Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

Opieka nad dziećmi po rozwodzie

> 
emka2014
nie, 29 cze 2014 - 21:37
Tak siÄ™ zastanawiam, bo ja aktualnie przed rozwodem jestem,

czy w ogóle jest możliwość sądownie sprawdzenia stanu psychicznego któregokolwiek z rodziców na wniosek drugiego? Oczywiście żeby nie bylo, nie chcę udupiać mojego męża (ani czasem siebie, bo nie wiem jak to wygląda) ale zastanawiałyśmy się nad tym, a nigdzie nie mogłam na ten temat znaleźć dobrej odpowiedzi.
Mój mąż co prawda przejawia oznaki choroby psychicznej (i to nie jest żaden sarkazm, na prawdę tak uważam i jest to tragiczne nie tyle dla mnie co dla mojej córki), ale nie wiem jak to sprawdzić...?
Boję się tego jak on się "zajmował" naszym dzieckiem....

dopisek:
ma to związek z opieką nad dzieckiem po rozwodzie, ponieważ właśnie nie chciałabym aby miał możliwość decydowania w jej życiu. Ten człowiek zmienia zdanie szybciej niż 10 razy w ciągu minuty i może na początku mnie to śmieszyło, ale teraz mnie okropnie martwi. Zwłaszcza że on nie ma własnego zdania i słucha się innych pod każdym względem.

Ten post edytował emka2014 nie, 29 cze 2014 - 21:40
emka2014


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 838
Dołączył: pią, 11 paź 13 - 13:07
SkÄ…d: Krakow
Nr użytkownika: 43,008




post nie, 29 cze 2014 - 21:37
Post #21

Tak siÄ™ zastanawiam, bo ja aktualnie przed rozwodem jestem,

czy w ogóle jest możliwość sądownie sprawdzenia stanu psychicznego któregokolwiek z rodziców na wniosek drugiego? Oczywiście żeby nie bylo, nie chcę udupiać mojego męża (ani czasem siebie, bo nie wiem jak to wygląda) ale zastanawiałyśmy się nad tym, a nigdzie nie mogłam na ten temat znaleźć dobrej odpowiedzi.
Mój mąż co prawda przejawia oznaki choroby psychicznej (i to nie jest żaden sarkazm, na prawdę tak uważam i jest to tragiczne nie tyle dla mnie co dla mojej córki), ale nie wiem jak to sprawdzić...?
Boję się tego jak on się "zajmował" naszym dzieckiem....

dopisek:
ma to związek z opieką nad dzieckiem po rozwodzie, ponieważ właśnie nie chciałabym aby miał możliwość decydowania w jej życiu. Ten człowiek zmienia zdanie szybciej niż 10 razy w ciągu minuty i może na początku mnie to śmieszyło, ale teraz mnie okropnie martwi. Zwłaszcza że on nie ma własnego zdania i słucha się innych pod każdym względem.

--------------------
mushi
wto, 15 lip 2014 - 11:44
moim zdaniem dziecko powinno mieć kontakt zarówno z matką jak i ojcem



[edit: reklama]
mushi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: wto, 15 lip 14 - 11:42
Nr użytkownika: 44,280




post wto, 15 lip 2014 - 11:44
Post #22

moim zdaniem dziecko powinno mieć kontakt zarówno z matką jak i ojcem



[edit: reklama]
alexxa
nie, 28 gru 2014 - 10:37
CYTAT(mushi @ Tue, 15 Jul 2014 - 11:44) *
moim zdaniem dziecko powinno mieć kontakt zarówno z matką jak i ojcem
[edit: reklama]

Takie są efekty jak się spamerowi nie chce przeczytać postu icon_razz.gif

Wprawdzie pytanie jest już pewnie nieaktualne, ale może komuś innemu przyda się taka informacja. Można zgłosić wniosek o skierowanie małżonka na badania psychiatryczne w trakcie sprawy o rozwód, ale raczej nie zostanie on uwzględniony przez sąd, ponieważ bez zgody osoby podejrzanej o chorobę takie badanie odbyć się nie może. Są oczywiście wyjątkowe sytuacje, gdy sąd jest uprawniony do skierowania delikwenta na przymusowe leczenie, ale rozwód do nich nie należy.
alexxa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 51
Dołączył: pon, 22 gru 14 - 10:15
Nr użytkownika: 45,060




post nie, 28 gru 2014 - 10:37
Post #23

CYTAT(mushi @ Tue, 15 Jul 2014 - 11:44) *
moim zdaniem dziecko powinno mieć kontakt zarówno z matką jak i ojcem
[edit: reklama]

Takie są efekty jak się spamerowi nie chce przeczytać postu icon_razz.gif

Wprawdzie pytanie jest już pewnie nieaktualne, ale może komuś innemu przyda się taka informacja. Można zgłosić wniosek o skierowanie małżonka na badania psychiatryczne w trakcie sprawy o rozwód, ale raczej nie zostanie on uwzględniony przez sąd, ponieważ bez zgody osoby podejrzanej o chorobę takie badanie odbyć się nie może. Są oczywiście wyjątkowe sytuacje, gdy sąd jest uprawniony do skierowania delikwenta na przymusowe leczenie, ale rozwód do nich nie należy.
Ennie
śro, 23 wrz 2015 - 01:24
No właśnie, podstawy do przymusowego wykonania badania musiałby być naprawdę poważne.
Ennie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 19
Dołączył: sob, 12 wrz 15 - 21:08
Nr użytkownika: 46,376




post śro, 23 wrz 2015 - 01:24
Post #24

No właśnie, podstawy do przymusowego wykonania badania musiałby być naprawdę poważne.
> Opieka nad dziećmi po rozwodzie
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 22:14
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama