Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

"Zawieszanie siÄ™" dziecka

> 
pati.n
śro, 25 wrz 2013 - 10:02
Wiktoria często się "zawiesza" tzn patrzy w jedno mce i nie reaguje. Panie w przedszkolu zauważyły to samo. Przez to kończy prace jako ostatnia, bo Pani musi do niej podejść i ją "zresetować" (potrząsnąć itd, bo na słowa nie reaguje)
Mąż też czasami tak ma, głównie przed tv, że się wyłacza.

Jak pomóc Wice, aby się nie zawieszała?
pati.n


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,145
Dołączył: wto, 06 lis 07 - 12:13
Nr użytkownika: 16,801




post śro, 25 wrz 2013 - 10:02
Post #1

Wiktoria często się "zawiesza" tzn patrzy w jedno mce i nie reaguje. Panie w przedszkolu zauważyły to samo. Przez to kończy prace jako ostatnia, bo Pani musi do niej podejść i ją "zresetować" (potrząsnąć itd, bo na słowa nie reaguje)
Mąż też czasami tak ma, głównie przed tv, że się wyłacza.

Jak pomóc Wice, aby się nie zawieszała?

--------------------


Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
moko.
śro, 25 wrz 2013 - 10:06
Rany....
Ja jako dorosła osoba zawieszam się chyba codziennie, na kilka minut - moje myśli są wtedy gdzieś daleko. Trochę utrudnia mi to w pracy, bo wtedy omijają mnie pewnie wiadomości i jest mi wstyd.

W domu czasu na to nie mam icon_sad.gif

Hmmm może nauczyciel niech ją dotknie po ramieniu jak widzi?

Nie wiem czy potrzebny jest specjalista ?
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 25 wrz 2013 - 10:06
Post #2

Rany....
Ja jako dorosła osoba zawieszam się chyba codziennie, na kilka minut - moje myśli są wtedy gdzieś daleko. Trochę utrudnia mi to w pracy, bo wtedy omijają mnie pewnie wiadomości i jest mi wstyd.

W domu czasu na to nie mam icon_sad.gif

Hmmm może nauczyciel niech ją dotknie po ramieniu jak widzi?

Nie wiem czy potrzebny jest specjalista ?


--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
rysa154
śro, 25 wrz 2013 - 10:36
u nas podczas wywiadu u neurologa padło pytanie o zawieszanie się dziecka, kiedy potwierdziłam,że takie zjawisko czasem ma miejsce neurolog skierował nas na EEG, bo z tego co pamiętam mogły być to objawy padaczkowe....badanie wyszło dobrze i nic nie stwierdzono.
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post śro, 25 wrz 2013 - 10:36
Post #3

u nas podczas wywiadu u neurologa padło pytanie o zawieszanie się dziecka, kiedy potwierdziłam,że takie zjawisko czasem ma miejsce neurolog skierował nas na EEG, bo z tego co pamiętam mogły być to objawy padaczkowe....badanie wyszło dobrze i nic nie stwierdzono.

--------------------


netty5
śro, 25 wrz 2013 - 10:53
Moje głównie przed tv sie zawieszaja a szczególnie Kuba. Mam młodsze przyrodnie rodzeństwo i pamiętam że oboje się tak zawieszali i trzeba było głośniej krzyknąć żeby któreś zaskoczyło albo dotknąć.Teraz obserwuję to i swoich dzieci icon_rolleyes.gif
A Kuba to już wogóle czasem traci kontakt z rzeczywistościa.Otwiera buzie i patrzy w ekran jak zahipnotyzowany.

Ten post edytował netty5 śro, 25 wrz 2013 - 10:54
netty5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,492
Dołączył: wto, 24 lip 07 - 12:17
SkÄ…d: pomorskie
Nr użytkownika: 15,528

GG:


post śro, 25 wrz 2013 - 10:53
Post #4

Moje głównie przed tv sie zawieszaja a szczególnie Kuba. Mam młodsze przyrodnie rodzeństwo i pamiętam że oboje się tak zawieszali i trzeba było głośniej krzyknąć żeby któreś zaskoczyło albo dotknąć.Teraz obserwuję to i swoich dzieci icon_rolleyes.gif
A Kuba to już wogóle czasem traci kontakt z rzeczywistościa.Otwiera buzie i patrzy w ekran jak zahipnotyzowany.

--------------------
ajlonka
śro, 25 wrz 2013 - 11:10
CYTAT(netty5 @ Wed, 25 Sep 2013 - 10:53) *
Moje głównie przed tv sie zawieszaja a szczególnie Kuba. Mam młodsze przyrodnie rodzeństwo i pamiętam że oboje się tak zawieszali i trzeba było głośniej krzyknąć żeby któreś zaskoczyło albo dotknąć.Teraz obserwuję to i swoich dzieci icon_rolleyes.gif
A Kuba to już wogóle czasem traci kontakt z rzeczywistościa.Otwiera buzie i patrzy w ekran jak zahipnotyzowany.



jakbys mojego Adasia opisała. Mamy tak samo
ajlonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,528
Dołączył: śro, 18 kwi 07 - 16:59
SkÄ…d: DG
Nr użytkownika: 13,062




post śro, 25 wrz 2013 - 11:10
Post #5

CYTAT(netty5 @ Wed, 25 Sep 2013 - 10:53) *
Moje głównie przed tv sie zawieszaja a szczególnie Kuba. Mam młodsze przyrodnie rodzeństwo i pamiętam że oboje się tak zawieszali i trzeba było głośniej krzyknąć żeby któreś zaskoczyło albo dotknąć.Teraz obserwuję to i swoich dzieci icon_rolleyes.gif
A Kuba to już wogóle czasem traci kontakt z rzeczywistościa.Otwiera buzie i patrzy w ekran jak zahipnotyzowany.



jakbys mojego Adasia opisała. Mamy tak samo

--------------------




dankin-82
śro, 25 wrz 2013 - 11:26
to są typowe objawy padaczki z napadami nieświadomości; oczywiście że może się okazać nic groźnego jednak należy się zgłosić do neurologa i wykonać badanie eeg, a i w tym badaniu nie musi się ujawnić wszystko

napewno nie wolno zostawić dziecka samego bez wizyty u lekarza


dzieci z tym typem padaczki potrafią mieć 200 napadów na dobę, o róznej długości trwania, mogą być np 2 sekundowe wogole niezauważalne dla otoczenia lub minutowe
dla niektórych lekarzy "w normie" oznacza podejrzenie padaczki w zależności właśnie od częstotliwości i długości napadów


nie czekajcie tylko idźcie to skonsultować, dla własnego spokoju


w razie co to służę pomocę akurat w tym rodzaju padaczki icon_wink.gif



edit: tak dla rozjaśnienia, dziecka z tym typem padaczki nie "ockniesz" za pomocą krzyku czy dotyku, dopiero jak się napad skończy dzieciak sam powraca do czynności podjętej przed napadem; to co innego niż takie zapatrzenie z ciekawością na bajkę np; oczy dziecka wydają się być wtedy puste, nieobecne- podczas napadu




Ten post edytował dankin-82 śro, 25 wrz 2013 - 11:31
dankin-82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,724
Dołączył: czw, 03 mar 05 - 21:38
Skąd: Lubin /dolnośląskie/
Nr użytkownika: 2,798




post śro, 25 wrz 2013 - 11:26
Post #6

to są typowe objawy padaczki z napadami nieświadomości; oczywiście że może się okazać nic groźnego jednak należy się zgłosić do neurologa i wykonać badanie eeg, a i w tym badaniu nie musi się ujawnić wszystko

napewno nie wolno zostawić dziecka samego bez wizyty u lekarza


dzieci z tym typem padaczki potrafią mieć 200 napadów na dobę, o róznej długości trwania, mogą być np 2 sekundowe wogole niezauważalne dla otoczenia lub minutowe
dla niektórych lekarzy "w normie" oznacza podejrzenie padaczki w zależności właśnie od częstotliwości i długości napadów


nie czekajcie tylko idźcie to skonsultować, dla własnego spokoju


w razie co to służę pomocę akurat w tym rodzaju padaczki icon_wink.gif



edit: tak dla rozjaśnienia, dziecka z tym typem padaczki nie "ockniesz" za pomocą krzyku czy dotyku, dopiero jak się napad skończy dzieciak sam powraca do czynności podjętej przed napadem; to co innego niż takie zapatrzenie z ciekawością na bajkę np; oczy dziecka wydają się być wtedy puste, nieobecne- podczas napadu




--------------------
Gremi
śro, 25 wrz 2013 - 11:27
CYTAT(rysa154 @ Wed, 25 Sep 2013 - 09:36) *
u nas podczas wywiadu u neurologa padło pytanie o zawieszanie się dziecka, kiedy potwierdziłam,że takie zjawisko czasem ma miejsce neurolog skierował nas na EEG, bo z tego co pamiętam mogły być to objawy padaczkowe....badanie wyszło dobrze i nic nie stwierdzono.

dokładnie tak - Ja też byłam u neurologa z tym. Pani doktor prosiła aby w domu spróbować poswiecic w oczy latarka w momencie takiego zawieszenia i sprawdzić czy reagują oczy - jesli tak to raczej padaczki nie ma. Chodzi własnie o swiadomość. Warto to jednak sprawdzić u specjalisty.

Ten post edytował Gremi śro, 25 wrz 2013 - 11:29
Gremi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,699
Dołączył: sob, 24 lut 07 - 10:45
SkÄ…d: z krainy deszczowcow
Nr użytkownika: 11,396

GG:


post śro, 25 wrz 2013 - 11:27
Post #7

CYTAT(rysa154 @ Wed, 25 Sep 2013 - 09:36) *
u nas podczas wywiadu u neurologa padło pytanie o zawieszanie się dziecka, kiedy potwierdziłam,że takie zjawisko czasem ma miejsce neurolog skierował nas na EEG, bo z tego co pamiętam mogły być to objawy padaczkowe....badanie wyszło dobrze i nic nie stwierdzono.

dokładnie tak - Ja też byłam u neurologa z tym. Pani doktor prosiła aby w domu spróbować poswiecic w oczy latarka w momencie takiego zawieszenia i sprawdzić czy reagują oczy - jesli tak to raczej padaczki nie ma. Chodzi własnie o swiadomość. Warto to jednak sprawdzić u specjalisty.

--------------------







Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu - /Pascal Blaise/
dankin-82
śro, 25 wrz 2013 - 11:37
warto poszukać naprawdę dobrego neurologa by naprawdę rzetelnie ocenił sytuację
a najlepiej taki napad nagrać i z nim się udać do lekarza
dankin-82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,724
Dołączył: czw, 03 mar 05 - 21:38
Skąd: Lubin /dolnośląskie/
Nr użytkownika: 2,798




post śro, 25 wrz 2013 - 11:37
Post #8

warto poszukać naprawdę dobrego neurologa by naprawdę rzetelnie ocenił sytuację
a najlepiej taki napad nagrać i z nim się udać do lekarza

--------------------
pati.n
śro, 25 wrz 2013 - 12:06
CYTAT(rysa154 @ Wed, 25 Sep 2013 - 11:36) *
u nas podczas wywiadu u neurologa padło pytanie o zawieszanie się dziecka, kiedy potwierdziłam,że takie zjawisko czasem ma miejsce neurolog skierował nas na EEG, bo z tego co pamiętam mogły być to objawy padaczkowe....badanie wyszło dobrze i nic nie stwierdzono.


miała robione eeg mózgu wyszło wzorcowe
pati.n


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,145
Dołączył: wto, 06 lis 07 - 12:13
Nr użytkownika: 16,801




post śro, 25 wrz 2013 - 12:06
Post #9

CYTAT(rysa154 @ Wed, 25 Sep 2013 - 11:36) *
u nas podczas wywiadu u neurologa padło pytanie o zawieszanie się dziecka, kiedy potwierdziłam,że takie zjawisko czasem ma miejsce neurolog skierował nas na EEG, bo z tego co pamiętam mogły być to objawy padaczkowe....badanie wyszło dobrze i nic nie stwierdzono.


miała robione eeg mózgu wyszło wzorcowe

--------------------


Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
dankin-82
śro, 25 wrz 2013 - 12:28
CYTAT(pati.n @ Wed, 25 Sep 2013 - 13:06) *
miała robione eeg mózgu wyszło wzorcowe




a napiszesz jakie to było badanie czy podczas snu czy czuwania? bo w przypadku napadów nieświadomości to ma znaczenie


edit: i czy napady podczas badania były prowokowane

Ten post edytował dankin-82 śro, 25 wrz 2013 - 12:31
dankin-82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,724
Dołączył: czw, 03 mar 05 - 21:38
Skąd: Lubin /dolnośląskie/
Nr użytkownika: 2,798




post śro, 25 wrz 2013 - 12:28
Post #10

CYTAT(pati.n @ Wed, 25 Sep 2013 - 13:06) *
miała robione eeg mózgu wyszło wzorcowe




a napiszesz jakie to było badanie czy podczas snu czy czuwania? bo w przypadku napadów nieświadomości to ma znaczenie


edit: i czy napady podczas badania były prowokowane

--------------------
pati.n
śro, 25 wrz 2013 - 12:36
Była przytomna, tzn nie na śnie. Kazali jej otwierać i zamykać oczy itd.
Nie zawiesiła się w czasie badania
pati.n


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,145
Dołączył: wto, 06 lis 07 - 12:13
Nr użytkownika: 16,801




post śro, 25 wrz 2013 - 12:36
Post #11

Była przytomna, tzn nie na śnie. Kazali jej otwierać i zamykać oczy itd.
Nie zawiesiła się w czasie badania


--------------------


Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
dankin-82
śro, 25 wrz 2013 - 12:45
hmmm a może w inną stronęicon_wink.gif może by jej podać jakieś witaminki na koncentrację uwagi? może po nich by się lepiej skupiała i miałabyś szansę na zaobserwowanie efektów u dziecka icon_wink.gif






edit: zauważ też w jakich momentach się ona zawiesza, ale tak dokładnie; bo te napady może wywoływać np hiperwentylacja lub szybko migoczące światło; np tv

Ten post edytował dankin-82 śro, 25 wrz 2013 - 12:50
dankin-82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,724
Dołączył: czw, 03 mar 05 - 21:38
Skąd: Lubin /dolnośląskie/
Nr użytkownika: 2,798




post śro, 25 wrz 2013 - 12:45
Post #12

hmmm a może w inną stronęicon_wink.gif może by jej podać jakieś witaminki na koncentrację uwagi? może po nich by się lepiej skupiała i miałabyś szansę na zaobserwowanie efektów u dziecka icon_wink.gif






edit: zauważ też w jakich momentach się ona zawiesza, ale tak dokładnie; bo te napady może wywoływać np hiperwentylacja lub szybko migoczące światło; np tv

--------------------
pati.n
śro, 25 wrz 2013 - 15:49
ale występuje to też w przedszkolu, a tam nie ma tv
pati.n


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,145
Dołączył: wto, 06 lis 07 - 12:13
Nr użytkownika: 16,801




post śro, 25 wrz 2013 - 15:49
Post #13

ale występuje to też w przedszkolu, a tam nie ma tv

--------------------


Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
netty5
śro, 25 wrz 2013 - 16:08
Kuba zawiesza sie też podczas budowania z klocków. Wchodzi w świat LEGO i potrafi sie "wyłaczyc" nawet na kilka godzin.
netty5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,492
Dołączył: wto, 24 lip 07 - 12:17
SkÄ…d: pomorskie
Nr użytkownika: 15,528

GG:


post śro, 25 wrz 2013 - 16:08
Post #14

Kuba zawiesza sie też podczas budowania z klocków. Wchodzi w świat LEGO i potrafi sie "wyłaczyc" nawet na kilka godzin.

--------------------
dankin-82
śro, 25 wrz 2013 - 16:18
napady występują samoistnie bez względu na miejsce przebywania, ale np tv może je nasilać/prowokować, wtedy można je zaobserwować icon_wink.gif



w każdym razie życzę zdrówka icon_wink.gif

Ten post edytował dankin-82 śro, 25 wrz 2013 - 16:20
dankin-82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,724
Dołączył: czw, 03 mar 05 - 21:38
Skąd: Lubin /dolnośląskie/
Nr użytkownika: 2,798




post śro, 25 wrz 2013 - 16:18
Post #15

napady występują samoistnie bez względu na miejsce przebywania, ale np tv może je nasilać/prowokować, wtedy można je zaobserwować icon_wink.gif



w każdym razie życzę zdrówka icon_wink.gif

--------------------
klaudia923
śro, 25 wrz 2013 - 19:23
Mój brat miał to samo. Niestety wyleczyć tego się nie dało. Stara się to kontrolować i jest dużo lepiej niż za "przedszkolaka". Z drugiej strony to przecież nic strasznego.
klaudia923


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: wto, 24 wrz 13 - 22:31
Nr użytkownika: 42,933




post śro, 25 wrz 2013 - 19:23
Post #16

Mój brat miał to samo. Niestety wyleczyć tego się nie dało. Stara się to kontrolować i jest dużo lepiej niż za "przedszkolaka". Z drugiej strony to przecież nic strasznego.

--------------------
Jeśli jesteś zainteresowany wzięciem kredyt bez BIK i KRD, ale po nisku nie masz siły kredytowej, Twoja historia bankowa stanowi mocno kiepska, zgodność z bankiem - oraz istnieje ich wielu u nas, jest dużo pożądaną opcją.
dankin-82
śro, 25 wrz 2013 - 20:11
CYTAT(klaudia923 @ Wed, 25 Sep 2013 - 20:23) *
Mój brat miał to samo. Niestety wyleczyć tego się nie dało. Stara się to kontrolować i jest dużo lepiej niż za "przedszkolaka". Z drugiej strony to przecież nic strasznego.



a mogę tak z ciekawości zapytać icon_wink.gif co dokładnie stwierdzono?
dankin-82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,724
Dołączył: czw, 03 mar 05 - 21:38
Skąd: Lubin /dolnośląskie/
Nr użytkownika: 2,798




post śro, 25 wrz 2013 - 20:11
Post #17

CYTAT(klaudia923 @ Wed, 25 Sep 2013 - 20:23) *
Mój brat miał to samo. Niestety wyleczyć tego się nie dało. Stara się to kontrolować i jest dużo lepiej niż za "przedszkolaka". Z drugiej strony to przecież nic strasznego.



a mogę tak z ciekawości zapytać icon_wink.gif co dokładnie stwierdzono?


--------------------
pati.n
śro, 25 wrz 2013 - 21:30
CYTAT(klaudia923 @ Wed, 25 Sep 2013 - 20:23) *
Mój brat miał to samo. Niestety wyleczyć tego się nie dało. Stara się to kontrolować i jest dużo lepiej niż za "przedszkolaka". Z drugiej strony to przecież nic strasznego.


No wiesz, na razie Pani mówi, że inne dzieci już się bawią, a Wiki musi kończyć pracę, bo się zawiesiła. Trochę się boję co będzie w szkole.
pati.n


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,145
Dołączył: wto, 06 lis 07 - 12:13
Nr użytkownika: 16,801




post śro, 25 wrz 2013 - 21:30
Post #18

CYTAT(klaudia923 @ Wed, 25 Sep 2013 - 20:23) *
Mój brat miał to samo. Niestety wyleczyć tego się nie dało. Stara się to kontrolować i jest dużo lepiej niż za "przedszkolaka". Z drugiej strony to przecież nic strasznego.


No wiesz, na razie Pani mówi, że inne dzieci już się bawią, a Wiki musi kończyć pracę, bo się zawiesiła. Trochę się boję co będzie w szkole.

--------------------


Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
ana84
czw, 26 wrz 2013 - 08:53
Moja Paulina też się zawiesza, jej koledzy ze szkoły też się zawieszają. Ona właśnie tak siedzi z otwartymi oczami i buzią i dopiero jak podejdę do niej albo powiem podniesionym głosem to się resetuje.
Mój mąż też się zawiesza, ale to przed tv.

Ja uważam, że ma to związek z podzielnością uwagi. Ja mogę oglądać czy robić cokolwiek innego i nie koncentruję się tak bardzo na jednej rzeczy, rejestruję cały czas to co dzieje się wokół.
Oni tak nie mają, ale nie uważam żeby to zaraz były objawy padaczki. Tym bardziej, że w przypadku młodej jest tak, że jej rówieśnicy w większości mają tę samą przypadłość.
ana84


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,709
Dołączył: śro, 16 sie 06 - 12:37
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 7,023

GG:


post czw, 26 wrz 2013 - 08:53
Post #19

Moja Paulina też się zawiesza, jej koledzy ze szkoły też się zawieszają. Ona właśnie tak siedzi z otwartymi oczami i buzią i dopiero jak podejdę do niej albo powiem podniesionym głosem to się resetuje.
Mój mąż też się zawiesza, ale to przed tv.

Ja uważam, że ma to związek z podzielnością uwagi. Ja mogę oglądać czy robić cokolwiek innego i nie koncentruję się tak bardzo na jednej rzeczy, rejestruję cały czas to co dzieje się wokół.
Oni tak nie mają, ale nie uważam żeby to zaraz były objawy padaczki. Tym bardziej, że w przypadku młodej jest tak, że jej rówieśnicy w większości mają tę samą przypadłość.

--------------------

[/url]

09.11.2006


23.10.2013
pati.n
piÄ…, 27 wrz 2013 - 12:25
Moja Paulina też się zawiesza, jej koledzy ze szkoły też się zawieszają. Ona właśnie tak siedzi z otwartymi oczami i buzią i dopiero jak podejdę do niej albo powiem podniesionym głosem to się resetuje.
Mój mąż też się zawiesza, ale to przed tv.
[/quote]
To tak jak mój.

CYTAT(ana84 @ Thu, 26 Sep 2013 - 09:53) *
Ja uważam, że ma to związek z podzielnością uwagi. Ja mogę oglądać czy robić cokolwiek innego i nie koncentruję się tak bardzo na jednej rzeczy, rejestruję cały czas to co dzieje się wokół.
Oni tak nie mają, ale nie uważam żeby to zaraz były objawy padaczki. Tym bardziej, że w przypadku młodej jest tak, że jej rówieśnicy w większości mają tę samą przypadłość.


Ja tez robię sześć rzeczy równoczesnie.
pati.n


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,145
Dołączył: wto, 06 lis 07 - 12:13
Nr użytkownika: 16,801




post piÄ…, 27 wrz 2013 - 12:25
Post #20

Moja Paulina też się zawiesza, jej koledzy ze szkoły też się zawieszają. Ona właśnie tak siedzi z otwartymi oczami i buzią i dopiero jak podejdę do niej albo powiem podniesionym głosem to się resetuje.
Mój mąż też się zawiesza, ale to przed tv.
[/quote]
To tak jak mój.

CYTAT(ana84 @ Thu, 26 Sep 2013 - 09:53) *
Ja uważam, że ma to związek z podzielnością uwagi. Ja mogę oglądać czy robić cokolwiek innego i nie koncentruję się tak bardzo na jednej rzeczy, rejestruję cały czas to co dzieje się wokół.
Oni tak nie mają, ale nie uważam żeby to zaraz były objawy padaczki. Tym bardziej, że w przypadku młodej jest tak, że jej rówieśnicy w większości mają tę samą przypadłość.


Ja tez robię sześć rzeczy równoczesnie.

--------------------


Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
> "Zawieszanie siÄ™" dziecka
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 18 kwi 2024 - 15:29
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama