Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
18 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna ostatnia   

Gry planszowe

> 
Truśka
wto, 10 cze 2008 - 14:45
U nas cieszą się niesłabnącym powodzeniem: Figurix, Ramzes II, Manila oraz Niagara. Z ostatnich odkrytych to: Owczy Pęd oraz Colosseum, Piracka Zatoka.
Truśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,209
Dołączył: nie, 18 sty 04 - 19:23
Nr użytkownika: 1,341




post wto, 10 cze 2008 - 14:45
Post #41

U nas cieszą się niesłabnącym powodzeniem: Figurix, Ramzes II, Manila oraz Niagara. Z ostatnich odkrytych to: Owczy Pęd oraz Colosseum, Piracka Zatoka.

--------------------
wolność nie jest dana, jest zadana
A_KA
wto, 10 cze 2008 - 15:10
U nas gry jakoś poszły w odstawkę ostatnio... A mamy ich troszkę... Kiedyś bardzo dużo grałyśmy, teraz Karola jakoś nie za bardzo chce. Woli iść do koleżanki/koleżankę zaprosić do siebie i razem się bawić, niż siedzieć z matką i grać 43.gif . Starzeje mi się dziecko 41.gif

No, ale gramy jednak czasem. Najczęściej w Everest, Monopoly Junior, czy Scrabble...

Chciałam Karoli kupić jakieś nowe gry, ale ona nie bardzo chce... 41.gif Myślałam np. o Zgadnij - kto to? (w różnych wersjach).

Farmer u nas okazał się całkowitym niewypałem 43.gif . Nie wiem czemu, mnie się podoba strasznie, ale ani Karola ani ślubny nie chcą ze mną w to grać, nudzi ich... Na razie trzymam jednak tą grę i marzę, że kiedyś ktoś ze mną zagra 08.gif
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post wto, 10 cze 2008 - 15:10
Post #42

U nas gry jakoś poszły w odstawkę ostatnio... A mamy ich troszkę... Kiedyś bardzo dużo grałyśmy, teraz Karola jakoś nie za bardzo chce. Woli iść do koleżanki/koleżankę zaprosić do siebie i razem się bawić, niż siedzieć z matką i grać 43.gif . Starzeje mi się dziecko 41.gif

No, ale gramy jednak czasem. Najczęściej w Everest, Monopoly Junior, czy Scrabble...

Chciałam Karoli kupić jakieś nowe gry, ale ona nie bardzo chce... 41.gif Myślałam np. o Zgadnij - kto to? (w różnych wersjach).

Farmer u nas okazał się całkowitym niewypałem 43.gif . Nie wiem czemu, mnie się podoba strasznie, ale ani Karola ani ślubny nie chcą ze mną w to grać, nudzi ich... Na razie trzymam jednak tą grę i marzę, że kiedyś ktoś ze mną zagra 08.gif


--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
Ewusiek
śro, 11 cze 2008 - 09:36
u nas monopoly , scrabble (bardziej lubi je Paweł, niż Asia - pewnie ona dorośnie), natomiast Asia ciągle lubi Grzybobranie icon_smile.gif , i Farmera właśnie (Aniu ja też bardzo lubię icon_wink.gif, tak jak Ty - może się umówimy ,żeby razem pograć icon_smile.gif , Pawłowi nie bardzo ta gra odpowiada).

i ostatnio z Asią grałyśmy w 2x2 (granny) ze względu na naukę mnożenia.
Ewusiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 382
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 23:35
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 370

GG:


post śro, 11 cze 2008 - 09:36
Post #43

u nas monopoly , scrabble (bardziej lubi je Paweł, niż Asia - pewnie ona dorośnie), natomiast Asia ciągle lubi Grzybobranie icon_smile.gif , i Farmera właśnie (Aniu ja też bardzo lubię icon_wink.gif, tak jak Ty - może się umówimy ,żeby razem pograć icon_smile.gif , Pawłowi nie bardzo ta gra odpowiada).

i ostatnio z Asią grałyśmy w 2x2 (granny) ze względu na naukę mnożenia.

--------------------
Ewa (mama Pawełka i Joasi)
www.wmojejkuchni.blox.pl
A_KA
śro, 11 cze 2008 - 09:49
No... muszę się przyznać, że zainspirowana tym wątkiem o grach... strasznie chciałam wczoraj pograć 08.gif .
A że w Farmera nie grałyśmy już strasznie długo to wczoraj Karola zgodziła się łaskawie zagrać 08.gif . W trakcie co prawda był moment, że jej się nudzić zaczęło. Ale grałyśmy do końca.
Skubana ma szczęście w grach. Ograła mnie 43.gif (prawie zawsze mnie ogrywa 48.gif )
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post śro, 11 cze 2008 - 09:49
Post #44

No... muszę się przyznać, że zainspirowana tym wątkiem o grach... strasznie chciałam wczoraj pograć 08.gif .
A że w Farmera nie grałyśmy już strasznie długo to wczoraj Karola zgodziła się łaskawie zagrać 08.gif . W trakcie co prawda był moment, że jej się nudzić zaczęło. Ale grałyśmy do końca.
Skubana ma szczęście w grach. Ograła mnie 43.gif (prawie zawsze mnie ogrywa 48.gif )


--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
skanna
wto, 09 wrz 2008 - 16:34
Połączyłam dwa tematy o planszówkach, żeby wszystko było w jednym miejscu, a teraz podzielę się moimi nowymi odkryciami icon_smile.gif

Dla dzieci lada dzień ukaże się polskie wydanie Pędzących żółwików - przeurocza gra, dorośli również mają sporo frajdy.

Dla dorosłych i dla starszych dzieci (szkolnych) bardzo fajne jest Ubongo, dla tej samej kategorii odbiorców fajny będzie również dwuosobowy Pick&Pack
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post wto, 09 wrz 2008 - 16:34
Post #45

Połączyłam dwa tematy o planszówkach, żeby wszystko było w jednym miejscu, a teraz podzielę się moimi nowymi odkryciami icon_smile.gif

Dla dzieci lada dzień ukaże się polskie wydanie Pędzących żółwików - przeurocza gra, dorośli również mają sporo frajdy.

Dla dorosłych i dla starszych dzieci (szkolnych) bardzo fajne jest Ubongo, dla tej samej kategorii odbiorców fajny będzie również dwuosobowy Pick&Pack

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
skanna
śro, 10 wrz 2008 - 18:05
Aha, zapomniałam jeszcze o Rattle Snake - nie dla narwańców i nerwusów icon_smile.gif
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post śro, 10 wrz 2008 - 18:05
Post #46

Aha, zapomniałam jeszcze o Rattle Snake - nie dla narwańców i nerwusów icon_smile.gif

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Truśka
śro, 10 wrz 2008 - 21:16
A u nas ostatnio króluje Noc magów.
Truśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,209
Dołączył: nie, 18 sty 04 - 19:23
Nr użytkownika: 1,341




post śro, 10 wrz 2008 - 21:16
Post #47

A u nas ostatnio króluje Noc magów.

--------------------
wolność nie jest dana, jest zadana
zilka
piÄ…, 19 wrz 2008 - 11:00
Dziewczęta a mam małe i głupie pytanie - a dlaczego gracie w gry planszowe? 06.gif
zilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,549
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 10:20
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 160




post piÄ…, 19 wrz 2008 - 11:00
Post #48

Dziewczęta a mam małe i głupie pytanie - a dlaczego gracie w gry planszowe? 06.gif

--------------------
córki dwie, 2002 i 2007
skanna
piÄ…, 19 wrz 2008 - 11:29
Bo lubimy icon_smile.gif Bo fajne są, bo uczą logicznego myślenia i wielu innych różnych rzeczy, bo fajnie spędza się razem czas.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post piÄ…, 19 wrz 2008 - 11:29
Post #49

Bo lubimy icon_smile.gif Bo fajne są, bo uczą logicznego myślenia i wielu innych różnych rzeczy, bo fajnie spędza się razem czas.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
skanna
pon, 24 lis 2008 - 19:15
Kolejna rzecz, którą wypatrzyłam, niestety jeszcze niedostępna w polskich sklepach (można czasem dorwać u sprzedających na forum www.gry-planszowe.pl) to MaNiKi. Kompletnie zwariowana i przyprawiająca o niezły kociokwik. Wczoraj ze szczętem ograła nas (fakt, początkujących) dziewięciolatka (fakt, doświadczona w tej grze). Nie mieliśmy z nią żadnych szans.
Ponoć fajne, nawet dla niezbyt wciągniętych w gry jest Polowanie na robale
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post pon, 24 lis 2008 - 19:15
Post #50

Kolejna rzecz, którą wypatrzyłam, niestety jeszcze niedostępna w polskich sklepach (można czasem dorwać u sprzedających na forum www.gry-planszowe.pl) to MaNiKi. Kompletnie zwariowana i przyprawiająca o niezły kociokwik. Wczoraj ze szczętem ograła nas (fakt, początkujących) dziewięciolatka (fakt, doświadczona w tej grze). Nie mieliśmy z nią żadnych szans.
Ponoć fajne, nawet dla niezbyt wciągniętych w gry jest Polowanie na robale

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
skanna
pon, 01 gru 2008 - 10:02
Muszę uzupełnić sama siebie, jako że przetestowałam Polowanie na robale - urocza gierka, polegająca na rzucaniu kostkami i osiąganiu jak najwyższego wyniku, co pozwoli wziąć płytkę o odpowiednio wysokiej punktacji. Urocze, szybkie, bardzo ładnie wykonane, podobało mi się.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post pon, 01 gru 2008 - 10:02
Post #51

Muszę uzupełnić sama siebie, jako że przetestowałam Polowanie na robale - urocza gierka, polegająca na rzucaniu kostkami i osiąganiu jak najwyższego wyniku, co pozwoli wziąć płytkę o odpowiednio wysokiej punktacji. Urocze, szybkie, bardzo ładnie wykonane, podobało mi się.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Ewusiek
pon, 01 gru 2008 - 12:56
tak się zastanawiam nad grą dla syna (11 lat), pod choinkę, pomiędzy Carcassonne a Osadnikami z Catanu, a może jeszcze coś innego?
jak się gra dzieciom? podoba się? trudne zasady? no nie wiem o co jeszcze zapytać, Aśce też chyba jakąś grę wymyslę... bo zabawek mnóstwo w domu, a większością się nie bawią...
Ewusiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 382
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 23:35
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 370

GG:


post pon, 01 gru 2008 - 12:56
Post #52

tak się zastanawiam nad grą dla syna (11 lat), pod choinkę, pomiędzy Carcassonne a Osadnikami z Catanu, a może jeszcze coś innego?
jak się gra dzieciom? podoba się? trudne zasady? no nie wiem o co jeszcze zapytać, Aśce też chyba jakąś grę wymyslę... bo zabawek mnóstwo w domu, a większością się nie bawią...

--------------------
Ewa (mama Pawełka i Joasi)
www.wmojejkuchni.blox.pl
skanna
pon, 01 gru 2008 - 18:08
Ewusiek, dużo zależy od tego, z kim Paweł będzie grał. Bo jeśli jest Was co najmniej troje do grania, to można doradzić zupełnie co innego niż w sytuacji, kiedy jest tylko dwie chętne osoby.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post pon, 01 gru 2008 - 18:08
Post #53

Ewusiek, dużo zależy od tego, z kim Paweł będzie grał. Bo jeśli jest Was co najmniej troje do grania, to można doradzić zupełnie co innego niż w sytuacji, kiedy jest tylko dwie chętne osoby.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Ewusiek
pon, 01 gru 2008 - 18:50
Skanna , generalnie to ja jestem chętna do grania z nim icon_smile.gif , siostra ma 8 lat i nie wiem czy sobie będzie radzić , choć pewnie i tak będzie chciała.
Nie znam tych gier , nie wiem jak to w praktyce wygląda. Poza tym nie chcę kupować kolejnych zabawek , których i tak mają aż nadto. Wpadłam na pomysł zwykłej gry , bo : nie będzie bezmyślnie gapił się w telewizor, gameboya , komputer (tu akurat za często nie siedzi icon_wink.gif )... i się zastanawiam, a chciałam przez net kupić , więc wolę wcześniej . I szukam rad icon_smile.gif
Ewusiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 382
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 23:35
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 370

GG:


post pon, 01 gru 2008 - 18:50
Post #54

Skanna , generalnie to ja jestem chętna do grania z nim icon_smile.gif , siostra ma 8 lat i nie wiem czy sobie będzie radzić , choć pewnie i tak będzie chciała.
Nie znam tych gier , nie wiem jak to w praktyce wygląda. Poza tym nie chcę kupować kolejnych zabawek , których i tak mają aż nadto. Wpadłam na pomysł zwykłej gry , bo : nie będzie bezmyślnie gapił się w telewizor, gameboya , komputer (tu akurat za często nie siedzi icon_wink.gif )... i się zastanawiam, a chciałam przez net kupić , więc wolę wcześniej . I szukam rad icon_smile.gif

--------------------
Ewa (mama Pawełka i Joasi)
www.wmojejkuchni.blox.pl
skanna
pon, 01 gru 2008 - 19:13
Osadnicy i Carcassone spokojnie nadają się już dla 8-latki, tak więc jest Was troje do grania. Obie gry są idealne, żeby zacząć przygodę z nowoczesnymi planszówkami. Ewentualnie jeszcze Wsiąść do pociągu, tylko, że ono trochę bardziej monotonne i powtarzalne, ale ja lubię. Jeszcze Niagara mogłaby być, ale ona chyba ludziom się najszybciej nudzi (choć znam też zagorzałych fanów). No i Hej, to moja ryba, to też nada się dla obojga.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post pon, 01 gru 2008 - 19:13
Post #55

Osadnicy i Carcassone spokojnie nadają się już dla 8-latki, tak więc jest Was troje do grania. Obie gry są idealne, żeby zacząć przygodę z nowoczesnymi planszówkami. Ewentualnie jeszcze Wsiąść do pociągu, tylko, że ono trochę bardziej monotonne i powtarzalne, ale ja lubię. Jeszcze Niagara mogłaby być, ale ona chyba ludziom się najszybciej nudzi (choć znam też zagorzałych fanów). No i Hej, to moja ryba, to też nada się dla obojga.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Aneczka
pon, 01 gru 2008 - 20:45
U nas w carcassone gramy w skladzie my (czyli rodzice) + 8 latka (jest swietna! ogrywa nas rowno) + 5 latka (dosc szybko się nudzi, szczegolnie, że teraz gramy ze wszystki dodatkami, więc trwa długo).
Teraz zastanawiam się nad zwykłym Eurobiznesem...

Ten post edytował Aneczka pon, 01 gru 2008 - 20:46
Aneczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 731
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:38
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 534

GG:


post pon, 01 gru 2008 - 20:45
Post #56

U nas w carcassone gramy w skladzie my (czyli rodzice) + 8 latka (jest swietna! ogrywa nas rowno) + 5 latka (dosc szybko się nudzi, szczegolnie, że teraz gramy ze wszystki dodatkami, więc trwa długo).
Teraz zastanawiam się nad zwykłym Eurobiznesem...

--------------------
mama Marty (2000), Pauliny (2003) i Franka (2013)
skanna
pon, 01 gru 2008 - 20:48
CYTAT(Aneczka @ Mon, 01 Dec 2008 - 20:45) *
Teraz zastanawiam się nad zwykłym Eurobiznesem...


A tyle jest fajnych gier... icon_wink.gif

A tak na poważnie - daleko masz do Gliwic? Bo tam się właśnie otworzył nowy sklep, właściciel jest maniakiem planszówkowym i na pewno dobrze doradzi w wyborze.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post pon, 01 gru 2008 - 20:48
Post #57

CYTAT(Aneczka @ Mon, 01 Dec 2008 - 20:45) *
Teraz zastanawiam się nad zwykłym Eurobiznesem...


A tyle jest fajnych gier... icon_wink.gif

A tak na poważnie - daleko masz do Gliwic? Bo tam się właśnie otworzył nowy sklep, właściciel jest maniakiem planszówkowym i na pewno dobrze doradzi w wyborze.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Truśka
pon, 01 gru 2008 - 21:25
CYTAT
tak siÄ™ zastanawiam nad grÄ… dla syna (11 lat)

jak dla chłopaka to poleciłabym Memoir'44, już paru chłopców zaraziliśmy 29.gif
A tak dla wszystkich to jeszcze fajne są Owczy Pęd, Colosseum.
Truśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,209
Dołączył: nie, 18 sty 04 - 19:23
Nr użytkownika: 1,341




post pon, 01 gru 2008 - 21:25
Post #58

CYTAT
tak siÄ™ zastanawiam nad grÄ… dla syna (11 lat)

jak dla chłopaka to poleciłabym Memoir'44, już paru chłopców zaraziliśmy 29.gif
A tak dla wszystkich to jeszcze fajne są Owczy Pęd, Colosseum.

--------------------
wolność nie jest dana, jest zadana
Ewusiek
pon, 01 gru 2008 - 21:50
Skanna icon_smile.gif , dziękuję

dziewczynom również icon_smile.gif

mam nad czym myśleć,

Aneczko a bez dodatków długo trwa gra?
Ewusiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 382
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 23:35
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 370

GG:


post pon, 01 gru 2008 - 21:50
Post #59

Skanna icon_smile.gif , dziękuję

dziewczynom również icon_smile.gif

mam nad czym myśleć,

Aneczko a bez dodatków długo trwa gra?

--------------------
Ewa (mama Pawełka i Joasi)
www.wmojejkuchni.blox.pl
myszka
czw, 11 gru 2008 - 15:58
A monopoly? Te obecne wydania? Warte polecenia? I jeśli tak, to które?



myszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,230
Dołączył: czw, 08 maj 03 - 15:01
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 693

GG:


post czw, 11 gru 2008 - 15:58
Post #60

A monopoly? Te obecne wydania? Warte polecenia? I jeśli tak, to które?





--------------------
mama Miłosza (24.12.2003.) i Maksia (15.06.2008.)
> Gry planszowe
Start new topic
Reply to this topic
18 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 07:16
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama