Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
7 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 następna ostatnia   

ekologiczne pranie ?

, orzechy, ekokule
> , orzechy, ekokule
semi
nie, 24 lut 2008 - 08:54
Wysłałam pytanie do sprzedawcy z prośbą o wyjaśnienie skąd ta róznica w ilości prań. I zastanawiam się nad zakupem, choć wczesniej o ekokulach nie słyszałam.
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
Skąd: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post nie, 24 lut 2008 - 08:54
Post #41

Wysłałam pytanie do sprzedawcy z prośbą o wyjaśnienie skąd ta róznica w ilości prań. I zastanawiam się nad zakupem, choć wczesniej o ekokulach nie słyszałam.

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

justin
nie, 24 lut 2008 - 09:36
emi, będę wdzięczna za przekazanie nam info od sprzedawcy.

I mam jeszcze jedno pytanie. Skąd wiadomo, że kule się zuzyły. Że mamy te 400 prań za sobą? Czy to po nich widać?
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
Skąd: a stąd
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post nie, 24 lut 2008 - 09:36
Post #42

emi, będę wdzięczna za przekazanie nam info od sprzedawcy.

I mam jeszcze jedno pytanie. Skąd wiadomo, że kule się zuzyły. Że mamy te 400 prań za sobą? Czy to po nich widać?

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
Abotak
nie, 24 lut 2008 - 11:44
CYTAT(Mika @ nie, 24 lut 2008 - 00:17) *
DO 400 prań w programie short (do 30 min)
przy dłuższych programach zapewne na krócej


Tak Mika tylko wyglada na to ze to sa te same kule co na stronie UK(producenta) a tam jest do 1000 czyli, jakby nie bylo, ponad 2x wiecej icon_cool.gif

A ze zuzyciem bo ktos pytal... w moim zestawie jest wklad na wymiane po okreslonej ilosci pran (mysle ze trzeba sobie srednia wyliczyc, popatrzec tez na efektywnosc i wtedy wymienic.
Kule sie nie zuzywaja tylko wklad wlasnie. Wklad mozna dokupic osobno bez potrzeby wymiany calych kul. Rozkrecic kazda i napelnic nowym. Tak czytalam bo jeszcze tego nie robilam wink.gif
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post nie, 24 lut 2008 - 11:44
Post #43

CYTAT(Mika @ nie, 24 lut 2008 - 00:17) *
DO 400 prań w programie short (do 30 min)
przy dłuższych programach zapewne na krócej


Tak Mika tylko wyglada na to ze to sa te same kule co na stronie UK(producenta) a tam jest do 1000 czyli, jakby nie bylo, ponad 2x wiecej icon_cool.gif

A ze zuzyciem bo ktos pytal... w moim zestawie jest wklad na wymiane po okreslonej ilosci pran (mysle ze trzeba sobie srednia wyliczyc, popatrzec tez na efektywnosc i wtedy wymienic.
Kule sie nie zuzywaja tylko wklad wlasnie. Wklad mozna dokupic osobno bez potrzeby wymiany calych kul. Rozkrecic kazda i napelnic nowym. Tak czytalam bo jeszcze tego nie robilam wink.gif
Abotak
nie, 24 lut 2008 - 12:02
CYTAT(justin @ nie, 24 lut 2008 - 08:36) *
I mam jeszcze jedno pytanie. Skąd wiadomo, że kule się zuzyły. Że mamy te 400 prań za sobą? Czy to po nich widać?


Mam!! icon_smile.gif
Kulki w srodku kul po prostu sie zuzywaja i robia sie coraz mniejsze. Gdy sie zuzyja, wsypuje sie wklad dodatkowy a pozniej mozna dokupic (wklad tylko) i uzupelnic.
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post nie, 24 lut 2008 - 12:02
Post #44

CYTAT(justin @ nie, 24 lut 2008 - 08:36) *
I mam jeszcze jedno pytanie. Skąd wiadomo, że kule się zuzyły. Że mamy te 400 prań za sobą? Czy to po nich widać?


Mam!! icon_smile.gif
Kulki w srodku kul po prostu sie zuzywaja i robia sie coraz mniejsze. Gdy sie zuzyja, wsypuje sie wklad dodatkowy a pozniej mozna dokupic (wklad tylko) i uzupelnic.
ulcik
nie, 24 lut 2008 - 12:42
Bogusia a próbowałaś orzechów w zmywarce ?
ja chce z nich zrobić wywar dzisiaj i umyć głowę icon_smile.gif
u
ulcik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,472
Dołączył: czw, 24 kwi 03 - 20:46
Skąd: Krzeszowice
Nr użytkownika: 635

GG:


post nie, 24 lut 2008 - 12:42
Post #45

Bogusia a próbowałaś orzechów w zmywarce ?
ja chce z nich zrobić wywar dzisiaj i umyć głowę icon_smile.gif
u

--------------------
Abotak
nie, 24 lut 2008 - 13:29
CYTAT(u. @ nie, 24 lut 2008 - 11:42) *
Bogusia a próbowałaś orzechów w zmywarce ?
ja chce z nich zrobić wywar dzisiaj i umyć głowę icon_smile.gif
u


U., probowalam. Umyte pieknie. icon_smile.gif
Tylko..... w kolejnym cyklu zmywarka padla 37.gif
Ale jestem pewna prawie na 100% ze to nie wina orzechow.
Zreszta byly w woreczku. Nie powinny jej zaszkodzic.

Sek w tym ze wczesniej zmywajac w kostkach nie sypalismy soli
(bo kostki ja zawieraly wiec w/g instrukcji sol zbedna).
Przy orzechach postanowilismy sol uzupelnic i juz raz( z rok temu) tak sie porobilo
ze po uzupelnieniu soli cos jej sie pomylilo i przestala wode odciagac (ech ta elektronika).
Przyjechal facet, cos przeprogramowal i bylo dobrze.

Musze teraz do czwartku poczekac az przyjada znowu
i zapytac dlaczego tak sie dzieje, zwlaszcza ze wiele razy
wczesniej sol dosypywalismy i bylo dobrze.

Poki co zmywamy gary w orzechach recznie. icon_mrgreen.gif

A do mycia wlosow probowalam ale moje wlosy byly po nich takie jakby ciezkie.
Odczucie jak po wysuszeniu gdy sie zmoknie czy zamoczy podczas plywania.
Ciekawa jestem Twoich doznan. icon_smile.gif
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post nie, 24 lut 2008 - 13:29
Post #46

CYTAT(u. @ nie, 24 lut 2008 - 11:42) *
Bogusia a próbowałaś orzechów w zmywarce ?
ja chce z nich zrobić wywar dzisiaj i umyć głowę icon_smile.gif
u


U., probowalam. Umyte pieknie. icon_smile.gif
Tylko..... w kolejnym cyklu zmywarka padla 37.gif
Ale jestem pewna prawie na 100% ze to nie wina orzechow.
Zreszta byly w woreczku. Nie powinny jej zaszkodzic.

Sek w tym ze wczesniej zmywajac w kostkach nie sypalismy soli
(bo kostki ja zawieraly wiec w/g instrukcji sol zbedna).
Przy orzechach postanowilismy sol uzupelnic i juz raz( z rok temu) tak sie porobilo
ze po uzupelnieniu soli cos jej sie pomylilo i przestala wode odciagac (ech ta elektronika).
Przyjechal facet, cos przeprogramowal i bylo dobrze.

Musze teraz do czwartku poczekac az przyjada znowu
i zapytac dlaczego tak sie dzieje, zwlaszcza ze wiele razy
wczesniej sol dosypywalismy i bylo dobrze.

Poki co zmywamy gary w orzechach recznie. icon_mrgreen.gif

A do mycia wlosow probowalam ale moje wlosy byly po nich takie jakby ciezkie.
Odczucie jak po wysuszeniu gdy sie zmoknie czy zamoczy podczas plywania.
Ciekawa jestem Twoich doznan. icon_smile.gif
ulcik
nie, 24 lut 2008 - 13:37
ups . no to faktycznie .. patrz jak ta chemia skodzi zmywarkom icon_wink.gif

ciesze sie ze naczynia się umyły icon_smile.gif

jak umyję głowę jutro to dam cynk icon_smile.gif

u
ulcik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,472
Dołączył: czw, 24 kwi 03 - 20:46
Skąd: Krzeszowice
Nr użytkownika: 635

GG:


post nie, 24 lut 2008 - 13:37
Post #47

ups . no to faktycznie .. patrz jak ta chemia skodzi zmywarkom icon_wink.gif

ciesze sie ze naczynia się umyły icon_smile.gif

jak umyję głowę jutro to dam cynk icon_smile.gif

u

--------------------
semi
nie, 24 lut 2008 - 16:05
Wysłałam pytanie odnośnie wydajności też przez allegro-tam także się wystawiają. I właśnie dostałam odpowiedź, w której poinformowano, iż wystarczają do 400 prań, pierze się używając jednej kuli, która wystarcza do 130 prań. Nie odniesiono się do pytania o różnicę pomiędzy wydajnoscią na stronie sprzedającego i producenta. Nic to, dalej drążę temat, poczekam.
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
Skąd: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post nie, 24 lut 2008 - 16:05
Post #48

Wysłałam pytanie odnośnie wydajności też przez allegro-tam także się wystawiają. I właśnie dostałam odpowiedź, w której poinformowano, iż wystarczają do 400 prań, pierze się używając jednej kuli, która wystarcza do 130 prań. Nie odniesiono się do pytania o różnicę pomiędzy wydajnoscią na stronie sprzedającego i producenta. Nic to, dalej drążę temat, poczekam.

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

Abotak
nie, 24 lut 2008 - 16:18
No to czekam. icon_smile.gif
U. (i nie tylko) czy Ty masz jakies doswiadczenie ze sciereczkami raypath (chyba tak sie nazywaja??)
Zastanawiam sie czy i jak bardzo sie roznia od innych z mikrowlokna.
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post nie, 24 lut 2008 - 16:18
Post #49

No to czekam. icon_smile.gif
U. (i nie tylko) czy Ty masz jakies doswiadczenie ze sciereczkami raypath (chyba tak sie nazywaja??)
Zastanawiam sie czy i jak bardzo sie roznia od innych z mikrowlokna.
ulcik
nie, 24 lut 2008 - 16:20
Bogusia ja nie mam ale Hermia ma icon_smile.gif bo ich używa .. zaraz wyślę jej link żeby się tu pojawiła icon_wink.gif

u
ulcik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,472
Dołączył: czw, 24 kwi 03 - 20:46
Skąd: Krzeszowice
Nr użytkownika: 635

GG:


post nie, 24 lut 2008 - 16:20
Post #50

Bogusia ja nie mam ale Hermia ma icon_smile.gif bo ich używa .. zaraz wyślę jej link żeby się tu pojawiła icon_wink.gif

u

--------------------
Abotak
nie, 24 lut 2008 - 16:34
CYTAT(emi @ nie, 24 lut 2008 - 15:05) *
Wysłałam pytanie odnośnie wydajności też przez allegro-tam także się wystawiają. I właśnie dostałam odpowiedź, w której poinformowano, iż wystarczają do 400 prań, pierze się używając jednej kuli, która wystarcza do 130 prań. Nie odniesiono się do pytania o różnicę pomiędzy wydajnoscią na stronie sprzedającego i producenta. Nic to, dalej drążę temat, poczekam.



No to ciekawe icon_eek.gif
Przychodzi mi jeszcze do glowy ze moze te kule maja po mniej tego wkladu w srodku (dystrybutor przed pakowaniem ujmuje wink.gif )
No chyba ze zupelnie inne (na co nie wyglada) albo jakas inna partia. icon_rolleyes.gif

Poza tym zaskoczyla mnie roznica w uzytkowaniu icon_rolleyes.gif
W mojej instrukkcji jak byk stoi ze wszystkie razem sie wklada.
Tu zreszta tez:
https://www.thesuperfoodco.co.uk/ecozone-ec...pack-p-106.html
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post nie, 24 lut 2008 - 16:34
Post #51

CYTAT(emi @ nie, 24 lut 2008 - 15:05) *
Wysłałam pytanie odnośnie wydajności też przez allegro-tam także się wystawiają. I właśnie dostałam odpowiedź, w której poinformowano, iż wystarczają do 400 prań, pierze się używając jednej kuli, która wystarcza do 130 prań. Nie odniesiono się do pytania o różnicę pomiędzy wydajnoscią na stronie sprzedającego i producenta. Nic to, dalej drążę temat, poczekam.



No to ciekawe icon_eek.gif
Przychodzi mi jeszcze do glowy ze moze te kule maja po mniej tego wkladu w srodku (dystrybutor przed pakowaniem ujmuje wink.gif )
No chyba ze zupelnie inne (na co nie wyglada) albo jakas inna partia. icon_rolleyes.gif

Poza tym zaskoczyla mnie roznica w uzytkowaniu icon_rolleyes.gif
W mojej instrukkcji jak byk stoi ze wszystkie razem sie wklada.
Tu zreszta tez:
https://www.thesuperfoodco.co.uk/ecozone-ec...pack-p-106.html
Abotak
nie, 24 lut 2008 - 16:35
CYTAT(u. @ nie, 24 lut 2008 - 15:20) *
Bogusia ja nie mam ale Hermia ma icon_smile.gif bo ich używa .. zaraz wyślę jej link żeby się tu pojawiła icon_wink.gif

u


Super. Dzieki! icon_smile.gif
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post nie, 24 lut 2008 - 16:35
Post #52

CYTAT(u. @ nie, 24 lut 2008 - 15:20) *
Bogusia ja nie mam ale Hermia ma icon_smile.gif bo ich używa .. zaraz wyślę jej link żeby się tu pojawiła icon_wink.gif

u


Super. Dzieki! icon_smile.gif
ognistaplama
nie, 24 lut 2008 - 19:17
Bardzo mnie zaciekawilyscie. Bogusiu, jako ze jestes ekspertem icon_wink.gif czy myslisz ze to jest odpowiednik Ecozone na rynku amerykanskim?

https://www.amazon.com/StuffJunction-ECO-01...6761&sr=1-1

Czy u Ciebie ten wklad wyglada tak wlasnie jak na tym zdjeciu?
I jeszcze - czy uzywasz czegos, zeby pranie pachnialo?
ognistaplama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 761
Dołączył: pon, 12 maj 03 - 20:58
Nr użytkownika: 714




post nie, 24 lut 2008 - 19:17
Post #53

Bardzo mnie zaciekawilyscie. Bogusiu, jako ze jestes ekspertem icon_wink.gif czy myslisz ze to jest odpowiednik Ecozone na rynku amerykanskim?

https://www.amazon.com/StuffJunction-ECO-01...6761&sr=1-1

Czy u Ciebie ten wklad wyglada tak wlasnie jak na tym zdjeciu?
I jeszcze - czy uzywasz czegos, zeby pranie pachnialo?

--------------------
Abotak
nie, 24 lut 2008 - 19:56
wink.gif
Na moje niewprawne " eksperckie" oko to dokladnie te same icon_smile.gif

Wklad tez wyglada tak jak w moich. Tzn. tak jak ten zalaczony w torebeczkach do wymiany bo ten w kulach trudno podejrzec przez dziurki wink.gif ale wnioskuje ze jest taki sam tylko po tylu praniach moze ciut mniejsze te kulki.

Jesli chodzi o zapach to jak mi sie przypomni. Czasem dodaje, czasem zapominam wink.gif
Z racji zainteresowania aromaterapia mam spora kolekcje olejkow i eksperymentowalam np z rozmarynem, sosnowym, tymiankowym, pomaranczowym, bergamotka(?), kwiat pomaranczy nie liczac dzrzewa herbacianego rzecz jasna.
Wszystkie OK. Chyba tylko szalwia po praniu troche dziwny efekt dawala. Dla dzieci z bezpiecznych jest wlasnie drzewo herbaciane i mandarynka. I kwiat pomaranczy (neroli) tez jest uniwersalny.
Nie dodaje za wiele. Jakies 4 krople.
Z olejkami trzeba uwazac.
Np lawendy bym nie stosowala bo przedluzone stosowanie ( a to trudno ocenic gdy sie partie ubran pierze i pozniej przed jakis czas nosi-no nie to samo icon_wink.gif ) moze nadmiernie stymulowac system nerwowy.

Jesli nie susze w suszarce to musze prasowac i wtedy dodaje olejku do zbiornika z woda ale chyba sie przyzwyczajam do prania o zapachu... prania... 10.gif
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post nie, 24 lut 2008 - 19:56
Post #54

wink.gif
Na moje niewprawne " eksperckie" oko to dokladnie te same icon_smile.gif

Wklad tez wyglada tak jak w moich. Tzn. tak jak ten zalaczony w torebeczkach do wymiany bo ten w kulach trudno podejrzec przez dziurki wink.gif ale wnioskuje ze jest taki sam tylko po tylu praniach moze ciut mniejsze te kulki.

Jesli chodzi o zapach to jak mi sie przypomni. Czasem dodaje, czasem zapominam wink.gif
Z racji zainteresowania aromaterapia mam spora kolekcje olejkow i eksperymentowalam np z rozmarynem, sosnowym, tymiankowym, pomaranczowym, bergamotka(?), kwiat pomaranczy nie liczac dzrzewa herbacianego rzecz jasna.
Wszystkie OK. Chyba tylko szalwia po praniu troche dziwny efekt dawala. Dla dzieci z bezpiecznych jest wlasnie drzewo herbaciane i mandarynka. I kwiat pomaranczy (neroli) tez jest uniwersalny.
Nie dodaje za wiele. Jakies 4 krople.
Z olejkami trzeba uwazac.
Np lawendy bym nie stosowala bo przedluzone stosowanie ( a to trudno ocenic gdy sie partie ubran pierze i pozniej przed jakis czas nosi-no nie to samo icon_wink.gif ) moze nadmiernie stymulowac system nerwowy.

Jesli nie susze w suszarce to musze prasowac i wtedy dodaje olejku do zbiornika z woda ale chyba sie przyzwyczajam do prania o zapachu... prania... 10.gif
Agatkie
nie, 24 lut 2008 - 20:03
Bogusiu, ale to olejek dajesz do tego zbiorniczka w pralce co się wlewa płyn do płukania?
Agatkie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,232
Dołączył: sob, 05 sie 06 - 11:45
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 6,866

GG:


post nie, 24 lut 2008 - 20:03
Post #55

Bogusiu, ale to olejek dajesz do tego zbiorniczka w pralce co się wlewa płyn do płukania?

--------------------
Martusia 05.10.2000 i Lile?ka 05.03.2007


ognistaplama
nie, 24 lut 2008 - 20:24
Dziekuje, Bogusiu. No wlasnie, gdzie wlewasz ten olejek?
ognistaplama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 761
Dołączył: pon, 12 maj 03 - 20:58
Nr użytkownika: 714




post nie, 24 lut 2008 - 20:24
Post #56

Dziekuje, Bogusiu. No wlasnie, gdzie wlewasz ten olejek?

--------------------
Hermia
nie, 24 lut 2008 - 21:50
Olejek wlewa się tam gzie płyn do płukania.
A raypath ja mam, szmate do podłogi , białą rękawicę i ścierki niebieskie. Rękawicą rozbija się brud, a ścierkami wyciera do sucha.Szmate do podłogi mam taką do parkietów, ale myje nią wszelkie powierzchnie płaskie 06.gif
Szmaty mam od 3 lat i nic się z nimi nie stało. Ale po każdym sprzątaniu trzeba je wyprać w rękach albo w pralce, ale...!bez płynu do płukania i trzeba uważać na proszki, bo te czasem mają już zmiękczacze.
Mnie szmaty sprawdzają się super, jak sprzątała nimi pani która do nas przychodziła zawsze smugi były na oknach, ale nijak nie mogłam jej wytłumaczyć, że najpierw trzeba na mokro umyć rękawicą a potem do sucha niebieską.
A i niebieskie mam dwie, bo jak większe sprzątanko to robi się tak mokra, że już nie można nią do suchego nic wytrzeć.
A czy inne cuda lepsze, czy gorsze- nie wiem, bo nie używałam.
A jeszcze w sprawie orzechów- chyba mam na nie uczulenie 13.gif
Hermia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,271
Dołączył: sob, 26 maj 07 - 14:32
Skąd: okolice Krakowa
Nr użytkownika: 14,565




post nie, 24 lut 2008 - 21:50
Post #57

Olejek wlewa się tam gzie płyn do płukania.
A raypath ja mam, szmate do podłogi , białą rękawicę i ścierki niebieskie. Rękawicą rozbija się brud, a ścierkami wyciera do sucha.Szmate do podłogi mam taką do parkietów, ale myje nią wszelkie powierzchnie płaskie 06.gif
Szmaty mam od 3 lat i nic się z nimi nie stało. Ale po każdym sprzątaniu trzeba je wyprać w rękach albo w pralce, ale...!bez płynu do płukania i trzeba uważać na proszki, bo te czasem mają już zmiękczacze.
Mnie szmaty sprawdzają się super, jak sprzątała nimi pani która do nas przychodziła zawsze smugi były na oknach, ale nijak nie mogłam jej wytłumaczyć, że najpierw trzeba na mokro umyć rękawicą a potem do sucha niebieską.
A i niebieskie mam dwie, bo jak większe sprzątanko to robi się tak mokra, że już nie można nią do suchego nic wytrzeć.
A czy inne cuda lepsze, czy gorsze- nie wiem, bo nie używałam.
A jeszcze w sprawie orzechów- chyba mam na nie uczulenie 13.gif

--------------------


justin
pon, 25 lut 2008 - 07:01
to w końcu nie wiem ile tych kul dawać do prania. Jedną, czy wszystkie?
Pewnie gdy dam wszystkie to będzie lepszy efekt, ale gdy będę dawać po jednej to znów na dłużej mi wystarczą, dobrze myślę?
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
Skąd: a stąd
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post pon, 25 lut 2008 - 07:01
Post #58

to w końcu nie wiem ile tych kul dawać do prania. Jedną, czy wszystkie?
Pewnie gdy dam wszystkie to będzie lepszy efekt, ale gdy będę dawać po jednej to znów na dłużej mi wystarczą, dobrze myślę?

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
Abotak
pon, 25 lut 2008 - 12:36
Hermio, dziekuje! icon_smile.gif
Ja mam jedna z mikrowlokien do polerowania okien (nie raypath) i sprawdza sie dobrze tylko ze jest obrzydliwa w dotyku bo normalnie czepia sie rak a ja na tum punkcie wrazliwa.
Chcialabym cos skutecznego np do takich rzeczy jak przecieranie wanny bez mocnej chemii (uzywam EM ale ono tylko `dezynfekuje` a z usuwaniem z powiechrzni roznych rzeczy-wanny np - to juz trudniej) ale mikrowlokno kojarzy mi sie tylko z ta moja wstretna szmata do szyb i az mam dreszcze na samo wspomnienie 37.gif
Ktos mi jednak mowil ze raypath sa mile w dotyku i skuteczne tez do tego.
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post pon, 25 lut 2008 - 12:36
Post #59

Hermio, dziekuje! icon_smile.gif
Ja mam jedna z mikrowlokien do polerowania okien (nie raypath) i sprawdza sie dobrze tylko ze jest obrzydliwa w dotyku bo normalnie czepia sie rak a ja na tum punkcie wrazliwa.
Chcialabym cos skutecznego np do takich rzeczy jak przecieranie wanny bez mocnej chemii (uzywam EM ale ono tylko `dezynfekuje` a z usuwaniem z powiechrzni roznych rzeczy-wanny np - to juz trudniej) ale mikrowlokno kojarzy mi sie tylko z ta moja wstretna szmata do szyb i az mam dreszcze na samo wspomnienie 37.gif
Ktos mi jednak mowil ze raypath sa mile w dotyku i skuteczne tez do tego.
Abotak
pon, 25 lut 2008 - 12:56
CYTAT(justin @ pon, 25 lut 2008 - 06:01) *
to w końcu nie wiem ile tych kul dawać do prania. Jedną, czy wszystkie?
Pewnie gdy dam wszystkie to będzie lepszy efekt, ale gdy będę dawać po jednej to znów na dłużej mi wystarczą, dobrze myślę?



Justin, no zalezy chyba ktore. 06.gif
Choc te na polskiej stronie wygladaja identycznie jak te na angielskiej (producenta) to sposob uzycia zupelnie inny. I sie zastanawiam czy to wynika z blednego tlumaczenia (bo ja jednak wierze producentowi 08.gif ) czy te sprzedawane w Polsce sa jakos zmodyfikowane -np zawieraja mniej tego wkladu w srodku i po prostu on wystarcza na mniej pran.
No chyba ze to calkiem inny produkt albo ta chinska podrobka firmy Root. icon_cool.gif

Widzialam gdzies jeszcze jakies inne (chyba amerykanskie) ktore sie uzywa jeszcze inaczej icon_cool.gif czyli kazda indywidualnie wystarcza chyba na 60 pran max.
Przy czym jesli male pranie to wklada sie 1, jesli srednie -2 i jesli duze to 3.
Czyli to od stopnia zapelnienia bebna zalezy.
Przy czym bez sensu mi sie wydaje zapelnianie bebna w 1/3. Normalny czlowiek (nawet juz nie ekologiczny icon_cool.gif ) jednak czeka az mu sie uzbiera i chyba tylko w naglych przypadkach robi taka mala przepierke wiec na logike mi wychodzi ze po prostu do regularnego prania (beben na max) uzywa sie trzech. W koncu to produkt do eko-swiadomych ludzi adresowany ktorzy nie wrzucaja do pralki 5 par majtek. icon_smile.gif
Przy czym to sa oczywiscie tylko moje dywagacje bo tak naprawde pojecia nie mam skad ta roznica icon_smile.gif

Ten post edytował Bogusia123456 pon, 25 lut 2008 - 16:25
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post pon, 25 lut 2008 - 12:56
Post #60

CYTAT(justin @ pon, 25 lut 2008 - 06:01) *
to w końcu nie wiem ile tych kul dawać do prania. Jedną, czy wszystkie?
Pewnie gdy dam wszystkie to będzie lepszy efekt, ale gdy będę dawać po jednej to znów na dłużej mi wystarczą, dobrze myślę?



Justin, no zalezy chyba ktore. 06.gif
Choc te na polskiej stronie wygladaja identycznie jak te na angielskiej (producenta) to sposob uzycia zupelnie inny. I sie zastanawiam czy to wynika z blednego tlumaczenia (bo ja jednak wierze producentowi 08.gif ) czy te sprzedawane w Polsce sa jakos zmodyfikowane -np zawieraja mniej tego wkladu w srodku i po prostu on wystarcza na mniej pran.
No chyba ze to calkiem inny produkt albo ta chinska podrobka firmy Root. icon_cool.gif

Widzialam gdzies jeszcze jakies inne (chyba amerykanskie) ktore sie uzywa jeszcze inaczej icon_cool.gif czyli kazda indywidualnie wystarcza chyba na 60 pran max.
Przy czym jesli male pranie to wklada sie 1, jesli srednie -2 i jesli duze to 3.
Czyli to od stopnia zapelnienia bebna zalezy.
Przy czym bez sensu mi sie wydaje zapelnianie bebna w 1/3. Normalny czlowiek (nawet juz nie ekologiczny icon_cool.gif ) jednak czeka az mu sie uzbiera i chyba tylko w naglych przypadkach robi taka mala przepierke wiec na logike mi wychodzi ze po prostu do regularnego prania (beben na max) uzywa sie trzech. W koncu to produkt do eko-swiadomych ludzi adresowany ktorzy nie wrzucaja do pralki 5 par majtek. icon_smile.gif
Przy czym to sa oczywiscie tylko moje dywagacje bo tak naprawde pojecia nie mam skad ta roznica icon_smile.gif
> ekologiczne pranie ?, orzechy, ekokule
Start new topic
Reply to this topic
7 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 23:32
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama