Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Najpierw podłoga, czy ściany..?

> 
tyczka
wto, 26 lis 2013 - 11:40
Wyobraźcie sobie pomieszczenie, wielkości - przyjmijmy garażu: z betonem na posadzce, ścianami w odpryśniętym tynkiem, cegłami gdzieniegdzie oraz widocznym nalotem wilgoci z jednej strony.

I teraz, bo już się pogubiłam: należy najpierw położyć podłogę ( płytki ), czy może zacząć od otynkowania ścian..?
A może to nie ma znaczenia..?
tyczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,850
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 12:29
SkÄ…d: Skandynawia
Nr użytkownika: 7,158




post wto, 26 lis 2013 - 11:40
Post #1

Wyobraźcie sobie pomieszczenie, wielkości - przyjmijmy garażu: z betonem na posadzce, ścianami w odpryśniętym tynkiem, cegłami gdzieniegdzie oraz widocznym nalotem wilgoci z jednej strony.

I teraz, bo już się pogubiłam: należy najpierw położyć podłogę ( płytki ), czy może zacząć od otynkowania ścian..?
A może to nie ma znaczenia..?


--------------------
Bo Życie po to jest, by je dobrze przeżyć.

Wybaczcie brak polskiej czcionki, komputer mi padl. Bydle!
Dorott
wto, 26 lis 2013 - 11:41
najpierw ściany
Dorott


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,027
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 10:39
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 3,715

GG:


post wto, 26 lis 2013 - 11:41
Post #2

najpierw ściany

--------------------
Dorott, mama Weronisi 30.04.2006
dlaczego zachowujemy się tak nielogicznie? kochamy tych, którzy nas ranią a ranimy tych którzy nas kochają...


Blog Weroniki
netty5
wto, 26 lis 2013 - 12:26
Z tego co mi wiadomo to ściany pierwsze.
netty5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,492
Dołączył: wto, 24 lip 07 - 12:17
SkÄ…d: pomorskie
Nr użytkownika: 15,528

GG:


post wto, 26 lis 2013 - 12:26
Post #3

Z tego co mi wiadomo to ściany pierwsze.

--------------------
tyczka
wto, 26 lis 2013 - 12:26
Sądziłam, że podłogi, ale w zasadzie nie mogę znaleźć żadnego uzasadnienia.

Dorott, dlaczego ? icon_smile.gif
tyczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,850
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 12:29
SkÄ…d: Skandynawia
Nr użytkownika: 7,158




post wto, 26 lis 2013 - 12:26
Post #4

Sądziłam, że podłogi, ale w zasadzie nie mogę znaleźć żadnego uzasadnienia.

Dorott, dlaczego ? icon_smile.gif

--------------------
Bo Życie po to jest, by je dobrze przeżyć.

Wybaczcie brak polskiej czcionki, komputer mi padl. Bydle!
~Luna~
wto, 26 lis 2013 - 12:37
Ściany w pierwszej kolejności.
A dlaczego ?
A dlatego, że robiąc najpierw podłogi, a następnie ściany, narażasz podłogi na przypadkowe zniszczenie w czasie robienia ścian.
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post wto, 26 lis 2013 - 12:37
Post #5

Ściany w pierwszej kolejności.
A dlaczego ?
A dlatego, że robiąc najpierw podłogi, a następnie ściany, narażasz podłogi na przypadkowe zniszczenie w czasie robienia ścian.


--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
tyczka
wto, 26 lis 2013 - 12:49
Dziewczyny, chciałabym, żeby przeprowadzony remonty miał "dwie ręce i nogi" - czy jest tylko tak, jak pisze Luna, że ścinay, by nie zniszczyć podłóg..?

W przypadku położenia porządnej glazury na podłogę, nie ma syzyka uszkodzenia jej w jakiś znaczący sposób ( o ile w ogóle ?! ). Czy zatem tylko o to chodzi, czy są jeszcze inne powody, dla których remont powinien zacząć się od ścian, a zakończyć na wylaniem masy samopoziomującej i położeniu płytek na posadzce ?
tyczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,850
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 12:29
SkÄ…d: Skandynawia
Nr użytkownika: 7,158




post wto, 26 lis 2013 - 12:49
Post #6

Dziewczyny, chciałabym, żeby przeprowadzony remonty miał "dwie ręce i nogi" - czy jest tylko tak, jak pisze Luna, że ścinay, by nie zniszczyć podłóg..?

W przypadku położenia porządnej glazury na podłogę, nie ma syzyka uszkodzenia jej w jakiś znaczący sposób ( o ile w ogóle ?! ). Czy zatem tylko o to chodzi, czy są jeszcze inne powody, dla których remont powinien zacząć się od ścian, a zakończyć na wylaniem masy samopoziomującej i położeniu płytek na posadzce ?

--------------------
Bo Życie po to jest, by je dobrze przeżyć.

Wybaczcie brak polskiej czcionki, komputer mi padl. Bydle!
Dorott
wto, 26 lis 2013 - 13:01
CYTAT(tyczka @ Tue, 26 Nov 2013 - 12:26) *
Dorott, dlaczego ? icon_smile.gif


przy nakÅ‚adaniu tradycyjnych tynków zwiÄ™ksza siÄ™ wilgotnoÅ›ci powietrza, dlatego trzeba zapewnić odpowiedniÄ… wentylacjÄ™ w remontowanym pomieszczeniu i unikać prowadzenia równoczeÅ›nie prac, podczas których wysoka wilgotność jest niewskazana. ZasadÄ… jest wiÄ™c rozpoczynanie od „mokrych” prac.

Jeżeli najpierw położysz płytki i nie zafugujesz to w szpary przygotowane pod fugi może "wejść" dużo zanieczyszczeń podczas kładzenia tynku czy innych prac...
jeżeli zafugujesz fugi mogą ulec zanieczyszczeniu icon_smile.gif

Poza tym nie wiem jak można się starac ale ułożoną podłogę można niestety niechcący zniszczyć...może coś spaść itp.
Dorott


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,027
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 10:39
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 3,715

GG:


post wto, 26 lis 2013 - 13:01
Post #7

CYTAT(tyczka @ Tue, 26 Nov 2013 - 12:26) *
Dorott, dlaczego ? icon_smile.gif


przy nakÅ‚adaniu tradycyjnych tynków zwiÄ™ksza siÄ™ wilgotnoÅ›ci powietrza, dlatego trzeba zapewnić odpowiedniÄ… wentylacjÄ™ w remontowanym pomieszczeniu i unikać prowadzenia równoczeÅ›nie prac, podczas których wysoka wilgotność jest niewskazana. ZasadÄ… jest wiÄ™c rozpoczynanie od „mokrych” prac.

Jeżeli najpierw położysz płytki i nie zafugujesz to w szpary przygotowane pod fugi może "wejść" dużo zanieczyszczeń podczas kładzenia tynku czy innych prac...
jeżeli zafugujesz fugi mogą ulec zanieczyszczeniu icon_smile.gif

Poza tym nie wiem jak można się starac ale ułożoną podłogę można niestety niechcący zniszczyć...może coś spaść itp.


--------------------
Dorott, mama Weronisi 30.04.2006
dlaczego zachowujemy się tak nielogicznie? kochamy tych, którzy nas ranią a ranimy tych którzy nas kochają...


Blog Weroniki
tyczka
wto, 26 lis 2013 - 13:05
Mowa raczej już o zafugowanej podłodze. Czyli wynika z tego, że różnicy nie ma sporej, zakładając, że obie "rzeczy" będą i tak robione w znacznych odstępach czasu. Dziękuję icon_smile.gif
tyczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,850
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 12:29
SkÄ…d: Skandynawia
Nr użytkownika: 7,158




post wto, 26 lis 2013 - 13:05
Post #8

Mowa raczej już o zafugowanej podłodze. Czyli wynika z tego, że różnicy nie ma sporej, zakładając, że obie "rzeczy" będą i tak robione w znacznych odstępach czasu. Dziękuję icon_smile.gif

--------------------
Bo Życie po to jest, by je dobrze przeżyć.

Wybaczcie brak polskiej czcionki, komputer mi padl. Bydle!
dasza
wto, 26 lis 2013 - 13:57
U nas przy remoncie kolejnośc była nastepująca:
najpierw wylewka na podłodze, potem tynki na ścianach, potem ułożenie podłogi, na koniec malowanie ścian (podłogi zabezpieczone folią).
dasza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,278
Dołączył: nie, 15 lis 09 - 17:34
SkÄ…d: :)
Nr użytkownika: 30,143




post wto, 26 lis 2013 - 13:57
Post #9

U nas przy remoncie kolejnośc była nastepująca:
najpierw wylewka na podłodze, potem tynki na ścianach, potem ułożenie podłogi, na koniec malowanie ścian (podłogi zabezpieczone folią).

--------------------




tyczka
wto, 26 lis 2013 - 14:22
To już rzutem na taśmę: czy taka sama kolejność może obowiązywać przy remoncie pokoju - mam na myśli - czy najpierw mogę pomalować ściany, a dopiero potem wycyklinować podłogę ( prosi się o wymianę ) ?
tyczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,850
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 12:29
SkÄ…d: Skandynawia
Nr użytkownika: 7,158




post wto, 26 lis 2013 - 14:22
Post #10

To już rzutem na taśmę: czy taka sama kolejność może obowiązywać przy remoncie pokoju - mam na myśli - czy najpierw mogę pomalować ściany, a dopiero potem wycyklinować podłogę ( prosi się o wymianę ) ?

--------------------
Bo Życie po to jest, by je dobrze przeżyć.

Wybaczcie brak polskiej czcionki, komputer mi padl. Bydle!
dasza
wto, 26 lis 2013 - 14:58
CYTAT(tyczka @ Tue, 26 Nov 2013 - 14:22) *
To już rzutem na taśmę: czy taka sama kolejność może obowiązywać przy remoncie pokoju - mam na myśli - czy najpierw mogę pomalować ściany, a dopiero potem wycyklinować podłogę ( prosi się o wymianę ) ?


Nie, bo pył w trakcie cyklinowania jest tak duży, że ci pójdzie na świeżo pomalowane ściany. Najpierw wycyklinuj, polakieruj, odczekaj aż lakier wyschnie, potem zabezpiecz podłogi i maluj ściany.
dasza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,278
Dołączył: nie, 15 lis 09 - 17:34
SkÄ…d: :)
Nr użytkownika: 30,143




post wto, 26 lis 2013 - 14:58
Post #11

CYTAT(tyczka @ Tue, 26 Nov 2013 - 14:22) *
To już rzutem na taśmę: czy taka sama kolejność może obowiązywać przy remoncie pokoju - mam na myśli - czy najpierw mogę pomalować ściany, a dopiero potem wycyklinować podłogę ( prosi się o wymianę ) ?


Nie, bo pył w trakcie cyklinowania jest tak duży, że ci pójdzie na świeżo pomalowane ściany. Najpierw wycyklinuj, polakieruj, odczekaj aż lakier wyschnie, potem zabezpiecz podłogi i maluj ściany.

--------------------




Elak
wto, 26 lis 2013 - 15:43
Tyczka jak masz betonową podłogę (nawet zniszczoną), to ja zastanowiłabym się nad naprawieniem jej zupełnie inaczej np. metodą acid stains.
Wszelkie kafle i fugi, to tylko dodajesz sobie pracy w przyszłości icon_wink.gif
Ja już mam dwa pomieszczenia z posadzką betonową DST i zastanawiam się właśnie nad resztą robioną w acid stains (jedyny minus jaki widzę, to niewielu wykonawców na naszym rynku).
Elak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,531
Dołączył: sob, 02 paź 04 - 00:10
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,143




post wto, 26 lis 2013 - 15:43
Post #12

Tyczka jak masz betonową podłogę (nawet zniszczoną), to ja zastanowiłabym się nad naprawieniem jej zupełnie inaczej np. metodą acid stains.
Wszelkie kafle i fugi, to tylko dodajesz sobie pracy w przyszłości icon_wink.gif
Ja już mam dwa pomieszczenia z posadzką betonową DST i zastanawiam się właśnie nad resztą robioną w acid stains (jedyny minus jaki widzę, to niewielu wykonawców na naszym rynku).


--------------------
Mama Juleczki, Michałka i Kornelka :)

tyczka
wto, 26 lis 2013 - 16:27
Elak, nigdy o czyms podobnym nie slyszalam.. Coz to jest..?
Podrzuc zdjecia, jak mozesz icon_smile.gif
tyczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,850
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 12:29
SkÄ…d: Skandynawia
Nr użytkownika: 7,158




post wto, 26 lis 2013 - 16:27
Post #13

Elak, nigdy o czyms podobnym nie slyszalam.. Coz to jest..?
Podrzuc zdjecia, jak mozesz icon_smile.gif

--------------------
Bo Życie po to jest, by je dobrze przeżyć.

Wybaczcie brak polskiej czcionki, komputer mi padl. Bydle!
Elak
wto, 26 lis 2013 - 16:44
Tyczka wrzuć sobie w google, w grafice "acid stains" i zobacz zdjęcia 03.gif
Jak słyszę od koleżanek, że na kolanach szorują fugi w swoich domach, to staram się uciec od kafelków i właśnie jestem na etapie poszukiwania innych rozwiązań icon_wink.gif No chyba, że kafle bezfugowe.
Już lubię swoje dwie betonowe podłogi, tylko one są bardziej surowe (jedna szara, druga grafitowa). Dlatego do reszty pomieszczeń chcę coś co stworzy cieplejszy klimat i myślę o tych AS.
Elak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,531
Dołączył: sob, 02 paź 04 - 00:10
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,143




post wto, 26 lis 2013 - 16:44
Post #14

Tyczka wrzuć sobie w google, w grafice "acid stains" i zobacz zdjęcia 03.gif
Jak słyszę od koleżanek, że na kolanach szorują fugi w swoich domach, to staram się uciec od kafelków i właśnie jestem na etapie poszukiwania innych rozwiązań icon_wink.gif No chyba, że kafle bezfugowe.
Już lubię swoje dwie betonowe podłogi, tylko one są bardziej surowe (jedna szara, druga grafitowa). Dlatego do reszty pomieszczeń chcę coś co stworzy cieplejszy klimat i myślę o tych AS.


--------------------
Mama Juleczki, Michałka i Kornelka :)

okko
śro, 27 lis 2013 - 17:15
Najpierw sciany, nie chodzi nawet o zniszczenie ale zwykle zabrudzenie podlogi.
Nie ma sily zebyc nie popaprala przy tynkowaniu czy malowaniu.
I po co sie meczyc z myciem?
okko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,760
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:30
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 197




post śro, 27 lis 2013 - 17:15
Post #15

Najpierw sciany, nie chodzi nawet o zniszczenie ale zwykle zabrudzenie podlogi.
Nie ma sily zebyc nie popaprala przy tynkowaniu czy malowaniu.
I po co sie meczyc z myciem?

--------------------


Pogoda
śro, 27 lis 2013 - 17:56
O - miałam właśnie napisać to co Okko. Jestem akurat dość świeżo po remoncie i uwierz mi na słowo - z myciem podłogi po tynkowaniu to nic śmiesznego. Moim zdaniem kolejność idealna to taka:
1. tynkowanie, szpachlowanie, gładzenie ścian
2. układanie i fugowanie podłogi
3. zabezpieczenie podłogi folią
4. malowanie ścian
Pogoda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: czw, 24 lip 08 - 20:49
Nr użytkownika: 20,867




post śro, 27 lis 2013 - 17:56
Post #16

O - miałam właśnie napisać to co Okko. Jestem akurat dość świeżo po remoncie i uwierz mi na słowo - z myciem podłogi po tynkowaniu to nic śmiesznego. Moim zdaniem kolejność idealna to taka:
1. tynkowanie, szpachlowanie, gładzenie ścian
2. układanie i fugowanie podłogi
3. zabezpieczenie podłogi folią
4. malowanie ścian
Aneczka
sob, 30 lis 2013 - 16:42
CYTAT(tyczka @ Tue, 26 Nov 2013 - 16:22) *
To już rzutem na taśmę: czy taka sama kolejność może obowiązywać przy remoncie pokoju - mam na myśli - czy najpierw mogę pomalować ściany, a dopiero potem wycyklinować podłogę ( prosi się o wymianę ) ?

My popelniliśmy podobny błąd - najpierw pomalowaliśmy ściany, potem kładlismy drewno na podłogę (dechy lakierowane, więc teoretycznie niebrudząca robota). Skonczylo sie malowaniem jeszcze raz, bo piękny czerwony pył po merbale nie chcial zejść żadną metodą.
Aneczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 731
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:38
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 534

GG:


post sob, 30 lis 2013 - 16:42
Post #17

CYTAT(tyczka @ Tue, 26 Nov 2013 - 16:22) *
To już rzutem na taśmę: czy taka sama kolejność może obowiązywać przy remoncie pokoju - mam na myśli - czy najpierw mogę pomalować ściany, a dopiero potem wycyklinować podłogę ( prosi się o wymianę ) ?

My popelniliśmy podobny błąd - najpierw pomalowaliśmy ściany, potem kładlismy drewno na podłogę (dechy lakierowane, więc teoretycznie niebrudząca robota). Skonczylo sie malowaniem jeszcze raz, bo piękny czerwony pył po merbale nie chcial zejść żadną metodą.

--------------------
mama Marty (2000), Pauliny (2003) i Franka (2013)
netty5
sob, 30 lis 2013 - 20:33
Ja cyklinowałam podłogi.......a wcześniej pomalowałam ściany u dzieci . Te żółte to się jeszcze po tym cyklinowaniu dosyć ładnie umyły ale mamy jedną ścianę bordową i tu poległam.Skończyło się na powtórnym malowaniu tej ściany bo pył się mazał i jak tylko ściana wyschła wychodziły piękne smugi 21.gif
netty5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,492
Dołączył: wto, 24 lip 07 - 12:17
SkÄ…d: pomorskie
Nr użytkownika: 15,528

GG:


post sob, 30 lis 2013 - 20:33
Post #18

Ja cyklinowałam podłogi.......a wcześniej pomalowałam ściany u dzieci . Te żółte to się jeszcze po tym cyklinowaniu dosyć ładnie umyły ale mamy jedną ścianę bordową i tu poległam.Skończyło się na powtórnym malowaniu tej ściany bo pył się mazał i jak tylko ściana wyschła wychodziły piękne smugi 21.gif

--------------------


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post wto, 05 wrz 2017 - 10:04
Post #19

Niezależnie od tego co wybierzemy, przede wszystkim powinniśmy zadbać o odpowiednie rozmieszczenie przewodów w pomieszczeniu. Do organizacji okablowania w domowej instalacji elektrycznej najlepiej spiszą się opaski zaciskowe z https://elcan.pl/. Używamy ich w pracy, są trwałe i nie przeszkadzają w żadnym stopniu w codziennym funkcjonowaniu. Myślę, że równie dobrze spiszą się w domowych rozwiązaniach.
śrubka
śro, 12 sie 2020 - 13:09
Szczerze mówiąc nie wiem, sama robiłabym najpierw podłogę, ale w sumie...
śrubka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 637
Dołączył: czw, 27 gru 12 - 12:25
Nr użytkownika: 41,343




post śro, 12 sie 2020 - 13:09
Post #20

Szczerze mówiąc nie wiem, sama robiłabym najpierw podłogę, ale w sumie...
> Najpierw podÅ‚oga, czy Å›ciany..?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 12:08
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama