Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Wykup mieszkania lokatorskiego - kiedy można sprzedać??

> 
Anai_
nie, 13 sie 2006 - 23:01
Mam problem. Koleżanka szuka mieszkania do zakupu. Znalazła ciekawą ofertę w jednym z biur nieruchomości. Jak już transakcja miała dojść do skutku okazało się, że mieszkanie jest własnościowe, ale lokatorskie. Ci ludzie chcą je teraz wykupić. Agencja nieruchomości pożyczyła im kasę na wykup mieszkania.
Mam jednak zagwozdkę. Nie wiem czy dobrze kombinuję. Jak się wykupuje mieszkanie po preferencyjnej cenie (zamiana mieszkania spółdzielczego lokatorskiego na spółdzielcze własnościowe) obowiązuje jakaś karnecja 5-cio letnia.
Pracownik biura nieruchomości twierdzi, że Ci ludzie nie zapłacą żadnego dodatkowego podatku, bo za kasę ze sprzedaży mieszkania chcą kupić grunt. Ale... coś mi się wydaje, że Oni mylą dwie sprawy. Bo sprawa sprzedaży mieszkania w ciągu 5-ciu lat od nabycia własności, to jedno, a sprawa przekształcenia lokatorskiego prawa do lokalu we własnościowe, to drugie prawda?
Dociekliwa jestem, bo zastanawiam się jak można uniemożliwić właścicielom manipulację ceną, gdyby się okazało, że muszą zapłacić jakiś podatek dodatkowy. Umowy przedwstępnej nie można chyba podpisać, bo Oni póki co właścicielami nie są, bo mieszaknie jest lokatorskie, a nie własnościowe... Dumam i dumam i nic nie przychodzi mi do głowy. Macie jakieś pomysły?
Anai_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,760
Dołączył: czw, 03 lis 05 - 22:58
Nr użytkownika: 3,971




post nie, 13 sie 2006 - 23:01
Post #1

Mam problem. Koleżanka szuka mieszkania do zakupu. Znalazła ciekawą ofertę w jednym z biur nieruchomości. Jak już transakcja miała dojść do skutku okazało się, że mieszkanie jest własnościowe, ale lokatorskie. Ci ludzie chcą je teraz wykupić. Agencja nieruchomości pożyczyła im kasę na wykup mieszkania.
Mam jednak zagwozdkę. Nie wiem czy dobrze kombinuję. Jak się wykupuje mieszkanie po preferencyjnej cenie (zamiana mieszkania spółdzielczego lokatorskiego na spółdzielcze własnościowe) obowiązuje jakaś karnecja 5-cio letnia.
Pracownik biura nieruchomości twierdzi, że Ci ludzie nie zapłacą żadnego dodatkowego podatku, bo za kasę ze sprzedaży mieszkania chcą kupić grunt. Ale... coś mi się wydaje, że Oni mylą dwie sprawy. Bo sprawa sprzedaży mieszkania w ciągu 5-ciu lat od nabycia własności, to jedno, a sprawa przekształcenia lokatorskiego prawa do lokalu we własnościowe, to drugie prawda?
Dociekliwa jestem, bo zastanawiam się jak można uniemożliwić właścicielom manipulację ceną, gdyby się okazało, że muszą zapłacić jakiś podatek dodatkowy. Umowy przedwstępnej nie można chyba podpisać, bo Oni póki co właścicielami nie są, bo mieszaknie jest lokatorskie, a nie własnościowe... Dumam i dumam i nic nie przychodzi mi do głowy. Macie jakieś pomysły?

--------------------
anai

Julek (2004)
Tymek (2006)
Antek (2012)

Posty w temacie
anai&julas&   Wykup mieszkania lokatorskiego - kiedy można sprzedać??   nie, 13 sie 2006 - 23:01
Ika   O ile nic siÄ™ nie zmieniÅ‚o, to piÄ™cioletnia kar...   nie, 13 sie 2006 - 23:31
anai&julas&   Hmmm, tak mi siÄ™ wÅ‚aÅ›nie cosik wydawaÅ‚o. Kurtk...   pon, 14 sie 2006 - 00:03
Ika   Co wiÄ™cej, te 5 lat nie mija z dniem wykupu, tylk...   pon, 14 sie 2006 - 00:07
anai&julas&   podsumujmy... karencja wynosi 5 lat podatkowych i...   pon, 14 sie 2006 - 07:54
basiau   A nie ma teraz tak, że jeÅ›li pieniÄ…dze ze sprze...   pon, 14 sie 2006 - 08:46
Dorotka25   basiau ma racje. Jesli planuje sie za te pieniadze...   pon, 14 sie 2006 - 10:20
Dorka   uwaga, takie prawo obowiÄ…zuje teraz, sa jednak pr...   pon, 14 sie 2006 - 10:34
anai&julas&   Dorotko, a jakaÅ› podstawa prawna do tego? Bo kurc...   pon, 14 sie 2006 - 10:47
Ika   Ania, sprzedać można, ale jest opodatkowane. Poz...   pon, 14 sie 2006 - 11:48
anai&julas&   No wÅ‚aÅ›nie chodzi o to... że mi siÄ™ wydaje że...   pon, 14 sie 2006 - 12:41
Ika   JeÅ›li spiszecie z nim umowÄ™ z konkretnÄ… kwotÄ…,...   pon, 14 sie 2006 - 12:46
anai&julas&   Ale jak spisac umowe, jesli nie maja jeszcze prawa...   pon, 14 sie 2006 - 13:23
Ika   Zapytajcie notariusza, ale mnie siÄ™ wydaje, że m...   pon, 14 sie 2006 - 13:25
moko.   ooo ja mam podobny problem. Kupujemy mieszkanie z...   Å›ro, 30 sie 2006 - 19:24
Adelajda   Można wykupić, dać w darowiźnie (bliskiej rodz...   Å›ro, 06 wrz 2006 - 17:34
karolka0308   Dziewczyny pomóżcie bo czytam i czytam i już ni...   nie, 05 lis 2006 - 17:15
> Wykup mieszkania lokatorskiego - kiedy można sprzedać??
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 14:10
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama