Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
8 Stron V  « poprzednia 5 6 7 8 nastÄ™pna  

Zupy

> 
marghe.
śro, 24 sie 2011 - 21:34
CYTAT(Artola @ Wed, 24 Aug 2011 - 16:23) *
Ja -zupę krem z brokułów robię ciut inaczej:

4 marchewki pokrojone w kostkÄ™
2-3 cebule pokrojone
brokuł (może być mrożony)
wywar z mięsa
przyprawy

Warzywa gotuję w wywarze na miękko, miksuję. Można dodać ciut śmietany jak ktoś lubi. Na wierzch grzanki. Ulubiona zupa mojego męża 06.gif

można jeszcze dorzucić trochę plesniowego sera, jeśli lubicie i płatków migdałowych
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 24 sie 2011 - 21:34
Post #121

CYTAT(Artola @ Wed, 24 Aug 2011 - 16:23) *
Ja -zupę krem z brokułów robię ciut inaczej:

4 marchewki pokrojone w kostkÄ™
2-3 cebule pokrojone
brokuł (może być mrożony)
wywar z mięsa
przyprawy

Warzywa gotuję w wywarze na miękko, miksuję. Można dodać ciut śmietany jak ktoś lubi. Na wierzch grzanki. Ulubiona zupa mojego męża 06.gif

można jeszcze dorzucić trochę plesniowego sera, jeśli lubicie i płatków migdałowych
xxyy
wto, 30 sie 2011 - 09:39
Zupa z dyni i kukurydzy z ksiazki "The Delia collection - soup "

700 g dyni pokrojonej w kostke
570 g kukurydzy
25 g masla plus lyzeczka dodatkowo do podsmazenia kukurydzy
srednia cebula
275 ml pelnego mleka
725 ml wywaru z warzyw
sol i pieprz

stopic maslo i zeszklic posiekana cebule w wiekszym garnku
dodac dynie z polowka kukurydzy , doprawic sola i pieprzem dobrze wymieszac , dusic na malutkim ogniu pod przykrywka ok 10 min , ma sie wydzielic sok
dodac wywar i mleko i delikatnie gotowac ok 20 min pod uchylona przykrywka , uwazac by mleko sie mocno nie zagotowalo i nie wykipialo !!!!

w miedzyczasie reszte kukurydzy wymieszac ze stopionym maslem , doprawic lekko sola i pieprzem i podgrilowac w piekarniku, ja podsmarzam na patelni bez doprawiania bo mi sie nie chce bawic z piekarnikiem

gotowa zupe troche ostudzic, potem zmiksowac na krem , nie musi byc zmiksowana w 100 %.
rozlac do talerzy i posypac zgrilowana kukurydza
xxyy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,788
Dołączył: pon, 30 kwi 07 - 20:21
Nr użytkownika: 13,535




post wto, 30 sie 2011 - 09:39
Post #122

Zupa z dyni i kukurydzy z ksiazki "The Delia collection - soup "

700 g dyni pokrojonej w kostke
570 g kukurydzy
25 g masla plus lyzeczka dodatkowo do podsmazenia kukurydzy
srednia cebula
275 ml pelnego mleka
725 ml wywaru z warzyw
sol i pieprz

stopic maslo i zeszklic posiekana cebule w wiekszym garnku
dodac dynie z polowka kukurydzy , doprawic sola i pieprzem dobrze wymieszac , dusic na malutkim ogniu pod przykrywka ok 10 min , ma sie wydzielic sok
dodac wywar i mleko i delikatnie gotowac ok 20 min pod uchylona przykrywka , uwazac by mleko sie mocno nie zagotowalo i nie wykipialo !!!!

w miedzyczasie reszte kukurydzy wymieszac ze stopionym maslem , doprawic lekko sola i pieprzem i podgrilowac w piekarniku, ja podsmarzam na patelni bez doprawiania bo mi sie nie chce bawic z piekarnikiem

gotowa zupe troche ostudzic, potem zmiksowac na krem , nie musi byc zmiksowana w 100 %.
rozlac do talerzy i posypac zgrilowana kukurydza
Kocisława zwana...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,274
Dołączył: śro, 16 maj 07 - 22:17
SkÄ…d: olsztyn
Nr użytkownika: 14,326




post piÄ…, 01 mar 2013 - 14:35
Post #123

Zupa Pho i inne "azjatyckie"

--------------------
Aśka-mama Marty

Warkoty-koty z Warmii
mam-uśka
pon, 25 mar 2013 - 13:58
Którą z tych zup może być pierwszą podawaną dziecku?
mam-uśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: pon, 25 mar 13 - 13:43
Nr użytkownika: 41,903




post pon, 25 mar 2013 - 13:58
Post #124

Którą z tych zup może być pierwszą podawaną dziecku?
marghe.
śro, 27 mar 2013 - 11:22
CYTAT(mam-uśka @ Mon, 25 Mar 2013 - 15:58) *
Którą z tych zup może być pierwszą podawaną dziecku?

Obawiam się, że to sa raczej zupy dla starszych dzieci i dorosłych icon_smile.gif
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 27 mar 2013 - 11:22
Post #125

CYTAT(mam-uśka @ Mon, 25 Mar 2013 - 15:58) *
Którą z tych zup może być pierwszą podawaną dziecku?

Obawiam się, że to sa raczej zupy dla starszych dzieci i dorosłych icon_smile.gif
ulla
nie, 07 wrz 2014 - 20:21
Vichyssoise... na liście moich ulubionych, nawet jeżeli robię ją po partacku i lubię tylko na ciepło.

Tylko tak brzmi, a tak naprawdę, to zupa krem z porów i selera naciowego, z niewielkim dodatkiem ziemniaków.

Podam przepis z netu, bo wg niego zwykle robię... choć z połowy składników, bo wielki gar zupy mi niepotrzebny (https://kuchennawyspasmakow.blogspot.com/2012/02/vichyssoise.html)

2 łyżki, najlepiej sklarowanego masła
4 średnie ziemniaki
4 duże pory - tylko białe i lekko zielone części
4 Å‚odygi selera naciowego
1 duża cebula
1 litr bulionu warzywnego (ja mam zwykle mięsno-warzywny)
1/2 litra mleka tłustego
250 ml śmietanki kremówki 30/36% (ten składnik zazwyczaj pomijam, bo nie jadam na zimno, a do ciepłej, śmietana nie musi być tak tłusta, skoro już bulion trochę jest)
sól, pieprz

Na maśle podduszamy pokrojonego w plastry pora i selera naciowego.
Dodajemy ziemniaki pokrojone w kostkę i zalewamy bulionem i mlekiem. Gotujemy do miękkości.
Całość miksujemy na gładki krem. Przecedzamy przez sito celem pozbycia się włóknistych części pora i selera. Doprawiamy solą i białym pieprzem. Chłodzimy.
Dodajemy ubitą na sztywno śmietanę. Delikatnie mieszamy.
Podajemy w temperaturze pokojowej, nie z lodówki! z dodatkami według uznania. Przepis klasyczny preferuje natkę pietruszki lub szczypiorek, ja najbardziej lubię z kolendrą lub bazylią i bratkami.

Do wersji na gorąco nie ubijamy śmietany. Podajemy podobnie jak chłodnik z zieleniną.
Doskonała jest z chrupiącymi, prażonymi płatkami migdałów lub na ostro z zielonym marynowanym pieprzem.

ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post nie, 07 wrz 2014 - 20:21
Post #126

Vichyssoise... na liście moich ulubionych, nawet jeżeli robię ją po partacku i lubię tylko na ciepło.

Tylko tak brzmi, a tak naprawdę, to zupa krem z porów i selera naciowego, z niewielkim dodatkiem ziemniaków.

Podam przepis z netu, bo wg niego zwykle robię... choć z połowy składników, bo wielki gar zupy mi niepotrzebny (https://kuchennawyspasmakow.blogspot.com/2012/02/vichyssoise.html)

2 łyżki, najlepiej sklarowanego masła
4 średnie ziemniaki
4 duże pory - tylko białe i lekko zielone części
4 Å‚odygi selera naciowego
1 duża cebula
1 litr bulionu warzywnego (ja mam zwykle mięsno-warzywny)
1/2 litra mleka tłustego
250 ml śmietanki kremówki 30/36% (ten składnik zazwyczaj pomijam, bo nie jadam na zimno, a do ciepłej, śmietana nie musi być tak tłusta, skoro już bulion trochę jest)
sól, pieprz

Na maśle podduszamy pokrojonego w plastry pora i selera naciowego.
Dodajemy ziemniaki pokrojone w kostkę i zalewamy bulionem i mlekiem. Gotujemy do miękkości.
Całość miksujemy na gładki krem. Przecedzamy przez sito celem pozbycia się włóknistych części pora i selera. Doprawiamy solą i białym pieprzem. Chłodzimy.
Dodajemy ubitą na sztywno śmietanę. Delikatnie mieszamy.
Podajemy w temperaturze pokojowej, nie z lodówki! z dodatkami według uznania. Przepis klasyczny preferuje natkę pietruszki lub szczypiorek, ja najbardziej lubię z kolendrą lub bazylią i bratkami.

Do wersji na gorąco nie ubijamy śmietany. Podajemy podobnie jak chłodnik z zieleniną.
Doskonała jest z chrupiącymi, prażonymi płatkami migdałów lub na ostro z zielonym marynowanym pieprzem.



--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
anuszka007
piÄ…, 06 mar 2015 - 13:03
szybki krem z pora:

ugotowac wodę, wrzucić dwa ziemniaki pokrojone w kostkę i dwa posiekane pory, ugotować, dorzucić kostkę serca plesiowego blue, zblednować, doprawić solą i piperzem. jest pycha:)
anuszka007


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 42
Dołączył: pon, 24 lis 14 - 08:58
Nr użytkownika: 44,883




post piÄ…, 06 mar 2015 - 13:03
Post #127

szybki krem z pora:

ugotowac wodę, wrzucić dwa ziemniaki pokrojone w kostkę i dwa posiekane pory, ugotować, dorzucić kostkę serca plesiowego blue, zblednować, doprawić solą i piperzem. jest pycha:)
marghe.
piÄ…, 13 mar 2015 - 15:44
plesiowe serce blue brzmi dość kuriozalnie icon_wink.gif
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post piÄ…, 13 mar 2015 - 15:44
Post #128

plesiowe serce blue brzmi dość kuriozalnie icon_wink.gif
Gracjanna
nie, 17 maj 2015 - 22:56
A znacie arabską zupę "harira"? Mało znana, moje ostatnie odkrycie. Uwielbiam ciecierzycę a ona ją zawiera. Wkleję przepis z netu:

Potrzebujemy:
500 g filetów z kurczaka
1 dużą marchew
4 Å‚odygi selera naciowego
2 duże cebule
400 g ciecierzycy z puszki
1 puszkę krojonych pomidorów bez skórki
1 łyżeczkę koncentratu pomidorowego
1 łyżeczkę kurkumy
3/4 łyżeczki cynamonu
1/2 łyżeczki imbiru
3 łyżki ryżu
1,5 l wody
natkÄ™ pietruszki
sok z cytryny
oliwÄ™
sól, pieprz

Wykonanie:
Marchew, selera naciowego i cebulę kroimy w kostkę. Wrzucamy na niewielką ilość rozgrzanej oliwy, dodajemy przyprawy - kurkumę, cynamon i imbir. Całość mieszamy, dusimy ok. 5 minut aż warzywa nieco zmiękną i nabiorą aromatu.
Dodajemy pokrojone w kostkÄ™ filety z kurczaka, dusimy kolejne 15-20 minut, od czasu do czasu mieszajÄ…c.
Po tym czasie zawartość patelni przekładamy do garnka, zalewamy 1,5 l. osolonej wody. Dodajemy pomidory, przecier i ciecierzycę, gotujemy ok. 15 minut.
Wrzucamy ryż, gotujemy do momentu aż stanie się miękki. 5 minut przed końcem gotowania dodajemy posiekaną natkę pietruszki.
Gotową zupę doprawiamy do smaku solą i sokiem z cytryny. Podajemy gorącą udekorowaną liśćmi selera.

Ja dodaję kolendry zamiast pietruszki i co do przypraw to używam do niej takiej arabskiej mieszanki przypraw, gdzie jest imbir, papryka, kmin, suszona kolendra etc. Lubię wyraziste smaki.
Gracjanna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 19
Dołączył: nie, 17 maj 15 - 22:00
Nr użytkownika: 45,846




post nie, 17 maj 2015 - 22:56
Post #129

A znacie arabską zupę "harira"? Mało znana, moje ostatnie odkrycie. Uwielbiam ciecierzycę a ona ją zawiera. Wkleję przepis z netu:

Potrzebujemy:
500 g filetów z kurczaka
1 dużą marchew
4 Å‚odygi selera naciowego
2 duże cebule
400 g ciecierzycy z puszki
1 puszkę krojonych pomidorów bez skórki
1 łyżeczkę koncentratu pomidorowego
1 łyżeczkę kurkumy
3/4 łyżeczki cynamonu
1/2 łyżeczki imbiru
3 łyżki ryżu
1,5 l wody
natkÄ™ pietruszki
sok z cytryny
oliwÄ™
sól, pieprz

Wykonanie:
Marchew, selera naciowego i cebulę kroimy w kostkę. Wrzucamy na niewielką ilość rozgrzanej oliwy, dodajemy przyprawy - kurkumę, cynamon i imbir. Całość mieszamy, dusimy ok. 5 minut aż warzywa nieco zmiękną i nabiorą aromatu.
Dodajemy pokrojone w kostkÄ™ filety z kurczaka, dusimy kolejne 15-20 minut, od czasu do czasu mieszajÄ…c.
Po tym czasie zawartość patelni przekładamy do garnka, zalewamy 1,5 l. osolonej wody. Dodajemy pomidory, przecier i ciecierzycę, gotujemy ok. 15 minut.
Wrzucamy ryż, gotujemy do momentu aż stanie się miękki. 5 minut przed końcem gotowania dodajemy posiekaną natkę pietruszki.
Gotową zupę doprawiamy do smaku solą i sokiem z cytryny. Podajemy gorącą udekorowaną liśćmi selera.

Ja dodaję kolendry zamiast pietruszki i co do przypraw to używam do niej takiej arabskiej mieszanki przypraw, gdzie jest imbir, papryka, kmin, suszona kolendra etc. Lubię wyraziste smaki.
Trio
pon, 11 sty 2016 - 13:59
Ja uwielbiam każda zupę krem, ostatnio selerową posypaną zmielonymi orzechami włoskimi robiłam, coś pysznego.
Trio


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 94
Dołączył: nie, 17 lis 13 - 23:39
Nr użytkownika: 43,161




post pon, 11 sty 2016 - 13:59
Post #130

Ja uwielbiam każda zupę krem, ostatnio selerową posypaną zmielonymi orzechami włoskimi robiłam, coś pysznego.
Pamela123
wto, 31 maj 2016 - 14:22
Mniam wszytsko takie pyszne
Na pewno skorzystam
Pamela123


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: wto, 31 maj 16 - 14:10
Nr użytkownika: 47,633




post wto, 31 maj 2016 - 14:22
Post #131

Mniam wszytsko takie pyszne
Na pewno skorzystam
karmelova89
piÄ…, 17 cze 2016 - 14:31
Dziewczyny, macie czas, żeby gotować zupy? Ja powiem szczerze, że jak wracam z pracy i odbieram Małą, to już nie mam siły na stanie przy garach. Kupuję teraz gotowe zupy. Są fajne, bo nie z żadnego proszku i bez sztucznych dodatków. Nawet do pracy zabieram i mężowi też kupuję, żeby mógł coś na ciepło zjeść. Wczoraj barszcz biały - przepyszny, jak u Mamy na Wielkanoc.
karmelova89


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pią, 17 cze 16 - 14:23
Nr użytkownika: 47,739




post piÄ…, 17 cze 2016 - 14:31
Post #132

Dziewczyny, macie czas, żeby gotować zupy? Ja powiem szczerze, że jak wracam z pracy i odbieram Małą, to już nie mam siły na stanie przy garach. Kupuję teraz gotowe zupy. Są fajne, bo nie z żadnego proszku i bez sztucznych dodatków. Nawet do pracy zabieram i mężowi też kupuję, żeby mógł coś na ciepło zjeść. Wczoraj barszcz biały - przepyszny, jak u Mamy na Wielkanoc.
kiwi89
wto, 18 paź 2016 - 18:08
Ja zaczęłam niedawno dopiero gotować zupy (odkąd mały zaczał je jeść). Gotuję więcej wywaru, zamrażam i na tej bazie codziennie może być inna zupka. Często korzystam z mrożonek, mamy parę ulubionych icon_smile.gif
kiwi89


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 50
Dołączył: sob, 08 paź 16 - 22:23
Nr użytkownika: 48,227




post wto, 18 paź 2016 - 18:08
Post #133

Ja zaczęłam niedawno dopiero gotować zupy (odkąd mały zaczał je jeść). Gotuję więcej wywaru, zamrażam i na tej bazie codziennie może być inna zupka. Często korzystam z mrożonek, mamy parę ulubionych icon_smile.gif


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post pon, 06 mar 2017 - 12:27
Post #134

A ja od jakiegoś czasu bardzo lubię dania japońskie. Naprawdę polubiłam tą kuchnię Ramen kiedyś wydawał mi się skomplikowaną zupą, ale jak przyrządziłam to okazał się daniem prostym, sycącym i spokojnie zastępującym obiad. Jak zaserwowałam mężowi to stwierdził,ze jest to najsmaczniejszy rosół jaki jadł icon_smile.gif
Świetna jest również japońska zupa miso: https://www.oyakata.com.pl/produkty/japonskie-zupy/miso - jeśli nie czujecie sie na siłach aby przygotować możecie kupić gotową.
muppet
śro, 22 mar 2017 - 09:42
Ja bardzo często jem azjatyckie zupy. Tylko ramen mie nie smakuje, ale pozostałe zupki uwielbiam.
muppet


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 769
Dołączył: pią, 23 maj 14 - 20:15
Nr użytkownika: 44,096




post śro, 22 mar 2017 - 09:42
Post #135

Ja bardzo często jem azjatyckie zupy. Tylko ramen mie nie smakuje, ale pozostałe zupki uwielbiam.
muppet
pon, 15 maj 2017 - 12:51
Ja nie wiem jak można jeść takie gotowe zupy. Szczególnie te w płynie...
muppet


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 769
Dołączył: pią, 23 maj 14 - 20:15
Nr użytkownika: 44,096




post pon, 15 maj 2017 - 12:51
Post #136

Ja nie wiem jak można jeść takie gotowe zupy. Szczególnie te w płynie...
kuna87
śro, 28 lut 2018 - 22:07
Na patelni podsmażam cebulkę, daję do garnka a następnie dodaję pomidory z puszki, dolewam wody. Pod koniec dodaję śmietany i blenduję. Przyprawiam, i daję dużo tego oregano dla mega aromatu
kuna87


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 351
Dołączył: czw, 26 lut 15 - 21:11
Nr użytkownika: 45,434




post śro, 28 lut 2018 - 22:07
Post #137

Na patelni podsmażam cebulkę, daję do garnka a następnie dodaję pomidory z puszki, dolewam wody. Pod koniec dodaję śmietany i blenduję. Przyprawiam, i daję dużo tego oregano dla mega aromatu


--------------------
6-08-2015 2 kreseczka <jupi>
muppet
pon, 23 kwi 2018 - 09:16
Też lubię oregano. Tylko ja kupuję przyprawy w sklepach z eko żywnością.
muppet


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 769
Dołączył: pią, 23 maj 14 - 20:15
Nr użytkownika: 44,096




post pon, 23 kwi 2018 - 09:16
Post #138

Też lubię oregano. Tylko ja kupuję przyprawy w sklepach z eko żywnością.
kuna87
wto, 24 kwi 2018 - 19:46
CYTAT(muppet @ Mon, 23 Apr 2018 - 10:16) *
Też lubię oregano. Tylko ja kupuję przyprawy w sklepach z eko żywnością.

Proponuję spróbować tej z knorra, jest na prawdę dobra icon_wink.gif
kuna87


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 351
Dołączył: czw, 26 lut 15 - 21:11
Nr użytkownika: 45,434




post wto, 24 kwi 2018 - 19:46
Post #139

CYTAT(muppet @ Mon, 23 Apr 2018 - 10:16) *
Też lubię oregano. Tylko ja kupuję przyprawy w sklepach z eko żywnością.

Proponuję spróbować tej z knorra, jest na prawdę dobra icon_wink.gif


--------------------
6-08-2015 2 kreseczka <jupi>
Rutynka
czw, 26 kwi 2018 - 23:39
Jeśli temat zup to tylko jedna najlepsza i zawsze wspaniała czyli rosół. Tutaj wszystko o tej królowej zup https://nianio.com.pl/najzdrowsza-zupa-swia...czny-i-pozywny/ Oprócz tego znajdziesz sporo innych pożywnych przepisików.
Rutynka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: pon, 07 lis 16 - 00:59
Nr użytkownika: 48,362




post czw, 26 kwi 2018 - 23:39
Post #140

Jeśli temat zup to tylko jedna najlepsza i zawsze wspaniała czyli rosół. Tutaj wszystko o tej królowej zup https://nianio.com.pl/najzdrowsza-zupa-swia...czny-i-pozywny/ Oprócz tego znajdziesz sporo innych pożywnych przepisików.
> Zupy
Start new topic
Reply to this topic
8 Stron V  « poprzednia 5 6 7 8 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 00:49
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama