Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
6 Stron V  « poprzednia 4 5 6  

Desery

> 
tyczka
piÄ…, 19 kwi 2013 - 16:40
edit...

Ten post edytował tyczka pią, 19 kwi 2013 - 16:41
tyczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,850
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 12:29
SkÄ…d: Skandynawia
Nr użytkownika: 7,158




post piÄ…, 19 kwi 2013 - 16:40
Post #101

edit...

--------------------
Bo Życie po to jest, by je dobrze przeżyć.

Wybaczcie brak polskiej czcionki, komputer mi padl. Bydle!
klara_07
sob, 12 paź 2013 - 11:41
Jako, że jestem wielką fanką muffinków podzielę się przepisem icon_smile.gif

1 ¾ kubka mÄ…ki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
½ Å‚yżeczki sody
¼ Å‚yżeczki soli
2 łyżki kakao
¾ kubka cukru
¾ kubka mleka
¼ kubka mocnej kawy (wystudzonej do temp. pokojowej)
½ szklanki oleju oleju
1 jajko
1 łyżeczka cukru wanilinowego
Pól tabliczki gorzkiej czekolady, garść posiekanych orzechów
Czekoladę pokroić w kostkę, wymieszać z suchymi składnikami w jednej misce. W osobnej misce wymieszać mokre składniki. Następnie dodać mokre do suchych i dokładnie wymieszać. Formę do muffin wyłożyć papilotkami i nalać ciasto prawie po brzegi. Piec w 180°C przez 20min.
klara_07


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25
Dołączył: sob, 12 paź 13 - 11:38
SkÄ…d: Kalisz
Nr użytkownika: 43,012




post sob, 12 paź 2013 - 11:41
Post #102

Jako, że jestem wielką fanką muffinków podzielę się przepisem icon_smile.gif

1 ¾ kubka mÄ…ki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
½ Å‚yżeczki sody
¼ Å‚yżeczki soli
2 łyżki kakao
¾ kubka cukru
¾ kubka mleka
¼ kubka mocnej kawy (wystudzonej do temp. pokojowej)
½ szklanki oleju oleju
1 jajko
1 łyżeczka cukru wanilinowego
Pól tabliczki gorzkiej czekolady, garść posiekanych orzechów
Czekoladę pokroić w kostkę, wymieszać z suchymi składnikami w jednej misce. W osobnej misce wymieszać mokre składniki. Następnie dodać mokre do suchych i dokładnie wymieszać. Formę do muffin wyłożyć papilotkami i nalać ciasto prawie po brzegi. Piec w 180°C przez 20min.
nerwus13
czw, 12 gru 2013 - 19:26
mi muffinki nogdy nie wychodzÄ… icon_sad.gif(
nerwus13


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: czw, 12 gru 13 - 19:06
Nr użytkownika: 43,293




post czw, 12 gru 2013 - 19:26
Post #103

mi muffinki nogdy nie wychodzÄ… icon_sad.gif(

--------------------
[sygnatura sprzeczna z Regulaminem Forum]
Trio
pon, 11 sty 2016 - 13:55
Odświeżam wątek, co deserów nie robicie? Ja ostatnio jestem wielką fanką wszelkich ciast na zimno, jak przetestuję przepis, to na sernik z mascarpone wam zapodam. Na razie robiłam zwykły z galaretką, ale chodzi za mną jakiś pyszny deser z kakao.
Trio


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 94
Dołączył: nie, 17 lis 13 - 23:39
Nr użytkownika: 43,161




post pon, 11 sty 2016 - 13:55
Post #104

Odświeżam wątek, co deserów nie robicie? Ja ostatnio jestem wielką fanką wszelkich ciast na zimno, jak przetestuję przepis, to na sernik z mascarpone wam zapodam. Na razie robiłam zwykły z galaretką, ale chodzi za mną jakiś pyszny deser z kakao.
lirena
sob, 27 lut 2016 - 23:06
u mnie dziś babeczki z masą orzechową z kawałkami orzechów z helio. Jakoś naszło mnie na słodkie przy sobocie i pomyślałam sobie a co tam zrobię sobie cheat day icon_smile.gif Na górę rozpuściłam czekoladę i posypałam podprażonymi migdałami.
lirena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 36
Dołączył: wto, 15 kwi 14 - 00:46
Nr użytkownika: 43,878




post sob, 27 lut 2016 - 23:06
Post #105

u mnie dziś babeczki z masą orzechową z kawałkami orzechów z helio. Jakoś naszło mnie na słodkie przy sobocie i pomyślałam sobie a co tam zrobię sobie cheat day icon_smile.gif Na górę rozpuściłam czekoladę i posypałam podprażonymi migdałami.
maminkowa
wto, 01 mar 2016 - 14:16
CYTAT(Trio @ Mon, 11 Jan 2016 - 13:55) *
Odświeżam wątek, co deserów nie robicie? Ja ostatnio jestem wielką fanką wszelkich ciast na zimno, jak przetestuję przepis, to na sernik z mascarpone wam zapodam. Na razie robiłam zwykły z galaretką, ale chodzi za mną jakiś pyszny deser z kakao.

Trio, jak nie robimy, jak robimy icon_smile.gif co weekend musi być coś słodkiego, ale domowego oczywiście, wtedy mam pewność, co podaję i że jest to bez żadnych ulepszaczy icon_smile.gif z kakao to najczęściej robię takie proste ciasto, albo w formie babeczek albo po prostu na jedną blaszkę. Daję to ciemne z Krugera, bo najbardziej lubie i rozpuszczoną czekoladę plus łyżeczkę kawy rozpuszczalnej, wtedy ma taki wyrazisty smak icon_smile.gif
maminkowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 41
Dołączył: czw, 26 lut 15 - 11:01
Nr użytkownika: 45,428




post wto, 01 mar 2016 - 14:16
Post #106

CYTAT(Trio @ Mon, 11 Jan 2016 - 13:55) *
Odświeżam wątek, co deserów nie robicie? Ja ostatnio jestem wielką fanką wszelkich ciast na zimno, jak przetestuję przepis, to na sernik z mascarpone wam zapodam. Na razie robiłam zwykły z galaretką, ale chodzi za mną jakiś pyszny deser z kakao.

Trio, jak nie robimy, jak robimy icon_smile.gif co weekend musi być coś słodkiego, ale domowego oczywiście, wtedy mam pewność, co podaję i że jest to bez żadnych ulepszaczy icon_smile.gif z kakao to najczęściej robię takie proste ciasto, albo w formie babeczek albo po prostu na jedną blaszkę. Daję to ciemne z Krugera, bo najbardziej lubie i rozpuszczoną czekoladę plus łyżeczkę kawy rozpuszczalnej, wtedy ma taki wyrazisty smak icon_smile.gif
gwolska
śro, 02 mar 2016 - 21:47
Ostatnio wpadłam na pomysł jak zrobić dobry i szybki deser.Otóż kupuję Monte z dodatkami, kremem smaruję gotowe gofry a wierzch posypuję dodatkami z Monte. Pycha i takie inne.
gwolska


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pon, 25 sty 16 - 17:27
Nr użytkownika: 47,067




post śro, 02 mar 2016 - 21:47
Post #107

Ostatnio wpadłam na pomysł jak zrobić dobry i szybki deser.Otóż kupuję Monte z dodatkami, kremem smaruję gotowe gofry a wierzch posypuję dodatkami z Monte. Pycha i takie inne.
Trio
wto, 22 mar 2016 - 17:13
CYTAT(maminkowa @ Tue, 01 Mar 2016 - 14:16) *
Trio, jak nie robimy, jak robimy icon_smile.gif co weekend musi być coś słodkiego, ale domowego oczywiście, wtedy mam pewność, co podaję i że jest to bez żadnych ulepszaczy icon_smile.gif z kakao to najczęściej robię takie proste ciasto, albo w formie babeczek albo po prostu na jedną blaszkę. Daję to ciemne z Krugera, bo najbardziej lubie i rozpuszczoną czekoladę plus łyżeczkę kawy rozpuszczalnej, wtedy ma taki wyrazisty smak icon_smile.gif


Muffinki ostatnio robiłam to takim granulowanym kakałkiem posypałam po wierzchu fajnie się rozpuściło na gorącym. A w weekend robiłam, sernik na zimno w kieliszkach, ładnie wyglądał i był pyszny. Udekorowałam wisienkami marachino.
Trio


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 94
Dołączył: nie, 17 lis 13 - 23:39
Nr użytkownika: 43,161




post wto, 22 mar 2016 - 17:13
Post #108

CYTAT(maminkowa @ Tue, 01 Mar 2016 - 14:16) *
Trio, jak nie robimy, jak robimy icon_smile.gif co weekend musi być coś słodkiego, ale domowego oczywiście, wtedy mam pewność, co podaję i że jest to bez żadnych ulepszaczy icon_smile.gif z kakao to najczęściej robię takie proste ciasto, albo w formie babeczek albo po prostu na jedną blaszkę. Daję to ciemne z Krugera, bo najbardziej lubie i rozpuszczoną czekoladę plus łyżeczkę kawy rozpuszczalnej, wtedy ma taki wyrazisty smak icon_smile.gif


Muffinki ostatnio robiłam to takim granulowanym kakałkiem posypałam po wierzchu fajnie się rozpuściło na gorącym. A w weekend robiłam, sernik na zimno w kieliszkach, ładnie wyglądał i był pyszny. Udekorowałam wisienkami marachino.
maminkowa
śro, 27 kwi 2016 - 12:49
CYTAT(Trio @ Tue, 22 Mar 2016 - 17:13) *
Muffinki ostatnio robiłam to takim granulowanym kakałkiem posypałam po wierzchu fajnie się rozpuściło na gorącym. A w weekend robiłam, sernik na zimno w kieliszkach, ładnie wyglądał i był pyszny. Udekorowałam wisienkami marachino.


Też można, wtedy lepiej jak jest w środku trochę mniej słodkie, żeby się te smaki równoważyły icon_smile.gif Bo jak za słodkie to też niedobrze. Ja ostatnio miałam gości i robiłam tiramisu w pucharkach, niebo w gębie, kocham ten deser icon_smile.gif
maminkowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 41
Dołączył: czw, 26 lut 15 - 11:01
Nr użytkownika: 45,428




post śro, 27 kwi 2016 - 12:49
Post #109

CYTAT(Trio @ Tue, 22 Mar 2016 - 17:13) *
Muffinki ostatnio robiłam to takim granulowanym kakałkiem posypałam po wierzchu fajnie się rozpuściło na gorącym. A w weekend robiłam, sernik na zimno w kieliszkach, ładnie wyglądał i był pyszny. Udekorowałam wisienkami marachino.


Też można, wtedy lepiej jak jest w środku trochę mniej słodkie, żeby się te smaki równoważyły icon_smile.gif Bo jak za słodkie to też niedobrze. Ja ostatnio miałam gości i robiłam tiramisu w pucharkach, niebo w gębie, kocham ten deser icon_smile.gif
muppet
czw, 08 cze 2017 - 11:39
To ja mam dziÅ› w planach panna cottÄ™. To najlepszy deserek na letnie dni.
muppet


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 769
Dołączył: pią, 23 maj 14 - 20:15
Nr użytkownika: 44,096




post czw, 08 cze 2017 - 11:39
Post #110

To ja mam dziÅ› w planach panna cottÄ™. To najlepszy deserek na letnie dni.
muppet
pon, 31 lip 2017 - 13:52
Wiadomo, że domowe ciasto jest najlepsze. Ja bym się dała pokroić za szarlotkę.
muppet


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 769
Dołączył: pią, 23 maj 14 - 20:15
Nr użytkownika: 44,096




post pon, 31 lip 2017 - 13:52
Post #111

Wiadomo, że domowe ciasto jest najlepsze. Ja bym się dała pokroić za szarlotkę.
wika81
piÄ…, 04 sie 2017 - 11:00
ja jestem fanatyczką zdrowego jedzenia ale słodyczy sobie nie mogę odmówić. Dlatego staram się każdy przepis przerobić na wersję "zdrowsza". Obecnie wcinam super snickersa z zamrażarki bez gramu białego ( czy też brązowego) cukru icon_smile.gif zamiast niego używam daktyli i syropu klonowego, a zamiast białej mąki kokosową. Jeżeli ktoś jest zainteresowany przepisem to załączę fotkę icon_smile.gif A sama chętnie poznam czyjeś zdrowe słodycze icon_smile.gif
wika81


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11
Dołączył: śro, 31 maj 17 - 10:08
Nr użytkownika: 49,682




post piÄ…, 04 sie 2017 - 11:00
Post #112

ja jestem fanatyczką zdrowego jedzenia ale słodyczy sobie nie mogę odmówić. Dlatego staram się każdy przepis przerobić na wersję "zdrowsza". Obecnie wcinam super snickersa z zamrażarki bez gramu białego ( czy też brązowego) cukru icon_smile.gif zamiast niego używam daktyli i syropu klonowego, a zamiast białej mąki kokosową. Jeżeli ktoś jest zainteresowany przepisem to załączę fotkę icon_smile.gif A sama chętnie poznam czyjeś zdrowe słodycze icon_smile.gif
muppet
wto, 08 sie 2017 - 13:32
Też czasami robię zdrowsze wersje słodkości. Choć dzisiaj mam ochotę na jakiegoś sklepowego batona...
muppet


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 769
Dołączył: pią, 23 maj 14 - 20:15
Nr użytkownika: 44,096




post wto, 08 sie 2017 - 13:32
Post #113

Też czasami robię zdrowsze wersje słodkości. Choć dzisiaj mam ochotę na jakiegoś sklepowego batona...
muppet
śro, 18 paź 2017 - 12:24
Ooo, dawno już nie jadłam budyniu. Może też go przygotuję.
muppet


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 769
Dołączył: pią, 23 maj 14 - 20:15
Nr użytkownika: 44,096




post śro, 18 paź 2017 - 12:24
Post #114

Ooo, dawno już nie jadłam budyniu. Może też go przygotuję.
Imagine
pon, 30 paź 2017 - 16:13
To ja odkryłam coś lepszego i zdrowszego niż budyń. icon_smile.gif Tabliczkę rozpuszcza się w mleku lub wodzie i gotuje. Jest zdecydowanie zdrowsza i smaczniejsza niż proszkowana czekolada do picia czy budyń. icon_smile.gif
Imagine


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 37
Dołączył: pon, 04 lis 13 - 10:42
Nr użytkownika: 43,116




post pon, 30 paź 2017 - 16:13
Post #115

To ja odkryłam coś lepszego i zdrowszego niż budyń. icon_smile.gif Tabliczkę rozpuszcza się w mleku lub wodzie i gotuje. Jest zdecydowanie zdrowsza i smaczniejsza niż proszkowana czekolada do picia czy budyń. icon_smile.gif
muppet
pon, 04 gru 2017 - 17:06
A gdzie ją można dostać? Chętnie sprawdziłabym jej smak.
muppet


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 769
Dołączył: pią, 23 maj 14 - 20:15
Nr użytkownika: 44,096




post pon, 04 gru 2017 - 17:06
Post #116

A gdzie ją można dostać? Chętnie sprawdziłabym jej smak.


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post piÄ…, 08 gru 2017 - 11:19
Post #117

Sama staram się nie przyzwyczajać swoich dzieci do jedzenia słodyczy, czekolady. Wiadomo,że raz na jakiś czas coś słodszego dostaną. Jednak nie dostają takich słodkości na co dzień. Co to to nie icon_smile.gif Jestem za zdrowym odżywianiem i staram się im na deser dawać owoce.
Ostatnio kupiliśmy sobie wyciskarkę i soki pijemy praktycznie codziennie. Do śniadania, na kolację. Uwielbiam wszelkiego rodzaju soki z owoców , dodaję również czasami buraka.

Jeśli planowałybyście zakup takiego urządzenia to proponowałabym zajrzeć sobie tutaj: https://www.eujuicers.pl - mają spory wybór wyciskarek dobrej jakości.
muppet
pon, 23 kwi 2018 - 09:14
Też chce kupić wyciskarkę. Tylko one są bardzo drogie.
muppet


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 769
Dołączył: pią, 23 maj 14 - 20:15
Nr użytkownika: 44,096




post pon, 23 kwi 2018 - 09:14
Post #118

Też chce kupić wyciskarkę. Tylko one są bardzo drogie.
rowan_berry
pon, 22 paź 2018 - 08:58
Wczoraj przypadkiem zrobiłam świetny deser i przy okazji bardzo zdrowy icon_wink.gif Budyń z kaszy jaglanej, w foremkach silikonowych do babeczek, do tego mus owocowy kubusia jako sos, Wyglądało to jak panna cotta, w smaku super, dzieciaki zachwycone, nam tez bardzo smakowało.
rowan_berry


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 430
Dołączył: śro, 09 sty 08 - 17:01
Skąd: obywatelka świata
Nr użytkownika: 17,535




post pon, 22 paź 2018 - 08:58
Post #119

Wczoraj przypadkiem zrobiłam świetny deser i przy okazji bardzo zdrowy icon_wink.gif Budyń z kaszy jaglanej, w foremkach silikonowych do babeczek, do tego mus owocowy kubusia jako sos, Wyglądało to jak panna cotta, w smaku super, dzieciaki zachwycone, nam tez bardzo smakowało.

--------------------


> Desery
Start new topic
Reply to this topic
6 Stron V  « poprzednia 4 5 6
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 13:52
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama