Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

skaza białkowa u 1,5-rocznego dziecka???

, jakie mleko podawać?
> , jakie mleko podawać?
aga_dabkowa
śro, 05 lut 2014 - 22:23
Ostatnio zauważyłam, że mój 1,5 roczny syn kilka minut po wypiciu mleka ma napady suchego kaszlu, dodatkowo od jakiegoś czasu ma na twarzy (szczególnie na policzkach) szorstką czerwoną wysypkę i czerwone liszaje na pleckach. Na początku myślałam, że to jakieś podrażnienie, ale w tym czasie nie zmieniałam ani kosmetyków, ani proszków czy płynów do prania. Doszłam do wniosku, że to może być skaza białkowa, bo kaszel pojawia się u dziecka tylko po wypiciu mleka. Dodam, że synek do 4-miesiąca życia miał straszne kolki i dodatkowo nietolerancję laktozy - synek tolerował tylko enfamil o-lac. Nietolerancja laktozy minęła ok.8-miesiąca i od tamtej pory synek pije mleko hipp. Nasza pediatra niestety jest na urlopie, a ja mam już dosyć patrzenia jak dziecko się męczy wieczorami, tym bardziej, że kaszel prowadzi często do wymiotów :/

Jakie mleko mogę podać mojemu synkowi? Wiem, że są mleka z oznaczeniem HA, ale są przeznaczone dla mniejszych dzieci.... czy mogę zamiast mleka modyfikowanego podać mleko migdałowe albo sojowe?

aga_dabkowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 159
Dołączył: nie, 22 lis 09 - 20:27
Skąd: z pięknych okolic :)
Nr użytkownika: 30,286




post śro, 05 lut 2014 - 22:23
Post #1

Ostatnio zauważyłam, że mój 1,5 roczny syn kilka minut po wypiciu mleka ma napady suchego kaszlu, dodatkowo od jakiegoś czasu ma na twarzy (szczególnie na policzkach) szorstką czerwoną wysypkę i czerwone liszaje na pleckach. Na początku myślałam, że to jakieś podrażnienie, ale w tym czasie nie zmieniałam ani kosmetyków, ani proszków czy płynów do prania. Doszłam do wniosku, że to może być skaza białkowa, bo kaszel pojawia się u dziecka tylko po wypiciu mleka. Dodam, że synek do 4-miesiąca życia miał straszne kolki i dodatkowo nietolerancję laktozy - synek tolerował tylko enfamil o-lac. Nietolerancja laktozy minęła ok.8-miesiąca i od tamtej pory synek pije mleko hipp. Nasza pediatra niestety jest na urlopie, a ja mam już dosyć patrzenia jak dziecko się męczy wieczorami, tym bardziej, że kaszel prowadzi często do wymiotów :/

Jakie mleko mogę podać mojemu synkowi? Wiem, że są mleka z oznaczeniem HA, ale są przeznaczone dla mniejszych dzieci.... czy mogę zamiast mleka modyfikowanego podać mleko migdałowe albo sojowe?


Posty w temacie
aga_dabkowa   skaza biaÅ‚kowa u 1,5-rocznego dziecka???   Å›ro, 05 lut 2014 - 22:23
aniakuleczka   możesz, ale może najpierw spróbuj z kozim. Za...   Å›ro, 05 lut 2014 - 22:26
aga_dabkowa   DziÄ™ki za szybkÄ… odp :) a jaki majÄ… smak te mle...   Å›ro, 05 lut 2014 - 22:38
kajetanka   MigdaÅ‚owego, ani kokosowego alergikowi bym tak od...   Å›ro, 19 lut 2014 - 15:58
> skaza biaÅ‚kowa u 1,5-rocznego dziecka???, jakie mleko podawać?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 17:07
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama