Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna  

Szybki obiad .... czyli co robicie gdy musicie...

, ... zrobić obiad w przeciagu kilkunastu minut
> , ... zrobić obiad w przeciagu kilkunastu minut
m4rusia
śro, 15 wrz 2010 - 09:59
No z pewnoscią każda z nas miała taką sytuację gdy musiała migiem ugotować obiad. Mi sie to zdarza zwłaszcza teraz gdy często jestem uzalezniona od zrobienia mi zakupów przez kogoś. Nie wszystko idzie zgodnie z planem i zamiast planowanej zapienkanki makaronowej wychodzi expresowe spagetti a zamiast kotletów z karkóweczki, ziemniaczków z koperkiem i swieżutką surówką 3 składnikową - frytki z mrożonki, steki bez panierki i sałatka ze słoika icon_wink.gif

Inne dania szybkiego montażu to:
- barszcz biały
- makaron z serem (na słodko dla Wiki a dla nas na słono/ostro)
- omlet z mięsem i serem

Jeszcze by się coś znalazło icon_smile.gif

A jak jest u Was??
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
Skąd: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post śro, 15 wrz 2010 - 09:59
Post #1

No z pewnoscią każda z nas miała taką sytuację gdy musiała migiem ugotować obiad. Mi sie to zdarza zwłaszcza teraz gdy często jestem uzalezniona od zrobienia mi zakupów przez kogoś. Nie wszystko idzie zgodnie z planem i zamiast planowanej zapienkanki makaronowej wychodzi expresowe spagetti a zamiast kotletów z karkóweczki, ziemniaczków z koperkiem i swieżutką surówką 3 składnikową - frytki z mrożonki, steki bez panierki i sałatka ze słoika icon_wink.gif

Inne dania szybkiego montażu to:
- barszcz biały
- makaron z serem (na słodko dla Wiki a dla nas na słono/ostro)
- omlet z mięsem i serem

Jeszcze by się coś znalazło icon_smile.gif

A jak jest u Was??

--------------------
szantrapa
śro, 15 wrz 2010 - 10:04
Ryż lub makaron z czymś co jest w lodówce i jeszcze nie ucieka, najczęściej mam jakąś mrożonkę warzywną, chińską, meksykańską, plus filet z kurczaka do tego, teraz w sezonie świeża papryka /cukinia/pomidory , dużo cebuli. I to z ryżem albo makaronem.
szantrapa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,493
Dołączył: wto, 15 sie 06 - 17:40
Nr użytkownika: 7,010

GG:


post śro, 15 wrz 2010 - 10:04
Post #2

Ryż lub makaron z czymś co jest w lodówce i jeszcze nie ucieka, najczęściej mam jakąś mrożonkę warzywną, chińską, meksykańską, plus filet z kurczaka do tego, teraz w sezonie świeża papryka /cukinia/pomidory , dużo cebuli. I to z ryżem albo makaronem.

--------------------
Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Autorka zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Oliwia Irena 13.04.06
Laura Kazimiera 23.10.07
marghe.
śro, 15 wrz 2010 - 10:29
Makarony, makarony, makarony
zupy (zwłaszcza jeśli mam zamrozony wywar)
kurczak na wiele sposobów - od usmazonego na patelni grilowej po "potrawki" wszelakie
sałaty wzbogacone o tresciwe dodatki
omlety
sery smażone / pieczone
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 15 wrz 2010 - 10:29
Post #3

Makarony, makarony, makarony
zupy (zwłaszcza jeśli mam zamrozony wywar)
kurczak na wiele sposobów - od usmazonego na patelni grilowej po "potrawki" wszelakie
sałaty wzbogacone o tresciwe dodatki
omlety
sery smażone / pieczone
Agnieszka Kamila
śro, 15 wrz 2010 - 10:37
migiem to makaron ze szpinakiem i czosnkiem, bo brykiet szpinakowy w zamrażarce zawsze rezerwowo mam i makaron jakis też,
i "żurek" z jajkiem na kiełbaskach jak są kiełbaski i jak jest żurek - bo stawiam ze robienie obiadu migiem nie uwzględnia pójscia na zakupy. latem szybko idzie ziemniak z kwaśnym mlekiem i skwarkami ale w sezonie jesienno zimowym juz nie ma takiego brania więc z tym kwaśnym mlekiem w mojej lodówce ciężko
Agnieszka Kamila


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,290
Dołączył: pon, 27 sie 07 - 20:41
Skąd: Gliwice
Nr użytkownika: 15,962

GG:


post śro, 15 wrz 2010 - 10:37
Post #4

migiem to makaron ze szpinakiem i czosnkiem, bo brykiet szpinakowy w zamrażarce zawsze rezerwowo mam i makaron jakis też,
i "żurek" z jajkiem na kiełbaskach jak są kiełbaski i jak jest żurek - bo stawiam ze robienie obiadu migiem nie uwzględnia pójscia na zakupy. latem szybko idzie ziemniak z kwaśnym mlekiem i skwarkami ale w sezonie jesienno zimowym juz nie ma takiego brania więc z tym kwaśnym mlekiem w mojej lodówce ciężko
Mafia
śro, 15 wrz 2010 - 10:40
Dla dzieci i mnie ryż zapiekany z jabłkami.
Gdy wszyscy jesteśmy - makarony lub ryż z jakimś dodatkiem, na zasadzie co wyda lodówka. Jeśli jest pierś z kuraka to wariacje na jej temat.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post śro, 15 wrz 2010 - 10:40
Post #5

Dla dzieci i mnie ryż zapiekany z jabłkami.
Gdy wszyscy jesteśmy - makarony lub ryż z jakimś dodatkiem, na zasadzie co wyda lodówka. Jeśli jest pierś z kuraka to wariacje na jej temat.

--------------------
Mafia
Gremi
śro, 15 wrz 2010 - 10:42
Ja mam kilka opcji. czesto gotuje "za duzy" obiad i czesc wrzucam do zamrazarki wlasnie na wszelki wypadek. Poza tym zawsze w zamrazarce mam jakies mieszanki warzywne a to swietny start do risotto albo zapiekanki makaronowo-warzynej. A jak juz naprawde nic nie ma w domu to wtedy jest ryz/makaron plus warzywa i jajko badz pieczona biala kielbasa.
U mnie w zasadzie nie jadamy ziemniakow wiec ryz/makaron i wszelkie kasze sa tez stalym dodatiem do obiadu.
Gremi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,699
Dołączył: sob, 24 lut 07 - 10:45
Skąd: z krainy deszczowcow
Nr użytkownika: 11,396

GG:


post śro, 15 wrz 2010 - 10:42
Post #6

Ja mam kilka opcji. czesto gotuje "za duzy" obiad i czesc wrzucam do zamrazarki wlasnie na wszelki wypadek. Poza tym zawsze w zamrazarce mam jakies mieszanki warzywne a to swietny start do risotto albo zapiekanki makaronowo-warzynej. A jak juz naprawde nic nie ma w domu to wtedy jest ryz/makaron plus warzywa i jajko badz pieczona biala kielbasa.
U mnie w zasadzie nie jadamy ziemniakow wiec ryz/makaron i wszelkie kasze sa tez stalym dodatiem do obiadu.

--------------------







Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu - /Pascal Blaise/
moko.
śro, 15 wrz 2010 - 10:46
Dwa, trzy razy do roku robię zapas n/w produktów

zawsze w lodówce mam zapas:
- pierogów
- krokietów
- kotletów mielonych
- kotletów z kalafiora

Jeśli muszę coś na szybko zrobić to szybkie zupy, ziemniaki z jajkiem, makarony, ryż.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 15 wrz 2010 - 10:46
Post #7

Dwa, trzy razy do roku robię zapas n/w produktów

zawsze w lodówce mam zapas:
- pierogów
- krokietów
- kotletów mielonych
- kotletów z kalafiora

Jeśli muszę coś na szybko zrobić to szybkie zupy, ziemniaki z jajkiem, makarony, ryż.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Abotak
śro, 15 wrz 2010 - 10:57
makarony przede wszystkim. Z szybkim sosem, pesto albo dodatkami na zimno, grillowanymi warzywami z przetworow
salatka po nicejsku czy inna bardziej konkretna
omlet
grill jesli mam mieso gotowe, warzywa do tego
zupa pomidorowa, z soczewicy, miso, kalafiorowa, fasolowa, z zielonego groszku

ryz
sushi
szybkie curry
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post śro, 15 wrz 2010 - 10:57
Post #8

makarony przede wszystkim. Z szybkim sosem, pesto albo dodatkami na zimno, grillowanymi warzywami z przetworow
salatka po nicejsku czy inna bardziej konkretna
omlet
grill jesli mam mieso gotowe, warzywa do tego
zupa pomidorowa, z soczewicy, miso, kalafiorowa, fasolowa, z zielonego groszku

ryz
sushi
szybkie curry
Abotak
śro, 15 wrz 2010 - 11:05
a w zamrazarce mam na takie okazje(dosc czeste icon_wink.gif ) pare zamrozonych zup ( do nich moze byc i makaron),
sosow i kielbaski surowe do pieczenia. Mrozone ryby ktore szybko sie przygotowuje np pokryte warzywami, serem i zapieczone
Owoce morza, mrozone warzywa, straczkowe glownie.
W lodowce sery, swieze warzywa salatkowe i do szybkiego zgrillowania, cos na szybkie dipy
W spizarni przetworowe salatki i chutney, zapas przecierow pomidorowych,
suszone dodatki, zawsze pod reka jakies makarony, ryz, quinoa czy inne kasze.
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post śro, 15 wrz 2010 - 11:05
Post #9

a w zamrazarce mam na takie okazje(dosc czeste icon_wink.gif ) pare zamrozonych zup ( do nich moze byc i makaron),
sosow i kielbaski surowe do pieczenia. Mrozone ryby ktore szybko sie przygotowuje np pokryte warzywami, serem i zapieczone
Owoce morza, mrozone warzywa, straczkowe glownie.
W lodowce sery, swieze warzywa salatkowe i do szybkiego zgrillowania, cos na szybkie dipy
W spizarni przetworowe salatki i chutney, zapas przecierow pomidorowych,
suszone dodatki, zawsze pod reka jakies makarony, ryz, quinoa czy inne kasze.
m4rusia
śro, 15 wrz 2010 - 11:47
Myśmy kilka dni po urodzeniu Lenki kupili pół świni, pomrozili więc w sumie problemów z obiadami nie mam póki co ale z drugiej strony ileż można jeść kotlety i temu podobne?? M się śmiał, że przez ten zakup świni będziemy jeszcze tęsknić za przejedzonym swojego czasu kurczakiem. I faktycznie. Po jakiś dwóch tygodniach kombinacji: kotlet z karkówki, żeberka, kotlet schabowy, gulasz.... itede....gdy upiekłam kurczaka mąż cieszył się jak małe dziecko z czekoladki icon_wink.gif
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
Skąd: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post śro, 15 wrz 2010 - 11:47
Post #10

Myśmy kilka dni po urodzeniu Lenki kupili pół świni, pomrozili więc w sumie problemów z obiadami nie mam póki co ale z drugiej strony ileż można jeść kotlety i temu podobne?? M się śmiał, że przez ten zakup świni będziemy jeszcze tęsknić za przejedzonym swojego czasu kurczakiem. I faktycznie. Po jakiś dwóch tygodniach kombinacji: kotlet z karkówki, żeberka, kotlet schabowy, gulasz.... itede....gdy upiekłam kurczaka mąż cieszył się jak małe dziecko z czekoladki icon_wink.gif

--------------------
Mariena
śro, 15 wrz 2010 - 11:50
CYTAT(moko. @ Wed, 15 Sep 2010 - 09:46) *
Dwa, trzy razy do roku robię zapas n/w produktów

zawsze w lodówce mam zapas:
- pierogów
- krokietów
- kotletów mielonych
- kotletów z kalafiora

Jeśli muszę coś na szybko zrobić to szybkie zupy, ziemniaki z jajkiem, makarony, ryż.



zaintrygowałaś mnie. Sama robisz? Podziel się przepisem - co prawda w internecie znajdę pewnie 20 przepisów na takie kotlety, ale te twoje są sprawdzone przez realną w miarę dla mnie osobę 06.gif
Mariena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,668
Dołączył: czw, 06 kwi 06 - 10:43
Skąd: spod Łodzi
Nr użytkownika: 5,501




post śro, 15 wrz 2010 - 11:50
Post #11

CYTAT(moko. @ Wed, 15 Sep 2010 - 09:46) *
Dwa, trzy razy do roku robię zapas n/w produktów

zawsze w lodówce mam zapas:
- pierogów
- krokietów
- kotletów mielonych
- kotletów z kalafiora

Jeśli muszę coś na szybko zrobić to szybkie zupy, ziemniaki z jajkiem, makarony, ryż.



zaintrygowałaś mnie. Sama robisz? Podziel się przepisem - co prawda w internecie znajdę pewnie 20 przepisów na takie kotlety, ale te twoje są sprawdzone przez realną w miarę dla mnie osobę 06.gif

--------------------
Swieca mi teraz dwa slonca i dobrze mi z tym :)



mari_emzet
śro, 15 wrz 2010 - 11:57
Na szybko to chińszczyzna, mrożonki z Lidla - makarony, zapiekanki. Zapasy mrożonych pierogów, warzyw, kotletów, pierś z kurczaka.
Często ryż z jabłkiem.
mari_emzet


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 771
Dołączył: śro, 07 kwi 10 - 12:07
Skąd: Szczecin
Nr użytkownika: 32,424

GG:


post śro, 15 wrz 2010 - 11:57
Post #12

Na szybko to chińszczyzna, mrożonki z Lidla - makarony, zapiekanki. Zapasy mrożonych pierogów, warzyw, kotletów, pierś z kurczaka.
Często ryż z jabłkiem.
Abotak
śro, 15 wrz 2010 - 13:05
CYTAT(M4R7U6H4% @ Wed, 15 Sep 2010 - 11:47) *
Myśmy kilka dni po urodzeniu Lenki kupili pół świni, pomrozili więc w sumie problemów z obiadami nie mam póki co ale z drugiej strony ileż można jeść kotlety i temu podobne?? M się śmiał, że przez ten zakup świni będziemy jeszcze tęsknić za przejedzonym swojego czasu kurczakiem. I faktycznie. Po jakiś dwóch tygodniach kombinacji: kotlet z karkówki, żeberka, kotlet schabowy, gulasz.... itede....gdy upiekłam kurczaka mąż cieszył się jak małe dziecko z czekoladki icon_wink.gif



Jesli kupujemy swinie, porc[użytkownik x] ( albo juz poporcjowana), ew jakies polprodukty robimy, mrozimy i naprzemiennie stosujemy icon_wink.gif
Tez inne mieso ( np mam troche wolowiny, jakiegos kurczaka, jagniecine) ale i naprzemiennie z rybami, bezmiesnymi daniami w miare mozliwosci. Wtedy sie nie przeje icon_wink.gif Choc wiem ze czasem latwiej to mielone czy kielbaski wyciagnac i do piekarnika wrzucic, do tego jakas salatka czy inne warzywa i juz gotowe danie. No ale staram sie je zostawiac na takie okazje gdy szybko cos trzeba albo ze soba zabrac na wynos wyjazdowo.

Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post śro, 15 wrz 2010 - 13:05
Post #13

CYTAT(M4R7U6H4% @ Wed, 15 Sep 2010 - 11:47) *
Myśmy kilka dni po urodzeniu Lenki kupili pół świni, pomrozili więc w sumie problemów z obiadami nie mam póki co ale z drugiej strony ileż można jeść kotlety i temu podobne?? M się śmiał, że przez ten zakup świni będziemy jeszcze tęsknić za przejedzonym swojego czasu kurczakiem. I faktycznie. Po jakiś dwóch tygodniach kombinacji: kotlet z karkówki, żeberka, kotlet schabowy, gulasz.... itede....gdy upiekłam kurczaka mąż cieszył się jak małe dziecko z czekoladki icon_wink.gif



Jesli kupujemy swinie, porc[użytkownik x] ( albo juz poporcjowana), ew jakies polprodukty robimy, mrozimy i naprzemiennie stosujemy icon_wink.gif
Tez inne mieso ( np mam troche wolowiny, jakiegos kurczaka, jagniecine) ale i naprzemiennie z rybami, bezmiesnymi daniami w miare mozliwosci. Wtedy sie nie przeje icon_wink.gif Choc wiem ze czasem latwiej to mielone czy kielbaski wyciagnac i do piekarnika wrzucic, do tego jakas salatka czy inne warzywa i juz gotowe danie. No ale staram sie je zostawiac na takie okazje gdy szybko cos trzeba albo ze soba zabrac na wynos wyjazdowo.

Mafia
śro, 15 wrz 2010 - 13:07
Nie lubię mrożonych potraw, praktycznie każda mi nie smakuje, zmienia się ich zapach. Dlatego nie mrożę gotowych potraw. Półprodukty oczywiście tak.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post śro, 15 wrz 2010 - 13:07
Post #14

Nie lubię mrożonych potraw, praktycznie każda mi nie smakuje, zmienia się ich zapach. Dlatego nie mrożę gotowych potraw. Półprodukty oczywiście tak.

--------------------
Mafia
agabr
śro, 15 wrz 2010 - 14:34
Makarony , glownie z pesto ktore produkuje i mroze w porcjach na juz , makaron z warzywami, makaron z lososiem, wszystkie ryby to jest moment, salatki z wkladka kurczakowa lub serowa.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post śro, 15 wrz 2010 - 14:34
Post #15

Makarony , glownie z pesto ktore produkuje i mroze w porcjach na juz , makaron z warzywami, makaron z lososiem, wszystkie ryby to jest moment, salatki z wkladka kurczakowa lub serowa.b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
Tatuś Muminka
moko.
śro, 15 wrz 2010 - 16:07
CYTAT(Mariena @ Wed, 15 Sep 2010 - 11:50) *
zaintrygowałaś mnie. Sama robisz? Podziel się przepisem - co prawda w internecie znajdę pewnie 20 przepisów na takie kotlety, ale te twoje są sprawdzone przez realną w miarę dla mnie osobę 06.gif

Kotlety robi się prosto.
Lekko podgotować kalafiora, rozdziabać go tłuczkiem do ziemniaków, dodać trochę startego żółtego sera(niekoniecznie), dodać jajo, bułkę tartą i przyprawy- sól, pieprz(może być ziołowy), wymieszać wszystko i piec na oleju.
Czasem jak powariować chce mi sie w kuchni to otaczam kotlety w jajku i płatkach kukurydzianych(rozdrobnionych)
p.s
do takich kotletów można dodać co się chce: cebulę, pieczarki, koper, natkę pietruszki i ulubione przyprawy.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 15 wrz 2010 - 16:07
Post #16

CYTAT(Mariena @ Wed, 15 Sep 2010 - 11:50) *
zaintrygowałaś mnie. Sama robisz? Podziel się przepisem - co prawda w internecie znajdę pewnie 20 przepisów na takie kotlety, ale te twoje są sprawdzone przez realną w miarę dla mnie osobę 06.gif

Kotlety robi się prosto.
Lekko podgotować kalafiora, rozdziabać go tłuczkiem do ziemniaków, dodać trochę startego żółtego sera(niekoniecznie), dodać jajo, bułkę tartą i przyprawy- sól, pieprz(może być ziołowy), wymieszać wszystko i piec na oleju.
Czasem jak powariować chce mi sie w kuchni to otaczam kotlety w jajku i płatkach kukurydzianych(rozdrobnionych)
p.s
do takich kotletów można dodać co się chce: cebulę, pieczarki, koper, natkę pietruszki i ulubione przyprawy.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
m4rusia
śro, 15 wrz 2010 - 17:03
mniaaaam icon_smile.gif wydaje się pycha icon_biggrin.gif
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
Skąd: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post śro, 15 wrz 2010 - 17:03
Post #17

mniaaaam icon_smile.gif wydaje się pycha icon_biggrin.gif

--------------------
Mariena
śro, 15 wrz 2010 - 17:13
A do jakiej konsystencji rozdziabać tego kalafiora - na miazgę czy na kawałki wyraźne?
Mariena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,668
Dołączył: czw, 06 kwi 06 - 10:43
Skąd: spod Łodzi
Nr użytkownika: 5,501




post śro, 15 wrz 2010 - 17:13
Post #18

A do jakiej konsystencji rozdziabać tego kalafiora - na miazgę czy na kawałki wyraźne?

--------------------
Swieca mi teraz dwa slonca i dobrze mi z tym :)



anetadr
śro, 15 wrz 2010 - 17:49
Jednym z szybszych dań u nas są pierogi leniwe. Zrobienie obiadu typu: pierś z kurczaka (ryba, kotlet itp., jajko sadzone), ziemniaki i surówka zajmuje mi ok. 30-40 min. Dla mnie to też jest szybki obiad. Błyskawicznie robi się niektóre zupy, np. pieczarkowa, krem z brokułów czy z kalafiora.

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post śro, 15 wrz 2010 - 17:49
Post #19

Jednym z szybszych dań u nas są pierogi leniwe. Zrobienie obiadu typu: pierś z kurczaka (ryba, kotlet itp., jajko sadzone), ziemniaki i surówka zajmuje mi ok. 30-40 min. Dla mnie to też jest szybki obiad. Błyskawicznie robi się niektóre zupy, np. pieczarkowa, krem z brokułów czy z kalafiora.

Aneta


--------------------
użytkownik usunięty

Go??







post czw, 16 wrz 2010 - 11:58
Post #20

Ja na szybko zawszę robię albo jakąś zupę krem- groszkową, z kukurydzy, pomidorową, serową, czy brokułową. Jak na większy głód to ścieram do tego żółty ser i podaję z grzanką.
No i oczywiście makarony wszelkie. Zazwyczaj przygotowanie sosu zajmuje mi krócej niż makaron się gotuje.
> Szybki obiad .... czyli co robicie gdy musicie..., ... zrobić obiad w przeciagu kilkunastu minut
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 23 kwi 2024 - 14:10
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama