Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Księga Przychodów i Rozchodów

, Remanent
> , Remanent
AISA
wto, 20 kwi 2010 - 11:05
Witajcie,
właśnie otworzyłam swoją działalność. Tematy księgowe: podatki, składki itp.: po dłuższym zgłębianiu nie są mi obce. Jednak mam wątpliwości co do remanentu początkowego w KPiR. "Towar" potrzebny do sprzedaży zaczęłam gronadzić i kupować na długo przed rozpoczęciem działalności. Są to głównie prace młodych artystów więc osób zupełnie prywatnych. Wobec tego nie mam na to żadnych rachunków. Czy powinnam ten posiadany towar ująć w w/w remanencie i jak? Czy wpisać pozycję po pozycji do remanentu czy jako jedną wartość posiadanego towaru? I jeszcze jedno: jezeli w dalszym ciagu będę kupować towar od osób prywatnych, które rachunku mi raczej nie wystawią to jak mam ten zakup ująć w KPiR? czy w ogóle mogę dokonywać takich zakupów? Badzo proszę o podpwiedź.
Pozdrawiam serdecznie.
AISA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 151
Dołączył: pon, 19 gru 05 - 13:41
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 4,331




post wto, 20 kwi 2010 - 11:05
Post #1

Witajcie,
właśnie otworzyłam swoją działalność. Tematy księgowe: podatki, składki itp.: po dłuższym zgłębianiu nie są mi obce. Jednak mam wątpliwości co do remanentu początkowego w KPiR. "Towar" potrzebny do sprzedaży zaczęłam gronadzić i kupować na długo przed rozpoczęciem działalności. Są to głównie prace młodych artystów więc osób zupełnie prywatnych. Wobec tego nie mam na to żadnych rachunków. Czy powinnam ten posiadany towar ująć w w/w remanencie i jak? Czy wpisać pozycję po pozycji do remanentu czy jako jedną wartość posiadanego towaru? I jeszcze jedno: jezeli w dalszym ciagu będę kupować towar od osób prywatnych, które rachunku mi raczej nie wystawią to jak mam ten zakup ująć w KPiR? czy w ogóle mogę dokonywać takich zakupów? Badzo proszę o podpwiedź.
Pozdrawiam serdecznie.

--------------------


Posty w temacie
AISA   KsiÄ™ga Przychodów i Rozchodów   wto, 20 kwi 2010 - 11:05
ilonka223   wydaje mi siÄ™ że możesz również znaleźć biu...   Å›ro, 11 maj 2016 - 19:50
evik   Na poczÄ…tku prowadzenie ksiÄ…g podatkowych wydaje...   pon, 14 lis 2016 - 22:26
kiwi89   Ja może bÄ™dÄ™ maÅ‚o oryginalna, ale nie żal Ci ...   wto, 15 lis 2016 - 17:44
kuna87   PracujÄ™ akurat przy szkoleniach z oprogramowania ...   nie, 30 kwi 2017 - 11:02
kociasta   Ja próbujÄ™ sama prowadzić takie rzeczy, może t...   Å›ro, 20 gru 2017 - 06:34
anna_skalska   Aby moja ksiÄ™ga przychodów i rozchodów dobrze b...   Å›ro, 03 sty 2018 - 12:21
rowan_berry   Ja mam z tax care taki system online, w którym wi...   pon, 19 mar 2018 - 10:53
beemeart   KupujÄ…c jakiÅ› produkt od osoby prywatnej możesz...   piÄ…, 29 mar 2019 - 13:39
muppet   JeÅ›li macie problem z ksiÄ™gowoÅ›ciÄ…, to zastanÃ...   piÄ…, 02 sie 2019 - 12:54
Marko0   Ja już od prawie 4 lat korzystam z usÅ‚ug biura r...   pon, 10 lut 2020 - 09:34
> KsiÄ™ga Przychodów i Rozchodów, Remanent
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 13:41
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama