Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Trilac na biegunkÄ™? PILNE

> 
Tuni
nie, 12 lut 2006 - 06:38
Nie dawno mały chorował i w związku z tym dostawał całą masą leków (w tym antybiotyki). Od kilku dni mamy problem z kupkami. Za radą pediatry odstawiliśmy chwilowo wszelkie leki i inne witaminki, w ich miejsce zaaplikowałam synusiowi trilac ( w celu odnowienia prawidłowej flory po antybiotykoterapii), ale poprawy jakoś nie widać. Jest raczej luźniej niż gęściej (że tak to obrazowo ujmę). Czy w związku z tym przeczekać i podawać trilac dalej, czy jednak go odstawić?
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post nie, 12 lut 2006 - 06:38
Post #1

Nie dawno mały chorował i w związku z tym dostawał całą masą leków (w tym antybiotyki). Od kilku dni mamy problem z kupkami. Za radą pediatry odstawiliśmy chwilowo wszelkie leki i inne witaminki, w ich miejsce zaaplikowałam synusiowi trilac ( w celu odnowienia prawidłowej flory po antybiotykoterapii), ale poprawy jakoś nie widać. Jest raczej luźniej niż gęściej (że tak to obrazowo ujmę). Czy w związku z tym przeczekać i podawać trilac dalej, czy jednak go odstawić?
agama76
nie, 12 lut 2006 - 09:59
moim zdaniem podawac Trilac dalej, choc sam Trilac moze nie wystarczyc. Kiedy dziecko bralo ten antybiotyk i czy mialo jakąś osłone przeciwgrzybiczą do niego?
pozdrawiam

Aga
agama76


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,107
Dołączył: pon, 21 cze 04 - 21:18
Nr użytkownika: 1,877




post nie, 12 lut 2006 - 09:59
Post #2

moim zdaniem podawac Trilac dalej, choc sam Trilac moze nie wystarczyc. Kiedy dziecko bralo ten antybiotyk i czy mialo jakąś osłone przeciwgrzybiczą do niego?
pozdrawiam

Aga
mama_do_kwadratu
nie, 12 lut 2006 - 10:07
Może zmień probiotyk na jakiś inny?
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post nie, 12 lut 2006 - 10:07
Post #3

Może zmień probiotyk na jakiś inny?

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Agusiao
nie, 12 lut 2006 - 10:09
my ostatnio też dawaliśmy trilac i poprawa nastąpiła po 3-4 dniach.
długo juz go podajesz??
Agusiao


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,765
Dołączył: wto, 13 kwi 04 - 12:00
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 1,656

GG:


post nie, 12 lut 2006 - 10:09
Post #4

my ostatnio też dawaliśmy trilac i poprawa nastąpiła po 3-4 dniach.
długo juz go podajesz??

--------------------
Pozdrawiamy Aga i Kubu?
Tuni
nie, 12 lut 2006 - 10:14
Agama, antybiotyk skończyliśmy ponad dwa tygodnie temu, później był furagin i witamina C. A jakby tego jeszcze było mało synuś dostaje żelazo.

m_d_k (skróciłam sobie a co icon_wink.gif ) dlaczego proponujesz zmianę? Czy trilac może powodować skutki uboczne w postaci biegunki?
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post nie, 12 lut 2006 - 10:14
Post #5

Agama, antybiotyk skończyliśmy ponad dwa tygodnie temu, później był furagin i witamina C. A jakby tego jeszcze było mało synuś dostaje żelazo.

m_d_k (skróciłam sobie a co icon_wink.gif ) dlaczego proponujesz zmianę? Czy trilac może powodować skutki uboczne w postaci biegunki?
mama_do_kwadratu
nie, 12 lut 2006 - 10:19
e, no nie wiem, ale czasem są w tych specyfikach jakieś dodatki typy "guma arabska' i może Małemu nie pasuje właśnie to? U nas nie dało się wytrzymać z lakcidem, co prawda nie było biegunki, ale wręcz przeciwnie. Zmieniłam na Probiolac i OK.
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post nie, 12 lut 2006 - 10:19
Post #6

e, no nie wiem, ale czasem są w tych specyfikach jakieś dodatki typy "guma arabska' i może Małemu nie pasuje właśnie to? U nas nie dało się wytrzymać z lakcidem, co prawda nie było biegunki, ale wręcz przeciwnie. Zmieniłam na Probiolac i OK.

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
agama76
nie, 12 lut 2006 - 15:33
CYTAT(Tunisiek)
Agama, antybiotyk skończyliśmy ponad dwa tygodnie temu, później był furagin i witamina C. A jakby tego jeszcze było mało synuś dostaje żelazo.


a czy ta biegunka nie zaczela sie gdy rozpoczeliscie podawanie zelaza? Preparaty zelaza czesto rozluzniaja stolce albo przeciwnie - powoduja zaparcia.

Aga
agama76


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,107
Dołączył: pon, 21 cze 04 - 21:18
Nr użytkownika: 1,877




post nie, 12 lut 2006 - 15:33
Post #7

CYTAT(Tunisiek)
Agama, antybiotyk skończyliśmy ponad dwa tygodnie temu, później był furagin i witamina C. A jakby tego jeszcze było mało synuś dostaje żelazo.


a czy ta biegunka nie zaczela sie gdy rozpoczeliscie podawanie zelaza? Preparaty zelaza czesto rozluzniaja stolce albo przeciwnie - powoduja zaparcia.

Aga
Tuni
nie, 12 lut 2006 - 20:54
Przy Feffum faktycznie była biegunka ale odkąd zmienilismy na Hemofer nie było już takich problemów.
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post nie, 12 lut 2006 - 20:54
Post #8

Przy Feffum faktycznie była biegunka ale odkąd zmienilismy na Hemofer nie było już takich problemów.
Agusiao
nie, 12 lut 2006 - 21:25
przypomniało mi sie teraz, że kiedyś na biegunkę Kuba dostał Enterol i bradzo szybko mu pomagał
Agusiao


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,765
Dołączył: wto, 13 kwi 04 - 12:00
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 1,656

GG:


post nie, 12 lut 2006 - 21:25
Post #9

przypomniało mi sie teraz, że kiedyś na biegunkę Kuba dostał Enterol i bradzo szybko mu pomagał

--------------------
Pozdrawiamy Aga i Kubu?
magda28
pon, 13 lut 2006 - 21:30
Tuni oprócz probiotyków i marchwianki dawaliśmy Nifuroksazyd.
Pomogło
magda28


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 334
Dołączył: wto, 02 sie 05 - 13:19
Skąd: Stargard Szczeciński
Nr użytkownika: 3,454

GG:


post pon, 13 lut 2006 - 21:30
Post #10

Tuni oprócz probiotyków i marchwianki dawaliśmy Nifuroksazyd.
Pomogło

--------------------
mama kacperka
user posted imageuser posted image[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
marghe.
wto, 14 lut 2006 - 08:30
CYTAT(magda28)
Tuni oprócz probiotyków i marchwianki dawaliśmy Nifuroksazyd.
Pomogło

Nifuroksazyd jest na receptÄ™.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post wto, 14 lut 2006 - 08:30
Post #11

CYTAT(magda28)
Tuni oprócz probiotyków i marchwianki dawaliśmy Nifuroksazyd.
Pomogło

Nifuroksazyd jest na receptÄ™.
agama76
wto, 14 lut 2006 - 09:18
CYTAT(magda28)
Tuni oprócz probiotyków i marchwianki dawaliśmy Nifuroksazyd.
Pomogło


nifuroksazyd jest lekiem p/bakteryjnym, pomaga np. przy zatruciach (bakteryjnych). Poniewaz dziecko jest krotko po antybiotyku raczej spodziewalabym sie ze biegunka jest wywolana dysbakterioza i nadmierna kolonizacja grzybkami, stad i decyzja lekarza o podawaniu probiotykow.
Moj mlodszy syn, gdy mial 6 m-cy, dostal po antybiotyku grzybicy przewodu pokarmowego - zaczelo sie biegunka jakies 2 tyg. po antybiotyku, na poczatku leczony byl zle, w koncu trafil do szpitala. Tam po roznych posiewach wyhodowano grzybka, dostal Flumycon ktory troche pomogl a Trilac mielismy podawac przez 3 m-ce jeszcze.
pozdrawiam
Aga
agama76


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,107
Dołączył: pon, 21 cze 04 - 21:18
Nr użytkownika: 1,877




post wto, 14 lut 2006 - 09:18
Post #12

CYTAT(magda28)
Tuni oprócz probiotyków i marchwianki dawaliśmy Nifuroksazyd.
Pomogło


nifuroksazyd jest lekiem p/bakteryjnym, pomaga np. przy zatruciach (bakteryjnych). Poniewaz dziecko jest krotko po antybiotyku raczej spodziewalabym sie ze biegunka jest wywolana dysbakterioza i nadmierna kolonizacja grzybkami, stad i decyzja lekarza o podawaniu probiotykow.
Moj mlodszy syn, gdy mial 6 m-cy, dostal po antybiotyku grzybicy przewodu pokarmowego - zaczelo sie biegunka jakies 2 tyg. po antybiotyku, na poczatku leczony byl zle, w koncu trafil do szpitala. Tam po roznych posiewach wyhodowano grzybka, dostal Flumycon ktory troche pomogl a Trilac mielismy podawac przez 3 m-ce jeszcze.
pozdrawiam
Aga
karol
sob, 18 lut 2006 - 00:25
proponuje zmienic Trilac na Enterol. Jest zdecydowanie najlepszy / i najdroższy - 10 kaps. ok 16-17 zł/. S a pro i prep=biotyki. Enterol jest naj naj. Podaje sie go nawet w trudnych do leczenia biegunkach polekowych z zapalneiem jelita. mozna kupic bez recepty, kapsułke można otworzyc i proszek wysypac, rozpuscic w jakiejs porcji płynu. Enterol w saszetkach jest droższy, więc nie warto.
Czytałam juz pare lat temu amerykański artykuł naukowy na temat probiotyków. Były 2 grupy dzieci potencjalnie narazonych na infekcje / niemowlaki z juz objawami, albo alergia w rodzinie/ wszystkie dzieci do roku. Jednej grupie podawano probioty, drugiej nie. Okazało sie po roku, ze przy małej dawce / ja swojemu synkowi dawałam profilaktycznie 1/2 kaps. Nutriplantu - bo był w najpelpszej cenie z tych"gorszych" od Enterolu/ 1x dz. 1/2 kaps. Nutriplantu/ grupa z probiotykiem znamiennie statystycznie rozwineła znacznie mniej objawów alergii lub chorób alergicznych / np. astmy, atopowego zap. skr/.
proponuje więc na rtazie , przy biegunce zmienic na Enterol 2x1/2 lub 1x1 kaps. a potem, do roczku przejść na profilaktyczne 1xdz. jakis tańszy preparat.
pozdrawiam
zyczÄ™ powodzenia
karol


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 148
Dołączył: czw, 13 paź 05 - 14:44
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 3,816

GG:


post sob, 18 lut 2006 - 00:25
Post #13

proponuje zmienic Trilac na Enterol. Jest zdecydowanie najlepszy / i najdroższy - 10 kaps. ok 16-17 zł/. S a pro i prep=biotyki. Enterol jest naj naj. Podaje sie go nawet w trudnych do leczenia biegunkach polekowych z zapalneiem jelita. mozna kupic bez recepty, kapsułke można otworzyc i proszek wysypac, rozpuscic w jakiejs porcji płynu. Enterol w saszetkach jest droższy, więc nie warto.
Czytałam juz pare lat temu amerykański artykuł naukowy na temat probiotyków. Były 2 grupy dzieci potencjalnie narazonych na infekcje / niemowlaki z juz objawami, albo alergia w rodzinie/ wszystkie dzieci do roku. Jednej grupie podawano probioty, drugiej nie. Okazało sie po roku, ze przy małej dawce / ja swojemu synkowi dawałam profilaktycznie 1/2 kaps. Nutriplantu - bo był w najpelpszej cenie z tych"gorszych" od Enterolu/ 1x dz. 1/2 kaps. Nutriplantu/ grupa z probiotykiem znamiennie statystycznie rozwineła znacznie mniej objawów alergii lub chorób alergicznych / np. astmy, atopowego zap. skr/.
proponuje więc na rtazie , przy biegunce zmienic na Enterol 2x1/2 lub 1x1 kaps. a potem, do roczku przejść na profilaktyczne 1xdz. jakis tańszy preparat.
pozdrawiam
zyczÄ™ powodzenia

--------------------
karol

[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
Izaj
nie, 12 mar 2006 - 14:12
Jeśli kogoś interesuje to jest teraz jeszcze nowy probiotyk - Lactoral Junior (10 sasz. - ok.16zł). Stosowałam, dla nas dobry.
Izaj


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 28
Dołączył: pon, 27 lut 06 - 21:35
SkÄ…d: Lubin
Nr użytkownika: 5,074




post nie, 12 mar 2006 - 14:12
Post #14

Jeśli kogoś interesuje to jest teraz jeszcze nowy probiotyk - Lactoral Junior (10 sasz. - ok.16zł). Stosowałam, dla nas dobry.

--------------------
user posted image
Monia5
nie, 12 mar 2006 - 18:48
Zdecydowanie na biegunki polecam ENTEROL dawałam Kacperkowi po 1/2 kapsułk i pomogło odrazu.
Monia5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 730
Dołączył: czw, 28 kwi 05 - 20:04
SkÄ…d: Dublin-Irlandia :)
Nr użytkownika: 3,057




post nie, 12 mar 2006 - 18:48
Post #15

Zdecydowanie na biegunki polecam ENTEROL dawałam Kacperkowi po 1/2 kapsułk i pomogło odrazu.

--------------------
Pozdrawiam,Monika mama Kasie?ki i Kacperka
https://dzieci.h3m.pl/kacper
https://dzieci.h3m.pl/kasia
Kasia 24.01.98
Kacper 06.05.05
user posted image
Misiulek12
wto, 31 lip 2018 - 15:17
Też skutecznym probiotykiem jest FFbaby i nadaje się już dla noworodków. Przy biegunkach, ale też jako uzupełnienie flory bakteryjnej może być stosowany. Ja dawałam swojemu dziecku po porodzie przez cc.
Misiulek12


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 43
Dołączył: pon, 16 lip 18 - 21:41
Nr użytkownika: 51,873




post wto, 31 lip 2018 - 15:17
Post #16

Też skutecznym probiotykiem jest FFbaby i nadaje się już dla noworodków. Przy biegunkach, ale też jako uzupełnienie flory bakteryjnej może być stosowany. Ja dawałam swojemu dziecku po porodzie przez cc.
Fickfack0o
wto, 11 wrz 2018 - 14:33
Ja nie mam za bardzo wiedzy i doświadczenia w tym temacie. Dlatego też ciężko będzie mi pomóc...
Fickfack0o


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: sob, 08 wrz 18 - 14:08
Nr użytkownika: 52,024




post wto, 11 wrz 2018 - 14:33
Post #17

Ja nie mam za bardzo wiedzy i doświadczenia w tym temacie. Dlatego też ciężko będzie mi pomóc...

--------------------
Nie otrzymujemy krótkiego życia, lecz je takim czynimy. Nie brakuje nam czasu, lecz trwonimy go – Seneka
> Trilac na biegunkÄ™? PILNE
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 13:25
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama