moich koszmarach sennych typu wada wrodzona twarzy, rozszczepy, deformacje pamiętam do dzisiaj.

Powodzenia zatem i szczęśliwego rozwiązania.Dużo spokoju i zdrowka dla Was!
Carrie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,206
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 09:43
Nr użytkownika: 8,052




post nie, 21 lut 2010 - 22:37
Post #136

CYTAT(Marta M @ Sun, 21 Feb 2010 - 22:22) *
mały waży ok 2850,jego brzuch jest"opóźniony"we wzroście w stosunku do reszty,w dolnej granicy normy,wiem,że mała masa powinna mobilizować do nie ruszania malucha,jak sam sie nie pcha,tylko,problem jest w tym,że ten brzuch prawie nie rośnie,wód mam dużo,łożysko się nie starzeje,jak powiedział lekarz,ja szybko zapomnę,że byłam w szpitalu przed porodem,z małym będzie wszystko ok,a jak za późno przyjadę,będzie niedotleniony,tego nie da się odkręcić,to do mnie przemawia,a z tym wywoływaniem okaże się na miejscu


a tak bylo zawsze czy nagle ten brzuszek siÄ™ zatrzymal?
Bo jak zawsze sie tak ociagał w rośnięciu to może taki jego urok?W ciąży mniej niepokoi cos co od poczatku "odstaje" niz nagle sie dzieje.

A może tak sie układa mały od początku ze ten brzuch nie daje sie prawidłowo pomierzyć?

Dominik do samego porodu chował twarz.Cieżko było zrobic pomiary a o moich koszmarach sennych typu wada wrodzona twarzy, rozszczepy, deformacje pamiętam do dzisiaj.

Powodzenia zatem i szczęśliwego rozwiązania.Dużo spokoju i zdrowka dla Was!

--------------------



Let me take you on a trip
Around the world and back
And you won't have to move
You just sit still

Now let your mind do the walking
And let my body do the talking
Let me show you the world in my eyes

DM
Marta M
nie, 21 lut 2010 - 22:45
różnica we wzroście zaczęła się pogłębiać ostatnio,tzn od jakichś 2 mies.,
nie-dziękuję,pozdrawiam
Marta M


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,921
Dołączył: wto, 11 sie 09 - 12:55
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 28,604




post nie, 21 lut 2010 - 22:45
Post #137

różnica we wzroście zaczęła się pogłębiać ostatnio,tzn od jakichś 2 mies.,
nie-dziękuję,pozdrawiam
Marta M
nie, 28 lut 2010 - 12:20
jesteśm spowrotem 06.gif ,w trakcie pobytu w Policach dowiedziałam się jak to jest rodzić sn(miałam indukcje,skurcze dochodziły do częstotliwości co 30 sek,bez powiększania rozwarcia),a po 5,5 godz przenieśliśy się na blok operacyjny,finał-cc w narkozie,to tak bez szczegółów,troche przeszłam,ale mimo to jestem zadowolona,opieka konkretna,fachowa,wyszliśmy po 3 dobach od cc,pozdrawiam
Marta M


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,921
Dołączył: wto, 11 sie 09 - 12:55
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 28,604




post nie, 28 lut 2010 - 12:20
Post #138

jesteśm spowrotem 06.gif ,w trakcie pobytu w Policach dowiedziałam się jak to jest rodzić sn(miałam indukcje,skurcze dochodziły do częstotliwości co 30 sek,bez powiększania rozwarcia),a po 5,5 godz przenieśliśy się na blok operacyjny,finał-cc w narkozie,to tak bez szczegółów,troche przeszłam,ale mimo to jestem zadowolona,opieka konkretna,fachowa,wyszliśmy po 3 dobach od cc,pozdrawiam
Carrie
nie, 28 lut 2010 - 14:09
To teraz odpoczywaj i przyjmuj gratulacje!!!

a jak juz sie oswoisz z rola mamy to podpytam o wiecej szczegolow
Carrie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,206
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 09:43
Nr użytkownika: 8,052




post nie, 28 lut 2010 - 14:09
Post #139

To teraz odpoczywaj i przyjmuj gratulacje!!!

a jak juz sie oswoisz z rola mamy to podpytam o wiecej szczegolow

--------------------



Let me take you on a trip
Around the world and back
And you won't have to move
You just sit still

Now let your mind do the walking
And let my body do the talking
Let me show you the world in my eyes

DM
Marta M
nie, 28 lut 2010 - 19:38
ok,czekam na pytania icon_smile.gif,pozdrawiam
Marta M


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,921
Dołączył: wto, 11 sie 09 - 12:55
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 28,604




post nie, 28 lut 2010 - 19:38
Post #140

ok,czekam na pytania icon_smile.gif,pozdrawiam
> Który szpital poÅ‚ożniczy wybrac w Szczecinie?
Start new topic
Reply to this topic
9 Stron V  « poprzednia 5 6 7 8 9 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 10:45
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama