Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Ból kręgosłupa

> 
angela26
pon, 04 gru 2017 - 16:11
Witam, jestem w ciąży i wieczorami często boli mnie kręgosłup. Co robić aby uniknąć tego bólu lub jak sprawić aby ból był mniej dokuczliwy ?
angela26


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: wto, 28 lis 17 - 13:05
Nr użytkownika: 51,016




post pon, 04 gru 2017 - 16:11
Post #1

Witam, jestem w ciąży i wieczorami często boli mnie kręgosłup. Co robić aby uniknąć tego bólu lub jak sprawić aby ból był mniej dokuczliwy ?
jakuna
wto, 19 gru 2017 - 22:47
To prawda, że spanie na lewym boku z poduszką pomaga. Koniecznie to musi być lewy bok, bo spanie na plecach albo na prawym boku może być niebezpieczne, przeczytałam, że gdy śpi się na prawym boku, to uciskana jest żyła główna dolna. A to może powodować niedotlenienie płodu albo zawroty głowy i omdlenia u matki. Dlatego trzeba uwazać!
jakuna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 56
Dołączył: nie, 21 maj 17 - 20:46
Nr użytkownika: 49,609




post wto, 19 gru 2017 - 22:47
Post #2

To prawda, że spanie na lewym boku z poduszką pomaga. Koniecznie to musi być lewy bok, bo spanie na plecach albo na prawym boku może być niebezpieczne, przeczytałam, że gdy śpi się na prawym boku, to uciskana jest żyła główna dolna. A to może powodować niedotlenienie płodu albo zawroty głowy i omdlenia u matki. Dlatego trzeba uwazać!


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post czw, 15 lut 2018 - 11:39
Post #3

Najlepiej odciaza kregoslup basen.. dobrze jest chodzic conajmniej dwa razy w tyg i plywac zabką z zanurzeniem glowy albo na plecach.. Ja tak robilam obie ciaze i bylo super.. W obecnej niestety dziecko ulozylo mi sie gdzies przy nerwach w kregoslupie i basen juz nie pomaga ale pomagaja sesje w kapsule floatingowej w Jura floating w Częstochowie. Polega to na lezeniu godzine w slonej wodzie co odciaza kregoslup stawy i miesnie, pomaga w rehabilitacji i zapaleniach stawowm odpreza umyslowo i poprawia krazenie. Dla mnie te sesje sa ratujace i nie wiem co by bylo gdybym ich nie miala.. zaplakalabym sie chyba z bolu
ElaKiela
czw, 18 paź 2018 - 06:18
Bóle pleców mają bardzo różne podłoża. Warto jest wybrać się do specjalisty, który będzie w stanie wykluczyć poważne schorzenia.
ElaKiela


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: śro, 17 paź 18 - 20:57
SkÄ…d: warszawa
Nr użytkownika: 52,179




post czw, 18 paź 2018 - 06:18
Post #4

Bóle pleców mają bardzo różne podłoża. Warto jest wybrać się do specjalisty, który będzie w stanie wykluczyć poważne schorzenia.
madziamama12
nie, 21 paź 2018 - 13:54
Świetnym pomysłem w przypadku bólów kręgosłupa, czy też stawów jest basen. Ja osobiście bardzo dużo pływałam w ciąży, bo to pomagało odciążyć zmęczony po całym dniu odcinek lędźwiowy.
madziamama12


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 55
Dołączył: śro, 04 lut 15 - 15:35
Nr użytkownika: 45,314




post nie, 21 paź 2018 - 13:54
Post #5

Świetnym pomysłem w przypadku bólów kręgosłupa, czy też stawów jest basen. Ja osobiście bardzo dużo pływałam w ciąży, bo to pomagało odciążyć zmęczony po całym dniu odcinek lędźwiowy.
marikakosa
czw, 03 sty 2019 - 11:21
W tym wypadku powinnaś udać się do specjalisty..może bóle mają charakter nerwicowy. Musisz jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.
marikakosa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 13
Dołączył: czw, 03 sty 19 - 11:10
Nr użytkownika: 52,513




post czw, 03 sty 2019 - 11:21
Post #6

W tym wypadku powinnaś udać się do specjalisty..może bóle mają charakter nerwicowy. Musisz jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.
AnitaT
wto, 07 maj 2019 - 13:48
Zainwestuj w poduszkę ciążową Pomaga wygodniej się ułożyć, odciążyć kręgosłup i kark i daje oparcie brzuszkowi;) Ja swoja miałam z SuperMami i byłam z niej bardzo zadowolona
AnitaT


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 17
Dołączył: nie, 07 paź 18 - 17:55
Nr użytkownika: 52,137




post wto, 07 maj 2019 - 13:48
Post #7

Zainwestuj w poduszkę ciążową Pomaga wygodniej się ułożyć, odciążyć kręgosłup i kark i daje oparcie brzuszkowi;) Ja swoja miałam z SuperMami i byłam z niej bardzo zadowolona
ksentona
wto, 18 cze 2019 - 08:36
A może jakieś masaże albo zabiegi? Znam bardzo dobre centrum rehabilitacji Kriosonik w Warszawie.Tam na pewno by pomogli w takiej sytuacji.
ksentona


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 31
Dołączył: wto, 28 maj 19 - 17:36
Nr użytkownika: 53,094




post wto, 18 cze 2019 - 08:36
Post #8

A może jakieś masaże albo zabiegi? Znam bardzo dobre centrum rehabilitacji Kriosonik w Warszawie.Tam na pewno by pomogli w takiej sytuacji.
> Ból krÄ™gosÅ‚upa
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 14:29
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama