Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
9 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna ostatnia   

Rocznik 89 i młodsze

> 
użytkownik usunięty

Go??







post pon, 23 lut 2009 - 19:50
Post #41

CYTAT(Sabinaa @ Mon, 23 Feb 2009 - 17:16) *
Dokładnie brzózka, zgadzam się z Tobą, ok rozumiem że każdy może miec własne zdanie, ale żeby takim tonem krytykowac kogoś, kogo się wogóle nie zna dla mnie jest w ogóle nie na miejscu.

A tak w ogóle nie wiem czy OLIWECZKA ma pojęcie co to znaczy pedofilia?

A co do Kamci, to uważam że skoro sobie poradziła i jej dzidziuś ma już ponad 2 latka, to chyba nie zasługuje na teksty typu "nieodpowiedzialna" matka.

Sama za 3 miesiące skończę 18lat i spodziewam się dziecka, i wcale nie uważam, że jestem nieodpowiedzialna. Według mnie nieodpowiedzialna dziewczyna jest taka, która we wczesnym wieku zajdzie w ciąże i zdecyduje się na usunięcie dziecka. Bo jeżeli dziewczyna urodzi dziecko,to chyba sama ta decyzja świadczy o odpowiedzialności

Nie, nie świadczy to o odpowiedzialności - inaczej każda matka byłąby odpowiedzialna a tak nie jest.

Zresztą nikt nie nawał Kamci nieodpowiedzialną tylko stwierdziłyśmy (niektóre) że staranie się w tym wieku o dziecko jest nieodpowiedzialne.
Sabinaa
pon, 23 lut 2009 - 19:53
widocznie nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi
Sabinaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,406
Dołączył: śro, 11 lut 09 - 20:01
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 25,411




post pon, 23 lut 2009 - 19:53
Post #42

widocznie nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi

--------------------




Eta
pon, 23 lut 2009 - 20:53
Gyby ktoś zapytał co myślę na temat planowania dziecka w wieku nastu lat, to powiedziałabym że to zły pomysł. Wmawianie jednak matce prawie 2 latka że jest nieodpowiedzialna a jej związek zakrawa o pedofilię jest icon_evil.gif (powstrzymam się)
Ok. Powiedzmy sobie jasno. Nie ma co śpieszyć się z macieżyństwem. Jednak nikt o to nie pytał. A dziewczęta które już zostały matkami, czy te które są w ciąży ( też mogą to czytać?) powinny wiedzieć, że to żadna ujma, nie stają się gorsze, złe i wytykane palcami.
Rozumiem Kamcie, bo pewnie do dziś w XXI wieku czuje się wciąż na widelcu, bo nie dość że wcześnie została matką to jeszcze z premedytacją.
Nie przyklasnÄ™ temu oburzeniu.
I znikam już z waszego wątku. Wybaczcie, że pociągnęłam tę burzę.
Eta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,084
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 18:04
SkÄ…d: kujawy
Nr użytkownika: 227




post pon, 23 lut 2009 - 20:53
Post #43

Gyby ktoś zapytał co myślę na temat planowania dziecka w wieku nastu lat, to powiedziałabym że to zły pomysł. Wmawianie jednak matce prawie 2 latka że jest nieodpowiedzialna a jej związek zakrawa o pedofilię jest icon_evil.gif (powstrzymam się)
Ok. Powiedzmy sobie jasno. Nie ma co śpieszyć się z macieżyństwem. Jednak nikt o to nie pytał. A dziewczęta które już zostały matkami, czy te które są w ciąży ( też mogą to czytać?) powinny wiedzieć, że to żadna ujma, nie stają się gorsze, złe i wytykane palcami.
Rozumiem Kamcie, bo pewnie do dziś w XXI wieku czuje się wciąż na widelcu, bo nie dość że wcześnie została matką to jeszcze z premedytacją.
Nie przyklasnÄ™ temu oburzeniu.
I znikam już z waszego wątku. Wybaczcie, że pociągnęłam tę burzę.

--------------------



"Człowiek jest dosłownie rozdarty na dwoje: zdaje sobie sprawę z własnej wyjątkowości, majestatycznie góruje nad resztą przyrody, a jednak na koniec wraca tam, pod ziemię, gdzie ślepy, niemy, gnije i znika na wieki".
Kamcia_

Go??







post pon, 23 lut 2009 - 21:35
Post #44

Eta luzik, za nic nie musisz przepraszać icon_smile.gif W końcu to oliweczka zaczęła..

W każdym bądź razie koniec tematu..

Sabinaa co tam słychać u Ciebie? icon_wink.gif
Sabinaa
wto, 24 lut 2009 - 08:45
U mnie wszystko w porządku, z niecierpliwością czekam na pierwszą wizyte u gina
Sabinaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,406
Dołączył: śro, 11 lut 09 - 20:01
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 25,411




post wto, 24 lut 2009 - 08:45
Post #45

U mnie wszystko w porządku, z niecierpliwością czekam na pierwszą wizyte u gina

--------------------




Kamcia_

Go??







post wto, 24 lut 2009 - 09:21
Post #46

O, to super icon_smile.gif Życzę Ci jak najlepiej, niech Maluszek zdrowo się rozwija icon_smile.gif
Ja w drugiej ciąży niestety nie doczekałam do pierwszej wizyty.. icon_sad.gif
Sabinaa
wto, 24 lut 2009 - 09:26
Przykro mi icon_sad.gif

Mam nadzieję że u mnie będzie wszystko w porządku
Sabinaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,406
Dołączył: śro, 11 lut 09 - 20:01
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 25,411




post wto, 24 lut 2009 - 09:26
Post #47

Przykro mi icon_sad.gif

Mam nadzieję że u mnie będzie wszystko w porządku

--------------------




oliweczkas
wto, 24 lut 2009 - 11:11
Nie napisałam, że Kamcia jest złą matką-proszę mi tego w usta nie wkładać.
Odniosłam się tylko do tego, że sama pisała, że w wieku 16-lat świadomie starała się o dziecko.
W klasie, której uczę, jest właśnie dziewczyna 17 letnia, która właśnie kilkanaście dni temu została mamą. Nie była to napewno ciąża planowana, bo widziałam reakcję tej dziewczyny, reakcję klasy na tą sytuację-wszyscy jej zwyczajnie współczuli.
Dlatego nie mieści mi się w głowie, że mając 16 lat można "starać się o dziecko". ciekawe co o tym wszystkim sądzili Wasi rodzice? Wątpię, żeby byli zadowoleni i popierali Was w tych staraniach.
Pewnie postawiliście ich przed faktem dokonanym.
oliweczkas


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,665
Dołączył: wto, 28 wrz 04 - 16:40
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,135

GG:


post wto, 24 lut 2009 - 11:11
Post #48

Nie napisałam, że Kamcia jest złą matką-proszę mi tego w usta nie wkładać.
Odniosłam się tylko do tego, że sama pisała, że w wieku 16-lat świadomie starała się o dziecko.
W klasie, której uczę, jest właśnie dziewczyna 17 letnia, która właśnie kilkanaście dni temu została mamą. Nie była to napewno ciąża planowana, bo widziałam reakcję tej dziewczyny, reakcję klasy na tą sytuację-wszyscy jej zwyczajnie współczuli.
Dlatego nie mieści mi się w głowie, że mając 16 lat można "starać się o dziecko". ciekawe co o tym wszystkim sądzili Wasi rodzice? Wątpię, żeby byli zadowoleni i popierali Was w tych staraniach.
Pewnie postawiliście ich przed faktem dokonanym.

--------------------
Oliwia- mamusia Zuzinka (17.01.2005) i Błażejka (20.04.2015) żona Darka (od 6.09.2003 )


Pusiuniu-biegaj sobie szczęśliwie po niebieskich łąkach [*] Zawsze będziemy Cię kochać.
Sabinaa
wto, 24 lut 2009 - 12:38
Oliweczka- ale jeśli któś się stara o dziecko w tak młodym wieku, to chyba on się stara a nie jego rodzice.

Chyba nie zdajesz sobie sprawy, że niektóre dziewczyny powiedzmy w wieku 17 lat mają ostatnią szanse aby starac się o dziecko, bo później już nie będą mogły zajśc w ciąże.

Jak na nauczyciela, jesteś słabym pedagogiem, ponieważ nawet takich sytuacji nie potrafisz zrozumiec.

Jeśli Ty przed 30ką nie dojrzałaś do macierzyństwa, nie znaczy to że dziewczyna mając niespełna 20 lat też do tego nie dojrzała.

A tak wogóle to nie jest temat, o tym co myślicie o wczesnym macierzyństwie, więc jeśli tak bardzo chcesz się wypowiadac na ten temat, to może poszukaj sobie takiego wątku, albo sama załóż, napewno będziesz miała wiele do powiedzenia na ten temat
Sabinaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,406
Dołączył: śro, 11 lut 09 - 20:01
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 25,411




post wto, 24 lut 2009 - 12:38
Post #49

Oliweczka- ale jeśli któś się stara o dziecko w tak młodym wieku, to chyba on się stara a nie jego rodzice.

Chyba nie zdajesz sobie sprawy, że niektóre dziewczyny powiedzmy w wieku 17 lat mają ostatnią szanse aby starac się o dziecko, bo później już nie będą mogły zajśc w ciąże.

Jak na nauczyciela, jesteś słabym pedagogiem, ponieważ nawet takich sytuacji nie potrafisz zrozumiec.

Jeśli Ty przed 30ką nie dojrzałaś do macierzyństwa, nie znaczy to że dziewczyna mając niespełna 20 lat też do tego nie dojrzała.

A tak wogóle to nie jest temat, o tym co myślicie o wczesnym macierzyństwie, więc jeśli tak bardzo chcesz się wypowiadac na ten temat, to może poszukaj sobie takiego wątku, albo sama załóż, napewno będziesz miała wiele do powiedzenia na ten temat

--------------------




odynka

Go??







post wto, 24 lut 2009 - 13:13
Post #50

ja przepraszam ze sie wypowiem... ale juz znikam zaraz;) chcialam napisac ze trzeba Kamcie poznac zeby wiedziec ze czasem wiek nie ma zadnego znaczenia... to wspaniala mama - lepsza od niejednej 30tki - mysle ze lepsza nawet od mla 48.gif mimo ze w wieku 16 lat nie wyobrazam sobie swiadomie starac sie o dziecko w ogole o dziecku myslec - pamietajmy ze kazdy dojrzewa emocjonalnie inaczej i sprobujmy czasem zapomniec jakie cyferki stoja przy naszych datach urodzenia...

a tak OT to zastanawiam sie czemu szanowna pani oliweczka nie ma zadnego ostrzezenia...
Sabinaa
wto, 24 lut 2009 - 13:17
CYTAT(odynka @ Tue, 24 Feb 2009 - 12:13) *
ja przepraszam ze sie wypowiem... ale juz znikam zaraz;) chcialam napisac ze trzeba Kamcie poznac zeby wiedziec ze czasem wiek nie ma zadnego znaczenia... to wspaniala mama - lepsza od niejednej 30tki - mysle ze lepsza nawet od mla 48.gif mimo ze w wieku 16 lat nie wyobrazam sobie swiadomie starac sie o dziecko w ogole o dziecku myslec - pamietajmy ze kazdy dojrzewa emocjonalnie inaczej i sprobujmy czasem zapomniec jakie cyferki stoja przy naszych datach urodzenia...

a tak OT to zastanawiam sie czemu szanowna pani oliweczka nie ma zadnego ostrzezenia...




Jak najbardziej zgadzam siÄ™ z TobÄ…
Sabinaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,406
Dołączył: śro, 11 lut 09 - 20:01
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 25,411




post wto, 24 lut 2009 - 13:17
Post #51

CYTAT(odynka @ Tue, 24 Feb 2009 - 12:13) *
ja przepraszam ze sie wypowiem... ale juz znikam zaraz;) chcialam napisac ze trzeba Kamcie poznac zeby wiedziec ze czasem wiek nie ma zadnego znaczenia... to wspaniala mama - lepsza od niejednej 30tki - mysle ze lepsza nawet od mla 48.gif mimo ze w wieku 16 lat nie wyobrazam sobie swiadomie starac sie o dziecko w ogole o dziecku myslec - pamietajmy ze kazdy dojrzewa emocjonalnie inaczej i sprobujmy czasem zapomniec jakie cyferki stoja przy naszych datach urodzenia...

a tak OT to zastanawiam sie czemu szanowna pani oliweczka nie ma zadnego ostrzezenia...




Jak najbardziej zgadzam siÄ™ z TobÄ…

--------------------




candace
wto, 24 lut 2009 - 14:00
to ja tez chciałam dodać - choć to nie mój rocznik: kiedy poznałam kamcie to byłam mocno zdziwiona i zszokowana jej decyzjami. ale im bardziej ja poznawałam i jej męża, kiedy obserwowałam jej miłosc do Synka to moge teraz , po czasie powiedzieć, że ona była jak najbardziej dojrzałą osobą kiedy decydowała sie na dziecko.

a co do kolejnosći: szkoła, praca i dziecko to wiele osób w ten sposób zatraca szanse na dziecko: zawsze jest czas a za mało "rzeczy"
candace


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,286
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 14:14
SkÄ…d: szuwarkowo
Nr użytkownika: 14,238




post wto, 24 lut 2009 - 14:00
Post #52

to ja tez chciałam dodać - choć to nie mój rocznik: kiedy poznałam kamcie to byłam mocno zdziwiona i zszokowana jej decyzjami. ale im bardziej ja poznawałam i jej męża, kiedy obserwowałam jej miłosc do Synka to moge teraz , po czasie powiedzieć, że ona była jak najbardziej dojrzałą osobą kiedy decydowała sie na dziecko.

a co do kolejnosći: szkoła, praca i dziecko to wiele osób w ten sposób zatraca szanse na dziecko: zawsze jest czas a za mało "rzeczy"

--------------------
"To, że się do Ciebie uśmiecham, wcale nie musi oznaczać, że Cię lubię. Mogę, na przykład wyobrażać sobie, ze stoisz w płomieniach" - Mała Mi do Ryjka

Mam podzielną uwagę, potrafię ignorować wiele osób jednocześnie.
oliweczkas
wto, 24 lut 2009 - 14:27
Rozumiem, że 16 letnia dziewczyna jest dorosła, niezależna, samodzielna i absolutnie rodzice nie mają w kwesti jej wychowania już nic do powiedzenia? icon_eek.gif
Poza tym, Kamcia pisze że była drugi raz w ciąży (tylko z tego co zrozumiałam to poroniła), więc nie widzę tu przypadku, żeby w wieku 16 lat miała ostatnią szansę na ciążę.
Jako pedagog, i biolog, przestrzegam młodzież przed wczesną inicjacją seksualną, pokazuję im co to znaczy gdy "dzieci mają dzieci"-więc nie mogę w tym przypadku mieć innego zdania!
oliweczkas


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,665
Dołączył: wto, 28 wrz 04 - 16:40
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,135

GG:


post wto, 24 lut 2009 - 14:27
Post #53

Rozumiem, że 16 letnia dziewczyna jest dorosła, niezależna, samodzielna i absolutnie rodzice nie mają w kwesti jej wychowania już nic do powiedzenia? icon_eek.gif
Poza tym, Kamcia pisze że była drugi raz w ciąży (tylko z tego co zrozumiałam to poroniła), więc nie widzę tu przypadku, żeby w wieku 16 lat miała ostatnią szansę na ciążę.
Jako pedagog, i biolog, przestrzegam młodzież przed wczesną inicjacją seksualną, pokazuję im co to znaczy gdy "dzieci mają dzieci"-więc nie mogę w tym przypadku mieć innego zdania!

--------------------
Oliwia- mamusia Zuzinka (17.01.2005) i Błażejka (20.04.2015) żona Darka (od 6.09.2003 )


Pusiuniu-biegaj sobie szczęśliwie po niebieskich łąkach [*] Zawsze będziemy Cię kochać.
użytkownik usunięty

Go??







post wto, 24 lut 2009 - 14:38
Post #54

Ale nie chodzi tylko o konkretny przypadek Kamci. Po prostu nie ważne jakby nie była dojrzała dziewczyna w tym wieku nie jest jeszcze osobą dorosłą i nie może sprawować opieki prawnej nad swoim dzieckiem. Z jakichś powodów takie jest to nasze prawo, z czego ja się bardzo cieszę.
Bardzo się cieszę, że Kamcia wywiązuje się świetnie ze swojego macierzyństwa. Pozostaje jednak w przekonaniu, że oczywiście ważna jest dojrzałość emocjonalna, ale równie ważna jest też dojrzałość prawna. Ktoś kto sam nie ma 18 lat nie może odpowiadać nawet za siebie (w sensie prawnym) nie może więc tym bardziej odpowiadać za dziecko.
oliweczkas
wto, 24 lut 2009 - 14:39
PodpisujÄ™ siÄ™ w 100%.
oliweczkas


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,665
Dołączył: wto, 28 wrz 04 - 16:40
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,135

GG:


post wto, 24 lut 2009 - 14:39
Post #55

PodpisujÄ™ siÄ™ w 100%.

--------------------
Oliwia- mamusia Zuzinka (17.01.2005) i Błażejka (20.04.2015) żona Darka (od 6.09.2003 )


Pusiuniu-biegaj sobie szczęśliwie po niebieskich łąkach [*] Zawsze będziemy Cię kochać.
Gruszka
wto, 24 lut 2009 - 14:41
Oliweczka, Nawet, gdybys jako rodzic, uparła się, że przeszkodzisz córce w jej planach zajścia w ciążę, to i tak nie możesz wiele więcej zrobić, ponad rozmawianie z nią i nakłanianie do odłożenia decyzji. Ale i tak zrobi co chce - bo co? zamkniesz ją w domu?

Jak pomyślę sobie o SOBIE w wieku 16 lat w kontekście ciąży to az mnie ciarki przechodzą ( a i w późniejszych latach było to dla mnie nie do pomyslenia) - ale jednak nigdy nie byłam 16-latką pragnącą zajsc w ciąże, więc nie moge wiedziec, co się wtedy czuje i myśli. Kamcia taką dziewczyną była - i choć nie jest to społecznie pochwalane i Kamcia nie mieści się w normie - to jednak ona istnieje (!), zatem jest jest wyjątkiem w regule. To, że Tobie się to o w głowie nie mieści, to jeszcze nie wyrocznia statndartów - Kamci się to w głowie jakoś zmieściło...

Oliweczka, masz prawo mieć zdanie na ten temat jakie Ci się żywnie podoba, ale nie rozumiesz, że wciąż większość dyskutantów ma do Ciebie zastrzeżenia związane z FORMĄ Twoich wypowiedzi??
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post wto, 24 lut 2009 - 14:41
Post #56

Oliweczka, Nawet, gdybys jako rodzic, uparła się, że przeszkodzisz córce w jej planach zajścia w ciążę, to i tak nie możesz wiele więcej zrobić, ponad rozmawianie z nią i nakłanianie do odłożenia decyzji. Ale i tak zrobi co chce - bo co? zamkniesz ją w domu?

Jak pomyślę sobie o SOBIE w wieku 16 lat w kontekście ciąży to az mnie ciarki przechodzą ( a i w późniejszych latach było to dla mnie nie do pomyslenia) - ale jednak nigdy nie byłam 16-latką pragnącą zajsc w ciąże, więc nie moge wiedziec, co się wtedy czuje i myśli. Kamcia taką dziewczyną była - i choć nie jest to społecznie pochwalane i Kamcia nie mieści się w normie - to jednak ona istnieje (!), zatem jest jest wyjątkiem w regule. To, że Tobie się to o w głowie nie mieści, to jeszcze nie wyrocznia statndartów - Kamci się to w głowie jakoś zmieściło...

Oliweczka, masz prawo mieć zdanie na ten temat jakie Ci się żywnie podoba, ale nie rozumiesz, że wciąż większość dyskutantów ma do Ciebie zastrzeżenia związane z FORMĄ Twoich wypowiedzi??

--------------------
Gruszka
wto, 24 lut 2009 - 14:48
CYTAT(jully @ Tue, 24 Feb 2009 - 13:38) *
Po prostu nie ważne jakby nie była dojrzała dziewczyna w tym wieku nie jest jeszcze osobą dorosłą i nie może sprawować opieki prawnej nad swoim dzieckiem.

Jully, ale o co chodzi z tym sprawowaniem opieki prawnej? [technicznie wiem, ale tak prawktycznie, w zyciu??] przecież posiadanie dziecka to % sprawowania opieki prawnej +% miłości, zaangazowania, sprawowania opieki rzeczywistej, fizycznej...

Uważasz, że tylko zaistnienie obu tych składników jest gwarancją na udane macierzyństwo?

Przecież jest tysiące przypadków, w których poza sprawowaniem opieki prawnej nad dzieckiem nie ma nic! zero zaangażowania i zainteresowania!

A Kamcia dała temu dziecko wszystko co najlepsze, z tym wyjątkiem, że przez krótki okres czasu prawnym opiekunem jej dziecka była jej mama (o ile dobrze pamiętam).

Fakt - sytuacja nietypowa i poza normą - ale matki w sytacjach przyjętej normy często są mniej dojrzałe niż nasza bohaterka.
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post wto, 24 lut 2009 - 14:48
Post #57

CYTAT(jully @ Tue, 24 Feb 2009 - 13:38) *
Po prostu nie ważne jakby nie była dojrzała dziewczyna w tym wieku nie jest jeszcze osobą dorosłą i nie może sprawować opieki prawnej nad swoim dzieckiem.

Jully, ale o co chodzi z tym sprawowaniem opieki prawnej? [technicznie wiem, ale tak prawktycznie, w zyciu??] przecież posiadanie dziecka to % sprawowania opieki prawnej +% miłości, zaangazowania, sprawowania opieki rzeczywistej, fizycznej...

Uważasz, że tylko zaistnienie obu tych składników jest gwarancją na udane macierzyństwo?

Przecież jest tysiące przypadków, w których poza sprawowaniem opieki prawnej nad dzieckiem nie ma nic! zero zaangażowania i zainteresowania!

A Kamcia dała temu dziecko wszystko co najlepsze, z tym wyjątkiem, że przez krótki okres czasu prawnym opiekunem jej dziecka była jej mama (o ile dobrze pamiętam).

Fakt - sytuacja nietypowa i poza normą - ale matki w sytacjach przyjętej normy często są mniej dojrzałe niż nasza bohaterka.


--------------------
Sabinaa
wto, 24 lut 2009 - 15:00
CYTAT(jully @ Tue, 24 Feb 2009 - 13:38) *
Ale nie chodzi tylko o konkretny przypadek Kamci. Po prostu nie ważne jakby nie była dojrzała dziewczyna w tym wieku nie jest jeszcze osobą dorosłą i nie może sprawować opieki prawnej nad swoim dzieckiem. Z jakichś powodów takie jest to nasze prawo, z czego ja się bardzo cieszę.
Bardzo się cieszę, że Kamcia wywiązuje się świetnie ze swojego macierzyństwa. Pozostaje jednak w przekonaniu, że oczywiście ważna jest dojrzałość emocjonalna, ale równie ważna jest też dojrzałość prawna. Ktoś kto sam nie ma 18 lat nie może odpowiadać nawet za siebie (w sensie prawnym) nie może więc tym bardziej odpowiadać za dziecko.



Tylko jeśli dziewczyna weźmie ślub, automatycznie staje się pełnoletnia i posiada pełne prawa, co do opieki nad dzieckiem
Sabinaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,406
Dołączył: śro, 11 lut 09 - 20:01
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 25,411




post wto, 24 lut 2009 - 15:00
Post #58

CYTAT(jully @ Tue, 24 Feb 2009 - 13:38) *
Ale nie chodzi tylko o konkretny przypadek Kamci. Po prostu nie ważne jakby nie była dojrzała dziewczyna w tym wieku nie jest jeszcze osobą dorosłą i nie może sprawować opieki prawnej nad swoim dzieckiem. Z jakichś powodów takie jest to nasze prawo, z czego ja się bardzo cieszę.
Bardzo się cieszę, że Kamcia wywiązuje się świetnie ze swojego macierzyństwa. Pozostaje jednak w przekonaniu, że oczywiście ważna jest dojrzałość emocjonalna, ale równie ważna jest też dojrzałość prawna. Ktoś kto sam nie ma 18 lat nie może odpowiadać nawet za siebie (w sensie prawnym) nie może więc tym bardziej odpowiadać za dziecko.



Tylko jeśli dziewczyna weźmie ślub, automatycznie staje się pełnoletnia i posiada pełne prawa, co do opieki nad dzieckiem

--------------------




użytkownik usunięty

Go??







post wto, 24 lut 2009 - 15:12
Post #59

Kolejne argumenty przeciwko:
CYTAT
Lekarze podkreślają, iż "Ciąże u bardzo młodych matek traktowane są jako ciąże wysokiego ryzyka, ponieważ częściej występuje tu poród przedwczesny, nadciśnienie (zatrucie ciążowe), niedokrwistość, zakażenie dróg moczowych i choroby przenoszone drogą płciową.(...) Największym jednak problemem jest wysoka częstość występowania opóźnienia rozwoju wewnątrzmacicznego płodu, czyli porody dzieci z hipotrofią. U co trzeciej dziewczyny rodzącej przed ukończeniem 16. roku życia występuje hipotrofia płodu, pomiędzy 17. a 18. rokiem życia patologia ta występuje z częstością 20,3%, zaś u kobiet rodzących po ukończeniu 18 roku życia - 12,6 %. Hipotrofia płodu jest w głównej mierze spowodowana niedojrzałością organizmu ciężarnej dziewczynki i niedoborami żywieniowymi. Niedobory żywieniowe wynikają z tego, że młody organizm sam potrzebuje jeszcze zwiększonej dostawy substratów odżywczych, a nagle większość z nich jest aktywnie odbierana przez rozwijającą się ciążę.(...) Często porody u młodocianych przebiegają zupełnie prawidłowo. Jednak poród u bardzo młodych kobiet jest obarczony nieco wyższym ryzykiem wystąpienia powikłań. Od 10 do 30% tych porodów kończy się cięciem cesarskim."

Piśmiennictwo:

* Ciąża i poród u młodocianych, R. Dębski, Scheringówka, nr 02/1999
Gruszka
wto, 24 lut 2009 - 15:20
O tym - szczerze mówiąc - nie pomyślałam..
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post wto, 24 lut 2009 - 15:20
Post #60

O tym - szczerze mówiąc - nie pomyślałam..

--------------------
> Rocznik 89 i mÅ‚odsze
Start new topic
Reply to this topic
9 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 13:00
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama