Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Czy to węzły chłonne?

> 
Mikunia
czw, 13 lip 2006 - 21:53
Wyczułam dziś na szyi u mojego synka dwie twarde kulki. Symetrycznie po obu stronach szyi.Ja sama w tych miejscach nie wyczuwam u siebie nic. Ciężko wytłumaczyć w którym dokładnie miejscu, ale napewno nie są to migdałki są z tyłu na szyi kawałek za uszami. Co to może być i dlaczego?Węzły chłonne?
Pzdr

Mikunia
Mikunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,043
Dołączył: śro, 31 maj 06 - 15:09
Skąd: Skarżysko Kamienna
Nr użytkownika: 6,096




post czw, 13 lip 2006 - 21:53
Post #1

Wyczułam dziś na szyi u mojego synka dwie twarde kulki. Symetrycznie po obu stronach szyi.Ja sama w tych miejscach nie wyczuwam u siebie nic. Ciężko wytłumaczyć w którym dokładnie miejscu, ale napewno nie są to migdałki są z tyłu na szyi kawałek za uszami. Co to może być i dlaczego?Węzły chłonne?
Pzdr

Mikunia
igahubert

Go??







post piÄ…, 14 lip 2006 - 00:07
Post #2

Tak, to na pewno węzły chłonne. U siebie ich nie wyczuwasz, bo nie są powiększone. U dzieci często powiększają się przy infekcjach, mój synek ma po jednej stronie szyjki da węzly, które nie wrociły do swoich rozmiarów po wielu infekcjach. Na wszelki wypadek pokaż je lekarzowi, zwłaszcza jeśli Mały nie przechodzi żadnej infekcji. Ważna jest konsystencja węzła, ich tkliwość i twardość. Powinien się łatwo przesuwać pod palcami (pływać pod skórą).
Kasia&Hania
piÄ…, 14 lip 2006 - 12:51
Mikuniu, to na pewno powiększone węzły chłonne.Hani też czasm wyłażą, przy byle infenkcjach. Ale tak jak napisała igahubert pokaż je lepiej lekarzowi. i nie martw sie, bo węzły chłonne często sie powiększają u dzieciaków. Pozdrawiam
Kasia&Hania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 814
Dołączył: czw, 20 kwi 06 - 16:58
SkÄ…d: z domku pod lasem...
Nr użytkownika: 5,622

GG:


post piÄ…, 14 lip 2006 - 12:51
Post #3

Mikuniu, to na pewno powiększone węzły chłonne.Hani też czasm wyłażą, przy byle infenkcjach. Ale tak jak napisała igahubert pokaż je lepiej lekarzowi. i nie martw sie, bo węzły chłonne często sie powiększają u dzieciaków. Pozdrawiam

--------------------
Kasiulek-mama Hani (24.11.2004)
nasze zdj?cia
user posted image

user posted image
Mikunia
wto, 18 lip 2006 - 09:09
Mam internet z iplus'a ostatnio praktycznie nie działa, dlatego dopiero odpisuje.
Dziękuję za odpowiedzi, niedługo mamy wizytę u lekarki.
Pzdr
Mikunia
Mikunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,043
Dołączył: śro, 31 maj 06 - 15:09
Skąd: Skarżysko Kamienna
Nr użytkownika: 6,096




post wto, 18 lip 2006 - 09:09
Post #4

Mam internet z iplus'a ostatnio praktycznie nie działa, dlatego dopiero odpisuje.
Dziękuję za odpowiedzi, niedługo mamy wizytę u lekarki.
Pzdr
Mikunia
igahubert

Go??







post śro, 19 lip 2006 - 09:14
Post #5

MIKUNIA daj znać co z Małym, co lekarz powiedział. Na wszelki wypadek poproś o skierowanie na morfolgię z rozmazem - tak, dla świątego spokoju, gdyby sam tego noe zaproponował. Pozdrowienia.
Mikunia
śro, 26 lip 2006 - 11:13
No i wszystko naszczęście w porządku. To były węzły chłonne, ale lekarka powiedziała, że nic się nie dzieje z nimi złego. Ale badanie zrobię tylko jak będę mieć troszke pieniążków icon_sad.gif .Wolę zrobić prywatnie.

Pzdr.
Mikunia
Mikunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,043
Dołączył: śro, 31 maj 06 - 15:09
Skąd: Skarżysko Kamienna
Nr użytkownika: 6,096




post śro, 26 lip 2006 - 11:13
Post #6

No i wszystko naszczęście w porządku. To były węzły chłonne, ale lekarka powiedziała, że nic się nie dzieje z nimi złego. Ale badanie zrobię tylko jak będę mieć troszke pieniążków icon_sad.gif .Wolę zrobić prywatnie.

Pzdr.
Mikunia
> Czy to wÄ™zÅ‚y chÅ‚onne?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 12:01
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama