Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
18 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia   

Gry planszowe

> 
Silije
śro, 04 sty 2006 - 15:19
Podoba mi sie ten Drakon, szkoda że już po świętach, kupiłabym bratu.
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post śro, 04 sty 2006 - 15:19
Post #21

Podoba mi sie ten Drakon, szkoda że już po świętach, kupiłabym bratu.

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
Tobatka
śro, 04 sty 2006 - 16:38
CYTAT(Silije)
Podoba mi sie ten Drakon, szkoda że już po świętach, kupiłabym bratu.

Możesz kupić mu na imieniny/urodziny/zajączka icon_wink.gif A my sobiepotem pożyczymy i pogramy icon_wink.gif

PS. Możesz też kupić mnie icon_twisted.gif icon_wink.gif icon_wink.gif
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
SkÄ…d: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post śro, 04 sty 2006 - 16:38
Post #22

CYTAT(Silije)
Podoba mi sie ten Drakon, szkoda że już po świętach, kupiłabym bratu.

Możesz kupić mu na imieniny/urodziny/zajączka icon_wink.gif A my sobiepotem pożyczymy i pogramy icon_wink.gif

PS. Możesz też kupić mnie icon_twisted.gif icon_wink.gif icon_wink.gif
Silije
śro, 04 sty 2006 - 18:54
Ehe on ma urodziny i imieniny w listopadzie, a na zajÄ…czka chyba za stary co?
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post śro, 04 sty 2006 - 18:54
Post #23

Ehe on ma urodziny i imieniny w listopadzie, a na zajÄ…czka chyba za stary co?

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
kasiunia
czw, 05 sty 2006 - 22:50
dzięki za podpowiedzi, na początek zdecydowałam się na trivial pur. a potem się zobaczy icon_smile.gif
kasiunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,139
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 08:55
Skąd: poznań
Nr użytkownika: 205




post czw, 05 sty 2006 - 22:50
Post #24

dzięki za podpowiedzi, na początek zdecydowałam się na trivial pur. a potem się zobaczy icon_smile.gif

--------------------
pozdrawiam
kasia

Tobatka
czw, 05 sty 2006 - 22:54
CYTAT(addera)
CYTAT(Tobatka)
Abalone - jejku, tez chciałabym... Widziałąm tylko w necie z allegro na czele... icon_wink.gif


Napisałam maila do polskiego dystrybutora z prosbą o podanie punktów sprzedaży icon_cool.gif Jak mi odpowiedzą to dam znać icon_biggrin.gif

O, bosko - sama na to nie wpadłam icon_rolleyes.gif

Ale jakieś sklepy internetowe z grami i allegro mają... Porównamy ceny icon_wink.gif
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
SkÄ…d: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post czw, 05 sty 2006 - 22:54
Post #25

CYTAT(addera)
CYTAT(Tobatka)
Abalone - jejku, tez chciałabym... Widziałąm tylko w necie z allegro na czele... icon_wink.gif


Napisałam maila do polskiego dystrybutora z prosbą o podanie punktów sprzedaży icon_cool.gif Jak mi odpowiedzą to dam znać icon_biggrin.gif

O, bosko - sama na to nie wpadłam icon_rolleyes.gif

Ale jakieś sklepy internetowe z grami i allegro mają... Porównamy ceny icon_wink.gif
monga
pon, 09 sty 2006 - 14:57
Ja też z gier dla dwóch osób polecam bardzo Drakona, najwięcej mamy przy nim zabawy (z gier planszowych nie-logicznych icon_smile.gif)

Poza tym mamy jeszcze z gier, których nikt nie wymienił:

icon_arrow.gif Zaginione Miasta (tylko dla 2 osóB)
icon_arrow.gif Jaskinia Trolla
icon_arrow.gif Władca Pierścieni - konfrontacja (tylko dla 2 osóB)
icon_arrow.gif Bohnanza - karciana - dla 2 osób sa inne zasady
icon_arrow.gif Osadnicy z Catanu - ale nie graliśmy jeszcze w 2 osoby, graliśmy w czwórkę - naprawdę świetne - polecam gorąco
icon_arrow.gif Carcassonne - świeży nabytek, jeszcze nie graliśmy
icon_arrow.gif Ticket to Ride Europe - j.w
icon_arrow.gif Cytadela - j.w
icon_arrow.gif Magia i Miecz - stara gra bardzo, ale mi siÄ™ podoba
icon_arrow.gif Gwiezdny Kupiec - też stara, ja w nią jeszcze nie grałam

Z logicznych:
icon_arrow.gif Quatro
icon_arrow.gif Quixo
icon_arrow.gif marzy mi Pylos - ale nakład Trefla wyczerpany, a 150 zł za wydanie drewniane nie dam icon_confused.gif

A Abalone i Jengę ( i Zaginione miasta) dostałam męża na urodzinki 2 tygodnie temu icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Wczoraj właśnie udało mi się męża ograć icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

Oboje z mężem bardzo lubimy wszelakie gry, i w karty i planszówki - problemem jest brak towarzystwa do grania, a wiadomo - w więcej osób gra się lepiej/zabawniej.

Aż muszę na dolnośląskim kiedyś skrobnąć posta, może ktoś chętny się znajdzie icon_lol.gif
monga


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,809
Dołączył: pon, 24 maj 04 - 15:49
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,781

GG:


post pon, 09 sty 2006 - 14:57
Post #26

Ja też z gier dla dwóch osób polecam bardzo Drakona, najwięcej mamy przy nim zabawy (z gier planszowych nie-logicznych icon_smile.gif)

Poza tym mamy jeszcze z gier, których nikt nie wymienił:

icon_arrow.gif Zaginione Miasta (tylko dla 2 osóB)
icon_arrow.gif Jaskinia Trolla
icon_arrow.gif Władca Pierścieni - konfrontacja (tylko dla 2 osóB)
icon_arrow.gif Bohnanza - karciana - dla 2 osób sa inne zasady
icon_arrow.gif Osadnicy z Catanu - ale nie graliśmy jeszcze w 2 osoby, graliśmy w czwórkę - naprawdę świetne - polecam gorąco
icon_arrow.gif Carcassonne - świeży nabytek, jeszcze nie graliśmy
icon_arrow.gif Ticket to Ride Europe - j.w
icon_arrow.gif Cytadela - j.w
icon_arrow.gif Magia i Miecz - stara gra bardzo, ale mi siÄ™ podoba
icon_arrow.gif Gwiezdny Kupiec - też stara, ja w nią jeszcze nie grałam

Z logicznych:
icon_arrow.gif Quatro
icon_arrow.gif Quixo
icon_arrow.gif marzy mi Pylos - ale nakład Trefla wyczerpany, a 150 zł za wydanie drewniane nie dam icon_confused.gif

A Abalone i Jengę ( i Zaginione miasta) dostałam męża na urodzinki 2 tygodnie temu icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Wczoraj właśnie udało mi się męża ograć icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

Oboje z mężem bardzo lubimy wszelakie gry, i w karty i planszówki - problemem jest brak towarzystwa do grania, a wiadomo - w więcej osób gra się lepiej/zabawniej.

Aż muszę na dolnośląskim kiedyś skrobnąć posta, może ktoś chętny się znajdzie icon_lol.gif

--------------------
Monika, Krzy? (22.07.2004) i Kasia (07.05.2007)


Doruśka
pon, 09 sty 2006 - 18:30
pisz Monga,ja też lubie grac icon_smile.gif
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post pon, 09 sty 2006 - 18:30
Post #27

pisz Monga,ja też lubie grac icon_smile.gif
skanna
pon, 05 lis 2007 - 14:09
CYTAT(monga @ pon, 09 sty 2006 - 14:57) *
icon_arrow.gif Zaginione Miasta (tylko dla 2 osóB)
icon_arrow.gif Jaskinia Trolla
icon_arrow.gif Władca Pierścieni - konfrontacja (tylko dla 2 osóB)
icon_arrow.gif Bohnanza - karciana - dla 2 osób sa inne zasady
icon_arrow.gif Osadnicy z Catanu - ale nie graliśmy jeszcze w 2 osoby, graliśmy w czwórkę - naprawdę świetne - polecam gorąco
icon_arrow.gif Carcassonne - świeży nabytek, jeszcze nie graliśmy
icon_arrow.gif Ticket to Ride Europe - j.w
icon_arrow.gif Cytadela - j.w
icon_arrow.gif Magia i Miecz - stara gra bardzo, ale mi siÄ™ podoba
icon_arrow.gif Gwiezdny Kupiec - też stara, ja w nią jeszcze nie grałam

Z logicznych:
icon_arrow.gif Quatro
icon_arrow.gif Quixo
icon_arrow.gif marzy mi Pylos - ale nakład Trefla wyczerpany, a 150 zł za wydanie drewniane nie dam icon_confused.gif


Odgrzebuję wątek, bo i nas mania gier dopadła icon_smile.gif

Z tego co proponuje Monga również polecam Fasolki (co poniektóre zlotowiczki z Sulejowa widziały, jaką radochę to sprawia nawet dzieciakom, takim jak Gabi i Michał), Osadników i Ticket to Ride. W te gry to już ośmiolatki spokojnie (przy odrobinie cierpliwości ze strony rodziców) mogą grać.

Dla dorosłych oprócz wyżej wymienionych polecam Taluvę. Ostatnio znajomi zademonstrowali nam Naszyjnik królowej. Też bardzo przyjemne, w Taluvę graliśmy we dwoje i gra się bardzo fajnie, Naszyjnik też ponoć spokojnie dla dwóch osób jest.
Z bardziej skomplikowanych mamy Puerto Rico, Mare Nostrum i Caylusa.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post pon, 05 lis 2007 - 14:09
Post #28

CYTAT(monga @ pon, 09 sty 2006 - 14:57) *
icon_arrow.gif Zaginione Miasta (tylko dla 2 osóB)
icon_arrow.gif Jaskinia Trolla
icon_arrow.gif Władca Pierścieni - konfrontacja (tylko dla 2 osóB)
icon_arrow.gif Bohnanza - karciana - dla 2 osób sa inne zasady
icon_arrow.gif Osadnicy z Catanu - ale nie graliśmy jeszcze w 2 osoby, graliśmy w czwórkę - naprawdę świetne - polecam gorąco
icon_arrow.gif Carcassonne - świeży nabytek, jeszcze nie graliśmy
icon_arrow.gif Ticket to Ride Europe - j.w
icon_arrow.gif Cytadela - j.w
icon_arrow.gif Magia i Miecz - stara gra bardzo, ale mi siÄ™ podoba
icon_arrow.gif Gwiezdny Kupiec - też stara, ja w nią jeszcze nie grałam

Z logicznych:
icon_arrow.gif Quatro
icon_arrow.gif Quixo
icon_arrow.gif marzy mi Pylos - ale nakład Trefla wyczerpany, a 150 zł za wydanie drewniane nie dam icon_confused.gif


Odgrzebuję wątek, bo i nas mania gier dopadła icon_smile.gif

Z tego co proponuje Monga również polecam Fasolki (co poniektóre zlotowiczki z Sulejowa widziały, jaką radochę to sprawia nawet dzieciakom, takim jak Gabi i Michał), Osadników i Ticket to Ride. W te gry to już ośmiolatki spokojnie (przy odrobinie cierpliwości ze strony rodziców) mogą grać.

Dla dorosłych oprócz wyżej wymienionych polecam Taluvę. Ostatnio znajomi zademonstrowali nam Naszyjnik królowej. Też bardzo przyjemne, w Taluvę graliśmy we dwoje i gra się bardzo fajnie, Naszyjnik też ponoć spokojnie dla dwóch osób jest.
Z bardziej skomplikowanych mamy Puerto Rico, Mare Nostrum i Caylusa.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Rafaelka
pon, 05 lis 2007 - 14:52
CYTAT(skanna @ pon, 05 lis 2007 - 14:09) *
Z tego co proponuje Monga również polecam Fasolki


Tak się przymierzam do fasolek właśnie. Chyba zamówię u św. Mikołaja wink.gif
W Abalone ostatnio Rafał mnie ograł. Dyshonor straszny.
Podczas ostatniego wyjazdu graliśmy w Jungle Speed - myśleć za wiele nie trzeba, za to szybkość i spostrzegawczość w cenie. Nawet pięciolatek nieźle sobie radził, a my 'starzy' jaką mieliśmy radochę.
Rafaelka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,213
Dołączył: wto, 22 kwi 03 - 21:35
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 618

GG:


post pon, 05 lis 2007 - 14:52
Post #29

CYTAT(skanna @ pon, 05 lis 2007 - 14:09) *
Z tego co proponuje Monga również polecam Fasolki


Tak się przymierzam do fasolek właśnie. Chyba zamówię u św. Mikołaja wink.gif
W Abalone ostatnio Rafał mnie ograł. Dyshonor straszny.
Podczas ostatniego wyjazdu graliśmy w Jungle Speed - myśleć za wiele nie trzeba, za to szybkość i spostrzegawczość w cenie. Nawet pięciolatek nieźle sobie radził, a my 'starzy' jaką mieliśmy radochę.


--------------------

Kora ::::
wto, 06 lis 2007 - 11:54
Skanna - dzieki za wyciągnięcie wątku - właśnie się zastanawiałam nad grą - mamy taki zwyczaj że zawsze na gwiazdkę kupujemy sobie w prezencie grę jakąś planszową, a że w marketach itympodobnychsklepach od lat ten sam zestaw więc i pomysły się skończyły - a nie ma to jak sprawdzone i polecone perełki icon_smile.gif

Właśnie znalazłam w dobrej cenie i zamawiam: Abalone
fajnie wygląda też Bohnanza z opisu ale nie bardzo łąpię o co dokładnie chodzi z tymi fasolkami - może ktoś kto ma przybliży bardziej icon_smile.gif))

a w przechowalni czeka jeszcze:
Pylos Classic
Quixo Classic
Taluva

ceny są dość wysokie, więc muszę najpierw się zdecydować na coś konkretnego (chyba że za jednym razem załatwimy zajączka 06.gif ).
Wszelkie opinie i wskazówki mile widziane - z góry dzięki wszystkim icon_smile.gif

Kora ::::


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 562
Dołączył: wto, 20 maj 03 - 19:23
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 748




post wto, 06 lis 2007 - 11:54
Post #30

Skanna - dzieki za wyciągnięcie wątku - właśnie się zastanawiałam nad grą - mamy taki zwyczaj że zawsze na gwiazdkę kupujemy sobie w prezencie grę jakąś planszową, a że w marketach itympodobnychsklepach od lat ten sam zestaw więc i pomysły się skończyły - a nie ma to jak sprawdzone i polecone perełki icon_smile.gif

Właśnie znalazłam w dobrej cenie i zamawiam: Abalone
fajnie wygląda też Bohnanza z opisu ale nie bardzo łąpię o co dokładnie chodzi z tymi fasolkami - może ktoś kto ma przybliży bardziej icon_smile.gif))

a w przechowalni czeka jeszcze:
Pylos Classic
Quixo Classic
Taluva

ceny są dość wysokie, więc muszę najpierw się zdecydować na coś konkretnego (chyba że za jednym razem załatwimy zajączka 06.gif ).
Wszelkie opinie i wskazówki mile widziane - z góry dzięki wszystkim icon_smile.gif



--------------------
Kora
Tymon (ur. 8 stycznia 2004) i Zoja (ur. 12 marca 2012)

addera
wto, 06 lis 2007 - 12:52
CYTAT(Kora 27 @ wto, 06 lis 2007 - 11:54) *
Właśnie znalazłam w dobrej cenie i zamawiam: Abalone



Kora, rzucisz linkiem ?
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post wto, 06 lis 2007 - 12:52
Post #31

CYTAT(Kora 27 @ wto, 06 lis 2007 - 11:54) *
Właśnie znalazłam w dobrej cenie i zamawiam: Abalone



Kora, rzucisz linkiem ?

--------------------



Kora ::::
wto, 06 lis 2007 - 13:44
włala:
https://www.rebel.pl/product.php/1,4/6386/Abalone.html


a zna ktoÅ› Tsuro?
(ja jestem zwolennikiem prostych (w formie rzecz jasna 08.gif ) i krótkich gier
Kora ::::


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 562
Dołączył: wto, 20 maj 03 - 19:23
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 748




post wto, 06 lis 2007 - 13:44
Post #32

włala:
https://www.rebel.pl/product.php/1,4/6386/Abalone.html


a zna ktoÅ› Tsuro?
(ja jestem zwolennikiem prostych (w formie rzecz jasna 08.gif ) i krótkich gier

--------------------
Kora
Tymon (ur. 8 stycznia 2004) i Zoja (ur. 12 marca 2012)

skanna
wto, 06 lis 2007 - 15:26
CYTAT(Kora 27 @ wto, 06 lis 2007 - 11:54) *
fajnie wygląda też Bohnanza z opisu ale nie bardzo łąpię o co dokładnie chodzi z tymi fasolkami - może ktoś kto ma przybliży bardziej icon_smile.gif ))


Zasadniczo chodzi o to, żeby jak najwięcej pieniędzy zarobić icon_wink.gif
A tak na poważnie, to hodujesz fasolki na grządce, grządek jest dwie (można ewentualnie dokupić trzecią, ale jakoś to się na ogół mało opłaca), musisz wysadzać to, co dostajesz, albo umiejętnie handlować z innymi graczami. Ciężko to wytłumaczyć tak bez przykładów, ale gra jest a)zabawna, b) krótka, c) zasady są proste - po trzech okrążeniach wiesz już wszystko.

CYTAT(Kora 27 @ wto, 06 lis 2007 - 11:54) *
Taluva

ceny są dość wysokie, więc muszę najpierw się zdecydować na coś konkretnego (chyba że za jednym razem załatwimy zajączka 06.gif ).
Wszelkie opinie i wskazówki mile widziane - z góry dzięki wszystkim icon_smile.gif


Taluva bardzo mi się podoba. Również dość proste zasady, nie trzeba tłumaczyć wszystkich kruczków przez godzinę, jak w Puerto Rico czy Mare Nostrum, w dodatku podoba mi się szata graficzna i wykonanie. Wczoraj odebrałam ją z poczty i cały wieczór graliśmy, najpierw grałam z Gabi, to dla niej troszkę za trudne jeszcze, bo jednak trzeba się nieźle nakombinować, żeby był efekt, a potem już z mężem. Super zabawa i też nie ciągnie się godzinami.

No i ciąglę mam chrapke na Ticket to Ride Europe, ale cholera, cena mnie trochę zabija. Ale upoluję, jak nic upoluję, bo w to to już na pewno z Gabi grać można.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post wto, 06 lis 2007 - 15:26
Post #33

CYTAT(Kora 27 @ wto, 06 lis 2007 - 11:54) *
fajnie wygląda też Bohnanza z opisu ale nie bardzo łąpię o co dokładnie chodzi z tymi fasolkami - może ktoś kto ma przybliży bardziej icon_smile.gif ))


Zasadniczo chodzi o to, żeby jak najwięcej pieniędzy zarobić icon_wink.gif
A tak na poważnie, to hodujesz fasolki na grządce, grządek jest dwie (można ewentualnie dokupić trzecią, ale jakoś to się na ogół mało opłaca), musisz wysadzać to, co dostajesz, albo umiejętnie handlować z innymi graczami. Ciężko to wytłumaczyć tak bez przykładów, ale gra jest a)zabawna, b) krótka, c) zasady są proste - po trzech okrążeniach wiesz już wszystko.

CYTAT(Kora 27 @ wto, 06 lis 2007 - 11:54) *
Taluva

ceny są dość wysokie, więc muszę najpierw się zdecydować na coś konkretnego (chyba że za jednym razem załatwimy zajączka 06.gif ).
Wszelkie opinie i wskazówki mile widziane - z góry dzięki wszystkim icon_smile.gif


Taluva bardzo mi się podoba. Również dość proste zasady, nie trzeba tłumaczyć wszystkich kruczków przez godzinę, jak w Puerto Rico czy Mare Nostrum, w dodatku podoba mi się szata graficzna i wykonanie. Wczoraj odebrałam ją z poczty i cały wieczór graliśmy, najpierw grałam z Gabi, to dla niej troszkę za trudne jeszcze, bo jednak trzeba się nieźle nakombinować, żeby był efekt, a potem już z mężem. Super zabawa i też nie ciągnie się godzinami.

No i ciąglę mam chrapke na Ticket to Ride Europe, ale cholera, cena mnie trochę zabija. Ale upoluję, jak nic upoluję, bo w to to już na pewno z Gabi grać można.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Kora ::::
wto, 06 lis 2007 - 15:52
CYTAT(skanna @ wto, 06 lis 2007 - 15:26) *
Zasadniczo chodzi o to, żeby jak najwięcej pieniędzy zarobić icon_wink.gif
A tak na poważnie, to hodujesz fasolki na grządce, grządek jest dwie (można ewentualnie dokupić trzecią, ale jakoś to się na ogół mało opłaca), musisz wysadzać to, co dostajesz, albo umiejętnie handlować z innymi graczami. Ciężko to wytłumaczyć tak bez przykładów, ale gra jest a)zabawna, b) krótka, c) zasady są proste - po trzech okrążeniach wiesz już wszystko.

no tak - taki opis właśnie widziałam ale właśnie sama forma mnie interesuje - tam są same karty więc na czym polega to sadzenie? czy to jest po prostu talia kart i sie je podaje w jakiś okreslony sposób cyz jak? (wiem, że jestem drobiazgowa - wybacz 02.gif )

CYTAT(skanna @ wto, 06 lis 2007 - 15:26) *
Wczoraj odebrałam ją z poczty


a ile dałaś że się spytam? Bo ja mam tu gdzie chce złożyć zamówienie za 69 zł - to dobra cena? Wróóóóć! nie 69 tylko 99 pomyliło mi się z Tsuro icon_cool.gif

Ten post edytował Kora 27 wto, 06 lis 2007 - 15:55
Kora ::::


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 562
Dołączył: wto, 20 maj 03 - 19:23
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 748




post wto, 06 lis 2007 - 15:52
Post #34

CYTAT(skanna @ wto, 06 lis 2007 - 15:26) *
Zasadniczo chodzi o to, żeby jak najwięcej pieniędzy zarobić icon_wink.gif
A tak na poważnie, to hodujesz fasolki na grządce, grządek jest dwie (można ewentualnie dokupić trzecią, ale jakoś to się na ogół mało opłaca), musisz wysadzać to, co dostajesz, albo umiejętnie handlować z innymi graczami. Ciężko to wytłumaczyć tak bez przykładów, ale gra jest a)zabawna, b) krótka, c) zasady są proste - po trzech okrążeniach wiesz już wszystko.

no tak - taki opis właśnie widziałam ale właśnie sama forma mnie interesuje - tam są same karty więc na czym polega to sadzenie? czy to jest po prostu talia kart i sie je podaje w jakiś okreslony sposób cyz jak? (wiem, że jestem drobiazgowa - wybacz 02.gif )

CYTAT(skanna @ wto, 06 lis 2007 - 15:26) *
Wczoraj odebrałam ją z poczty


a ile dałaś że się spytam? Bo ja mam tu gdzie chce złożyć zamówienie za 69 zł - to dobra cena? Wróóóóć! nie 69 tylko 99 pomyliło mi się z Tsuro icon_cool.gif

--------------------
Kora
Tymon (ur. 8 stycznia 2004) i Zoja (ur. 12 marca 2012)

Silije
wto, 06 lis 2007 - 15:52
O jak miło że we właściwym czasie odświeżyłyście wątek, wszak brat ma urodziny i imieniny w listopadzie jak wspominałam powyżej 03.gif
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post wto, 06 lis 2007 - 15:52
Post #35

O jak miło że we właściwym czasie odświeżyłyście wątek, wszak brat ma urodziny i imieniny w listopadzie jak wspominałam powyżej 03.gif

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
skanna
wto, 06 lis 2007 - 16:02
CYTAT(Kora 27 @ wto, 06 lis 2007 - 15:52) *
no tak - taki opis właśnie widziałam ale właśnie sama forma mnie interesuje - tam są same karty więc na czym polega to sadzenie? czy to jest po prostu talia kart i sie je podaje w jakiś okreslony sposób cyz jak? (wiem, że jestem drobiazgowa - wybacz 02.gif )


Tak, układa się karty jednakowymi rodzajami, jest kilka rodzajów fasolek, każdy rodzaj w innej ilości i o innej wartości, wszystko jest łopatologicznie na karcie narysowane. Grządka wygląda tak jak np. w remiku czy innym czymś takim, gdzie karty wykładasz, tylko na jednej grządce jeden rodzaj fasolki.


CYTAT(Kora 27 @ wto, 06 lis 2007 - 15:52) *
a ile dałaś że się spytam? Bo ja mam tu gdzie chce złożyć zamówienie za 69 zł - to dobra cena? Wróóóóć! nie 69 tylko 99 pomyliło mi się z Tsuro icon_cool.gif


Ja fuksiarsko za 85 zł z przesyłką, bo kupiliśmy rozpakowane z folii, ale nówka, jeszcze kartoniki nie były powyciągane. 99 to normalna cena, niestety icon_sad.gif Tutaj jest trochę taniej, nie wiem, jak przesyłka.


skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post wto, 06 lis 2007 - 16:02
Post #36

CYTAT(Kora 27 @ wto, 06 lis 2007 - 15:52) *
no tak - taki opis właśnie widziałam ale właśnie sama forma mnie interesuje - tam są same karty więc na czym polega to sadzenie? czy to jest po prostu talia kart i sie je podaje w jakiś okreslony sposób cyz jak? (wiem, że jestem drobiazgowa - wybacz 02.gif )


Tak, układa się karty jednakowymi rodzajami, jest kilka rodzajów fasolek, każdy rodzaj w innej ilości i o innej wartości, wszystko jest łopatologicznie na karcie narysowane. Grządka wygląda tak jak np. w remiku czy innym czymś takim, gdzie karty wykładasz, tylko na jednej grządce jeden rodzaj fasolki.


CYTAT(Kora 27 @ wto, 06 lis 2007 - 15:52) *
a ile dałaś że się spytam? Bo ja mam tu gdzie chce złożyć zamówienie za 69 zł - to dobra cena? Wróóóóć! nie 69 tylko 99 pomyliło mi się z Tsuro icon_cool.gif


Ja fuksiarsko za 85 zł z przesyłką, bo kupiliśmy rozpakowane z folii, ale nówka, jeszcze kartoniki nie były powyciągane. 99 to normalna cena, niestety icon_sad.gif Tutaj jest trochę taniej, nie wiem, jak przesyłka.




--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
skanna
sob, 05 kwi 2008 - 09:35
Podciągam wątek, bo we Wrocławiu za dwa tygodnie 19-20 kwietnia odbędzie się Gratislavia

CYTAT
Klub "Koloseum" z wielką przyjemnością ma zaszczyt zaprosić na spotkanie gier planszowych, które odbędzie się we Wrocławiu w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego przy ul. Piotra Skargi 29/31.
W sobotę chętni do podjęcia walki o niejedną satysfakcjonującą wygraną będą mieli taką możliwość od godziny 10.00 do 18.00 natomiast w niedziele od godziny 10.00 do 16.00.
Podczas imprezy czeka Was wiele niezapomnianych chwil, wspaniała atmosfera, a także wiele atrakcyjnych niespodzianek. Do Waszej dyspozycji będzie oczywiście duży wybór gier.


Ja wiem, że większość uczestniczek tego wątku ma raczej daleko, ale może ktoś się skusi. No i miejscowi mile widziani. Wstęp wolny, sporo gier do pogrania, doświadczenie niekoniecznie wymagane.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post sob, 05 kwi 2008 - 09:35
Post #37

Podciągam wątek, bo we Wrocławiu za dwa tygodnie 19-20 kwietnia odbędzie się Gratislavia

CYTAT
Klub "Koloseum" z wielką przyjemnością ma zaszczyt zaprosić na spotkanie gier planszowych, które odbędzie się we Wrocławiu w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego przy ul. Piotra Skargi 29/31.
W sobotę chętni do podjęcia walki o niejedną satysfakcjonującą wygraną będą mieli taką możliwość od godziny 10.00 do 18.00 natomiast w niedziele od godziny 10.00 do 16.00.
Podczas imprezy czeka Was wiele niezapomnianych chwil, wspaniała atmosfera, a także wiele atrakcyjnych niespodzianek. Do Waszej dyspozycji będzie oczywiście duży wybór gier.


Ja wiem, że większość uczestniczek tego wątku ma raczej daleko, ale może ktoś się skusi. No i miejscowi mile widziani. Wstęp wolny, sporo gier do pogrania, doświadczenie niekoniecznie wymagane.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Aneczka
nie, 08 cze 2008 - 13:26
Ostatnio moje dzieci zafascynowaly sie grami planszowymi (ich rodzice z reszta tez), wiec poszukuję inspiracji do kolejnych zakupów. Dawno temu byl watek na ten temat, ale dzieci nasze podrosly i zrobil sie troche nieaktualny icon_wink.gif

Czy mozecie jakies polecic lub wrecz odwrotnie odradzic?

Nasza nowa fascynacja to Carcassonne, dokupujemy kolejne czesci i gramy cale dnie. A jak dzieci ida spac, to graja dorosli icon_smile.gif
Poza tym niesmiertelny Farmer. Z akceptowalnych gier jeszcze Księżniczki ida na bal, ale to na poziomie 5-latki, starsza sie nudzi. Dziewczyny bawia sie jeszcze Twisterem, czasem Witch, ale skomplikowane zasady i duzo czytania je zniechecaja.
Pozostale ukladanki edukacyjne, grzybobrania itp poszly w kat.
Aneczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 731
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:38
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 534

GG:


post nie, 08 cze 2008 - 13:26
Post #38

Ostatnio moje dzieci zafascynowaly sie grami planszowymi (ich rodzice z reszta tez), wiec poszukuję inspiracji do kolejnych zakupów. Dawno temu byl watek na ten temat, ale dzieci nasze podrosly i zrobil sie troche nieaktualny icon_wink.gif

Czy mozecie jakies polecic lub wrecz odwrotnie odradzic?

Nasza nowa fascynacja to Carcassonne, dokupujemy kolejne czesci i gramy cale dnie. A jak dzieci ida spac, to graja dorosli icon_smile.gif
Poza tym niesmiertelny Farmer. Z akceptowalnych gier jeszcze Księżniczki ida na bal, ale to na poziomie 5-latki, starsza sie nudzi. Dziewczyny bawia sie jeszcze Twisterem, czasem Witch, ale skomplikowane zasady i duzo czytania je zniechecaja.
Pozostale ukladanki edukacyjne, grzybobrania itp poszly w kat.

--------------------
mama Marty (2000), Pauliny (2003) i Franka (2013)
skanna
nie, 08 cze 2008 - 14:27
Make'n'break, jenga - w to zagrasz z obiema.
Wsiąść do pociągu (Europa), Osadnicy z Catanu, Hey, that's my fish (w tym roku Granna ma to wydać u nas, ale jest niezależne językowo, więc można i zagramaniczne kupić, tylko będzie drożej), Prawo dżungli- to raczej Was i dla starszej córy.

Ja niespecjalnie polecam Wilki i owce, ale wiem, że zdania są podzielone i są rodziny, które bardzo lubią tę grę.

W gliwickim MDK dziś do 18 trwa jeszcze zlot miłośników planszówek "Pionek" - dużo gier i dużo chętnych do opowiedzenia, o co w tej grze chodzi i do zagrania. Może dasz radę? icon_smile.gif
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post nie, 08 cze 2008 - 14:27
Post #39

Make'n'break, jenga - w to zagrasz z obiema.
Wsiąść do pociągu (Europa), Osadnicy z Catanu, Hey, that's my fish (w tym roku Granna ma to wydać u nas, ale jest niezależne językowo, więc można i zagramaniczne kupić, tylko będzie drożej), Prawo dżungli- to raczej Was i dla starszej córy.

Ja niespecjalnie polecam Wilki i owce, ale wiem, że zdania są podzielone i są rodziny, które bardzo lubią tę grę.

W gliwickim MDK dziś do 18 trwa jeszcze zlot miłośników planszówek "Pionek" - dużo gier i dużo chętnych do opowiedzenia, o co w tej grze chodzi i do zagrania. Może dasz radę? icon_smile.gif

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Aneczka
nie, 08 cze 2008 - 21:18
Dzięki, ale niestety w pracy jestem icon_sad.gif wiec nie dotrę
Aneczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 731
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:38
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 534

GG:


post nie, 08 cze 2008 - 21:18
Post #40

Dzięki, ale niestety w pracy jestem icon_sad.gif wiec nie dotrę

--------------------
mama Marty (2000), Pauliny (2003) i Franka (2013)
> Gry planszowe
Start new topic
Reply to this topic
18 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 24 kwi 2024 - 04:06
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama