Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Jak to jest??

> 
Ptysiak
wto, 11 lis 2003 - 19:12
Jak to jest z pierwszymi ruchami dzidziusia w brzuszku???

Jak czesto sie je odczuwa na samym poczatku??

Ja od kilku dni czuje jakby pekajace babelki i pukanie, najpierw czulam tylko wieczorem a dzisiaj poczulam w dzien i coraz czesciej

i wydaje mi sie ze dwa razy poczulam takie lekkie kopniecie, jedno wczoraj a jedno dzisiaj

i zastanawiam sie z jaka czestotliwoscia sa one odczuwalne na poczatku??

jak to bylo u was??
Ptysiak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,151
Dołączył: nie, 22 gru 02 - 09:37
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 38

GG:


post wto, 11 lis 2003 - 19:12
Post #1

Jak to jest z pierwszymi ruchami dzidziusia w brzuszku???

Jak czesto sie je odczuwa na samym poczatku??

Ja od kilku dni czuje jakby pekajace babelki i pukanie, najpierw czulam tylko wieczorem a dzisiaj poczulam w dzien i coraz czesciej

i wydaje mi sie ze dwa razy poczulam takie lekkie kopniecie, jedno wczoraj a jedno dzisiaj

i zastanawiam sie z jaka czestotliwoscia sa one odczuwalne na poczatku??

jak to bylo u was??

--------------------
Patrycja i JaÅ› (29.03.2004)


Agnisma
wto, 11 lis 2003 - 22:56
Czas odczuwania ruchów dzidziusia jest bardzo uzależniony od budowy mamy(a konkretnie od tłuszczuku na brzuszku wink.gif )

Ale jak już się pojawiły to rzeczywiście odczuwałam je bardziej wieczorem, wyciszona, leżąc(śmieszna "perystaltyka jelit" bulgotanie, przelewanie)- świadomość, że to MOJE dziecko była cudowna icon_lol.gif
Potem także w ciągu dnia, prze ostatnie dwa-trzy miesiące, wypuchanie brzucha, nogami, rączkami, główką(odpychając się od mojego żołądka wink.gif nogami icon_lol.gif )
Kochałam to icon_lol.gif icon_lol.gif
Agnisma


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,980
Dołączył: nie, 04 maj 03 - 23:05
Nr użytkownika: 680




post wto, 11 lis 2003 - 22:56
Post #2

Czas odczuwania ruchów dzidziusia jest bardzo uzależniony od budowy mamy(a konkretnie od tłuszczuku na brzuszku wink.gif )

Ale jak już się pojawiły to rzeczywiście odczuwałam je bardziej wieczorem, wyciszona, leżąc(śmieszna "perystaltyka jelit" bulgotanie, przelewanie)- świadomość, że to MOJE dziecko była cudowna icon_lol.gif
Potem także w ciągu dnia, prze ostatnie dwa-trzy miesiące, wypuchanie brzucha, nogami, rączkami, główką(odpychając się od mojego żołądka wink.gif nogami icon_lol.gif )
Kochałam to icon_lol.gif icon_lol.gif

--------------------
Agnieszka -mama Natalki
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
Natasha
wto, 11 lis 2003 - 23:42
Tak, zgadzam sie to cudowne uczucie. Na początku delikatne łaskotanie, prawie niewyczuwalne bulgotanie w brzuszku. Pamiętam jak z niecierpliwością i lękiem czekałam na następny pokaz. Najlepiej czułam dziecko wieczorem, kiedy dookoła było cicho i spokojnie. Mogłam wtedy bardziej wsłuchać się w siebie.
Mama poradziła mi, żebym od czasu do czasu zjadła coś słodkiego, wtedy dzidzia zaczynała fikać. To sposób na niepokój, kiedy za długo było spokojne. Teraz mam wrażenie że Filip próbuje się wydostać przez mój brzuch, potrafi mnie tak kopnąć, że żebra mnie bolą. Czuję, że po porodzie będzie mi tego brakowało icon_smile.gif
Natasha


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 678
Dołączył: pon, 01 wrz 03 - 09:04
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,023

GG:


post wto, 11 lis 2003 - 23:42
Post #3

Tak, zgadzam sie to cudowne uczucie. Na początku delikatne łaskotanie, prawie niewyczuwalne bulgotanie w brzuszku. Pamiętam jak z niecierpliwością i lękiem czekałam na następny pokaz. Najlepiej czułam dziecko wieczorem, kiedy dookoła było cicho i spokojnie. Mogłam wtedy bardziej wsłuchać się w siebie.
Mama poradziła mi, żebym od czasu do czasu zjadła coś słodkiego, wtedy dzidzia zaczynała fikać. To sposób na niepokój, kiedy za długo było spokojne. Teraz mam wrażenie że Filip próbuje się wydostać przez mój brzuch, potrafi mnie tak kopnąć, że żebra mnie bolą. Czuję, że po porodzie będzie mi tego brakowało icon_smile.gif

--------------------
user posted image
Agnisma
śro, 12 lis 2003 - 09:49
CYTAT(Natasha)
... Czuję, że po porodzie będzie mi tego brakowało icon_smile.gif

Oj Natasha, będzie będzie icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Agnisma


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,980
Dołączył: nie, 04 maj 03 - 23:05
Nr użytkownika: 680




post śro, 12 lis 2003 - 09:49
Post #4

CYTAT(Natasha)
... Czuję, że po porodzie będzie mi tego brakowało icon_smile.gif

Oj Natasha, będzie będzie icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

--------------------
Agnieszka -mama Natalki
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
aga_mama
śro, 12 lis 2003 - 09:57
jest na to sposób - mi też tak strasznie tego brakowało, że teraz czuję to znowu wink.gif
aga_mama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,966
Dołączył: czw, 14 sie 03 - 13:26
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 986

GG:


post śro, 12 lis 2003 - 09:57
Post #5

jest na to sposób - mi też tak strasznie tego brakowało, że teraz czuję to znowu wink.gif

--------------------
Aga mama Julci


Weroniczki


Marcinka


i Hani
Potwora
śro, 12 lis 2003 - 10:38
Jejku jak mi nie brakuje tych kopniaków w zebra, po których nie mogłam złapac oddechu icon_wink.gif !!!
icon_lol.gif icon_lol.gif

Faktycznie, na początku to wspaniałe uczucie, bąbelki, łaskotanie, wiesz, że dziecko żyje, rozwija się, potem zaczyna się rozpierać łokciami a na końcu rozpycha się na całego icon_wink.gif
wink.gif
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post śro, 12 lis 2003 - 10:38
Post #6

Jejku jak mi nie brakuje tych kopniaków w zebra, po których nie mogłam złapac oddechu icon_wink.gif !!!
icon_lol.gif icon_lol.gif

Faktycznie, na początku to wspaniałe uczucie, bąbelki, łaskotanie, wiesz, że dziecko żyje, rozwija się, potem zaczyna się rozpierać łokciami a na końcu rozpycha się na całego icon_wink.gif
wink.gif
Dorotka
śro, 12 lis 2003 - 10:40
CYTAT(Aga_mama_Julki)
jest na to sposób - mi też tak strasznie tego brakowaÅ‚o, że teraz czujÄ™ to znowu  :wink:

Aga nic dodać nie mogę icon_lol.gif
Cudne uczucie i aż się boje, co zrobię jak znów za nim zatęsknię wink.gif icon_lol.gif
Dorotka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,656
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 17:34
Nr użytkownika: 266




post śro, 12 lis 2003 - 10:40
Post #7

CYTAT(Aga_mama_Julki)
jest na to sposób - mi też tak strasznie tego brakowaÅ‚o, że teraz czujÄ™ to znowu  :wink:

Aga nic dodać nie mogę icon_lol.gif
Cudne uczucie i aż się boje, co zrobię jak znów za nim zatęsknię wink.gif icon_lol.gif

--------------------
kasiarybka

Go??







post śro, 12 lis 2003 - 10:54
Post #8

Dorotko zatęsknisz, zatęsknisz...na 100% icon_smile.gif
kaskasto
śro, 12 lis 2003 - 11:07
Ojojoj ja tez tęsknie za tymi kopnaczkami icon_smile.gif
Ale może już niedługo?
Mam nadzieję ale co będzie jak potem znó będę za tym tęsknić icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_rolleyes.gif
kaskasto


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 481
Dołączył: czw, 12 cze 03 - 12:26
SkÄ…d: Zblewo
Nr użytkownika: 818

GG:


post śro, 12 lis 2003 - 11:07
Post #9

Ojojoj ja tez tęsknie za tymi kopnaczkami icon_smile.gif
Ale może już niedługo?
Mam nadzieję ale co będzie jak potem znó będę za tym tęsknić icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_rolleyes.gif

--------------------
user posted image
user posted image
user posted image
> Jak to jest??
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 14:41
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama