Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 następna ostatnia   

W jakim wieku dziecko jeździ już na dwukołowym rowerze

, ???
> , ???
domi
sob, 10 maj 2008 - 20:47
Znalazłam temat o rowerze 3 kołowym. Jeśli jest już o dwóch kółkach to sorki...przeoczyłam.

Zastanawia mnie ile lat ma dziecko gdy rusza na dwóch kółkach? Dominika nadal sie boi. Sama chciała bym odkręciła boczne koła bo koledzy w przedszkolu się chwalili, że już potrafią. Chwile jeździłam z nią z badylem z tyłu i nagle się rozmyśliła 21.gif . Kazała znów przykręcić boczne koła. Tymczasem jej rówieśnik jeździ na dwukołowym już od lata zeszłego roku. Młodszy o rok sąsiad też jeździ na wycieczki rowerowe ze swoim tatą.
Mąż mówi, że nie mam sie przejmować bo dziewczynki później zaczynają jeździć na 2 kółkach. Podobno jego siostry miały dopiero 7 lat gdy samodzielnie ruszyły bez bocznych. Ja szczerze mówiąc nie pamietam jak to u mnie było icon_neutral.gif .

domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
Skąd: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post sob, 10 maj 2008 - 20:47
Post #1

Znalazłam temat o rowerze 3 kołowym. Jeśli jest już o dwóch kółkach to sorki...przeoczyłam.

Zastanawia mnie ile lat ma dziecko gdy rusza na dwóch kółkach? Dominika nadal sie boi. Sama chciała bym odkręciła boczne koła bo koledzy w przedszkolu się chwalili, że już potrafią. Chwile jeździłam z nią z badylem z tyłu i nagle się rozmyśliła 21.gif . Kazała znów przykręcić boczne koła. Tymczasem jej rówieśnik jeździ na dwukołowym już od lata zeszłego roku. Młodszy o rok sąsiad też jeździ na wycieczki rowerowe ze swoim tatą.
Mąż mówi, że nie mam sie przejmować bo dziewczynki później zaczynają jeździć na 2 kółkach. Podobno jego siostry miały dopiero 7 lat gdy samodzielnie ruszyły bez bocznych. Ja szczerze mówiąc nie pamietam jak to u mnie było icon_neutral.gif .



--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
grzałka
sob, 10 maj 2008 - 20:54
Ania miała 4,5 jak pojechała na dwóch, myslę, że średnio około 5 lat
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
Skąd: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post sob, 10 maj 2008 - 20:54
Post #2

Ania miała 4,5 jak pojechała na dwóch, myslę, że średnio około 5 lat

--------------------
Maciejka
sob, 10 maj 2008 - 20:57
Maciek miał 3 lata i 8 miesięcy, kiedy się nauczył jeździć na dwóch kółkach. Ale wydaje mi się, że to dosć szybko było.
Maciejka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,889
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 19:32
Skąd: Lublin
Nr użytkownika: 358

GG:


post sob, 10 maj 2008 - 20:57
Post #3

Maciek miał 3 lata i 8 miesięcy, kiedy się nauczył jeździć na dwóch kółkach. Ale wydaje mi się, że to dosć szybko było.

--------------------
Maciejka


aluc

Go??







post sob, 10 maj 2008 - 20:59
Post #4

Maks miał 5,5, kiedy zaczął jeździć, a nie udawać, że jeździ, nauka zabrała mu parę miesięcy
ja podobno 4, ale zawsze byłam genialna 06.gif podobno wsiadłam i pojechałam

natomiast przyjaciel starego do dzisiaj się nie nauczył i nie żałuje, czym zrobił mi kiedyś krecią robotę, jak Maksa przekonywałam o korzyściach płynących z tej umiejętności
hawah
sob, 10 maj 2008 - 21:02
Moja córka nauczyła się w wieku 5 lat, nieliczni jej równieśnicy osiedlowi zaczęli rok wcześniej, wielu jeszcze obecnie (6 lat) nie potrafi.

Edit - uzupełnienie icon_wink.gif: a ja nauczyłam się w 2 klasie podstawówki, brat jako 6 czy 7 latek, a siostra dopiero koło 30 icon_smile.gif

Ten post edytował hawah sob, 10 maj 2008 - 21:04
hawah


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,279
Dołączył: nie, 23 sty 05 - 16:00
Skąd: peryferie
Nr użytkownika: 2,570




post sob, 10 maj 2008 - 21:02
Post #5

Moja córka nauczyła się w wieku 5 lat, nieliczni jej równieśnicy osiedlowi zaczęli rok wcześniej, wielu jeszcze obecnie (6 lat) nie potrafi.

Edit - uzupełnienie icon_wink.gif: a ja nauczyłam się w 2 klasie podstawówki, brat jako 6 czy 7 latek, a siostra dopiero koło 30 icon_smile.gif
A.L.

Go??







post sob, 10 maj 2008 - 21:21
Post #6

Milena ma 6,5 i nie jezdzi. Od zeszlych wakacji kiedy to sie zrazila, teraz nawet sprobowac nie chce.
Potwora
sob, 10 maj 2008 - 21:30
To zależy od dziecka, przeciętnie ok 5-6 roku życia ale znam 3 latka, który sobie świetnie radzi jak i 8 letnią dziewczynkę, która jeszcze nie.
Maks się nauczył rok temu, miał wtedy 5,5 roku.
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
Skąd: .......
Nr użytkownika: 569




post sob, 10 maj 2008 - 21:30
Post #7

To zależy od dziecka, przeciętnie ok 5-6 roku życia ale znam 3 latka, który sobie świetnie radzi jak i 8 letnią dziewczynkę, która jeszcze nie.
Maks się nauczył rok temu, miał wtedy 5,5 roku.
Saskia
sob, 10 maj 2008 - 22:54
mój siedmiolatek jeszcze nie jezdzi...
na zachęcanie reaguje histerycznie, więc na razie dajemy mu spokój
Saskia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,593
Dołączył: śro, 05 lis 03 - 19:03
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 1,167




post sob, 10 maj 2008 - 22:54
Post #8

mój siedmiolatek jeszcze nie jezdzi...
na zachęcanie reaguje histerycznie, więc na razie dajemy mu spokój

--------------------
Michał (2001), Agatka (2004), Tosia (2007)
Mika
sob, 10 maj 2008 - 23:01
Olka miała chyba (boszz co za skleroza) 6, Jasiek pięć
na początku jeździli z podniesionymi bocznymi kółkami żeby w razie czego rower się nie przewrócił
Ola nawet z jednym bocznym
Jasiek pobił rekord nauki,to była chwila icon_wink.gif
Oli wcale nie uczyłam -dałam rower i poszłam kosić- pod wieczór sama jeździła
nawet tego nie zauważyła,tylko ja się ocknęłam,że nie słychać bocznego kółka stukającego o kostkę

to nie reguła kiedy
moja teściowa nauczyła się w wieku ... 25 lat chyba (lub coś koło tego)
kto powiedział,że dziecko musi jeździć na rowerze do jakiegoś konkretnego wieku?
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post sob, 10 maj 2008 - 23:01
Post #9

Olka miała chyba (boszz co za skleroza) 6, Jasiek pięć
na początku jeździli z podniesionymi bocznymi kółkami żeby w razie czego rower się nie przewrócił
Ola nawet z jednym bocznym
Jasiek pobił rekord nauki,to była chwila icon_wink.gif
Oli wcale nie uczyłam -dałam rower i poszłam kosić- pod wieczór sama jeździła
nawet tego nie zauważyła,tylko ja się ocknęłam,że nie słychać bocznego kółka stukającego o kostkę

to nie reguła kiedy
moja teściowa nauczyła się w wieku ... 25 lat chyba (lub coś koło tego)
kto powiedział,że dziecko musi jeździć na rowerze do jakiegoś konkretnego wieku?


--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
domi
nie, 11 maj 2008 - 09:34
Mika> nikt tego nie powiedział. Rzecz w tym, ze jej samej chyba z tym nie jest dobrze. W przedszkolu dzieci się przechwalają, kto wie...może sie też z niej śmieją, ze jeszcze nie potrafi. SAma sobie kazała odkęcić koła bo ten już umie i tamten itd. Potem zachwiała sie kilka razy i ztchórzyła. Nie namawiam jej jak nie chce ale widzę, że wcale się dobrze nie czuje. Szczególnie gdy spotyka na dwukołowym kolegę a ten z dumą na twarzy mówi, że jedzie na dwóch kołach. Widzę, że jej jest przykro. Tłumaczę, że nie ma sie przejmowac bo jeden umie szybciej jeździć na rowerze a drugi szybciej czyta i pisze. Cokolwiek jej mówię ona tego nie przyjmuje 13.gif .
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
Skąd: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post nie, 11 maj 2008 - 09:34
Post #10

Mika> nikt tego nie powiedział. Rzecz w tym, ze jej samej chyba z tym nie jest dobrze. W przedszkolu dzieci się przechwalają, kto wie...może sie też z niej śmieją, ze jeszcze nie potrafi. SAma sobie kazała odkęcić koła bo ten już umie i tamten itd. Potem zachwiała sie kilka razy i ztchórzyła. Nie namawiam jej jak nie chce ale widzę, że wcale się dobrze nie czuje. Szczególnie gdy spotyka na dwukołowym kolegę a ten z dumą na twarzy mówi, że jedzie na dwóch kołach. Widzę, że jej jest przykro. Tłumaczę, że nie ma sie przejmowac bo jeden umie szybciej jeździć na rowerze a drugi szybciej czyta i pisze. Cokolwiek jej mówię ona tego nie przyjmuje 13.gif .

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
Mika
nie, 11 maj 2008 - 10:30
to daj rower,powiedz że trening czyni mistrza i jak chce jeździć to niestety trzeba ćwiczyć
u mnie tak Jasiek wył o piłkę -grać chciał,ale ćwiczyć nie (o zgrozo nawet kopnąć w nią nie potrafił)
im bardziej będzie zdeterminowana tym szybciej się nauczy
i musi o tym wiedzieć,że nikt jej w tym nie pomoże,bo nie ma jak
wszystko zależy tylko od niej
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post nie, 11 maj 2008 - 10:30
Post #11

to daj rower,powiedz że trening czyni mistrza i jak chce jeździć to niestety trzeba ćwiczyć
u mnie tak Jasiek wył o piłkę -grać chciał,ale ćwiczyć nie (o zgrozo nawet kopnąć w nią nie potrafił)
im bardziej będzie zdeterminowana tym szybciej się nauczy
i musi o tym wiedzieć,że nikt jej w tym nie pomoże,bo nie ma jak
wszystko zależy tylko od niej


--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
grzałka
nie, 11 maj 2008 - 11:11
polecam wobec tego "Franklin uczy się jeździć na rowerze"

oraz rewelacyjny sposób nauki (wg mnie)- dziecko z rowerem na niewielką górkę, zjeżdża z górki asekurując się nogami (nie na pedałach!) i uczy się w ten sposób łapać równowagę- Ania po takim treningu załapała błyskawicznie

no i właśnie- niby nie trzeba się nauczyć w określonym wieku, ale jednak coś wtedy człowieka omija
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
Skąd: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post nie, 11 maj 2008 - 11:11
Post #12

polecam wobec tego "Franklin uczy się jeździć na rowerze"

oraz rewelacyjny sposób nauki (wg mnie)- dziecko z rowerem na niewielką górkę, zjeżdża z górki asekurując się nogami (nie na pedałach!) i uczy się w ten sposób łapać równowagę- Ania po takim treningu załapała błyskawicznie

no i właśnie- niby nie trzeba się nauczyć w określonym wieku, ale jednak coś wtedy człowieka omija

--------------------
kamami
nie, 11 maj 2008 - 12:00
Michał nauczył się jeździć rok temu (miał niecałe 6 lat), a Marek miesiąc po nim (czyli miał trochę ponad 4 lata). Michał wsiadł i pojechał, Marek też tylko miał problemy z ruszaniem i zchodzeniem z roweru. Sprawdziła się reguła grzałki:
CYTAT
niby nie trzeba się nauczyć w określonym wieku, ale jednak coś wtedy człowieka omija

kamami
kamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 765
Dołączył: sob, 03 kwi 04 - 13:22
Nr użytkownika: 1,634




post nie, 11 maj 2008 - 12:00
Post #13

Michał nauczył się jeździć rok temu (miał niecałe 6 lat), a Marek miesiąc po nim (czyli miał trochę ponad 4 lata). Michał wsiadł i pojechał, Marek też tylko miał problemy z ruszaniem i zchodzeniem z roweru. Sprawdziła się reguła grzałki:
CYTAT
niby nie trzeba się nauczyć w określonym wieku, ale jednak coś wtedy człowieka omija

kamami

--------------------
Michał (2001) Marek (2003)
mama_do_kwadratu
nie, 11 maj 2008 - 12:33
moi chłopcy mieli 6 lat
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post nie, 11 maj 2008 - 12:33
Post #14

moi chłopcy mieli 6 lat

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Dorotka
pon, 12 maj 2008 - 12:21
CYTAT(Saskia @ Sat, 10 May 2008 - 23:54) *
mój siedmiolatek jeszcze nie jezdzi...
na zachęcanie reaguje histerycznie, więc na razie dajemy mu spokój

Mój niespełna siedmiolatek też nie icon_sad.gif
Dorotka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,656
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 17:34
Nr użytkownika: 266




post pon, 12 maj 2008 - 12:21
Post #15

CYTAT(Saskia @ Sat, 10 May 2008 - 23:54) *
mój siedmiolatek jeszcze nie jezdzi...
na zachęcanie reaguje histerycznie, więc na razie dajemy mu spokój

Mój niespełna siedmiolatek też nie icon_sad.gif

--------------------
iff
pon, 12 maj 2008 - 12:33
starszy 4 lata, mlodszy 3lata i 2 miesiace kiedy sam jezdzil, umial sie zatrzyma i ruszac i jezdzil z nami na wycieczki 15-20 km
patrzac na trzecie zacznie jeszcze w tym roku icon_wink.gif

wszystko zalezy od dziecka, moze dobra motywacja bylaby jakas kolezanka tez uczaca sie jezdzic na 2 kolkach ?
iff


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,277
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:41
Nr użytkownika: 139




post pon, 12 maj 2008 - 12:33
Post #16

starszy 4 lata, mlodszy 3lata i 2 miesiace kiedy sam jezdzil, umial sie zatrzyma i ruszac i jezdzil z nami na wycieczki 15-20 km
patrzac na trzecie zacznie jeszcze w tym roku icon_wink.gif

wszystko zalezy od dziecka, moze dobra motywacja bylaby jakas kolezanka tez uczaca sie jezdzic na 2 kolkach ?
cydorka
pon, 12 maj 2008 - 13:27
CYTAT(grzałka @ Sun, 11 May 2008 - 10:11) *
no i właśnie- niby nie trzeba się nauczyć w określonym wieku, ale jednak coś wtedy człowieka omija

no tak ale zapominacie o jednym nic na siłę oraz, ze czasami sa konkretne powody do tego, ze dziecko nie chce się uczyć
nasz Janek za kilka dni 6 lat, nie jeździ, nie chce, odmawia wsiadania na rower
na nartach smiga, na chulakjnodze śmiga a rower czy łyżwy odpadają
ma kłopoty z IS - lateralizacja plus problemy z równowaga i wiemy, ze do czasu, kiedy tego nie wyrównamy z roweru nici

a dla nas to problem: wycieczki rowerowe i urlopy, nie możemy znaleźć fotelika na rower powyżej 22 kg pewnie dlatego, ze średnio większość dzieci powyżej tej masy to 5-6 latki śmigające na rowerze

cyd
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post pon, 12 maj 2008 - 13:27
Post #17

CYTAT(grzałka @ Sun, 11 May 2008 - 10:11) *
no i właśnie- niby nie trzeba się nauczyć w określonym wieku, ale jednak coś wtedy człowieka omija

no tak ale zapominacie o jednym nic na siłę oraz, ze czasami sa konkretne powody do tego, ze dziecko nie chce się uczyć
nasz Janek za kilka dni 6 lat, nie jeździ, nie chce, odmawia wsiadania na rower
na nartach smiga, na chulakjnodze śmiga a rower czy łyżwy odpadają
ma kłopoty z IS - lateralizacja plus problemy z równowaga i wiemy, ze do czasu, kiedy tego nie wyrównamy z roweru nici

a dla nas to problem: wycieczki rowerowe i urlopy, nie możemy znaleźć fotelika na rower powyżej 22 kg pewnie dlatego, ze średnio większość dzieci powyżej tej masy to 5-6 latki śmigające na rowerze

cyd
grzałka
pon, 12 maj 2008 - 13:45
Cyd, ja nie zapominam, tylko stwierdzam fakt- sama przyznajesz, że coś Janka omija, przez to, że nie jeździ na rowerze. Zawsze dysfunkcja w jakiś sposób ogranicza.


Iff, niesamowite, 3 i 2 m-ce, a ja myślałam, że mój Antek jest wyjatkowo szybki w tym względzie (3,5- ale ma problemy z ruszeniem i zatrzymaniem)
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
Skąd: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post pon, 12 maj 2008 - 13:45
Post #18

Cyd, ja nie zapominam, tylko stwierdzam fakt- sama przyznajesz, że coś Janka omija, przez to, że nie jeździ na rowerze. Zawsze dysfunkcja w jakiś sposób ogranicza.


Iff, niesamowite, 3 i 2 m-ce, a ja myślałam, że mój Antek jest wyjatkowo szybki w tym względzie (3,5- ale ma problemy z ruszeniem i zatrzymaniem)

--------------------
Kocisława zwana...
pon, 12 maj 2008 - 16:40
Marta też zaczyna swoją przygodę z rowerem dwukołowym(za miesiąc 4-lata).Ale puszczanie z górki u nas nie przeszło 29.gif Marta wybrała opcję z kijem,niestety...Ale ja jestem cwana i "na rower" chodzi z tatą 04.gif Podobno idzie jej świetnie,nie wiem,nie widziałam...
Kocisława zwana...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,274
Dołączył: śro, 16 maj 07 - 22:17
Skąd: olsztyn
Nr użytkownika: 14,326




post pon, 12 maj 2008 - 16:40
Post #19

Marta też zaczyna swoją przygodę z rowerem dwukołowym(za miesiąc 4-lata).Ale puszczanie z górki u nas nie przeszło 29.gif Marta wybrała opcję z kijem,niestety...Ale ja jestem cwana i "na rower" chodzi z tatą 04.gif Podobno idzie jej świetnie,nie wiem,nie widziałam...

--------------------
Aśka-mama Marty

Warkoty-koty z Warmii
Saskia
pon, 12 maj 2008 - 17:51
CYTAT(cydorka @ Mon, 12 May 2008 - 14:27) *
ma kłopoty z IS - lateralizacja plus problemy z równowaga i wiemy, ze do czasu, kiedy tego nie wyrównamy z roweru nici

podejrzewałam u Michała jakiś deficyt, ale dwie rehabilitantki niezależnie od siebie stwierdziły "poczekać, nie zmuszać"
może spróbuję sposobu grzałki z górką
tylko że on już właściwie wyrósł z roweru na kolach 16''
ale chyba na większym będzie się trudniej uczyć?
Saskia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,593
Dołączył: śro, 05 lis 03 - 19:03
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 1,167




post pon, 12 maj 2008 - 17:51
Post #20

CYTAT(cydorka @ Mon, 12 May 2008 - 14:27) *
ma kłopoty z IS - lateralizacja plus problemy z równowaga i wiemy, ze do czasu, kiedy tego nie wyrównamy z roweru nici

podejrzewałam u Michała jakiś deficyt, ale dwie rehabilitantki niezależnie od siebie stwierdziły "poczekać, nie zmuszać"
może spróbuję sposobu grzałki z górką
tylko że on już właściwie wyrósł z roweru na kolach 16''
ale chyba na większym będzie się trudniej uczyć?


--------------------
Michał (2001), Agatka (2004), Tosia (2007)
> W jakim wieku dziecko jeździ już na dwukołowym rowerze, ???
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 22:53
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama