Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V  « poprzednia 2 3 4  

gry planszowe itp

, dla takiego prawie 6-latka
> , dla takiego prawie 6-latka
juliaaa
pią, 16 paź 2015 - 21:57
Popieram pomysł z pędzącymi żółwiami, dzieciaki uwielbiają tą gre (5, 7 lat)

U nas króluje MONOPOLY, mam w kilku wersjach icon_wink.gif Najlepszy był junior, najgorszy ten z bankomatem.

Lego i co chwile inna ulubiona seria icon_wink.gif

Gramy też w szachy i warcaby.

juliaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 133
Dołączył: nie, 09 mar 08 - 15:40
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 18,676




post pią, 16 paź 2015 - 21:57
Post #61

Popieram pomysł z pędzącymi żółwiami, dzieciaki uwielbiają tą gre (5, 7 lat)

U nas króluje MONOPOLY, mam w kilku wersjach icon_wink.gif Najlepszy był junior, najgorszy ten z bankomatem.

Lego i co chwile inna ulubiona seria icon_wink.gif

Gramy też w szachy i warcaby.



--------------------

Molak
wto, 24 lis 2015 - 07:10
Takie gry to świetna sprawa, rozwijają wyobraźnie, cieszę się, że nie tylko ja je uwielbiam
Molak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 50
Dołączył: śro, 27 mar 13 - 09:25
Nr użytkownika: 41,916




post wto, 24 lis 2015 - 07:10
Post #62

Takie gry to świetna sprawa, rozwijają wyobraźnie, cieszę się, że nie tylko ja je uwielbiam
Elizabieta
pią, 11 gru 2015 - 22:10
U nas rządzi monopol, farmer, deal i uno. Za uno nie przepadam, resztę uwielbiam.
Elizabieta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 75
Dołączył: pią, 11 gru 15 - 21:13
Nr użytkownika: 46,880




post pią, 11 gru 2015 - 22:10
Post #63

U nas rządzi monopol, farmer, deal i uno. Za uno nie przepadam, resztę uwielbiam.
Papillotka
pon, 14 gru 2015 - 10:44
U nas na topie jest reksio memory icon_smile.gif
Papillotka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 63
Dołączył: sob, 05 gru 15 - 16:49
Skąd: Bydgoszcz
Nr użytkownika: 46,840




post pon, 14 gru 2015 - 10:44
Post #64

U nas na topie jest reksio memory icon_smile.gif
doninka
nie, 27 gru 2015 - 17:25
świetna jest nowa gra La Cucaracha. Rewelacja, trzeba zwabić karalucha do swojej pułapki w kuchni. Karaluch na baterię zasuwa po cąłej planszy icon_smile.gif no cała rodzina ma ubaw jak nie wiem
doninka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 36
Dołączył: nie, 15 lis 15 - 13:40
Nr użytkownika: 46,730




post nie, 27 gru 2015 - 17:25
Post #65

świetna jest nowa gra La Cucaracha. Rewelacja, trzeba zwabić karalucha do swojej pułapki w kuchni. Karaluch na baterię zasuwa po cąłej planszy icon_smile.gif no cała rodzina ma ubaw jak nie wiem
janinus
pon, 18 sty 2016 - 13:01
moje dziecko przepada za grzybobraniem, wszelkiego rodzaju puzzlami
janinus


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: pon, 18 sty 16 - 12:57
Nr użytkownika: 47,038




post pon, 18 sty 2016 - 13:01
Post #66

moje dziecko przepada za grzybobraniem, wszelkiego rodzaju puzzlami
Weroniczqa
pią, 13 maj 2016 - 12:24
fajne gry znalazłam na https://sklep.bajkowa.tv/, czekam na dzień dziecka i kupie parę sztuk dla moich pociech
Weroniczqa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 79
Dołączył: wto, 14 kwi 15 - 11:13
Nr użytkownika: 45,665




post pią, 13 maj 2016 - 12:24
Post #67

fajne gry znalazłam na https://sklep.bajkowa.tv/, czekam na dzień dziecka i kupie parę sztuk dla moich pociech
Irinna
śro, 01 cze 2016 - 13:47
Mój syn i siostrzenica uwielbiają wspólnie grać w Monopoly Junior, ale zastanawiam się, czy powoli nie wprawiać ich w trudniejszą wersję. Prócz tego, choć to nie do końca planszówka, grywają w Super Farmera.
Irinna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: śro, 01 cze 16 - 13:28
Nr użytkownika: 47,642




post śro, 01 cze 2016 - 13:47
Post #68

Mój syn i siostrzenica uwielbiają wspólnie grać w Monopoly Junior, ale zastanawiam się, czy powoli nie wprawiać ich w trudniejszą wersję. Prócz tego, choć to nie do końca planszówka, grywają w Super Farmera.

--------------------
Almirena
pon, 13 cze 2016 - 10:26
U nas w sumie od zawsze gra się w karciane gry. To dlatego, że jesteśmy czytaczami nałogowymi, no i istnieje masa genialnych karcianek w klimacie fantasy, który bardzo nam z mężem odpowiada. Właśnie w ten weekend wróciliśmy sobie do karcianki Magic The Gathering... ale to czytanie po angielsku. Sami poznaliśmy tę grę mając po kilkanaście lat.

Z dzieciakami polecałabym chyba prawo dżungli (nie trzeba czytać, rozpoznaje się symbole na kartach i w zależności od tych symboli robi się różne rzeczy) - celem gry jest pozbycie się kart, co odbywa się poprzez łapanie drewnianego klocka szybciej niż inni icon_smile.gif Moje dziecko jest jeszcze za małe, ale dla 4, 5 czy 6 latka to świetna zabawa. Ćwiczy spostrzegawczość, a dzieci same z siebie są spostrzegawcze, dlatego dość łatwo im ograć dorosłych w tą grę, co niesamowicie je cieszy icon_smile.gif

Chciałabym, żeby gry mogły sprawiać frajdę nie tylko maluchowi, ale i nam, rodzicom... i myślę, że da się to połączyć. Jest Jenga, jest wspomniane Prawo Dżungli i nasze ostatnie odkrycie - DiXit! DiXit polega na tym, że na kartach są obrazki, które posiadają masę szczegółów i są bardzo fantazyjne. Każdy ma kilka kart i na rzucone hasło wybiera taką, która w jakiś sposób mu się kojarzy z tym hasłem. Rzuca zakrytą kartę na stół i kiedy wszyscy już taką kartę wybiorą i dorzucą, to tasuje się te wybrane karty i odkrywa, głosując, która z nich najlepiej obrazuje hasło. Nie ma czytania, jest za to myślenie. Świetna gra, która u nas sprawdzała się tak samo podczas spotkań towarzyskich.

Wszystkie gry, które przedstawiłam sprawdziłyby się na pewno od 5 lat wzwyż icon_smile.gif
Almirena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 14
Dołączył: pią, 03 cze 16 - 12:48
Skąd: Katowice
Nr użytkownika: 47,651




post pon, 13 cze 2016 - 10:26
Post #69

U nas w sumie od zawsze gra się w karciane gry. To dlatego, że jesteśmy czytaczami nałogowymi, no i istnieje masa genialnych karcianek w klimacie fantasy, który bardzo nam z mężem odpowiada. Właśnie w ten weekend wróciliśmy sobie do karcianki Magic The Gathering... ale to czytanie po angielsku. Sami poznaliśmy tę grę mając po kilkanaście lat.

Z dzieciakami polecałabym chyba prawo dżungli (nie trzeba czytać, rozpoznaje się symbole na kartach i w zależności od tych symboli robi się różne rzeczy) - celem gry jest pozbycie się kart, co odbywa się poprzez łapanie drewnianego klocka szybciej niż inni icon_smile.gif Moje dziecko jest jeszcze za małe, ale dla 4, 5 czy 6 latka to świetna zabawa. Ćwiczy spostrzegawczość, a dzieci same z siebie są spostrzegawcze, dlatego dość łatwo im ograć dorosłych w tą grę, co niesamowicie je cieszy icon_smile.gif

Chciałabym, żeby gry mogły sprawiać frajdę nie tylko maluchowi, ale i nam, rodzicom... i myślę, że da się to połączyć. Jest Jenga, jest wspomniane Prawo Dżungli i nasze ostatnie odkrycie - DiXit! DiXit polega na tym, że na kartach są obrazki, które posiadają masę szczegółów i są bardzo fantazyjne. Każdy ma kilka kart i na rzucone hasło wybiera taką, która w jakiś sposób mu się kojarzy z tym hasłem. Rzuca zakrytą kartę na stół i kiedy wszyscy już taką kartę wybiorą i dorzucą, to tasuje się te wybrane karty i odkrywa, głosując, która z nich najlepiej obrazuje hasło. Nie ma czytania, jest za to myślenie. Świetna gra, która u nas sprawdzała się tak samo podczas spotkań towarzyskich.

Wszystkie gry, które przedstawiłam sprawdziłyby się na pewno od 5 lat wzwyż icon_smile.gif


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post wto, 13 lut 2018 - 16:08
Post #70

Dla takiego szkraba sześcioletniego bardzo fajna jest ta gra https://www.al.to/p/215464-gra-dla-malych-d...und-junior.html. Gracze ustawiają na środku pudełko z kartami i losują pytanie, na które odpowiada gracz siedzący na Gorącym Krześle. Kiedy usłyszy pytanie, ma dokładnie 5 sekund na udzielenie 3 odpowiedzi. Można mówić wszystko co ślina na język przyniesie icon_wink.gif trzyma w napięciu a przy tym potrafi być naprawdę zabawna i uczy skupienia icon_wink.gif
> gry planszowe itp, dla takiego prawie 6-latka
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V  « poprzednia 2 3 4
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 19 kwi 2024 - 22:41
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama