Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

niezidentyfikowany problem skórny

> 
ulla
wto, 20 sie 2013 - 18:57
Wiem, że ten temat nie tu, ale potrzebuję bardzo pilnie porady, bo chyba mam problem.
Od kilku ni budzę się rano i mam na skórze takie ślady jak po oparzeniu - czerwone, nieregularne, różnej wielkości (od malutkich, po takie większe, z nielicznymi bąblami, sądząc po kolorze podchodzącymi ropą. Te wcześniejsze bardzo wolno i kiepsko się goją. A ja mam kiepski dostęp do netu i jestem aktualnie za granicą, więc do lekarza też..

Nie wiem dlaczego siÄ™ to pojawia, ale boli i brzydko wyglÄ…da. I nawet nie wiem co to jest.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post wto, 20 sie 2013 - 18:57
Post #1

Wiem, że ten temat nie tu, ale potrzebuję bardzo pilnie porady, bo chyba mam problem.
Od kilku ni budzę się rano i mam na skórze takie ślady jak po oparzeniu - czerwone, nieregularne, różnej wielkości (od malutkich, po takie większe, z nielicznymi bąblami, sądząc po kolorze podchodzącymi ropą. Te wcześniejsze bardzo wolno i kiepsko się goją. A ja mam kiepski dostęp do netu i jestem aktualnie za granicą, więc do lekarza też..

Nie wiem dlaczego siÄ™ to pojawia, ale boli i brzydko wyglÄ…da. I nawet nie wiem co to jest.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
kalarepa78
wto, 20 sie 2013 - 19:01
Ulla, a nie masz w pobliżu apteki? Wiadomo, farmaceuta to nie lekarz, ale może zaradzi coś, chociaż doraźnie.
kalarepa78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,706
Dołączył: pią, 28 sty 05 - 15:38
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,598




post wto, 20 sie 2013 - 19:01
Post #2

Ulla, a nie masz w pobliżu apteki? Wiadomo, farmaceuta to nie lekarz, ale może zaradzi coś, chociaż doraźnie.

--------------------




ulla
wto, 20 sie 2013 - 19:10
Apteki są, ale najwcześniej jutro będę mogła gdzieś podejść, a trochę się boję, że jutro się obudzę z kolejną "porcją" zmian skórnych. Bo one mi się pojawiają w nocy. Rano się budzę i czuję, że boli mnie w nowym miejscu. I boli jak oparzenie, tylko, że ja się nie poparzyłam.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post wto, 20 sie 2013 - 19:10
Post #3

Apteki są, ale najwcześniej jutro będę mogła gdzieś podejść, a trochę się boję, że jutro się obudzę z kolejną "porcją" zmian skórnych. Bo one mi się pojawiają w nocy. Rano się budzę i czuję, że boli mnie w nowym miejscu. I boli jak oparzenie, tylko, że ja się nie poparzyłam.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
Tuni
wto, 20 sie 2013 - 19:26
Ulla, a nowy krem, proszek ( pościel, hotelowe ręczniki), woda w basenie, roślina jakaś, meduzy ...?

Takie mi przychodzą do głowy.
Do łykania wapno, do smarowania jakaś maść łagodząca, może masz coś np po ukąszeniu, czy po opalaniu chociażby, albo ałun (dobrze kojarzę, ze kiedys używałaś? może masz przy sobie?)

Nie wiem gdzie jesteś, ale może w hotelu jest jakaś pielęgniarka, czy ktoś od pierwszej pomocy, spytaj w recepcji.

No i trzymaj siÄ™ tam przytul.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post wto, 20 sie 2013 - 19:26
Post #4

Ulla, a nowy krem, proszek ( pościel, hotelowe ręczniki), woda w basenie, roślina jakaś, meduzy ...?

Takie mi przychodzą do głowy.
Do łykania wapno, do smarowania jakaś maść łagodząca, może masz coś np po ukąszeniu, czy po opalaniu chociażby, albo ałun (dobrze kojarzę, ze kiedys używałaś? może masz przy sobie?)

Nie wiem gdzie jesteś, ale może w hotelu jest jakaś pielęgniarka, czy ktoś od pierwszej pomocy, spytaj w recepcji.

No i trzymaj siÄ™ tam przytul.gif
Ketmia
wto, 20 sie 2013 - 20:43
Ulla, nie wiem, gdzie obecnie jesteś, więc trudno mi wymyślać, co to może być. A nie jest to reakcja np na barszcz sosnowskiego, który jest najbardziej niebezpieczny w upalne dni?

Tu na przykład nogi po kontakcie z tą okropną rośliną.

Ketmia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,713
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 13:52
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 4,240




post wto, 20 sie 2013 - 20:43
Post #5

Ulla, nie wiem, gdzie obecnie jesteś, więc trudno mi wymyślać, co to może być. A nie jest to reakcja np na barszcz sosnowskiego, który jest najbardziej niebezpieczny w upalne dni?

Tu na przykład nogi po kontakcie z tą okropną rośliną.



--------------------
ulla
wto, 20 sie 2013 - 21:14
To jest bardziej jak to https://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,101580,...postaciowy.html

ale mam tylko na rękach i jest nieregularne i jaśniejsze niż na tym zdjęciu, ale tam widać bąbelka, właśnie takie mam.

A jestem w Niemczech. To na pewno nie rośliny, choć ostatnio zaliczyłam chyba katar sienny, nie wiem, bo pierwszy w zyciu i ból oczu + łzawienie...coś chyba mnie uczuliło, a nie jestem alergikiem.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post wto, 20 sie 2013 - 21:14
Post #6

To jest bardziej jak to https://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,101580,...postaciowy.html

ale mam tylko na rękach i jest nieregularne i jaśniejsze niż na tym zdjęciu, ale tam widać bąbelka, właśnie takie mam.

A jestem w Niemczech. To na pewno nie rośliny, choć ostatnio zaliczyłam chyba katar sienny, nie wiem, bo pierwszy w zyciu i ból oczu + łzawienie...coś chyba mnie uczuliło, a nie jestem alergikiem.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
agnese
wto, 20 sie 2013 - 21:38
a pchły? bo mi to się opis z tym skojarzył
agnese


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,091
Dołączył: pią, 10 kwi 09 - 20:19
Nr użytkownika: 26,621




post wto, 20 sie 2013 - 21:38
Post #7

a pchły? bo mi to się opis z tym skojarzył

--------------------
F. 2008
A. 2011
Ketmia
wto, 20 sie 2013 - 21:46
Mnie też w pierwszej chwili skojarzyło mi się to z jakimiś insektami.
Ketmia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,713
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 13:52
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 4,240




post wto, 20 sie 2013 - 21:46
Post #8

Mnie też w pierwszej chwili skojarzyło mi się to z jakimiś insektami.


--------------------
Elak
wto, 20 sie 2013 - 22:06
Jeżeli tylko po nocy, to pewnie coś Cię gryzie.
Hotel - mogą być pluskwy, one są aktywne nocą, podobno są koszmarne ugryzienia od nich.
Uważaj, żeby nie przywlec ich do domu 43.gif
Elak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,531
Dołączył: sob, 02 paź 04 - 00:10
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,143




post wto, 20 sie 2013 - 22:06
Post #9

Jeżeli tylko po nocy, to pewnie coś Cię gryzie.
Hotel - mogą być pluskwy, one są aktywne nocą, podobno są koszmarne ugryzienia od nich.
Uważaj, żeby nie przywlec ich do domu 43.gif

--------------------
Mama Juleczki, Michałka i Kornelka :)

ulla
wto, 20 sie 2013 - 22:43
To jest dom prywatny i tylko ja mam problem i nie są to ugryzienia. To jest jak oparzenia + bąbelki.....gdybym się oparzyła to bym się nawet nie zastanawiała, ale zmiany mam w dziwnych miejscach i się nie oparzyłam. To nie są ugryzienia/ukąszenia.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post wto, 20 sie 2013 - 22:43
Post #10

To jest dom prywatny i tylko ja mam problem i nie są to ugryzienia. To jest jak oparzenia + bąbelki.....gdybym się oparzyła to bym się nawet nie zastanawiała, ale zmiany mam w dziwnych miejscach i się nie oparzyłam. To nie są ugryzienia/ukąszenia.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
Dorott
śro, 21 sie 2013 - 08:17
Weronika miała/ma takie coś...

najpierw wyglądaj jak oparzone a potem środek blednie a na około zostaje czerwona obwódka o nieregulatnym kształcie...byliśmy u lekarza i według niego to lisza jakiśtam (obrączkowy czy jakoś tak)...smarujemy maścią od ponad tygodnia blednie ale nie znika

podobno jest to od wody w jeziorze

edit fota - ma coÅ› takiego





obecnie zbladło i wygląda mniej więcej tak;



Ten post edytował Dorott śro, 21 sie 2013 - 13:24
Dorott


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,027
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 10:39
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 3,715

GG:


post śro, 21 sie 2013 - 08:17
Post #11

Weronika miała/ma takie coś...

najpierw wyglądaj jak oparzone a potem środek blednie a na około zostaje czerwona obwódka o nieregulatnym kształcie...byliśmy u lekarza i według niego to lisza jakiśtam (obrączkowy czy jakoś tak)...smarujemy maścią od ponad tygodnia blednie ale nie znika

podobno jest to od wody w jeziorze

edit fota - ma coÅ› takiego





obecnie zbladło i wygląda mniej więcej tak;



--------------------
Dorott, mama Weronisi 30.04.2006
dlaczego zachowujemy się tak nielogicznie? kochamy tych, którzy nas ranią a ranimy tych którzy nas kochają...


Blog Weroniki
ulla
czw, 22 sie 2013 - 16:19
Moje zmiany nie są tak regularne i wyglądają jednak inaczej - dokładnie jak przypadkowe chlapnięcie wrzątkiem lub gorącym tłuszczem + bąble. I te pieprzone bąble się nie wchłaniają. Pani w aptece doradziła wizytę u lekarze, więc to musi poczekać aż wrócę do Polski.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post czw, 22 sie 2013 - 16:19
Post #12

Moje zmiany nie są tak regularne i wyglądają jednak inaczej - dokładnie jak przypadkowe chlapnięcie wrzątkiem lub gorącym tłuszczem + bąble. I te pieprzone bąble się nie wchłaniają. Pani w aptece doradziła wizytę u lekarze, więc to musi poczekać aż wrócę do Polski.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
gosiagosia
czw, 22 sie 2013 - 17:32
moze pluskwy
gosiagosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,244
Dołączył: nie, 18 sty 09 - 21:40
Nr użytkownika: 24,823




post czw, 22 sie 2013 - 17:32
Post #13

moze pluskwy

--------------------
Sz. marzec 2009
F. luty 2011
B.A. Aniołek 6tc [*]



...nie ma stópki zbyt małej, by nie mogła zostawić śladu...
Antoniusz
czw, 22 sie 2013 - 18:18
Dorott, kolezanki syn mial tego liszaja, lekarz ostrzegal ze to jest zarazliwe. Dziecko moze sie zarazic np uzywajac wilgotnego recznika ktory uzywal ktos z liszajem, wymiana mokrej koszulki etc.

ulla, przepraszam ale nie pomoge bo nie wiem co to jest icon_sad.gif

Antoniusz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 64
Dołączył: śro, 14 sty 09 - 03:14
SkÄ…d: FlesB, Francja
Nr użytkownika: 24,703




post czw, 22 sie 2013 - 18:18
Post #14

Dorott, kolezanki syn mial tego liszaja, lekarz ostrzegal ze to jest zarazliwe. Dziecko moze sie zarazic np uzywajac wilgotnego recznika ktory uzywal ktos z liszajem, wymiana mokrej koszulki etc.

ulla, przepraszam ale nie pomoge bo nie wiem co to jest icon_sad.gif

Dorott
czw, 22 sie 2013 - 18:28
CYTAT(Antoniusz @ Thu, 22 Aug 2013 - 18:18) *
Dorott, kolezanki syn mial tego liszaja, lekarz ostrzegal ze to jest zarazliwe. Dziecko moze sie zarazic np uzywajac wilgotnego recznika ktory uzywal ktos z liszajem, wymiana mokrej koszulki etc.

ulla, przepraszam ale nie pomoge bo nie wiem co to jest icon_sad.gif


liszaj nie jest zakaźny...znaczy ten obrączkowy nie jest zakaźny

może synek koleżanki miał liszajec zakaźny a nie liszaj obrączkowy?

Ten post edytował Dorott czw, 22 sie 2013 - 18:33
Dorott


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,027
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 10:39
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 3,715

GG:


post czw, 22 sie 2013 - 18:28
Post #15

CYTAT(Antoniusz @ Thu, 22 Aug 2013 - 18:18) *
Dorott, kolezanki syn mial tego liszaja, lekarz ostrzegal ze to jest zarazliwe. Dziecko moze sie zarazic np uzywajac wilgotnego recznika ktory uzywal ktos z liszajem, wymiana mokrej koszulki etc.

ulla, przepraszam ale nie pomoge bo nie wiem co to jest icon_sad.gif


liszaj nie jest zakaźny...znaczy ten obrączkowy nie jest zakaźny

może synek koleżanki miał liszajec zakaźny a nie liszaj obrączkowy?

--------------------
Dorott, mama Weronisi 30.04.2006
dlaczego zachowujemy się tak nielogicznie? kochamy tych, którzy nas ranią a ranimy tych którzy nas kochają...


Blog Weroniki
Antoniusz
czw, 22 sie 2013 - 18:36
Nie, miał ten obrączkowy, zresztą to identycznie wyglądało. Mial tylko jeden, lekarz coś przepisał i po tygodniu zeszło. Niestety nie wiem co, zresztą to było w USA wiec pewnie leki nie te same.
Antoniusz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 64
Dołączył: śro, 14 sty 09 - 03:14
SkÄ…d: FlesB, Francja
Nr użytkownika: 24,703




post czw, 22 sie 2013 - 18:36
Post #16

Nie, miał ten obrączkowy, zresztą to identycznie wyglądało. Mial tylko jeden, lekarz coś przepisał i po tygodniu zeszło. Niestety nie wiem co, zresztą to było w USA wiec pewnie leki nie te same.
ulla
czw, 22 sie 2013 - 20:35
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Zmianę pierwszą - taką się niby gojącą potraktowałam brutalnie paznociem - ale ona się goi na niby, zdrapałam choć boli, oczyściłam i zobaczę co dalej. Znaczy zdrapałam strupa już prawie całęgo. Co do reszty nie wiem. Nie wiem też, czy nie obuidzę się z nową "porcją" zmian skórnych, bo może nie powinnam niczego dotykać.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post czw, 22 sie 2013 - 20:35
Post #17

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Zmianę pierwszą - taką się niby gojącą potraktowałam brutalnie paznociem - ale ona się goi na niby, zdrapałam choć boli, oczyściłam i zobaczę co dalej. Znaczy zdrapałam strupa już prawie całęgo. Co do reszty nie wiem. Nie wiem też, czy nie obuidzę się z nową "porcją" zmian skórnych, bo może nie powinnam niczego dotykać.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
mama_do_kwadratu
czw, 22 sie 2013 - 20:43
A nie myślałaś, żeby pójść do lekarza w tych Niemczech?
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post czw, 22 sie 2013 - 20:43
Post #18

A nie myślałaś, żeby pójść do lekarza w tych Niemczech?

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
xxyy
czw, 22 sie 2013 - 20:56
Ulla nie ma Cie przypadek w Lipsku albo Meiningen? Tak wiem, Niemcy sa duze , ale jakies prawdopodobienstwo jest icon_wink.gif
Kiedy wracasz? Mozesz zrobic fotke tego?

Ten post edytował Leni czw, 22 sie 2013 - 21:00
xxyy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,788
Dołączył: pon, 30 kwi 07 - 20:21
Nr użytkownika: 13,535




post czw, 22 sie 2013 - 20:56
Post #19

Ulla nie ma Cie przypadek w Lipsku albo Meiningen? Tak wiem, Niemcy sa duze , ale jakies prawdopodobienstwo jest icon_wink.gif
Kiedy wracasz? Mozesz zrobic fotke tego?
ulla
czw, 22 sie 2013 - 22:08
jak pojawi się więcej to pójde do lekarza. To chyba jakiś problem wirusowy lub bakteryny i wygląda bardzo nieładnie, dobrze, że tak dość dyskretnie się umiejscowił (tylko po wewnętrznej)
Zdjęcia nawet mogę zrobić,ale nie wiem, czy mam kabelek żeby je zgrać na komputer i umieścić na stronie.

Ps. Jestem w Hochheim am Main...takie maciupkie miasteczko, że nawet poczty nie ma, ale ładne jest
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post czw, 22 sie 2013 - 22:08
Post #20

jak pojawi się więcej to pójde do lekarza. To chyba jakiś problem wirusowy lub bakteryny i wygląda bardzo nieładnie, dobrze, że tak dość dyskretnie się umiejscowił (tylko po wewnętrznej)
Zdjęcia nawet mogę zrobić,ale nie wiem, czy mam kabelek żeby je zgrać na komputer i umieścić na stronie.

Ps. Jestem w Hochheim am Main...takie maciupkie miasteczko, że nawet poczty nie ma, ale ładne jest

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
> niezidentyfikowany problem skórny
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 16:11
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama