Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Odszkodowanie z PZU

, za złamanie ręki
> , za zÅ‚amanie rÄ™ki
Lila_
śro, 27 cze 2012 - 19:07
Tutaj to umieszczam bo nie o zdrowiu to jest a o uzyskanie informacji ile należy się spodziewać odszkodowania - to tak dla wyjasnienia dlaczego temat tutaj icon_smile.gif

A co do meritum - ile należy się dziecku po złamaniu przynasad ręki lewej ( jedna pęknięta kość, druga złamana z przesunięciem) gdy płacimy 50 zł na rok ubezp. w szkole i szkoła ubezpieczyła na kwotę 14 000 - tylko nie wiem czy to całośc ubezp. czy inaczej bo taką kwotę miałam napisana na kwicie ze szkoły.

Mam te tabele z PZU o przyznawanych procentach i tyle - jak dla mnie nic z tego nie wynika 37.gif
Możliwści sprawdzenia jak to faktycznie wygląda nie ma nigdzie a decyzję o przyznaniu przysłali mi sms-em i praktycznie więcej nie wiem nic....

Więc jak oni to liczą i ile dziecku przyznają - możecie wiecie i zechciałybyście się podzielić swą wiedzą ???? icon_mrgreen.gif
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post śro, 27 cze 2012 - 19:07
Post #1

Tutaj to umieszczam bo nie o zdrowiu to jest a o uzyskanie informacji ile należy się spodziewać odszkodowania - to tak dla wyjasnienia dlaczego temat tutaj icon_smile.gif

A co do meritum - ile należy się dziecku po złamaniu przynasad ręki lewej ( jedna pęknięta kość, druga złamana z przesunięciem) gdy płacimy 50 zł na rok ubezp. w szkole i szkoła ubezpieczyła na kwotę 14 000 - tylko nie wiem czy to całośc ubezp. czy inaczej bo taką kwotę miałam napisana na kwicie ze szkoły.

Mam te tabele z PZU o przyznawanych procentach i tyle - jak dla mnie nic z tego nie wynika 37.gif
Możliwści sprawdzenia jak to faktycznie wygląda nie ma nigdzie a decyzję o przyznaniu przysłali mi sms-em i praktycznie więcej nie wiem nic....

Więc jak oni to liczą i ile dziecku przyznają - możecie wiecie i zechciałybyście się podzielić swą wiedzą ???? icon_mrgreen.gif

--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

użytkownik usunięty

Go??







post śro, 27 cze 2012 - 19:18
Post #2

My dostaliśmy 480 zł za Zosi rękę (nazywało się to "złuszczenie nasady", czy coś w tym stylu; chodziła w gipsie 4 tygodnie).
justine1980
śro, 27 cze 2012 - 19:24
Adrian dostał 300zł miał złamane obie kości prawej ręki z przemieszczeniem ale ubezpieczony tylko w szkole.
justine1980


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,541
Dołączył: nie, 02 lis 08 - 19:27
Nr użytkownika: 23,343




post śro, 27 cze 2012 - 19:24
Post #3

Adrian dostał 300zł miał złamane obie kości prawej ręki z przemieszczeniem ale ubezpieczony tylko w szkole.

--------------------
Adrianek 27.11.2003 Kacperek 15.05.2006 Majeczka 24.09.2009

April.
śro, 27 cze 2012 - 19:25
Po złożeniu dokumentów do ubezpieczyciela, zostajecie wezwani na konsultację do lekarza orzecznika i on określa % odszkodowania.
April.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 1,704
Dołączył: śro, 15 cze 05 - 22:07
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 3,273

GG:


post śro, 27 cze 2012 - 19:25
Post #4

Po złożeniu dokumentów do ubezpieczyciela, zostajecie wezwani na konsultację do lekarza orzecznika i on określa % odszkodowania.

--------------------
gosiagosia
śro, 27 cze 2012 - 19:29
CYTAT
Uszczerbek na zdrowiu do odszkodowania określa komisja lekarska, albo ubezpieczyciel sam po obejrzeniu dokumentacji medycznej. Lekarz ani szpital tego nie robią. Kwota odszkodowania zależy od umowy ubezpieczenia, sumy ubezpieczenia dla danej polisy i uszczerbku. Odszkodowanie najczęściej liczy się w następujący sposób (są też trochę odmienne sposoby): * Suma ubezpieczenia, np.: 60.000 zł * 1% uszczerbku = 1% sumy ubezpieczenia (przewidziane polisą) * uszczerbek, np.: 5% = 5% sumy ubezpieczenia * 1% sumy ubezpieczenia = 600 zł (60.000 zł : 100) * Czyli odszkodowanie wynosi 5 x 600 zł, czyli 3.000 zł (trzy tysiące złotych) Musisz złożyć do ubezpieczyciela zawiadomienie o szkodzie i załączyć całość dokumentacji medycznej. Być może ubezpieczyciel "zaprosi" się na komisję lekarską. Ale niekoniecznie. Odszkodowanie może być orzeczone bez twojego udziału po zapoznaniu się z dokumentami medycznymi.


zrodlo
gosiagosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,244
Dołączył: nie, 18 sty 09 - 21:40
Nr użytkownika: 24,823




post śro, 27 cze 2012 - 19:29
Post #5

CYTAT
Uszczerbek na zdrowiu do odszkodowania określa komisja lekarska, albo ubezpieczyciel sam po obejrzeniu dokumentacji medycznej. Lekarz ani szpital tego nie robią. Kwota odszkodowania zależy od umowy ubezpieczenia, sumy ubezpieczenia dla danej polisy i uszczerbku. Odszkodowanie najczęściej liczy się w następujący sposób (są też trochę odmienne sposoby): * Suma ubezpieczenia, np.: 60.000 zł * 1% uszczerbku = 1% sumy ubezpieczenia (przewidziane polisą) * uszczerbek, np.: 5% = 5% sumy ubezpieczenia * 1% sumy ubezpieczenia = 600 zł (60.000 zł : 100) * Czyli odszkodowanie wynosi 5 x 600 zł, czyli 3.000 zł (trzy tysiące złotych) Musisz złożyć do ubezpieczyciela zawiadomienie o szkodzie i załączyć całość dokumentacji medycznej. Być może ubezpieczyciel "zaprosi" się na komisję lekarską. Ale niekoniecznie. Odszkodowanie może być orzeczone bez twojego udziału po zapoznaniu się z dokumentami medycznymi.


zrodlo

--------------------
Sz. marzec 2009
F. luty 2011
B.A. Aniołek 6tc [*]



...nie ma stópki zbyt małej, by nie mogła zostawić śladu...
justine1980
śro, 27 cze 2012 - 19:36
CYTAT(April. @ Wed, 27 Jun 2012 - 19:25) *
Po złożeniu dokumentów do ubezpieczyciela, zostajecie wezwani na konsultację do lekarza orzecznika i on określa % odszkodowania.


My nie musieliśmy jechac do orzecznika,odszkodowanie zostało przyznane na podstawie wypisu ze szpitala.
justine1980


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,541
Dołączył: nie, 02 lis 08 - 19:27
Nr użytkownika: 23,343




post śro, 27 cze 2012 - 19:36
Post #6

CYTAT(April. @ Wed, 27 Jun 2012 - 19:25) *
Po złożeniu dokumentów do ubezpieczyciela, zostajecie wezwani na konsultację do lekarza orzecznika i on określa % odszkodowania.


My nie musieliśmy jechac do orzecznika,odszkodowanie zostało przyznane na podstawie wypisu ze szpitala.

--------------------
Adrianek 27.11.2003 Kacperek 15.05.2006 Majeczka 24.09.2009

użytkownik usunięty

Go??







post śro, 27 cze 2012 - 19:37
Post #7

CYTAT(justine1980 @ Wed, 27 Jun 2012 - 18:36) *
My nie musieliśmy jechac do orzecznika,odszkodowanie zostało przyznane na podstawie wypisu ze szpitala.

U nas też. To było PZU i też szkolne ubezpieczenie.
April.
śro, 27 cze 2012 - 19:49
Nasze tez było PZU i szkolne. Widać zalezy to od oddziału albo ilości zgłoszeń icon_wink.gif
April.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 1,704
Dołączył: śro, 15 cze 05 - 22:07
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 3,273

GG:


post śro, 27 cze 2012 - 19:49
Post #8

Nasze tez było PZU i szkolne. Widać zalezy to od oddziału albo ilości zgłoszeń icon_wink.gif

--------------------
Lila_
śro, 27 cze 2012 - 21:21
Szkoda została zgłoszona i syn był tylko ubezpieczony w szkole.
Z tego co obdzwoniłam konsultantów to wiem ,że mu przyznali 4% uszczerbek na zdrowiu i tyle tylko się dowiedziałam.

No i nie wiem jak to się ma z tym procentami względem innych podobnych przypadków.
Z tego samego ubezpieczenia syn znajomych przy pęknięciu jednej kości dostał 3% uszczerbek i tu mi nie pasuje icon_sad.gif

Syn chodził w gipsie prawie 7 tyg. i jeszcze 4 w łupce no i jedna kość była z przesunięciem więc porównując to do przypadku znajomych wydaje mi się nie fair.

Nie byliśmy wzywani przez lekarza i nie stawialiśmy się na komisji - przyznanie odszkodowania nastąpiło tylko na podstawie dokumentacji medycznej.

Dlatego szukam porówania aby wiedzieć jak wygląda to przyznawanie procentowe uszczerbku na zdrowiu.
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post śro, 27 cze 2012 - 21:21
Post #9

Szkoda została zgłoszona i syn był tylko ubezpieczony w szkole.
Z tego co obdzwoniłam konsultantów to wiem ,że mu przyznali 4% uszczerbek na zdrowiu i tyle tylko się dowiedziałam.

No i nie wiem jak to się ma z tym procentami względem innych podobnych przypadków.
Z tego samego ubezpieczenia syn znajomych przy pęknięciu jednej kości dostał 3% uszczerbek i tu mi nie pasuje icon_sad.gif

Syn chodził w gipsie prawie 7 tyg. i jeszcze 4 w łupce no i jedna kość była z przesunięciem więc porównując to do przypadku znajomych wydaje mi się nie fair.

Nie byliśmy wzywani przez lekarza i nie stawialiśmy się na komisji - przyznanie odszkodowania nastąpiło tylko na podstawie dokumentacji medycznej.

Dlatego szukam porówania aby wiedzieć jak wygląda to przyznawanie procentowe uszczerbku na zdrowiu.

--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

April.
śro, 27 cze 2012 - 21:42
Możesz zawsze napisać odwolanie . Moja koleżanka tak zrobiła i zmienili decyzję na duzo bardziej korzystną dla niej.
April.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 1,704
Dołączył: śro, 15 cze 05 - 22:07
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 3,273

GG:


post śro, 27 cze 2012 - 21:42
Post #10

Możesz zawsze napisać odwolanie . Moja koleżanka tak zrobiła i zmienili decyzję na duzo bardziej korzystną dla niej.

--------------------
blaire
śro, 27 cze 2012 - 22:17
Kornel po sierpniowym wypadku miał przyznane ... 150 zł...
Odwołaliśmy się, 150 wypłacono nam jako zaliczkę, teraz zwlekają z kolejną decyzją "do zakończenia leczenia", tj. do prawdopodobnej operacji plastycznej. Zaświadczenie lekarza, że operacja nawcześniej w 2015 roku nic nie dała, mimo, iż ostateczna decyzja musi być podjęta do sierpnia 2013 r.
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post śro, 27 cze 2012 - 22:17
Post #11

Kornel po sierpniowym wypadku miał przyznane ... 150 zł...
Odwołaliśmy się, 150 wypłacono nam jako zaliczkę, teraz zwlekają z kolejną decyzją "do zakończenia leczenia", tj. do prawdopodobnej operacji plastycznej. Zaświadczenie lekarza, że operacja nawcześniej w 2015 roku nic nie dała, mimo, iż ostateczna decyzja musi być podjęta do sierpnia 2013 r.

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
basiau
śro, 27 cze 2012 - 22:59
CYTAT(Lila_ @ Wed, 27 Jun 2012 - 20:21) *
Szkoda została zgłoszona i syn był tylko ubezpieczony w szkole.
Z tego co obdzwoniłam konsultantów to wiem ,że mu przyznali 4% uszczerbek na zdrowiu i tyle tylko się dowiedziałam.

No i nie wiem jak to się ma z tym procentami względem innych podobnych przypadków.
Z tego samego ubezpieczenia syn znajomych przy pęknięciu jednej kości dostał 3% uszczerbek i tu mi nie pasuje icon_sad.gif

Syn chodził w gipsie prawie 7 tyg. i jeszcze 4 w łupce no i jedna kość była z przesunięciem więc porównując to do przypadku znajomych wydaje mi się nie fair.

Nie byliśmy wzywani przez lekarza i nie stawialiśmy się na komisji - przyznanie odszkodowania nastąpiło tylko na podstawie dokumentacji medycznej.

Dlatego szukam porówania aby wiedzieć jak wygląda to przyznawanie procentowe uszczerbku na zdrowiu.



Natasza też miała złamaną rękę, obie kości przedramienia, jak się okazało - z minimalnym przemieszczeniem. Odszkodowanie naliczono jako % ubytek na zdrowiu, też od kwoty na jaką była ubezpieczona w przedszkolu. Jednakże kiedy składałam dokumentację do PZU, tam mnie pytano, czy orzeczenie ma być na podstawie dokumentacji tylko, czy życzę sobie komisję.

Ten post edytował basiau śro, 27 cze 2012 - 23:00
basiau


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,114
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 14:45
Nr użytkownika: 296




post śro, 27 cze 2012 - 22:59
Post #12

CYTAT(Lila_ @ Wed, 27 Jun 2012 - 20:21) *
Szkoda została zgłoszona i syn był tylko ubezpieczony w szkole.
Z tego co obdzwoniłam konsultantów to wiem ,że mu przyznali 4% uszczerbek na zdrowiu i tyle tylko się dowiedziałam.

No i nie wiem jak to się ma z tym procentami względem innych podobnych przypadków.
Z tego samego ubezpieczenia syn znajomych przy pęknięciu jednej kości dostał 3% uszczerbek i tu mi nie pasuje icon_sad.gif

Syn chodził w gipsie prawie 7 tyg. i jeszcze 4 w łupce no i jedna kość była z przesunięciem więc porównując to do przypadku znajomych wydaje mi się nie fair.

Nie byliśmy wzywani przez lekarza i nie stawialiśmy się na komisji - przyznanie odszkodowania nastąpiło tylko na podstawie dokumentacji medycznej.

Dlatego szukam porówania aby wiedzieć jak wygląda to przyznawanie procentowe uszczerbku na zdrowiu.



Natasza też miała złamaną rękę, obie kości przedramienia, jak się okazało - z minimalnym przemieszczeniem. Odszkodowanie naliczono jako % ubytek na zdrowiu, też od kwoty na jaką była ubezpieczona w przedszkolu. Jednakże kiedy składałam dokumentację do PZU, tam mnie pytano, czy orzeczenie ma być na podstawie dokumentacji tylko, czy życzę sobie komisję.

--------------------
Wielu ludzi mówi za cicho o rzeczach ważnych,
za głośno o banalnych, zbyt wiele o innych,
za rzadko ze sobą i o wiele za często bez namysłu.
Lila_
czw, 28 cze 2012 - 00:57
Dzięki dziewczyny za odzew icon_smile.gif

Basiau - jaki procent naliczyli Twojej córce uszczerbku na zdrowiu??
Nas nie pytali o to co chcemy tylko w 2 dni załatwili całą szkodę jak do tej pory zwykłymi sms-i mnie informując co i jak.

blair to ja przy Twojej batalii z ubezpieczycielem to pikuÅ› normalnie 37.gif


Muszę jeszcze poszukać jak naliczany jest ten procent uszczerbku i jaki jest schemat no i czekać muszę na jakieś pismo od PZU aby mieć jakiekolwiek podstawy do odwoływania się ale decyzję o odwołaniu podejmę gdy coś mi się rozjaśni bardziej w tym temacie.

Ten post edytował Lila_ czw, 28 cze 2012 - 00:59
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post czw, 28 cze 2012 - 00:57
Post #13

Dzięki dziewczyny za odzew icon_smile.gif

Basiau - jaki procent naliczyli Twojej córce uszczerbku na zdrowiu??
Nas nie pytali o to co chcemy tylko w 2 dni załatwili całą szkodę jak do tej pory zwykłymi sms-i mnie informując co i jak.

blair to ja przy Twojej batalii z ubezpieczycielem to pikuÅ› normalnie 37.gif


Muszę jeszcze poszukać jak naliczany jest ten procent uszczerbku i jaki jest schemat no i czekać muszę na jakieś pismo od PZU aby mieć jakiekolwiek podstawy do odwoływania się ale decyzję o odwołaniu podejmę gdy coś mi się rozjaśni bardziej w tym temacie.

--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

basiau
czw, 28 cze 2012 - 08:55
4% - 360 zł.

Podam Ci uchwałę na którą się powołano, może Ci się przyda - uchwała nr UZ/323/2007 Z 19.06.2007 ze zmianami ustalonymi uchwałą nr UZ/153/2008 z dnia 27.03.2008. Świadczenie przyznano zgodnie z tabelą nr 4 poz.7 . Chodzi o PZU, bo tam dzieciaki są ubezpieczone.

edit - doczytałam, że masz te tabele, ale nich już zostanie, może się komuś przyda, ale oczywiście życzę, żeby jednak nie.

Ten post edytował basiau czw, 28 cze 2012 - 09:00
basiau


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,114
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 14:45
Nr użytkownika: 296




post czw, 28 cze 2012 - 08:55
Post #14

4% - 360 zł.

Podam Ci uchwałę na którą się powołano, może Ci się przyda - uchwała nr UZ/323/2007 Z 19.06.2007 ze zmianami ustalonymi uchwałą nr UZ/153/2008 z dnia 27.03.2008. Świadczenie przyznano zgodnie z tabelą nr 4 poz.7 . Chodzi o PZU, bo tam dzieciaki są ubezpieczone.

edit - doczytałam, że masz te tabele, ale nich już zostanie, może się komuś przyda, ale oczywiście życzę, żeby jednak nie.

--------------------
Wielu ludzi mówi za cicho o rzeczach ważnych,
za głośno o banalnych, zbyt wiele o innych,
za rzadko ze sobą i o wiele za często bez namysłu.


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post śro, 31 sty 2018 - 23:55
Post #15

EuCO pomaga odzyskać odszkodowanie. Można się z nimi skontaktować. W niektórych przypadkach być może się to jeszcze nie przedawniło.
> Odszkodowanie z PZU, za zÅ‚amanie rÄ™ki
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 10:37
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama