Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Grill elektryczny

, Å‚apacz kurzy czy alternatywa dla patelni?
> , Å‚apacz kurzy czy alternatywa dla patelni?
Pogoda
czw, 09 maj 2013 - 11:46
Nie znalazłam żadnego wątku o grillach alaktrycznych, więc zakłądam nowy - bo się własnie zastanawiam nad zakupem.
Internet przeszukalam i tysiące sprzecznych opinii przetrwaiłam. Ale brakuje mi opnii osób, które autentycznie mają lub miały i używały/używają.

Warto czy nie warto? Smaczne żarcie z takiego grilla czy do d... ?
Pogoda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: czw, 24 lip 08 - 20:49
Nr użytkownika: 20,867




post czw, 09 maj 2013 - 11:46
Post #1

Nie znalazłam żadnego wątku o grillach alaktrycznych, więc zakłądam nowy - bo się własnie zastanawiam nad zakupem.
Internet przeszukalam i tysiące sprzecznych opinii przetrwaiłam. Ale brakuje mi opnii osób, które autentycznie mają lub miały i używały/używają.

Warto czy nie warto? Smaczne żarcie z takiego grilla czy do d... ?
Inkusia
czw, 09 maj 2013 - 11:59
Kupiłam niedawno patelnię grillową i robiłam jak na razie tylko piersi z kurczaka i cukinię. Bardzo nam smakuje. Ostatnio w Lidlu miał być grill elektryczny taki fajny na nóżkach. Szkoda że nie mam tyle miejsca żeby go postawić w kuchni bo pewnie często bylby w użyciu, szczególnie zimą.
Inkusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,272
Dołączył: wto, 16 wrz 08 - 09:38
Nr użytkownika: 21,772




post czw, 09 maj 2013 - 11:59
Post #2

Kupiłam niedawno patelnię grillową i robiłam jak na razie tylko piersi z kurczaka i cukinię. Bardzo nam smakuje. Ostatnio w Lidlu miał być grill elektryczny taki fajny na nóżkach. Szkoda że nie mam tyle miejsca żeby go postawić w kuchni bo pewnie często bylby w użyciu, szczególnie zimą.

--------------------

~anula~
czw, 09 maj 2013 - 12:06
Mam elektryczny i bardzo go kocham.
Palelnię grillowa tez mam ale częściej używam jednak grilla.
Jedyne, czego mi w nim brakuje to brak wyjmowanych płytek, tych smażących. Znacznie lepiej by się go myło a tak musze się gimnastykować pod kranem z całym urządzeniem.
I oczywiście mam wersję z "przykryciem" - grilule się jednocześnie góra i dół. Ostatnio był w Biedrze taki otwarty, bez góry, akle jakoś mnie nie przekonał.
~anula~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,091
Dołączył: nie, 26 lut 06 - 15:01
SkÄ…d: lubelskie
Nr użytkownika: 5,060

GG:


post czw, 09 maj 2013 - 12:06
Post #3

Mam elektryczny i bardzo go kocham.
Palelnię grillowa tez mam ale częściej używam jednak grilla.
Jedyne, czego mi w nim brakuje to brak wyjmowanych płytek, tych smażących. Znacznie lepiej by się go myło a tak musze się gimnastykować pod kranem z całym urządzeniem.
I oczywiście mam wersję z "przykryciem" - grilule się jednocześnie góra i dół. Ostatnio był w Biedrze taki otwarty, bez góry, akle jakoś mnie nie przekonał.

--------------------
Madulka


jaAga*
czw, 09 maj 2013 - 12:07
Mam, używam sporadycznie bo mieszkam w bloku i przy takim grilowaniu się dymi, na "krótkie" potrawy jest ok (np. serki camembert), jak trzeba grilować mięso wynoszę go na balkon, bo w kuchni robi się szaro icon_wink.gif.
Smakuje moim zdaniem tak samo jak z normalnego grila.

PS. No właśnie mój nie ma przykrycia.

Ten post edytował jaAga* czw, 09 maj 2013 - 12:08
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post czw, 09 maj 2013 - 12:07
Post #4

Mam, używam sporadycznie bo mieszkam w bloku i przy takim grilowaniu się dymi, na "krótkie" potrawy jest ok (np. serki camembert), jak trzeba grilować mięso wynoszę go na balkon, bo w kuchni robi się szaro icon_wink.gif.
Smakuje moim zdaniem tak samo jak z normalnego grila.

PS. No właśnie mój nie ma przykrycia.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
rysa154
czw, 09 maj 2013 - 13:14
W użyciu przynajmniej raz w tygodniu.uwielbiam warzywa zwłaszcza papryke,pieczarki no i oczywiście mięso.
Niedawno wymienialismy płytki na nowe bo sie już zużyły.polecam,mam tefal.zimą czasami stawiamy na balkonie,a tak to w domu.

Ten post edytował rysa154 czw, 09 maj 2013 - 13:15
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post czw, 09 maj 2013 - 13:14
Post #5

W użyciu przynajmniej raz w tygodniu.uwielbiam warzywa zwłaszcza papryke,pieczarki no i oczywiście mięso.
Niedawno wymienialismy płytki na nowe bo sie już zużyły.polecam,mam tefal.zimą czasami stawiamy na balkonie,a tak to w domu.

--------------------


Ciocia Magda
czw, 09 maj 2013 - 13:31
Ja mam taki grill dwustronny, kupowałam chyba w Lidlu czy innym Aldim. Używamy od czasu do czasu, np. do hamburgerów czy kurczaka. Bardzo dobrze sprawdza się do grillowanych kanapek. Z mięsem trzeba poeksperymentować, ale w końcu opanowaliśmy tę sztukę.

Czyszczenie tego grilla po użyciu jest niestety jego największym mankamentem i dlatego nie używamy go częściej. U mnie żadne części się nie wyjmują a całości nie można wkładać do wody.

Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post czw, 09 maj 2013 - 13:31
Post #6

Ja mam taki grill dwustronny, kupowałam chyba w Lidlu czy innym Aldim. Używamy od czasu do czasu, np. do hamburgerów czy kurczaka. Bardzo dobrze sprawdza się do grillowanych kanapek. Z mięsem trzeba poeksperymentować, ale w końcu opanowaliśmy tę sztukę.

Czyszczenie tego grilla po użyciu jest niestety jego największym mankamentem i dlatego nie używamy go częściej. U mnie żadne części się nie wyjmują a całości nie można wkładać do wody.



--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Kaszanka
czw, 09 maj 2013 - 13:39
Miałam i strasznie żałuję, że się zepsuł. Używałam na balkonie, nic nie dymiło. Ruszt miałam zdejmowany, model otwarty. Potrawy smakowały tak samo, może bez specyficznego zapachu.
Kaszanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,745
Dołączył: wto, 24 cze 03 - 11:58
Nr użytkownika: 858




post czw, 09 maj 2013 - 13:39
Post #7

Miałam i strasznie żałuję, że się zepsuł. Używałam na balkonie, nic nie dymiło. Ruszt miałam zdejmowany, model otwarty. Potrawy smakowały tak samo, może bez specyficznego zapachu.
Mafia
czw, 09 maj 2013 - 13:39
Mam duży dwustronny, używam baaardzo rzadko, gdyż mycie jego jest wysoce nieprzyjazne. U mnie płytki się wyjmuje, ale są duże i ciężkie. No nie lubię ich myć, więc korzystam z patelni grilowej, ogniska czy grila na dworze. U mnie w domu to zdecydowanie kategoria: zbędny gadżet. icon_smile.gif
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post czw, 09 maj 2013 - 13:39
Post #8

Mam duży dwustronny, używam baaardzo rzadko, gdyż mycie jego jest wysoce nieprzyjazne. U mnie płytki się wyjmuje, ale są duże i ciężkie. No nie lubię ich myć, więc korzystam z patelni grilowej, ogniska czy grila na dworze. U mnie w domu to zdecydowanie kategoria: zbędny gadżet. icon_smile.gif

--------------------
Mafia
jaAga*
czw, 09 maj 2013 - 13:43
W moim nie ma żadnych płytek, ale jest dość stary, ok. 12 lat temu przywieziony z Niemiec. Napełnia się go wodą, ruszt jest zdejmowany, grzałki też, więc z myciem akurat nie mam problemu.
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post czw, 09 maj 2013 - 13:43
Post #9

W moim nie ma żadnych płytek, ale jest dość stary, ok. 12 lat temu przywieziony z Niemiec. Napełnia się go wodą, ruszt jest zdejmowany, grzałki też, więc z myciem akurat nie mam problemu.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
pati.n
piÄ…, 10 maj 2013 - 08:59
Mój brat ma, uzywa często, ostatnio robił na i imprezie urodzinowej, postawił w kuchni, nic się nie dymiło.
pati.n


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,145
Dołączył: wto, 06 lis 07 - 12:13
Nr użytkownika: 16,801




post piÄ…, 10 maj 2013 - 08:59
Post #10

Mój brat ma, uzywa często, ostatnio robił na i imprezie urodzinowej, postawił w kuchni, nic się nie dymiło.

--------------------


Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
Honey*
piÄ…, 10 maj 2013 - 09:19
Mamy Tefala dwustronny z wyjmowanymi plytkami, ktore mozna myc w zmywarce.
Używam czesto.
Zawsze w kuchni. teraz tylko w dlugi weekend grillowalismy na balkonie. nic sie nie dymi
Honey*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,860
Dołączył: wto, 31 maj 05 - 14:00
Nr użytkownika: 3,207




post piÄ…, 10 maj 2013 - 09:19
Post #11

Mamy Tefala dwustronny z wyjmowanymi plytkami, ktore mozna myc w zmywarce.
Używam czesto.
Zawsze w kuchni. teraz tylko w dlugi weekend grillowalismy na balkonie. nic sie nie dymi

--------------------
kluseczka(2006), pierożek(2011)
Ryjek
sob, 11 maj 2013 - 00:14
Mam taki https://www.123klik.pl/tefal-grill-tefal-gc...inute,id-123474. Uzywam bardzo czesto. Czyszczenie nie sprawia problemow, gdyz plytki sie wyjmuja. Moj syn uwielbia kielbaske z grila w zimie icon_smile.gif Jak mam duzo miesa to rozkladam grila, a jak malo to smaze z przykryciem. Tosty tez super wychodza icon_smile.gif Uzytkuje od prawie roku icon_smile.gif

Ten post edytował Ryjek sob, 11 maj 2013 - 00:14
Ryjek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,888
Dołączył: śro, 14 cze 06 - 15:10
SkÄ…d: Bogatynia
Nr użytkownika: 6,265

GG:


post sob, 11 maj 2013 - 00:14
Post #12

Mam taki https://www.123klik.pl/tefal-grill-tefal-gc...inute,id-123474. Uzywam bardzo czesto. Czyszczenie nie sprawia problemow, gdyz plytki sie wyjmuja. Moj syn uwielbia kielbaske z grila w zimie icon_smile.gif Jak mam duzo miesa to rozkladam grila, a jak malo to smaze z przykryciem. Tosty tez super wychodza icon_smile.gif Uzytkuje od prawie roku icon_smile.gif

--------------------
Ryjek



okko
sob, 11 maj 2013 - 19:48
Tez mam tego z Tefala i jestem bardzo zadowolona.
Kielbaski i mieso sa jak z grila tradycyjnego.
Na Wigilie robilam lososia-nie lubie ale wyszedl swietny.

Kanapki tez idealnie sie robia
okko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,760
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:30
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 197




post sob, 11 maj 2013 - 19:48
Post #13

Tez mam tego z Tefala i jestem bardzo zadowolona.
Kielbaski i mieso sa jak z grila tradycyjnego.
Na Wigilie robilam lososia-nie lubie ale wyszedl swietny.

Kanapki tez idealnie sie robia

--------------------


alcia
sob, 11 maj 2013 - 21:33
Jakiś czas temu nabylismy ten model https://mpm.pl/produkty/wyposazenie-kuchni/...owy-mgr04m.html cenowo niedrogi, ma wyjmowane płytki, które bardzo łatwo czyścić, dwustronny.
Kupiony do kanapek typu sandwich ale bardzo często robimy szaszłyki, domowe hamburgery (kotlety i bułki pieczemy), hot dogi, zwykłe kiełbaski, warzywa. Przynajmniej raz w tygodniu rozstawiony. Bardzo fajna rzecz, jedyne co to karkówka nam nie wyszła - chyba mąż przesuszył.
alcia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,765
Dołączył: wto, 08 sie 06 - 11:49
Nr użytkownika: 6,891




post sob, 11 maj 2013 - 21:33
Post #14

Jakiś czas temu nabylismy ten model https://mpm.pl/produkty/wyposazenie-kuchni/...owy-mgr04m.html cenowo niedrogi, ma wyjmowane płytki, które bardzo łatwo czyścić, dwustronny.
Kupiony do kanapek typu sandwich ale bardzo często robimy szaszłyki, domowe hamburgery (kotlety i bułki pieczemy), hot dogi, zwykłe kiełbaski, warzywa. Przynajmniej raz w tygodniu rozstawiony. Bardzo fajna rzecz, jedyne co to karkówka nam nie wyszła - chyba mąż przesuszył.

--------------------


moko.
pon, 13 maj 2013 - 15:37
CYTAT(Honey* @ Fri, 10 May 2013 - 07:19) *
Mamy Tefala dwustronny z wyjmowanymi plytkami, ktore mozna myc w zmywarce.
Używam czesto.
Zawsze w kuchni. teraz tylko w dlugi weekend grillowalismy na balkonie. nic sie nie dymi

mam taki z mulinexa, mało co uzywam...
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post pon, 13 maj 2013 - 15:37
Post #15

CYTAT(Honey* @ Fri, 10 May 2013 - 07:19) *
Mamy Tefala dwustronny z wyjmowanymi plytkami, ktore mozna myc w zmywarce.
Używam czesto.
Zawsze w kuchni. teraz tylko w dlugi weekend grillowalismy na balkonie. nic sie nie dymi

mam taki z mulinexa, mało co uzywam...

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Elle_
pon, 13 maj 2013 - 18:35
Mam grilla i kocham grilla. (ale jestem pewna, że już gdzieś tutaj o tym pisałam, był chyba taki wątek, ale nie wiem gdzie 02.gif )
Oczywiście, nie wolno myśleć, że jedzenie z grilla elektrycznego będzie takie samo jak z normalnego. Nie ma co porównywać. To całkiem inne smaki, ale tak czy siak dobre smaki! Dla dbających o figurę albo o zdrowe odżywianie - świetny motyw.
A jaki model kupujesz? Ma pojemnik na tłuszcz? To dość ważne, żeby było zdrowiej. icon_smile.gif My używamy takiego - klik łatwo się czyści i powłoka się nie ściera.
Elle_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 85
Dołączył: pon, 16 sty 12 - 11:59
Nr użytkownika: 39,086




post pon, 13 maj 2013 - 18:35
Post #16

Mam grilla i kocham grilla. (ale jestem pewna, że już gdzieś tutaj o tym pisałam, był chyba taki wątek, ale nie wiem gdzie 02.gif )
Oczywiście, nie wolno myśleć, że jedzenie z grilla elektrycznego będzie takie samo jak z normalnego. Nie ma co porównywać. To całkiem inne smaki, ale tak czy siak dobre smaki! Dla dbających o figurę albo o zdrowe odżywianie - świetny motyw.
A jaki model kupujesz? Ma pojemnik na tłuszcz? To dość ważne, żeby było zdrowiej. icon_smile.gif My używamy takiego - klik łatwo się czyści i powłoka się nie ściera.
Kocurek
śro, 22 maj 2013 - 21:39
Ja mam prostacki, kupiony na allegro, płyta grzejna teflonowa jest kładziona niemal bezpośrednio na nagrzane spirale. Kiełbaski z tego sa gorsze, niz z tradycyjnego, ale np. grillowany filet (polany potem szpinakiem w/g przepisu Rosy) jest przepyszny, tak samo grillowane warzywa i oscypek (pyyycha!). W kuchni nic sie nie dymi, i nie śmierdzi. Generalnie polecam.
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post śro, 22 maj 2013 - 21:39
Post #17

Ja mam prostacki, kupiony na allegro, płyta grzejna teflonowa jest kładziona niemal bezpośrednio na nagrzane spirale. Kiełbaski z tego sa gorsze, niz z tradycyjnego, ale np. grillowany filet (polany potem szpinakiem w/g przepisu Rosy) jest przepyszny, tak samo grillowane warzywa i oscypek (pyyycha!). W kuchni nic sie nie dymi, i nie śmierdzi. Generalnie polecam.

--------------------
KrysiaP
pon, 15 lip 2013 - 14:50
Mam grill elektryczny, ale jak go używam to tylko na balkonie. W kuchni strasznie dymi, szczególnie jak robi się mięso.
KrysiaP


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 13
Dołączył: pon, 15 lip 13 - 13:59
Nr użytkownika: 42,500




post pon, 15 lip 2013 - 14:50
Post #18

Mam grill elektryczny, ale jak go używam to tylko na balkonie. W kuchni strasznie dymi, szczególnie jak robi się mięso.
Lila_
pon, 15 lip 2013 - 17:55
nie wiem czy wÄ…tek aktualny ale dopiszÄ™ icon_smile.gif

mam elektryczny ,dwustronny z wyjmowanymi wkładkami i możliwością niedomknięcia taki jak ten i o ile z grilla zadowolona jestem jako tkiego to modelu nie polecam bo tłuszcz się dostaje pod płytkę i dymi strasznie - coś jest niedopracowane więc nie polecam icon_sad.gif
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post pon, 15 lip 2013 - 17:55
Post #19

nie wiem czy wÄ…tek aktualny ale dopiszÄ™ icon_smile.gif

mam elektryczny ,dwustronny z wyjmowanymi wkładkami i możliwością niedomknięcia taki jak ten i o ile z grilla zadowolona jestem jako tkiego to modelu nie polecam bo tłuszcz się dostaje pod płytkę i dymi strasznie - coś jest niedopracowane więc nie polecam icon_sad.gif

--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

Marta S
piÄ…, 04 mar 2016 - 13:45
Myślicie, że elektryczne grille sa nadal niezawodne? Jestem na etapie rozglądania i właśnie nie wiem, a lato blisko... Szcerze to jakoś mnie to nie przekonuje bo nie można by g było zabrać już na wycieczkę.
Marta S


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 27
Dołączył: śro, 20 maj 15 - 16:19
Nr użytkownika: 45,870




post piÄ…, 04 mar 2016 - 13:45
Post #20

Myślicie, że elektryczne grille sa nadal niezawodne? Jestem na etapie rozglądania i właśnie nie wiem, a lato blisko... Szcerze to jakoś mnie to nie przekonuje bo nie można by g było zabrać już na wycieczkę.
> Grill elektryczny, Å‚apacz kurzy czy alternatywa dla patelni?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 15:22
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama