Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V  « poprzednia 2 3 4  

kleszcz

, czyli co sie robi po jego wyjęciu
> , czyli co sie robi po jego wyjÄ™ciu
Honey*
śro, 18 cze 2014 - 15:38
to ten rumien powinien wyjść od razu/za kilka godzin?? po jakim czasie?
a co z tym kleszczem zrobilas ? nadal masz w woreczku ?
Honey*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,860
Dołączył: wto, 31 maj 05 - 14:00
Nr użytkownika: 3,207




post śro, 18 cze 2014 - 15:38
Post #61

to ten rumien powinien wyjść od razu/za kilka godzin?? po jakim czasie?
a co z tym kleszczem zrobilas ? nadal masz w woreczku ?

--------------------
kluseczka(2006), pierożek(2011)
jaAga*
śro, 18 cze 2014 - 15:43
Kleszcza mam na pamiątkę 29.gif , żartuję, myślałam nad wysłaniem go do badań DNA ale raczej tego nie zrobię, bo nie włożyłam mu mokrego wacika i pewnie nie nadaje się już do badania. Rumień pojawia się od 1 do 3 tygodni od wkłucia, więc nie mam co go jeszcze szukać. Pisałam tylko, że miejsce nie jest zaczerwienione, więc wyjęłam całego kleszcza (zresztą żył), a zapomniałam miejsce zdezynfekować.

Wiecie jak trudno go sfotografować- takie to małe, że nie mogłam ostrości złapać:


Ten post edytował jaAga* śro, 18 cze 2014 - 15:46
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post śro, 18 cze 2014 - 15:43
Post #62

Kleszcza mam na pamiątkę 29.gif , żartuję, myślałam nad wysłaniem go do badań DNA ale raczej tego nie zrobię, bo nie włożyłam mu mokrego wacika i pewnie nie nadaje się już do badania. Rumień pojawia się od 1 do 3 tygodni od wkłucia, więc nie mam co go jeszcze szukać. Pisałam tylko, że miejsce nie jest zaczerwienione, więc wyjęłam całego kleszcza (zresztą żył), a zapomniałam miejsce zdezynfekować.

Wiecie jak trudno go sfotografować- takie to małe, że nie mogłam ostrości złapać:


--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
Honey*
śro, 18 cze 2014 - 16:17
bleh
mnie się dziś w nocy snily kleszcze ze miałam w glowie, na rece, gdzies na plecach tez
jakas fobia mnie dopadla
Honey*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,860
Dołączył: wto, 31 maj 05 - 14:00
Nr użytkownika: 3,207




post śro, 18 cze 2014 - 16:17
Post #63

bleh
mnie się dziś w nocy snily kleszcze ze miałam w glowie, na rece, gdzies na plecach tez
jakas fobia mnie dopadla

--------------------
kluseczka(2006), pierożek(2011)
madzia992
czw, 08 mar 2018 - 20:49
Po ugryzieniu przez kleszcza antybiotyk jest raczej konieczny. Mianowicie, musimy doprowadzić do tego, aby uniknąć nieprzyjemności. Oczywiste jest to, że najlepiej zapobiegać aniżeli leczyć, stąd lepiej chronić się przed kleszczami na wszystkie możliwe sposoby.
madzia992


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: czw, 08 mar 18 - 20:39
Nr użytkownika: 51,587




post czw, 08 mar 2018 - 20:49
Post #64

Po ugryzieniu przez kleszcza antybiotyk jest raczej konieczny. Mianowicie, musimy doprowadzić do tego, aby uniknąć nieprzyjemności. Oczywiste jest to, że najlepiej zapobiegać aniżeli leczyć, stąd lepiej chronić się przed kleszczami na wszystkie możliwe sposoby.
Stella25
czw, 15 mar 2018 - 18:53
kleszczy jest całe zatrzęsienie ostatnio, więc trzeba uważać.
Najlepiej dokładnie obejrzeć całe ciało po powrocie do domu, jeśli zauważycie kleszcza to wycignąć od razu (najlepiej kupić w aptece takie specjalne skrzykawki,) miejsce odkazić i obserowować. Miejscowe zarumienienie , które pojawia się od razu nie ma nic wspólnego z rumieniem wędrującym , który wsytępuje zazwyczaj 10 dni do 3 tygodni po ukąszeniu wraz z objawami grypododobnymi. Najlepiej wtedy udac się do lekarza, który specjalizuje się w chorobach zakaźnych.
Bez objawów (czyli brak rumienia i zlego samopoczucia) nie trzeba brać antybiotyku.
Stella25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 152
Dołączył: sob, 16 wrz 17 - 04:58
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 50,460




post czw, 15 mar 2018 - 18:53
Post #65

kleszczy jest całe zatrzęsienie ostatnio, więc trzeba uważać.
Najlepiej dokładnie obejrzeć całe ciało po powrocie do domu, jeśli zauważycie kleszcza to wycignąć od razu (najlepiej kupić w aptece takie specjalne skrzykawki,) miejsce odkazić i obserowować. Miejscowe zarumienienie , które pojawia się od razu nie ma nic wspólnego z rumieniem wędrującym , który wsytępuje zazwyczaj 10 dni do 3 tygodni po ukąszeniu wraz z objawami grypododobnymi. Najlepiej wtedy udac się do lekarza, który specjalizuje się w chorobach zakaźnych.
Bez objawów (czyli brak rumienia i zlego samopoczucia) nie trzeba brać antybiotyku.
Stella25
czw, 15 mar 2018 - 18:56
a i jak wybieracie się na spacer do lasu najlepiej mieć długie spodnie ze śliskiego materiału, pełne buty i czapkę z daszkiem najlepiej w jaskrawych kolorach,
można użyć jakiegoś spray ale ja polecam mieszkanke olejku z trawy cytrynowej i eukaliptusowego.
Stella25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 152
Dołączył: sob, 16 wrz 17 - 04:58
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 50,460




post czw, 15 mar 2018 - 18:56
Post #66

a i jak wybieracie się na spacer do lasu najlepiej mieć długie spodnie ze śliskiego materiału, pełne buty i czapkę z daszkiem najlepiej w jaskrawych kolorach,
można użyć jakiegoś spray ale ja polecam mieszkanke olejku z trawy cytrynowej i eukaliptusowego.
> kleszcz, czyli co sie robi po jego wyjÄ™ciu
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V  « poprzednia 2 3 4
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 08:29
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama