Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Dzierganie za pieniÄ…dze

> 
Agnisma
piÄ…, 07 lis 2003 - 12:42
Chciałam zapytać, czy ktoś wie ile można wziąć kasy za zrobienie bluzeczki wełnianej (ze średniej grubości włóczki, raczej cienkiej) icon_question.gif
Agnisma


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,980
Dołączył: nie, 04 maj 03 - 23:05
Nr użytkownika: 680




post piÄ…, 07 lis 2003 - 12:42
Post #1

Chciałam zapytać, czy ktoś wie ile można wziąć kasy za zrobienie bluzeczki wełnianej (ze średniej grubości włóczki, raczej cienkiej) icon_question.gif

--------------------
Agnieszka -mama Natalki
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
Agnisma
śro, 12 lis 2003 - 11:48
Kurcze, nikt nie wie, nawet mniej więcej icon_question.gif
Czas mnie nagli icon_confused.gif Please
Agnisma


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,980
Dołączył: nie, 04 maj 03 - 23:05
Nr użytkownika: 680




post śro, 12 lis 2003 - 11:48
Post #2

Kurcze, nikt nie wie, nawet mniej więcej icon_question.gif
Czas mnie nagli icon_confused.gif Please

--------------------
Agnieszka -mama Natalki
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
Anuk
śro, 12 lis 2003 - 13:12
Nie wiem, może 40-50 zł, będzie ok
Anuk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,479
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:41
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 235




post śro, 12 lis 2003 - 13:12
Post #3

Nie wiem, może 40-50 zł, będzie ok

--------------------
Anuk

(Tylko głupoty nie da się wyleczyć...)[font="Comic Sans MS"][/font][size="1"][/size]
CrazyMary
śro, 12 lis 2003 - 13:21
A ile czasu trwa zrobienie takiej bluzeczki? Można zawsze przeliczyć to na godziny, tylko jaka stawka? 7-8 zł za godzinę, a moze to za dużo...
CrazyMary


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,888
Dołączył: pią, 11 kwi 03 - 14:59
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 558

GG:


post śro, 12 lis 2003 - 13:21
Post #4

A ile czasu trwa zrobienie takiej bluzeczki? Można zawsze przeliczyć to na godziny, tylko jaka stawka? 7-8 zł za godzinę, a moze to za dużo...

--------------------


anetadr
śro, 12 lis 2003 - 16:47
7-8 zł za godzinę to bardzo dużo. Wydaje mi się, że najwyżej do 50 zł może wynosić koszt wykonania takiej bluzeczki. To jeszcze zależy od wzoru. Niektóre wzory wymagają ślęczenia i czasem zwielokrotniają czas wykonania "zwykłym" wzroem, czyli dżersejem. W ogóle robótki ręczne są zwykle niezapłacone. Podam przykład. Robię na drutach od kilkunastu lat i mam już wprawę (tak myślę). Męski duży sweter z niezbyt skomplikowanym wzorem robię ok. 40-50 godzin. Czyli gdybym policzyła tylko 2 zł z godzinę (czyli mało, prawda?), to wyszłoby ok. 100 zł za robociznę + koszt wełny (co najmniej 70-80 zł). Czyli za cały sweter prawie 200 zł. A to już spory koszt, czyż nie? Gdybym dostawała za godzinę 7-8 zł, to mogłabym śmiało zrezygnować z pracy. Po takim przeliczeniu mało kto decyduje się na zamówienie swetra, gdy w sklepie może kupić za połowę ceny. Argument oryginalności w zestawieniu z argumentem ekonomicznym jest dla większości osób nieprzekonywujacy. I ja to rozumiem. Dlatego rzadko można spotkać dzianinę w sklepach. Mówię tu oczywiście o ręcznie robionej dzianinie, nie maszynowej. Z tego co się zorientowałam, to ręcznie robione swetry można znaleźć np. u góralek, ale częstokroć są one (swetry, nie góralki) bardzo oszukane, zarówno wełna nie jest w 100% wełną, a i swetry są robione na tak grubych drutach, że wiatr hula. Oczywiście takie dziury też mogą być urocze, ale raczej w przewiewnych i seksownych ażurach, a nie w swetrze, który z założenia ma chronić przed zimnem. Widziałam też rzeczy dziecięce na targu, ale podobna zasada, co opisana wyżej. Byle jaka włóczka i bardzo grube druty. Zdarza mi się robić za pieniądze, ale zwykle znajomym i za (moim zdaniem) symboliczne kwoty (najwyżej 50 zł).
Pozdrawiam

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post śro, 12 lis 2003 - 16:47
Post #5

7-8 zł za godzinę to bardzo dużo. Wydaje mi się, że najwyżej do 50 zł może wynosić koszt wykonania takiej bluzeczki. To jeszcze zależy od wzoru. Niektóre wzory wymagają ślęczenia i czasem zwielokrotniają czas wykonania "zwykłym" wzroem, czyli dżersejem. W ogóle robótki ręczne są zwykle niezapłacone. Podam przykład. Robię na drutach od kilkunastu lat i mam już wprawę (tak myślę). Męski duży sweter z niezbyt skomplikowanym wzorem robię ok. 40-50 godzin. Czyli gdybym policzyła tylko 2 zł z godzinę (czyli mało, prawda?), to wyszłoby ok. 100 zł za robociznę + koszt wełny (co najmniej 70-80 zł). Czyli za cały sweter prawie 200 zł. A to już spory koszt, czyż nie? Gdybym dostawała za godzinę 7-8 zł, to mogłabym śmiało zrezygnować z pracy. Po takim przeliczeniu mało kto decyduje się na zamówienie swetra, gdy w sklepie może kupić za połowę ceny. Argument oryginalności w zestawieniu z argumentem ekonomicznym jest dla większości osób nieprzekonywujacy. I ja to rozumiem. Dlatego rzadko można spotkać dzianinę w sklepach. Mówię tu oczywiście o ręcznie robionej dzianinie, nie maszynowej. Z tego co się zorientowałam, to ręcznie robione swetry można znaleźć np. u góralek, ale częstokroć są one (swetry, nie góralki) bardzo oszukane, zarówno wełna nie jest w 100% wełną, a i swetry są robione na tak grubych drutach, że wiatr hula. Oczywiście takie dziury też mogą być urocze, ale raczej w przewiewnych i seksownych ażurach, a nie w swetrze, który z założenia ma chronić przed zimnem. Widziałam też rzeczy dziecięce na targu, ale podobna zasada, co opisana wyżej. Byle jaka włóczka i bardzo grube druty. Zdarza mi się robić za pieniądze, ale zwykle znajomym i za (moim zdaniem) symboliczne kwoty (najwyżej 50 zł).
Pozdrawiam

Aneta
anonimowy

Go??







post śro, 12 lis 2003 - 17:09
Post #6

swego czasu, gdy nie miałam pracy robiłam swetry za pieniądze, a moja kuzynka zbierała mi zamówienia w Niemczech, gdzie mieszka i średnio za sweter płacili mi 20 marek (ok. 50 zł)
aluc

Go??







post śro, 12 lis 2003 - 17:35
Post #7

robiłam swetry za pieniądze jeszcze przed denominacją icon_wink.gif jak to jakoś dopasować do dzisiejszych realiów, to wydaje mi się, że 50 złotych za samą robociznę to maksymalnie co można wziąć

w tamtych czasach tłukłam w sezonie dwa swetry z małym wrabianym wzorem tygodniowo, popołudniami przed telewizorem icon_biggrin.gif teraz zrobienie malutkiego sweterka - prezentu dla nowego rodka przyjaciółki zabrało mi trzy tygodnie icon_biggrin.gif głównie ze względu na niszczycielską i przeszkadzacką działalność mojego syna icon_lol.gif

z drugiej strony, biorąc pod uwagę, jak modna i w sumie niespotykana jest ręczna robota, to gdyby sweter był jakiś super hiper ekstra, to spokojnie wzięłabym ze trzy razy więcej

nawet już się zastanawiałam, czy nie przerzucić się z inwestycji kapitałowych na robienie artystycznych swetrów icon_biggrin.gif
CrazyMary
czw, 13 lis 2003 - 09:59
I znowu żałuję, ze ja nie potrafię.... icon_sad.gif I juz się chyba nie nauczę icon_rolleyes.gif
CrazyMary


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,888
Dołączył: pią, 11 kwi 03 - 14:59
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 558

GG:


post czw, 13 lis 2003 - 09:59
Post #8

I znowu żałuję, ze ja nie potrafię.... icon_sad.gif I juz się chyba nie nauczę icon_rolleyes.gif

--------------------


Agnisma
czw, 13 lis 2003 - 10:51
Strasznie mocno Wam dziękuję icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Agnisma


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,980
Dołączył: nie, 04 maj 03 - 23:05
Nr użytkownika: 680




post czw, 13 lis 2003 - 10:51
Post #9

Strasznie mocno Wam dziękuję icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

--------------------
Agnieszka -mama Natalki
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
anetadr
czw, 13 lis 2003 - 10:52
Aluc!

Dokładnie miałam taki sam pomysł. Swego czasu marzyło mi się otwarcie takiego sklepu/pracowni, w której można by kupić niepowtarzalną dzianinę (żadnej masówki, każda rzecz inna!), a także zamówić coś dokładnie na siebie. Na Śląsku jest pewna pani, która robi przecudne rzeczy. Nawet przepiękne suknie ślubne. Jestem zachwycona wszystkim co ona robi. Nie wiem, gdzie i za ile można te uda dostać, od czasu do czasu w naszym regionalnym "Dzienniku Zachodnim" pojawia się kilka zdjęć z nowej kolekcji.

Pozdrawiam

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post czw, 13 lis 2003 - 10:52
Post #10

Aluc!

Dokładnie miałam taki sam pomysł. Swego czasu marzyło mi się otwarcie takiego sklepu/pracowni, w której można by kupić niepowtarzalną dzianinę (żadnej masówki, każda rzecz inna!), a także zamówić coś dokładnie na siebie. Na Śląsku jest pewna pani, która robi przecudne rzeczy. Nawet przepiękne suknie ślubne. Jestem zachwycona wszystkim co ona robi. Nie wiem, gdzie i za ile można te uda dostać, od czasu do czasu w naszym regionalnym "Dzienniku Zachodnim" pojawia się kilka zdjęć z nowej kolekcji.

Pozdrawiam

Aneta
zxccxz
wto, 12 mar 2019 - 10:44
Bez problemu sprzedaż swoje wyroby, a cenę ustali rynek. Zobacz np taki portal https://ficori.com/
zxccxz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: czw, 21 lut 19 - 11:37
Nr użytkownika: 52,731




post wto, 12 mar 2019 - 10:44
Post #11

Bez problemu sprzedaż swoje wyroby, a cenę ustali rynek. Zobacz np taki portal https://ficori.com/
alka25
piÄ…, 15 mar 2019 - 10:37
Samemu można się nauczyć icon_smile.gif
alka25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 524
Dołączył: pon, 14 lip 14 - 19:32
Nr użytkownika: 44,277




post piÄ…, 15 mar 2019 - 10:37
Post #12

Samemu można się nauczyć icon_smile.gif
> Dzierganie za pieniÄ…dze
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 21:57
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama