Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Na co CODEINA???

> 
katarzyna1326
pon, 16 cze 2008 - 17:09
Mam pytanie moj 13 m-czny synek dostal od naszego angielskiego lekarza lek o nazwie Codeine. Czy ktoras z was spotkala sie z czyms takim? I na co to konkretnie jest. Powiedzial nam lekarz ze to na uspokojenie ale on ma 38,5 st goraczki jest caly obsypany (podobnie jak przy trzydniowce ktora juz przechodzilismy) i dwa dni mial biegunke. Wiec nie wiem czy to jest lek ktorego potrzebujemy? Pomocy.
katarzyna1326


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 44
Dołączył: wto, 17 lip 07 - 15:57
SkÄ…d: Anglia
Nr użytkownika: 15,446




post pon, 16 cze 2008 - 17:09
Post #1

Mam pytanie moj 13 m-czny synek dostal od naszego angielskiego lekarza lek o nazwie Codeine. Czy ktoras z was spotkala sie z czyms takim? I na co to konkretnie jest. Powiedzial nam lekarz ze to na uspokojenie ale on ma 38,5 st goraczki jest caly obsypany (podobnie jak przy trzydniowce ktora juz przechodzilismy) i dwa dni mial biegunke. Wiec nie wiem czy to jest lek ktorego potrzebujemy? Pomocy.
Gremi
pon, 16 cze 2008 - 17:38
nie korzystalam nigdy z tego leku ale tutaj https://pl.wikipedia.org/wiki/Kodeina mozesz o nim troche poczytac po polsku.
Gremi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,699
Dołączył: sob, 24 lut 07 - 10:45
SkÄ…d: z krainy deszczowcow
Nr użytkownika: 11,396

GG:


post pon, 16 cze 2008 - 17:38
Post #2

nie korzystalam nigdy z tego leku ale tutaj https://pl.wikipedia.org/wiki/Kodeina mozesz o nim troche poczytac po polsku.

--------------------







Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu - /Pascal Blaise/
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post pon, 16 cze 2008 - 17:40
Post #3

https://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=552

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
TAQILLA
wto, 17 cze 2008 - 06:28
Codeinę dostawałam doustnie po cc - mimo, że działanie przeciwbólowe ma teoretycznie słabsze niż morfina to jednak na mnie działała o niebo lepiej skutecznie usmierzając ból pooperacyjny. ..


p.s. nie spotkałam sie z aplikowaniem leków zawierajacych codeinę tak małym dzieciom icon_rolleyes.gif
TAQILLA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,713
Dołączył: pon, 31 lip 06 - 22:38
Skąd: z drugiej strony świata...
Nr użytkownika: 6,799




post wto, 17 cze 2008 - 06:28
Post #4

Codeinę dostawałam doustnie po cc - mimo, że działanie przeciwbólowe ma teoretycznie słabsze niż morfina to jednak na mnie działała o niebo lepiej skutecznie usmierzając ból pooperacyjny. ..


p.s. nie spotkałam sie z aplikowaniem leków zawierajacych codeinę tak małym dzieciom icon_rolleyes.gif

--------------------
Olivia 2007
katarzyna1326
wto, 17 cze 2008 - 20:06
dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Tez mnie dziwi podanie małemu takiego leku.
katarzyna1326


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 44
Dołączył: wto, 17 lip 07 - 15:57
SkÄ…d: Anglia
Nr użytkownika: 15,446




post wto, 17 cze 2008 - 20:06
Post #5

dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Tez mnie dziwi podanie małemu takiego leku.
blaire
wto, 17 cze 2008 - 20:52
Kodeina działa przeciwkaszlowo. Jeśli dziecko ma duszący kaszel warto mu podać na noc, żeby się nie męczyło.
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post wto, 17 cze 2008 - 20:52
Post #6

Kodeina działa przeciwkaszlowo. Jeśli dziecko ma duszący kaszel warto mu podać na noc, żeby się nie męczyło.

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
reszka

Go??







post wto, 17 cze 2008 - 22:57
Post #7

Kodeina NIE JEST dla tak małych dzieci!!!
Toć to przecież pochodna morfiny. Ja nie mam nic przeciw morfinie - zlecam stosowanie, jesli trzeba - ale nie wyobrażam sobie kaszlu u niemal-niemowlęcia, ktory musiałby być wytłumiony pochodną morfiny.
Ja podeszłabym z najwyższą ostrożnością. To już lepiej daj nieśmiertelny paracetamol icon_smile.gif
blaire
wto, 17 cze 2008 - 22:59
No tak reszko, ja jeśli to podaję Kubie. Korneliuszowi nie podawałam jeszcze nigdy.
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post wto, 17 cze 2008 - 22:59
Post #8

No tak reszko, ja jeśli to podaję Kubie. Korneliuszowi nie podawałam jeszcze nigdy.

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
reszka

Go??







post wto, 17 cze 2008 - 23:17
Post #9

Ja to do leków jestem jak do jeża - wyobraźcie sobie, że podczas stażu w Prokocimiu widziałam dziecko - niemowlę, tak z 7 miesięcy - zaćpane do nieprzytomności... kroplami na katar!!! No cóż, nervus olfactoriusczyli nerw węchowy prowadzi włókna z nosa (potraktowanego kroplami) prościutko do mózgu. No i dziecina, napakowana z gruntu nieszkodliwymi kroplami do nosa - zaćpała.
Od tej chwili jestem baaardzo ostrożna z lekami u dzieci.

Jak już MUSIAłABYM - a trudno mi to sobie wyobrazić, że musiałabym tłumić kaszel u niemowlęcia, raczej wybrałabym butamirat (Sinecod, jest w kroplach, zarejestrowany od 7 mż)
#Margola
śro, 18 cze 2008 - 19:14
CYTAT(katarzyna1326 @ Mon, 16 Jun 2008 - 16:09) *
Mam pytanie moj 13 m-czny synek dostal od naszego angielskiego lekarza lek o nazwie Codeine. Czy ktoras z was spotkala sie z czyms takim? I na co to konkretnie jest. Powiedzial nam lekarz ze to na uspokojenie ale on ma 38,5 st goraczki jest caly obsypany (podobnie jak przy trzydniowce ktora juz przechodzilismy) i dwa dni mial biegunke. Wiec nie wiem czy to jest lek ktorego potrzebujemy? Pomocy.


kasiu.. my tez przechozilismy trzydniówke i lekarka kazała dawac wapno w syropie i wit C i powiem ci szczerze ze codeine dostaje mój narzeczony ale on ma przewlekle zapalenie trzustki które objawia sie bardzo silnym bólem.... nie wiem ale ja nie podałabym malenstwu tego leku...
#Margola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,663
Dołączył: pią, 20 kwi 07 - 11:30
SkÄ…d: Szczecin
Nr użytkownika: 13,129

GG:


post śro, 18 cze 2008 - 19:14
Post #10

CYTAT(katarzyna1326 @ Mon, 16 Jun 2008 - 16:09) *
Mam pytanie moj 13 m-czny synek dostal od naszego angielskiego lekarza lek o nazwie Codeine. Czy ktoras z was spotkala sie z czyms takim? I na co to konkretnie jest. Powiedzial nam lekarz ze to na uspokojenie ale on ma 38,5 st goraczki jest caly obsypany (podobnie jak przy trzydniowce ktora juz przechodzilismy) i dwa dni mial biegunke. Wiec nie wiem czy to jest lek ktorego potrzebujemy? Pomocy.


kasiu.. my tez przechozilismy trzydniówke i lekarka kazała dawac wapno w syropie i wit C i powiem ci szczerze ze codeine dostaje mój narzeczony ale on ma przewlekle zapalenie trzustki które objawia sie bardzo silnym bólem.... nie wiem ale ja nie podałabym malenstwu tego leku...

--------------------
Natalia (21.01.1998)
Julia   (06.09.2007)

> Na co CODEINA???
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 15:33
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama