Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

karmie piersią,czy moge napić sie piwa?

> 
4nia
czw, 01 maj 2008 - 19:47
witam dziewczyny,
pomożcie, chciałabym napic sie czasami piwa, ale karmie piersia, gdybym przed południem sie napiła czy wieczorem mogłabym juz małego bez przeszkód karmic piersia?
pozdrawiam
4nia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,306
Dołączył: sob, 24 mar 07 - 18:49
Nr użytkownika: 12,312

GG:


post czw, 01 maj 2008 - 19:47
Post #1

witam dziewczyny,
pomożcie, chciałabym napic sie czasami piwa, ale karmie piersia, gdybym przed południem sie napiła czy wieczorem mogłabym juz małego bez przeszkód karmic piersia?
pozdrawiam


--------------------


Nasze Malutkie Aniolki - MONISIU (9.02.2010) I AGATKO (30.06.2010)- kochamy Was- módlcie sie za nami, bawcie sie, tanczcie, spiewajcie i czekajcie na nas !!!!!!!
eve69
czw, 01 maj 2008 - 20:17
IMO nie powinnas.
Nie ma bezpiecznej ilosci alkoholu wypitego przez mame dla malucha.
eve69


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,742
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 17:15
Skąd: Trajsiti
Nr użytkownika: 1,966




post czw, 01 maj 2008 - 20:17
Post #2

IMO nie powinnas.
Nie ma bezpiecznej ilosci alkoholu wypitego przez mame dla malucha.


--------------------
Franio 14.05.2007
Jasinek 04.01.2012

"The moment you settle for less, you get less than you settled for."
"Taught from infancy that beauty is woman's sceptre, the mind shapes itself to the body, and roaming round its gilt cage, only seeks to adorn its prison."

/Mary Wollstonecraft/
zajka

Go??







post czw, 01 maj 2008 - 20:26
Post #3

Eve ma rację. Ja słyszałam, że jak się karmiąca napije alk. to po jakimś czasie, gdy we krwi mamy już nie ma alkoholu, to i w mleku też. Tylko ktoś sprawdził czy aby na pewno tak jest? Raczej nie. Poza tym w piwo to nie tylko alkohol. Spójrz na skład: konserwanty, E-..., E-..., E-... Tym chcesz faszerować dziecko? Eeeee, jeszcze ma czas na tego typu "smakołyki"
4nia
czw, 01 maj 2008 - 20:33
dzieki kochane icon_smile.gif tak myslałam, ale chciałam sie upewnić
pozdrawiam
4nia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,306
Dołączył: sob, 24 mar 07 - 18:49
Nr użytkownika: 12,312

GG:


post czw, 01 maj 2008 - 20:33
Post #4

dzieki kochane icon_smile.gif tak myslałam, ale chciałam sie upewnić
pozdrawiam

--------------------


Nasze Malutkie Aniolki - MONISIU (9.02.2010) I AGATKO (30.06.2010)- kochamy Was- módlcie sie za nami, bawcie sie, tanczcie, spiewajcie i czekajcie na nas !!!!!!!
algo
czw, 08 maj 2008 - 13:48
a może zamiast piwa wybierz wino (czerwone najlepiej) ?
zdrowsze icon_smile.gif

dziewczyny - alkohol rozkłada się w organizmie - gdy nie ma we krwi to tez nie ma w mleku - nie przesadzajmy z tą poprawnością! Sądzicie,ze matki w krajach tzw kultury śródziemnomorskiej rezygnują tak kompletnie z odwiecznych przyzwyczajeń? I że krzywdzą w ten sposób dzieci?
I żeby nie było, że namawiam do trzymania dizecka jedną ręką, a kielonka drugą icon_wink.gif
Wasze dzieciaczki już całkiem spore są
PS. IMO piwo też dozwolone. kwestia ilości
algo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 13
Dołączył: czw, 30 mar 06 - 00:13
Nr użytkownika: 5,424




post czw, 08 maj 2008 - 13:48
Post #5

a może zamiast piwa wybierz wino (czerwone najlepiej) ?
zdrowsze icon_smile.gif

dziewczyny - alkohol rozkłada się w organizmie - gdy nie ma we krwi to tez nie ma w mleku - nie przesadzajmy z tą poprawnością! Sądzicie,ze matki w krajach tzw kultury śródziemnomorskiej rezygnują tak kompletnie z odwiecznych przyzwyczajeń? I że krzywdzą w ten sposób dzieci?
I żeby nie było, że namawiam do trzymania dizecka jedną ręką, a kielonka drugą icon_wink.gif
Wasze dzieciaczki już całkiem spore są
PS. IMO piwo też dozwolone. kwestia ilości
trylinka
czw, 08 maj 2008 - 21:31
Pij kobieto na zdrowie.
Kiedy leżałam w ciąży w szpitalu przywieźli dzieczynę ciężarną z chorymi nerkami. Lekarze kazali jej dużo pić i wywiązała się na sali dyskusja o piwie (jako najlepszym napoju moczopędnym).
Pij kobieto na zdrowie! - powiedzieli wtedy lekarze a my - cztery baby zbaraniałyśmy. JAK TO? Przeczież lekarze mówią że nie wolno nawet kropelki???
A oni na to - A co mamy mówić w kraju, w którym alkoholizm jest plagą?
Tak więc pij kobieto na zdrowie. 08.gif
trylinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,243
Dołączył: śro, 27 wrz 06 - 10:17
Nr użytkownika: 7,690




post czw, 08 maj 2008 - 21:31
Post #6

Pij kobieto na zdrowie.
Kiedy leżałam w ciąży w szpitalu przywieźli dzieczynę ciężarną z chorymi nerkami. Lekarze kazali jej dużo pić i wywiązała się na sali dyskusja o piwie (jako najlepszym napoju moczopędnym).
Pij kobieto na zdrowie! - powiedzieli wtedy lekarze a my - cztery baby zbaraniałyśmy. JAK TO? Przeczież lekarze mówią że nie wolno nawet kropelki???
A oni na to - A co mamy mówić w kraju, w którym alkoholizm jest plagą?
Tak więc pij kobieto na zdrowie. 08.gif
konto_usunięte
pią, 09 maj 2008 - 14:26
CYTAT(algo @ Thu, 08 May 2008 - 12:48) *
a może zamiast piwa wybierz wino (czerwone najlepiej) ?
zdrowsze icon_smile.gif

dziewczyny - alkohol rozkłada się w organizmie - gdy nie ma we krwi to tez nie ma w mleku - nie przesadzajmy z tą poprawnością! Sądzicie,ze matki w krajach tzw kultury śródziemnomorskiej rezygnują tak kompletnie z odwiecznych przyzwyczajeń? I że krzywdzą w ten sposób dzieci?
I żeby nie było, że namawiam do trzymania dizecka jedną ręką, a kielonka drugą icon_wink.gif
Wasze dzieciaczki już całkiem spore są
PS. IMO piwo też dozwolone. kwestia ilości



a skąd wiesz, że nie ma go w mleku?
a jak określić tą bezpieczną ilość o której piszesz?
a skąd wiesz, że nie krzywdzi się w ten sposób dziecka?
a skąd wiesz, czy skutek tego picia nie wyjdzie za 5 czy 15 lat?

potrafisz konktenie i przekonująco odpowiedzieć na te pytania podając jakieś dowody a nie tylko ogólniki?
konto_usunięte


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,236
Dołączył: pią, 05 sty 07 - 19:24
Nr użytkownika: 9,663




post pią, 09 maj 2008 - 14:26
Post #7

CYTAT(algo @ Thu, 08 May 2008 - 12:48) *
a może zamiast piwa wybierz wino (czerwone najlepiej) ?
zdrowsze icon_smile.gif

dziewczyny - alkohol rozkłada się w organizmie - gdy nie ma we krwi to tez nie ma w mleku - nie przesadzajmy z tą poprawnością! Sądzicie,ze matki w krajach tzw kultury śródziemnomorskiej rezygnują tak kompletnie z odwiecznych przyzwyczajeń? I że krzywdzą w ten sposób dzieci?
I żeby nie było, że namawiam do trzymania dizecka jedną ręką, a kielonka drugą icon_wink.gif
Wasze dzieciaczki już całkiem spore są
PS. IMO piwo też dozwolone. kwestia ilości



a skąd wiesz, że nie ma go w mleku?
a jak określić tą bezpieczną ilość o której piszesz?
a skąd wiesz, że nie krzywdzi się w ten sposób dziecka?
a skąd wiesz, czy skutek tego picia nie wyjdzie za 5 czy 15 lat?

potrafisz konktenie i przekonująco odpowiedzieć na te pytania podając jakieś dowody a nie tylko ogólniki?

--------------------

wiesiołek
pią, 09 maj 2008 - 15:07
Dziewczyny bez przesady.

Ja po każdym porodzie miałam przemożną chęć na piwko. Tak ogólnie piję 4 butelki piwka rocznie średnio, ale po porodach akurat musiałam. To mi maż do szpitala na oddział nawet raz przeszmuglował. Co prawda bezalkoholowe ( w praktyce coś takiego nie istnieje, są tylko niskoalkoholowe), ale zawsze. Sama sobie kupiłam normalne już po powrocie do domu pijak.gif Dzieci mi wcale po tym nie śpiewały baranim głosem, nie traciły przytomności ani nawet nie zataczały się bardziej niż zwykle.

Jeśli sobie strzelisz kilka łyków przed karmieniem do do mleka przejdzie z tego kropla albo i nie.

Skutek wypicia kropli piwa prze niemowlaka wyjdzie za 15 lat 06.gif frajer.gif , pewnie jak sobie łyknie dzieciak na imprezce z kolesiami to z tego powodu icon_mrgreen.gif
wiesiołek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,573
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 16:37
Skąd: Kielce
Nr użytkownika: 151




post pią, 09 maj 2008 - 15:07
Post #8

Dziewczyny bez przesady.

Ja po każdym porodzie miałam przemożną chęć na piwko. Tak ogólnie piję 4 butelki piwka rocznie średnio, ale po porodach akurat musiałam. To mi maż do szpitala na oddział nawet raz przeszmuglował. Co prawda bezalkoholowe ( w praktyce coś takiego nie istnieje, są tylko niskoalkoholowe), ale zawsze. Sama sobie kupiłam normalne już po powrocie do domu pijak.gif Dzieci mi wcale po tym nie śpiewały baranim głosem, nie traciły przytomności ani nawet nie zataczały się bardziej niż zwykle.

Jeśli sobie strzelisz kilka łyków przed karmieniem do do mleka przejdzie z tego kropla albo i nie.

Skutek wypicia kropli piwa prze niemowlaka wyjdzie za 15 lat 06.gif frajer.gif , pewnie jak sobie łyknie dzieciak na imprezce z kolesiami to z tego powodu icon_mrgreen.gif
konto_usunięte
pią, 09 maj 2008 - 18:43
Wiesiołku, ja naprawdę nie mam skłonności do przesady. serio.
ale pojęcie "bezpieczna ilość" jest dość względne.
jeden zrozumie tą ilość jako szklankę, inny jak butelkę, a jeszcze inny jak dwa łyki.
pytałąm całkiem nie- zgryźliwie.
rozwijający się układ nerwowy nie odniesie z pewnością korzyści nawet z niewielkich ilości alkoholu. i tutaj jestem nieugięta.
i nikt nie da gwarancji, że za te piętnaście lat nie odezwie się ten wpływ właśnie 08.gif
konto_usunięte


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,236
Dołączył: pią, 05 sty 07 - 19:24
Nr użytkownika: 9,663




post pią, 09 maj 2008 - 18:43
Post #9

Wiesiołku, ja naprawdę nie mam skłonności do przesady. serio.
ale pojęcie "bezpieczna ilość" jest dość względne.
jeden zrozumie tą ilość jako szklankę, inny jak butelkę, a jeszcze inny jak dwa łyki.
pytałąm całkiem nie- zgryźliwie.
rozwijający się układ nerwowy nie odniesie z pewnością korzyści nawet z niewielkich ilości alkoholu. i tutaj jestem nieugięta.
i nikt nie da gwarancji, że za te piętnaście lat nie odezwie się ten wpływ właśnie 08.gif

--------------------

Tuni
pią, 09 maj 2008 - 22:33
W temacie wiodącym nie mam siły odpowiadać, ale ot mam icon_smile.gif

Rzodkiewko, czy ja dobrze widzę? Czworaczki?
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 248




post pią, 09 maj 2008 - 22:33
Post #10

W temacie wiodącym nie mam siły odpowiadać, ale ot mam icon_smile.gif

Rzodkiewko, czy ja dobrze widzę? Czworaczki?
konto_usunięte
sob, 10 maj 2008 - 13:21
Tuni, nieeee, to taka ściema 08.gif
podejrzewam, że siedzi tylko jedno. i całkiem nie- czarne 08.gif
konto_usunięte


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,236
Dołączył: pią, 05 sty 07 - 19:24
Nr użytkownika: 9,663




post sob, 10 maj 2008 - 13:21
Post #11

Tuni, nieeee, to taka ściema 08.gif
podejrzewam, że siedzi tylko jedno. i całkiem nie- czarne 08.gif

--------------------

użytkownik usunięty

Go??







post sob, 10 maj 2008 - 13:24
Post #12

CYTAT(rzodkiewka @ Sat, 10 May 2008 - 13:21) *
Tuni, nieeee, to taka ściema 08.gif
podejrzewam, że siedzi tylko jedno. i całkiem nie- czarne 08.gif

E tam jak rzodkiewkowe to na bank czerwone jest. 06.gif
konto_usunięte
sob, 10 maj 2008 - 20:53
uhm.
czerwone z białom końcuwkom 02.gif
konto_usunięte


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,236
Dołączył: pią, 05 sty 07 - 19:24
Nr użytkownika: 9,663




post sob, 10 maj 2008 - 20:53
Post #13

uhm.
czerwone z białom końcuwkom 02.gif

--------------------

Agnieszka AZJ
sob, 10 maj 2008 - 21:28
Znalazłam taką informację:

CYTAT
Spożyty alkohol etylowy szybko przechodzi do mleka osiągając stężenia odpowiadające stężeniom w surowicy krwi zarówno w mleku początkowym, jak i w mleku końcowym (77). Proces eliminacji z mleka również przebiega równolegle z eliminacją alkoholu z surowicy krwi, przy czym samo karmienie nie zmienia tego procesu. Znając stężenie alkoholu w surowicy matki oraz wielkość spożytego mleka przez dziecko o określonej masie ciała można obliczyć wielkość spożytego przez dziecko alkoholu i prawdopodobne stężenie alkoholu w jego surowicy (77), zwykle około 20-krotnie mniejsze niż w surowicy matki. W takiej sytuacji, pomimo 5-krotnie słabszej aktywności dehydrogenazy alkoholowej u niemowlęcia, wywołanie u niemowlęcia niepożądanych objawów jest nieprawdopodobne poza krańcowymi przypadkami karmienia przez ciężko pijaną matkę (8, 138), tym bardziej, że toksyczny metabolit etanolu - aldehyd octowy - ponoć nie przechodzi do mleka (65). Mała ilość alkoholu w mleku, t.zn. odpowiadająca społecznie przyjętej dawce alkoholu otrzymanej przez karmiącą matkę, może natomiast działać uspokajająco na niemowlę (75). W przypadku przewlekłej alkoholowej intoksykacji niemowlęcia poprzez karmienie piersią sugerowano prawdopodobny niekorzystny wpływ alkoholu na rozwój psychomotoryczny dziecka (80, 81).

W krajach o tradycji picia napojów z małą zawartością alkoholu (piwo, wino) alkohol zawsze uważano i nadal uważa się za dobry środek sprzyjający karmieniu piersią (75). Działanie alkoholu zależy od dawki: w małych dawkach alkohol sprzyja przebiegowi oksytocynowego odruchu wyrzucania mleka, przy dużych dawkach natomiast może dojść do zahamowania tego odruchu (17). Ten korzystny wpływ jest prawdopodobnie wywierany poprzez rozluźnienie emocjonalne wskutek bezpośredniego działania alkoholu na ośrodkowy układ nerwowy oraz dzięki przyjemnej atmosferze samego picia smacznego napoju alkoholowego. Badania krótkoterminowe wpływu spożytego przez matki piwa alkoholowego wykazały jednak zmniejszone spożycie mleka przez karmione niemowlęta w porównaniu z wpływem spożytego piwa bezalkoholowego, co autorzy wiążą ze zmianą własności smakowych mleka (86).


na tej stronie https://www.karmienie-piersia.win.pl/publikacje/zywienie.htm

Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post sob, 10 maj 2008 - 21:28
Post #14

Znalazłam taką informację:

CYTAT
Spożyty alkohol etylowy szybko przechodzi do mleka osiągając stężenia odpowiadające stężeniom w surowicy krwi zarówno w mleku początkowym, jak i w mleku końcowym (77). Proces eliminacji z mleka również przebiega równolegle z eliminacją alkoholu z surowicy krwi, przy czym samo karmienie nie zmienia tego procesu. Znając stężenie alkoholu w surowicy matki oraz wielkość spożytego mleka przez dziecko o określonej masie ciała można obliczyć wielkość spożytego przez dziecko alkoholu i prawdopodobne stężenie alkoholu w jego surowicy (77), zwykle około 20-krotnie mniejsze niż w surowicy matki. W takiej sytuacji, pomimo 5-krotnie słabszej aktywności dehydrogenazy alkoholowej u niemowlęcia, wywołanie u niemowlęcia niepożądanych objawów jest nieprawdopodobne poza krańcowymi przypadkami karmienia przez ciężko pijaną matkę (8, 138), tym bardziej, że toksyczny metabolit etanolu - aldehyd octowy - ponoć nie przechodzi do mleka (65). Mała ilość alkoholu w mleku, t.zn. odpowiadająca społecznie przyjętej dawce alkoholu otrzymanej przez karmiącą matkę, może natomiast działać uspokajająco na niemowlę (75). W przypadku przewlekłej alkoholowej intoksykacji niemowlęcia poprzez karmienie piersią sugerowano prawdopodobny niekorzystny wpływ alkoholu na rozwój psychomotoryczny dziecka (80, 81).

W krajach o tradycji picia napojów z małą zawartością alkoholu (piwo, wino) alkohol zawsze uważano i nadal uważa się za dobry środek sprzyjający karmieniu piersią (75). Działanie alkoholu zależy od dawki: w małych dawkach alkohol sprzyja przebiegowi oksytocynowego odruchu wyrzucania mleka, przy dużych dawkach natomiast może dojść do zahamowania tego odruchu (17). Ten korzystny wpływ jest prawdopodobnie wywierany poprzez rozluźnienie emocjonalne wskutek bezpośredniego działania alkoholu na ośrodkowy układ nerwowy oraz dzięki przyjemnej atmosferze samego picia smacznego napoju alkoholowego. Badania krótkoterminowe wpływu spożytego przez matki piwa alkoholowego wykazały jednak zmniejszone spożycie mleka przez karmione niemowlęta w porównaniu z wpływem spożytego piwa bezalkoholowego, co autorzy wiążą ze zmianą własności smakowych mleka (86).


na tej stronie https://www.karmienie-piersia.win.pl/publikacje/zywienie.htm



--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Agnieszka AZJ
sob, 10 maj 2008 - 21:33
A także to:

CYTAT
Kobieta karmiąca nie powinna pić alkoholu, który hamuje laktację i działa szkodliwie na dziecko. Dopuszcza się okazjonalne spożycie niewielkiej jego ilości, ale przez 2 godziny po jego wypiciu nie należy karmić piersią (alkohol ulega koncentracji w pokarmie).


na tej stronie: https://www.mp.pl/artykuly/?aid=27395

Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post sob, 10 maj 2008 - 21:33
Post #15

A także to:

CYTAT
Kobieta karmiąca nie powinna pić alkoholu, który hamuje laktację i działa szkodliwie na dziecko. Dopuszcza się okazjonalne spożycie niewielkiej jego ilości, ale przez 2 godziny po jego wypiciu nie należy karmić piersią (alkohol ulega koncentracji w pokarmie).


na tej stronie: https://www.mp.pl/artykuly/?aid=27395



--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Agnieszka AZJ
sob, 10 maj 2008 - 21:35
I jeszcze jedno:
CYTAT
Alkohol. Spożywanie alkoholu jest przeciwwskazane u kobiet, w ciąży. Natomiast w okresie karmienia alkohol nie jest przeciwwskazany, jeśli jest spożywany okazjonalnie w niewielkiej ilości.


i to na Maluchach https://www.maluchy.pl/artykul/191

Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post sob, 10 maj 2008 - 21:35
Post #16

I jeszcze jedno:
CYTAT
Alkohol. Spożywanie alkoholu jest przeciwwskazane u kobiet, w ciąży. Natomiast w okresie karmienia alkohol nie jest przeciwwskazany, jeśli jest spożywany okazjonalnie w niewielkiej ilości.


i to na Maluchach https://www.maluchy.pl/artykul/191



--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
algo
sob, 10 maj 2008 - 22:45
dziękuję Agnieszko icon_smile.gif
algo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 13
Dołączył: czw, 30 mar 06 - 00:13
Nr użytkownika: 5,424




post sob, 10 maj 2008 - 22:45
Post #17

dziękuję Agnieszko icon_smile.gif
pat09
nie, 11 maj 2008 - 09:19
We Wloszech ludziska mowia - PIJ PIWO BEDZIESZ MIALA WIECEJ POKARMU!! 08.gif
karmilam 26 miesiecy, pokarm mialam bez koniecznosci picia piwa, ale winko czerwone czasami do obiadu pilam, ZAWSZE W GRANICACH ROZSADKU 06.gif
pat09


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 363
Dołączył: śro, 27 gru 06 - 17:35
Skąd: Italy
Nr użytkownika: 9,387

GG:


post nie, 11 maj 2008 - 09:19
Post #18

We Wloszech ludziska mowia - PIJ PIWO BEDZIESZ MIALA WIECEJ POKARMU!! 08.gif
karmilam 26 miesiecy, pokarm mialam bez koniecznosci picia piwa, ale winko czerwone czasami do obiadu pilam, ZAWSZE W GRANICACH ROZSADKU 06.gif

--------------------
"Un raggio di sole è sufficiente per spazzare via molte ombre"
użytkownik usunięty

Go??







post nie, 11 maj 2008 - 09:44
Post #19

CYTAT(rzodkiewka @ Sat, 10 May 2008 - 20:53) *
uhm.
czerwone z białom końcuwkom 02.gif

Jak to z końcówkom icon_smile.gif Przecież to dziewcze miało być 08.gif
tulla
nie, 11 maj 2008 - 10:22
CYTAT
Jak to z końcówkom icon_smile.gif Przecież to dziewcze miało być 08.gif

ale rzodkiew coś nie bardzo dała się przekonać co do kobiecości swojego pacholęcia i końcówek się doszukuje 08.gif

CYTAT
Spożyty alkohol etylowy szybko przechodzi do mleka osiągając stężenia odpowiadające stężeniom w surowicy krwi zarówno w mleku początkowym, jak i w mleku końcowym (77). Proces eliminacji z mleka również przebiega równolegle z eliminacją alkoholu z surowicy krwi, przy czym samo karmienie nie zmienia tego procesu. Znając stężenie alkoholu w surowicy matki oraz wielkość spożytego mleka przez dziecko o określonej masie ciała można obliczyć wielkość spożytego przez dziecko alkoholu i prawdopodobne stężenie alkoholu w jego surowicy (77), zwykle około 20-krotnie mniejsze niż w surowicy matki. W takiej sytuacji, pomimo 5-krotnie słabszej aktywności dehydrogenazy alkoholowej u niemowlęcia, wywołanie u niemowlęcia niepożądanych objawów jest nieprawdopodobne poza krańcowymi przypadkami karmienia przez ciężko pijaną matkę (8, 138), tym bardziej, że toksyczny metabolit etanolu - aldehyd octowy - ponoć nie przechodzi do mleka (65). Mała ilość alkoholu w mleku, t.zn. odpowiadająca społecznie przyjętej dawce alkoholu otrzymanej przez karmiącą matkę, może natomiast działać uspokajająco na niemowlę (75). W przypadku przewlekłej alkoholowej intoksykacji niemowlęcia poprzez karmienie piersią sugerowano prawdopodobny niekorzystny wpływ alkoholu na rozwój psychomotoryczny dziecka (80, 81).

W krajach o tradycji picia napojów z małą zawartością alkoholu (piwo, wino) alkohol zawsze uważano i nadal uważa się za dobry środek sprzyjający karmieniu piersią (75). Działanie alkoholu zależy od dawki: w małych dawkach alkohol sprzyja przebiegowi oksytocynowego odruchu wyrzucania mleka, przy dużych dawkach natomiast może dojść do zahamowania tego odruchu (17). Ten korzystny wpływ jest prawdopodobnie wywierany poprzez rozluźnienie emocjonalne wskutek bezpośredniego działania alkoholu na ośrodkowy układ nerwowy oraz dzięki przyjemnej atmosferze samego picia smacznego napoju alkoholowego. Badania krótkoterminowe wpływu spożytego przez matki piwa alkoholowego wykazały jednak zmniejszone spożycie mleka przez karmione niemowlęta w porównaniu z wpływem spożytego piwa bezalkoholowego, co autorzy wiążą ze zmianą własności smakowych mleka (86).


Badania związane z działaniem alkoholu są, jak dla mnie, za bardzo prawdopodobnie nieprawdopodobne. Szukanie w publikacjach usprawiedliwienia dla picia alkoholu w ciąży czy odczas karmienia piersią jest wygodnictwem i krótkowzrocznością.
Czy to jest taki straszny problem, żeby powstrzymać się od picia alkoholu przez jakiś czas? Pępkami świata nie jesteśmy, możemy odmówić sobie przez CHWILĘ tej drobnej przyjemności. Ten stan nie trwa wiecznie. Sama mam teraz niespodziewany pociąg do piwa, skręca mnie, jak widzę reklamę w tv, ale tłumaczę sobie, że w tym momencie nie JA jestem najważniejsza, tylko moje dziecko.
tulla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,743
Dołączył: pią, 01 gru 06 - 17:45
Skąd: Lublin/Wawa
Nr użytkownika: 8,798

GG:


post nie, 11 maj 2008 - 10:22
Post #20

CYTAT
Jak to z końcówkom icon_smile.gif Przecież to dziewcze miało być 08.gif

ale rzodkiew coś nie bardzo dała się przekonać co do kobiecości swojego pacholęcia i końcówek się doszukuje 08.gif

CYTAT
Spożyty alkohol etylowy szybko przechodzi do mleka osiągając stężenia odpowiadające stężeniom w surowicy krwi zarówno w mleku początkowym, jak i w mleku końcowym (77). Proces eliminacji z mleka również przebiega równolegle z eliminacją alkoholu z surowicy krwi, przy czym samo karmienie nie zmienia tego procesu. Znając stężenie alkoholu w surowicy matki oraz wielkość spożytego mleka przez dziecko o określonej masie ciała można obliczyć wielkość spożytego przez dziecko alkoholu i prawdopodobne stężenie alkoholu w jego surowicy (77), zwykle około 20-krotnie mniejsze niż w surowicy matki. W takiej sytuacji, pomimo 5-krotnie słabszej aktywności dehydrogenazy alkoholowej u niemowlęcia, wywołanie u niemowlęcia niepożądanych objawów jest nieprawdopodobne poza krańcowymi przypadkami karmienia przez ciężko pijaną matkę (8, 138), tym bardziej, że toksyczny metabolit etanolu - aldehyd octowy - ponoć nie przechodzi do mleka (65). Mała ilość alkoholu w mleku, t.zn. odpowiadająca społecznie przyjętej dawce alkoholu otrzymanej przez karmiącą matkę, może natomiast działać uspokajająco na niemowlę (75). W przypadku przewlekłej alkoholowej intoksykacji niemowlęcia poprzez karmienie piersią sugerowano prawdopodobny niekorzystny wpływ alkoholu na rozwój psychomotoryczny dziecka (80, 81).

W krajach o tradycji picia napojów z małą zawartością alkoholu (piwo, wino) alkohol zawsze uważano i nadal uważa się za dobry środek sprzyjający karmieniu piersią (75). Działanie alkoholu zależy od dawki: w małych dawkach alkohol sprzyja przebiegowi oksytocynowego odruchu wyrzucania mleka, przy dużych dawkach natomiast może dojść do zahamowania tego odruchu (17). Ten korzystny wpływ jest prawdopodobnie wywierany poprzez rozluźnienie emocjonalne wskutek bezpośredniego działania alkoholu na ośrodkowy układ nerwowy oraz dzięki przyjemnej atmosferze samego picia smacznego napoju alkoholowego. Badania krótkoterminowe wpływu spożytego przez matki piwa alkoholowego wykazały jednak zmniejszone spożycie mleka przez karmione niemowlęta w porównaniu z wpływem spożytego piwa bezalkoholowego, co autorzy wiążą ze zmianą własności smakowych mleka (86).


Badania związane z działaniem alkoholu są, jak dla mnie, za bardzo prawdopodobnie nieprawdopodobne. Szukanie w publikacjach usprawiedliwienia dla picia alkoholu w ciąży czy odczas karmienia piersią jest wygodnictwem i krótkowzrocznością.
Czy to jest taki straszny problem, żeby powstrzymać się od picia alkoholu przez jakiś czas? Pępkami świata nie jesteśmy, możemy odmówić sobie przez CHWILĘ tej drobnej przyjemności. Ten stan nie trwa wiecznie. Sama mam teraz niespodziewany pociąg do piwa, skręca mnie, jak widzę reklamę w tv, ale tłumaczę sobie, że w tym momencie nie JA jestem najważniejsza, tylko moje dziecko.

--------------------
Marysia i Franio - ur. 02.07.2008
> karmie piersią,czy moge napić sie piwa?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 12:32
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama