Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

szukanie pracy w ciąży

> 
SylwiaT
wto, 13 maj 2008 - 11:07
Witam.
Mam pewien problem i nie bardzo wiem jak postąpić, jak to co zrobię zostanie odebrane. Otóż chodzi o to że chcę wystartować w konkursie na państwową posadę. Planowałąm to juz od dawna. Konkurs miał być ogłoszony na początku roku niestety stało się to teraz a ja jestem w 3 miesiącu ciąży. Bardzo chciałabym zacząć pracę i myślę że mam duże szanse na wygranie konkursu jednak nie wiem jak postąpić. Czy jest zakaz starania się o pracę w ciązy, czy jest obowiązek informowania przyszłego pracodawcy o tym że jestem w ciąży? Poradzcie bo nie wiem co zrobić. Może ktoś był w takiej sytuacji??
SylwiaT


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 103
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 15:02
Skąd: mazowieckie, Puławy
Nr użytkownika: 4,478

GG:


post wto, 13 maj 2008 - 11:07
Post #1

Witam.
Mam pewien problem i nie bardzo wiem jak postąpić, jak to co zrobię zostanie odebrane. Otóż chodzi o to że chcę wystartować w konkursie na państwową posadę. Planowałąm to juz od dawna. Konkurs miał być ogłoszony na początku roku niestety stało się to teraz a ja jestem w 3 miesiącu ciąży. Bardzo chciałabym zacząć pracę i myślę że mam duże szanse na wygranie konkursu jednak nie wiem jak postąpić. Czy jest zakaz starania się o pracę w ciązy, czy jest obowiązek informowania przyszłego pracodawcy o tym że jestem w ciąży? Poradzcie bo nie wiem co zrobić. Może ktoś był w takiej sytuacji??
moko.
wto, 13 maj 2008 - 18:55
Ciąża to nie choroba. Ciąża nie jest przeciwskazaniem do podjęcia pracy. Pracodawca nie może pytać o ciąże (na rozmowie) tzn.nie powinnien. Ty sama jak chcesz mów, ale pamietaj, ze mówiac, możesz być od razu skreślona jako potencjalna kandydatka na to stanowisko. Nie masz obowiązku informowania pracodawcy o swoim stanie..... - tak mówi prawo.
Swoje osobiste zdanie zostawiÄ™ dla siebie. Powodzenia.

Ten post edytował moko. wto, 13 maj 2008 - 18:55
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post wto, 13 maj 2008 - 18:55
Post #2

Ciąża to nie choroba. Ciąża nie jest przeciwskazaniem do podjęcia pracy. Pracodawca nie może pytać o ciąże (na rozmowie) tzn.nie powinnien. Ty sama jak chcesz mów, ale pamietaj, ze mówiac, możesz być od razu skreślona jako potencjalna kandydatka na to stanowisko. Nie masz obowiązku informowania pracodawcy o swoim stanie..... - tak mówi prawo.
Swoje osobiste zdanie zostawiÄ™ dla siebie. Powodzenia.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
tissaia
śro, 14 maj 2008 - 20:18
Obowiązku informowania nie masz. Ale weź jedną rzecz pod uwagę - jeśli tą pracę dostaniesz i po jakimś tam czasie pracodawca zorientuje się, że jesteś w ciąży, to może bardzo różnie do tego podejść - może czuć się oszukany, może sądzić, że chcesz go w jakiś tam sposób wykorzystać, może mieć niepochlebne zdanie o tym, co zrobiłaś - nawet, jeśli Ty nie masz zamiaru go oszukać itd. Jeśli chcesz wrócić po macierzyńskim od razu do pracy i będziesz w stanie pracodawcę o tym przekonać -to git. Ale obawiam się, ze pierwsze reakcje nie będą raczej in plus...a pierwsze wrażenie się liczy, i to bardzo.
tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post śro, 14 maj 2008 - 20:18
Post #3

Obowiązku informowania nie masz. Ale weź jedną rzecz pod uwagę - jeśli tą pracę dostaniesz i po jakimś tam czasie pracodawca zorientuje się, że jesteś w ciąży, to może bardzo różnie do tego podejść - może czuć się oszukany, może sądzić, że chcesz go w jakiś tam sposób wykorzystać, może mieć niepochlebne zdanie o tym, co zrobiłaś - nawet, jeśli Ty nie masz zamiaru go oszukać itd. Jeśli chcesz wrócić po macierzyńskim od razu do pracy i będziesz w stanie pracodawcę o tym przekonać -to git. Ale obawiam się, ze pierwsze reakcje nie będą raczej in plus...a pierwsze wrażenie się liczy, i to bardzo.

--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl
Aurela
piÄ…, 07 lip 2017 - 09:09
A inne matki mają problem jak znaleźć, wrócić do pracy po urodzeniu i wychowaniu dziecka...
Jedna z firm w Poznaniu wpadła na taki pomysł! https://www.pok.pl/sposob-pomoc-mlodym-rodz...ic-rynek-pracy/
Co sądzicie o takiej opcji żeby dziecko przebywało w takim przedszkolu, które mieści się w budynku gdzie pracujecie?
Aurela


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 69
Dołączył: śro, 07 wrz 16 - 08:56
Nr użytkownika: 48,109




post piÄ…, 07 lip 2017 - 09:09
Post #4

A inne matki mają problem jak znaleźć, wrócić do pracy po urodzeniu i wychowaniu dziecka...
Jedna z firm w Poznaniu wpadła na taki pomysł! https://www.pok.pl/sposob-pomoc-mlodym-rodz...ic-rynek-pracy/
Co sądzicie o takiej opcji żeby dziecko przebywało w takim przedszkolu, które mieści się w budynku gdzie pracujecie?


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post czw, 27 lip 2017 - 12:16
Post #5

dlatego nie ma to jak własna firma.. nikomu nie trzeba się z iczego tłumaczyć icon_razz.gif jakby któraś z was miała ochote to zostawiam poradnik jak otworzyć firmę https://6krokow.pl/jak-zalozyc-wlasna-firme...-krok-po-kroku/


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post pon, 27 lis 2017 - 21:06
Post #6

Myślę, że własna firma to super sprawa. Trzeba pamiętać tutaj o takich rzeczach jak dobry biznes plan, żeby mieć mocne podstawy firmy icon_smile.gif
> szukanie pracy w ciąży
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 20:00
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama