Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna  

zakup mebli

, polecam/odradzam
> , polecam/odradzam
milutka
czw, 08 lis 2012 - 23:15
Przyda się taki temat, gdzie uzyskamy pomoc w doborze/kupnie mebli icon_smile.gif

Zaczynam ja, bo nie wiem jaki wybrać zestaw. Chodzi do pokoju dziecięcego, na pewno będzie to ikea, bo jest tanio i ładne nawet są.
Ale na żywo ich nie widziałam, nie dotykałam, no i nie wiem czy dla dziecka szafę wysoką, czy może być ta niska na 128cm? te meble mają gdzieś tak starczyć dla dziecka do 7 lat. Później szafa będzie wnękowa.

łóżko na pewno te:


i do tego pierwszy zestaw:

lub do komody wyższa szafa:


drugi zestaw:


albo do komody szafa wyższa:

milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post czw, 08 lis 2012 - 23:15
Post #1

Przyda się taki temat, gdzie uzyskamy pomoc w doborze/kupnie mebli icon_smile.gif

Zaczynam ja, bo nie wiem jaki wybrać zestaw. Chodzi do pokoju dziecięcego, na pewno będzie to ikea, bo jest tanio i ładne nawet są.
Ale na żywo ich nie widziałam, nie dotykałam, no i nie wiem czy dla dziecka szafę wysoką, czy może być ta niska na 128cm? te meble mają gdzieś tak starczyć dla dziecka do 7 lat. Później szafa będzie wnękowa.

łóżko na pewno te:


i do tego pierwszy zestaw:

lub do komody wyższa szafa:


drugi zestaw:


albo do komody szafa wyższa:



--------------------
Tuni
pią, 09 lis 2012 - 17:53
Wybrałabym wersję z wyższą szafą.
Po pierwsze do drążka w szafie dziecko i tak nie sięgnie a z szuflad na dole będzie mogło korzystać samodzielnie.
Druga sprawa, to w szfie umieściłabym ubrania ( na drążku i w szufladach) a w komodzie zabawki wszelkie, mam wrażenie że to wprowadzi większy ład w pokoju.
Po trzecie zaś , w dziecięcym pokoju miejsca na zabawki nigdy za wiele icon_wink.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 248




post pią, 09 lis 2012 - 17:53
Post #2

Wybrałabym wersję z wyższą szafą.
Po pierwsze do drążka w szafie dziecko i tak nie sięgnie a z szuflad na dole będzie mogło korzystać samodzielnie.
Druga sprawa, to w szfie umieściłabym ubrania ( na drążku i w szufladach) a w komodzie zabawki wszelkie, mam wrażenie że to wprowadzi większy ład w pokoju.
Po trzecie zaś , w dziecięcym pokoju miejsca na zabawki nigdy za wiele icon_wink.gif
milutka
pią, 09 lis 2012 - 19:35
CYTAT(Tuni @ Fri, 09 Nov 2012 - 15:53) *
Wybrałabym wersję z wyższą szafą.
Po pierwsze do drążka w szafie dziecko i tak nie sięgnie a z szuflad na dole będzie mogło korzystać samodzielnie.
Druga sprawa, to w szfie umieściłabym ubrania ( na drążku i w szufladach) a w komodzie zabawki wszelkie, mam wrażenie że to wprowadzi większy ład w pokoju.
Po trzecie zaś , w dziecięcym pokoju miejsca na zabawki nigdy za wiele icon_wink.gif


Jak sobie zmierzyłam ile to jest te 128 to rzeczywiście strasznie mała ta szafa, lepiej większą wziąć.

A te zielone to unisex co? myślę , że koloru by dały wnętrzu, bo ściany będą szare. Ale te całe białe, te pierwsze też extra.
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post pią, 09 lis 2012 - 19:35
Post #3

CYTAT(Tuni @ Fri, 09 Nov 2012 - 15:53) *
Wybrałabym wersję z wyższą szafą.
Po pierwsze do drążka w szafie dziecko i tak nie sięgnie a z szuflad na dole będzie mogło korzystać samodzielnie.
Druga sprawa, to w szfie umieściłabym ubrania ( na drążku i w szufladach) a w komodzie zabawki wszelkie, mam wrażenie że to wprowadzi większy ład w pokoju.
Po trzecie zaś , w dziecięcym pokoju miejsca na zabawki nigdy za wiele icon_wink.gif


Jak sobie zmierzyłam ile to jest te 128 to rzeczywiście strasznie mała ta szafa, lepiej większą wziąć.

A te zielone to unisex co? myślę , że koloru by dały wnętrzu, bo ściany będą szare. Ale te całe białe, te pierwsze też extra.


--------------------
basiau
pią, 09 lis 2012 - 19:45
Wybrałabym Stuvę (tak się chyba ten drugi zestaw nazywa), bo z poszczególnych elementów jest możesz różne aranżacje wykonać. I szafę zdecydowanie wyższą, jakoś do mnie te niskie nie przemawiają. Łóżko mam podobne, ważny jest dobry materac.
basiau


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,114
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 14:45
Nr użytkownika: 296




post pią, 09 lis 2012 - 19:45
Post #4

Wybrałabym Stuvę (tak się chyba ten drugi zestaw nazywa), bo z poszczególnych elementów jest możesz różne aranżacje wykonać. I szafę zdecydowanie wyższą, jakoś do mnie te niskie nie przemawiają. Łóżko mam podobne, ważny jest dobry materac.

--------------------
Wielu ludzi mówi za cicho o rzeczach ważnych,
za głośno o banalnych, zbyt wiele o innych,
za rzadko ze sobą i o wiele za często bez namysłu.
milutka
pią, 09 lis 2012 - 21:38
CYTAT(basiau @ Fri, 09 Nov 2012 - 17:45) *
Wybrałabym Stuvę (tak się chyba ten drugi zestaw nazywa), bo z poszczególnych elementów jest możesz różne aranżacje wykonać. I szafę zdecydowanie wyższą, jakoś do mnie te niskie nie przemawiają. Łóżko mam podobne, ważny jest dobry materac.


Pierwsze i drugie to stuva icon_smile.gif też mi się bardziej ten drugi podoba i kolor też icon_smile.gif
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post pią, 09 lis 2012 - 21:38
Post #5

CYTAT(basiau @ Fri, 09 Nov 2012 - 17:45) *
Wybrałabym Stuvę (tak się chyba ten drugi zestaw nazywa), bo z poszczególnych elementów jest możesz różne aranżacje wykonać. I szafę zdecydowanie wyższą, jakoś do mnie te niskie nie przemawiają. Łóżko mam podobne, ważny jest dobry materac.


Pierwsze i drugie to stuva icon_smile.gif też mi się bardziej ten drugi podoba i kolor też icon_smile.gif


--------------------
aisha1111
pią, 09 lis 2012 - 21:49
ja bym uważała z wysoką szafą z szufladami na dole - mieliśmy taką, była źle przymocowana do ściany. Damian stanął w szufladzie i szafa spadła na niego. Całe szczęście, że zatrzymała sie na łóżku, bo zmiażdżyłaby mi dziecko. Do pokoju dziecięcego wybrałabym niższą szafę - taką do której dziecko dosięgnie jak będzie już w miarę samodzielne.

łóżeczko fajne i sprawdza się - mam podobne
aisha1111


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,292
Dołączył: nie, 19 wrz 10 - 11:43
Skąd: z krainy deszczu
Nr użytkownika: 34,334




post pią, 09 lis 2012 - 21:49
Post #6

ja bym uważała z wysoką szafą z szufladami na dole - mieliśmy taką, była źle przymocowana do ściany. Damian stanął w szufladzie i szafa spadła na niego. Całe szczęście, że zatrzymała sie na łóżku, bo zmiażdżyłaby mi dziecko. Do pokoju dziecięcego wybrałabym niższą szafę - taką do której dziecko dosięgnie jak będzie już w miarę samodzielne.

łóżeczko fajne i sprawdza się - mam podobne

--------------------
Kruszynek 21 marca 2008 (8 tc)



basiau
pią, 09 lis 2012 - 22:08
Aż wlazłam na stronę Ikei. Rozszerzyli ofertę o inne drzwi i wykończenia komód. Ja się zatrzymałam na etapie różowo - zielono - niebieskim w wykończeniu icon_wink.gif
basiau


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,114
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 14:45
Nr użytkownika: 296




post pią, 09 lis 2012 - 22:08
Post #7

Aż wlazłam na stronę Ikei. Rozszerzyli ofertę o inne drzwi i wykończenia komód. Ja się zatrzymałam na etapie różowo - zielono - niebieskim w wykończeniu icon_wink.gif


--------------------
Wielu ludzi mówi za cicho o rzeczach ważnych,
za głośno o banalnych, zbyt wiele o innych,
za rzadko ze sobą i o wiele za często bez namysłu.
milutka
pią, 09 lis 2012 - 23:41
CYTAT(aisha1111 @ Fri, 09 Nov 2012 - 19:49) *
ja bym uważała z wysoką szafą z szufladami na dole - mieliśmy taką, była źle przymocowana do ściany. Damian stanął w szufladzie i szafa spadła na niego. Całe szczęście, że zatrzymała sie na łóżku, bo zmiażdżyłaby mi dziecko. Do pokoju dziecięcego wybrałabym niższą szafę - taką do której dziecko dosięgnie jak będzie już w miarę samodzielne.


o cenna rada icon_smile.gif bo w sumie te szuflady jak schodki co nie icon_wink.gif
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post pią, 09 lis 2012 - 23:41
Post #8

CYTAT(aisha1111 @ Fri, 09 Nov 2012 - 19:49) *
ja bym uważała z wysoką szafą z szufladami na dole - mieliśmy taką, była źle przymocowana do ściany. Damian stanął w szufladzie i szafa spadła na niego. Całe szczęście, że zatrzymała sie na łóżku, bo zmiażdżyłaby mi dziecko. Do pokoju dziecięcego wybrałabym niższą szafę - taką do której dziecko dosięgnie jak będzie już w miarę samodzielne.


o cenna rada icon_smile.gif bo w sumie te szuflady jak schodki co nie icon_wink.gif


--------------------
aisha1111
sob, 10 lis 2012 - 21:17
no ja sie zraziłam do szaf z szufladami na dole. zamiast szuflad w jednej wysokiej szafie, przy zmianie mebli kupiliśmy niższą szafę wysoką (150 cm) z jedną półką na dole i dwie komody z trzema szufladami. w jednej komodzie są ubrania, w drugiej zabawki (no dobra, pytanie tylko gdzie ja tych zabawek NIE mam icon_wink.gif ) Aha. my kupowaliśmy nasze meble na e-bayu z małej firmy, meble są wykonane z takiego grubego plastiku, nie z płyty - nie wiem jak ten materiał się nazywa, ale kolor jest wpuszczony w politurę i bez problemu się myje te meble.

edit: literówki i tekst mi sie pomieszał, bo pisałam z laptopa i touchpada dotknęłam nadgarstkiem icon_wink.gif

Ten post edytował aisha1111 sob, 10 lis 2012 - 21:19
aisha1111


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,292
Dołączył: nie, 19 wrz 10 - 11:43
Skąd: z krainy deszczu
Nr użytkownika: 34,334




post sob, 10 lis 2012 - 21:17
Post #9

no ja sie zraziłam do szaf z szufladami na dole. zamiast szuflad w jednej wysokiej szafie, przy zmianie mebli kupiliśmy niższą szafę wysoką (150 cm) z jedną półką na dole i dwie komody z trzema szufladami. w jednej komodzie są ubrania, w drugiej zabawki (no dobra, pytanie tylko gdzie ja tych zabawek NIE mam icon_wink.gif ) Aha. my kupowaliśmy nasze meble na e-bayu z małej firmy, meble są wykonane z takiego grubego plastiku, nie z płyty - nie wiem jak ten materiał się nazywa, ale kolor jest wpuszczony w politurę i bez problemu się myje te meble.

edit: literówki i tekst mi sie pomieszał, bo pisałam z laptopa i touchpada dotknęłam nadgarstkiem icon_wink.gif

--------------------
Kruszynek 21 marca 2008 (8 tc)



moko.
sob, 10 lis 2012 - 22:58
Milutka,

Mojemu O., kupiłam dokładnie takie samo łóżko, jak Ty pokazujesz, jedynie w kolorze niebieskim.

Początkowo też chciałam meble z Ikei, ale jakoś nie spełniły moich oczekiwań, dlatego wzięłam meble z innej sieciówki.
Szafa wielka, narożna, dla mnie to podstawa, reszta to dodatki.

Z łożka jestem bardzo zadowolona!

https://picasaweb.google.com/10373133779848...041558316847314
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post sob, 10 lis 2012 - 22:58
Post #10

Milutka,

Mojemu O., kupiłam dokładnie takie samo łóżko, jak Ty pokazujesz, jedynie w kolorze niebieskim.

Początkowo też chciałam meble z Ikei, ale jakoś nie spełniły moich oczekiwań, dlatego wzięłam meble z innej sieciówki.
Szafa wielka, narożna, dla mnie to podstawa, reszta to dodatki.

Z łożka jestem bardzo zadowolona!

https://picasaweb.google.com/10373133779848...041558316847314

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
milutka
sob, 10 lis 2012 - 23:15
O Moko super, że łózko jest oki, właśnie też to niebieskie łóżko ma sąsiadów córka. No właśnie, wiadomo, że chłopiec różowe to nie, ale chyba dziewczynka też może mieć niebieskie meble no nie. No sąsiadów córka ma wszystkie niebieskie meble. A ja lubię niebieski kolor icon_smile.gif Stoliczek i krzesełka z ikea mamy niebieskie.
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post sob, 10 lis 2012 - 23:15
Post #11

O Moko super, że łózko jest oki, właśnie też to niebieskie łóżko ma sąsiadów córka. No właśnie, wiadomo, że chłopiec różowe to nie, ale chyba dziewczynka też może mieć niebieskie meble no nie. No sąsiadów córka ma wszystkie niebieskie meble. A ja lubię niebieski kolor icon_smile.gif Stoliczek i krzesełka z ikea mamy niebieskie.

--------------------
angielk
sob, 10 lis 2012 - 23:15
Milutka kto wie może takie łóżeczko będziecie potrzebować na początek icon_biggrin.gif




podczytuję co dziewczyny Ci doradzają bo przede mną jeszcze etap urządzania pokoju. Jak na razie śpimy we 3 w jednym.
angielk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,011
Dołączył: śro, 28 sty 09 - 00:22
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 25,058

GG:


post sob, 10 lis 2012 - 23:15
Post #12

Milutka kto wie może takie łóżeczko będziecie potrzebować na początek icon_biggrin.gif




podczytuję co dziewczyny Ci doradzają bo przede mną jeszcze etap urządzania pokoju. Jak na razie śpimy we 3 w jednym.

--------------------


moje Aniołki [*] 24.08.2009 i 12.10.2009 (Tosia)


szydełkowy BLOG
milutka
sob, 10 lis 2012 - 23:17
CYTAT(angielk @ Sat, 10 Nov 2012 - 21:15) *
Milutka kto wie może takie łóżeczko będziecie potrzebować na początek icon_biggrin.gif


podczytuję co dziewczyny Ci doradzają bo przede mną jeszcze etap urządzania pokoju. Jak na razie śpimy we 3 w jednym.


No całkiem możliwe, że i takie łózko icon_wink.gif chociaż J. podobają się turystyczne .
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post sob, 10 lis 2012 - 23:17
Post #13

CYTAT(angielk @ Sat, 10 Nov 2012 - 21:15) *
Milutka kto wie może takie łóżeczko będziecie potrzebować na początek icon_biggrin.gif


podczytuję co dziewczyny Ci doradzają bo przede mną jeszcze etap urządzania pokoju. Jak na razie śpimy we 3 w jednym.


No całkiem możliwe, że i takie łózko icon_wink.gif chociaż J. podobają się turystyczne .


--------------------
Tuni
nie, 11 lis 2012 - 10:00
Moko, jak długo psłużyło Wam to łóżko?
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 248




post nie, 11 lis 2012 - 10:00
Post #14

Moko, jak długo psłużyło Wam to łóżko?
Anorektyczna Laska

Go??







post nie, 11 lis 2012 - 10:31
Post #15

Milutka, nie polecalabym turystycznego lozka, jako tego "glownego"
rysa154
nie, 11 lis 2012 - 11:29
Milutka moi obydwoje mają takie niebieskie łóżka,jestesmy b.zadowoleni i nawet tej poręczy nie montowalismy.
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
Skąd: b.
Nr użytkownika: 25,743




post nie, 11 lis 2012 - 11:29
Post #16

Milutka moi obydwoje mają takie niebieskie łóżka,jestesmy b.zadowoleni i nawet tej poręczy nie montowalismy.

--------------------


olivia
nie, 11 lis 2012 - 12:00
CYTAT(milutka @ Sat, 10 Nov 2012 - 23:17) *
No całkiem możliwe, że i takie łózko icon_wink.gif chociaż J. podobają się turystyczne .

milutka turystyczne nie moze byc , tzn nie jestem pewna na 100% ale do naszej bliskiej rodziny dolaczyl 2 - latek i pani z osrodka powiedziala ze turystyczne absolutnie nie , musi byc normalne , ale czemu to juz nowych rodzicow nie dopytywlam .
My kupilismy ten zestaw i swietny jest
https://www.klawemeble.pl/public/extras/ite...bli%20Cross.jpg
olivia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,235
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 13:43
Skąd: francja
Nr użytkownika: 8,059

GG:


post nie, 11 lis 2012 - 12:00
Post #17

CYTAT(milutka @ Sat, 10 Nov 2012 - 23:17) *
No całkiem możliwe, że i takie łózko icon_wink.gif chociaż J. podobają się turystyczne .

milutka turystyczne nie moze byc , tzn nie jestem pewna na 100% ale do naszej bliskiej rodziny dolaczyl 2 - latek i pani z osrodka powiedziala ze turystyczne absolutnie nie , musi byc normalne , ale czemu to juz nowych rodzicow nie dopytywlam .
My kupilismy ten zestaw i swietny jest
https://www.klawemeble.pl/public/extras/ite...bli%20Cross.jpg

--------------------

moko.
nie, 11 lis 2012 - 22:33
CYTAT(Tuni @ Sun, 11 Nov 2012 - 08:00) *
Moko, jak długo psłużyło Wam to łóżko?

Posłuży! bo mamy je od 3 tygodni dopiero, śpi w nim niespełna 3 latek, ale ja sie mieszczę w nim icon_smile.gif ale ja mam 1,61 a łóżko ma wymiary 70*160.
Myślę, ze to łożko posłuży młodemu do 10-12 roku zycia.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post nie, 11 lis 2012 - 22:33
Post #18

CYTAT(Tuni @ Sun, 11 Nov 2012 - 08:00) *
Moko, jak długo psłużyło Wam to łóżko?

Posłuży! bo mamy je od 3 tygodni dopiero, śpi w nim niespełna 3 latek, ale ja sie mieszczę w nim icon_smile.gif ale ja mam 1,61 a łóżko ma wymiary 70*160.
Myślę, ze to łożko posłuży młodemu do 10-12 roku zycia.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Helena
nie, 11 lis 2012 - 22:50
Moi mają takie łóżka IKEowskie białe icon_smile.gif Zaczęli w nich spać W. ok. 3r.ż., Julek 2 r.ż. i czasami ja też się zmieszczę chociaż mam 170 ale ze zgiętymi nogami icon_wink.gif My sobie chwalimy, mamy ze sprężynowymi materacami. Póki co przynajmniej mało miejsca zajmują. Następny krok to piętrowe bo 2 duże się nie zmieszczą.
Helena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,119
Dołączył: sob, 30 paź 04 - 13:41
Skąd: P-ków
Nr użytkownika: 2,259

GG:


post nie, 11 lis 2012 - 22:50
Post #19

Moi mają takie łóżka IKEowskie białe icon_smile.gif Zaczęli w nich spać W. ok. 3r.ż., Julek 2 r.ż. i czasami ja też się zmieszczę chociaż mam 170 ale ze zgiętymi nogami icon_wink.gif My sobie chwalimy, mamy ze sprężynowymi materacami. Póki co przynajmniej mało miejsca zajmują. Następny krok to piętrowe bo 2 duże się nie zmieszczą.

--------------------
milutka
nie, 11 lis 2012 - 23:25
Dlaczego odradzacie turystyczne, dużo osób am takie dla swoich dzieci, mówią , że nawet bezpieczniejsze, bo dzieci nie wsadzą nóg między szczebelki. Oczywiście ważne jest, aby do takiego turystycznego normalny materac kupić.

Jak dłużej tak myślę, to jednak potrzebna mi wysoka szafa, bo w tej małej za dużo rzeczy się nie pomieści.
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post nie, 11 lis 2012 - 23:25
Post #20

Dlaczego odradzacie turystyczne, dużo osób am takie dla swoich dzieci, mówią , że nawet bezpieczniejsze, bo dzieci nie wsadzą nóg między szczebelki. Oczywiście ważne jest, aby do takiego turystycznego normalny materac kupić.

Jak dłużej tak myślę, to jednak potrzebna mi wysoka szafa, bo w tej małej za dużo rzeczy się nie pomieści.

--------------------
> zakup mebli, polecam/odradzam
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 29 mar 2024 - 01:14
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama