Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna  

... szukam kota

, Nasza koteczka po 3 latach zaginęła
> , Nasza koteczka po 3 latach zaginęła
Silije
sob, 28 gru 2013 - 20:39
Na razie nie chce jeść ani się załatwić. Napiła się tylko małą odrobinkę wody. Ale z kąta wychodzi, rozgląda się po domu, podchodzi do nas i pozwala się głaskać, ociera się o nogi. Bawić też się jeszcze nie chce.
Emilia oznajmiła, że jest najszczęśliwszą dziewczynką na świecie.
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post sob, 28 gru 2013 - 20:39
Post #21

Na razie nie chce jeść ani się załatwić. Napiła się tylko małą odrobinkę wody. Ale z kąta wychodzi, rozgląda się po domu, podchodzi do nas i pozwala się głaskać, ociera się o nogi. Bawić też się jeszcze nie chce.
Emilia oznajmiła, że jest najszczęśliwszą dziewczynką na świecie.

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
Palbena
sob, 28 gru 2013 - 22:31
Gratulacje Silje. Koty to na prawdę super zwierzaki. Ja mam kocura z azylu i takiego gaduły jeszcze nie znałam wśród kotów, a miałam ich wcześniej kilka icon_smile.gif

Co do "nieśmiałości" kota to najważniejsze żeby piła i załatwiała się do kuwetki. Jedzenie to i nawet 3 dni może sobie odpuścić. Skoro wylazła już z kąta przy Was tzn. że idzie to w dobra stronę. Pogłaskaj czasem swojego sierściucha bo koty to uwielbiają, tylko delikatnie i nie pod włos. Twoja ręka dla niej to taki wielki jęzor kociej mamy icon_wink.gif
Palbena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 453
Dołączył: wto, 25 wrz 12 - 07:08
Nr użytkownika: 40,956




post sob, 28 gru 2013 - 22:31
Post #22

Gratulacje Silje. Koty to na prawdę super zwierzaki. Ja mam kocura z azylu i takiego gaduły jeszcze nie znałam wśród kotów, a miałam ich wcześniej kilka icon_smile.gif

Co do "nieśmiałości" kota to najważniejsze żeby piła i załatwiała się do kuwetki. Jedzenie to i nawet 3 dni może sobie odpuścić. Skoro wylazła już z kąta przy Was tzn. że idzie to w dobra stronę. Pogłaskaj czasem swojego sierściucha bo koty to uwielbiają, tylko delikatnie i nie pod włos. Twoja ręka dla niej to taki wielki jęzor kociej mamy icon_wink.gif

--------------------
semi
nie, 29 gru 2013 - 17:40
Silije, i jak Kota po pierwszej nocy?
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post nie, 29 gru 2013 - 17:40
Post #23

Silije, i jak Kota po pierwszej nocy?

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

Silije
nie, 29 gru 2013 - 19:47
Spałam na dole, żeby mieć na nią oko. Późno wieczorem kręciła się po domu, zjadła wszystko z miseczki, przychodziła mnie szturchać łebkiem, żebym ją głaskała i mruczała jak traktorek. O szóstej rano obudziło mnie smutne miauczenie, pewnie zatęskniła za poprzednim domem i kotami. Ale dała się pocieszyć głaskaniem.
Mało je, ale z kuwety korzysta bez problemu, jest bardzo cichutka. Bawiła się trochę z Emilką, aportowała piłeczkę. Julce weszła na plecy i tam się usadowiła, jak Julka leżała na brzuchu. Dominika ignoruje. Dzisiaj Emilka chce spać na dole, przy kici.
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post nie, 29 gru 2013 - 19:47
Post #24

Spałam na dole, żeby mieć na nią oko. Późno wieczorem kręciła się po domu, zjadła wszystko z miseczki, przychodziła mnie szturchać łebkiem, żebym ją głaskała i mruczała jak traktorek. O szóstej rano obudziło mnie smutne miauczenie, pewnie zatęskniła za poprzednim domem i kotami. Ale dała się pocieszyć głaskaniem.
Mało je, ale z kuwety korzysta bez problemu, jest bardzo cichutka. Bawiła się trochę z Emilką, aportowała piłeczkę. Julce weszła na plecy i tam się usadowiła, jak Julka leżała na brzuchu. Dominika ignoruje. Dzisiaj Emilka chce spać na dole, przy kici.

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
semi
nie, 29 gru 2013 - 20:27
Czyli - jest dobrze:)). Mam nadzieję na zdjęcia, jak juz się Kota oswoi. A właśnie, jak ma na imię??
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post nie, 29 gru 2013 - 20:27
Post #25

Czyli - jest dobrze:)). Mam nadzieję na zdjęcia, jak juz się Kota oswoi. A właśnie, jak ma na imię??

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

Silije
nie, 29 gru 2013 - 20:53
Sama nie wiem, jak ma w końcu na imię 03.gif . Dziewczynki bardzo chciały nazwać ją Laurelin, od drzewa słońca w Valinorze. Ale przyszła do nas jako Rita i coś mi się widzi, że pozostanie Ritą, bo dalej tak mówimy.
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post nie, 29 gru 2013 - 20:53
Post #26

Sama nie wiem, jak ma w końcu na imię 03.gif . Dziewczynki bardzo chciały nazwać ją Laurelin, od drzewa słońca w Valinorze. Ale przyszła do nas jako Rita i coś mi się widzi, że pozostanie Ritą, bo dalej tak mówimy.

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
Ketmia
pon, 30 gru 2013 - 00:09
Fajnie icon_smile.gif. Ja też czekam na zdjęcia.
Ketmia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,713
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 13:52
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 4,240




post pon, 30 gru 2013 - 00:09
Post #27

Fajnie icon_smile.gif. Ja też czekam na zdjęcia.

--------------------
Tigerek
pon, 30 gru 2013 - 09:59
No to super że się u was zadomawia icon_smile.gif - a koty z założenia nie jedzą za dużo. Przykładowo moja 4,3 kg 7-letnia kota zjada w ciągu doby ok 50 g chrupek ( co oznacza jakieś pół szklanki). Podchodzi do miski kilka(naście) razy na dobę i pochrupuje.
Tigerek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,506
Dołączył: nie, 12 paź 08 - 15:06
Nr użytkownika: 22,497




post pon, 30 gru 2013 - 09:59
Post #28

No to super że się u was zadomawia icon_smile.gif - a koty z założenia nie jedzą za dużo. Przykładowo moja 4,3 kg 7-letnia kota zjada w ciągu doby ok 50 g chrupek ( co oznacza jakieś pół szklanki). Podchodzi do miski kilka(naście) razy na dobę i pochrupuje.

--------------------
Nie zapomnimy... [*] (17.12.2013r, 11t.c.; 13.04.2014r., 5t.c.)
maminka43
pon, 30 gru 2013 - 10:41
Silije-pogłaskaj ode mnie koteczkę...Ritę czy Laurelin...jak zwał tak zwałicon_smile.gif
Marzę o kocie,tylko wizja ''zapazurzonych''mebli mnie nieco niepokoi,ale w dzieciństwie zawsze mieliśmy koty.
I każdy jeden dziedziczył imię po poprzedniku:był albo Wasyl albo Bronek:)

Ten post edytował maminka43 pon, 30 gru 2013 - 10:42
maminka43


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,011
Dołączył: nie, 12 mar 06 - 08:54
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 5,215

GG:


post pon, 30 gru 2013 - 10:41
Post #29

Silije-pogłaskaj ode mnie koteczkę...Ritę czy Laurelin...jak zwał tak zwałicon_smile.gif
Marzę o kocie,tylko wizja ''zapazurzonych''mebli mnie nieco niepokoi,ale w dzieciństwie zawsze mieliśmy koty.
I każdy jeden dziedziczył imię po poprzedniku:był albo Wasyl albo Bronek:)

--------------------
Agatka mama:
Joanny Dominiki(7.03.1987)
Ma?gorzaty Karoliny(9.10.1989)
Jakuba Krzysztofa(19.10.2006)

i babcia
Mai Adrianny(31.03.2006)
Patrycji Izabelli(08.09.2008)
Micha?a Marcina (24.07.2011)

Te?ciowa
Adrianka i Sebastianka ;)



Madziulek
pon, 30 gru 2013 - 12:40
maminka43 mam 3 koty, moje meble tego zupelnie nie odczuwaja. Koty drapia wylacznie drapak icon_smile.gif

Czekam na zdjecia koty icon_smile.gif
Madziulek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,721
Dołączył: nie, 22 sty 06 - 09:49
Nr użytkownika: 4,669




post pon, 30 gru 2013 - 12:40
Post #30

maminka43 mam 3 koty, moje meble tego zupelnie nie odczuwaja. Koty drapia wylacznie drapak icon_smile.gif

Czekam na zdjecia koty icon_smile.gif

--------------------
K 2007
M 2012
Użytkownik usunięty

Go??







post pon, 30 gru 2013 - 13:06
Post #31

Moja choroba postępuje... Dziś umówiłam się z zaprzyjaźnioną hodowlą bernów, która ma również koty Maine Coony i Syberiaki. Jadę z Pypciem na wizytę w alergolandii icon_biggrin.gif Jeśli nam się ta wizyta powiedzie, to gwóźdź będę miała jeszcze głębiej. Obecnie przebywa tam kilkanaście kotów, zobaczymy co Pypciowy organizm na to...
Madziulek
pon, 30 gru 2013 - 13:37
Nocna [użytkownik x] 03.gif no i za takie akcje wlasnie Cie uwielbiam.
Madziulek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,721
Dołączył: nie, 22 sty 06 - 09:49
Nr użytkownika: 4,669




post pon, 30 gru 2013 - 13:37
Post #32

Nocna [użytkownik x] 03.gif no i za takie akcje wlasnie Cie uwielbiam.


--------------------
K 2007
M 2012
Silije
pon, 30 gru 2013 - 14:50
W alergolandii 04.gif

Oto nasza koteczka:



I jej ulubiony kÄ…cik przy pianinie:



Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post pon, 30 gru 2013 - 14:50
Post #33

W alergolandii 04.gif

Oto nasza koteczka:



I jej ulubiony kÄ…cik przy pianinie:





--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
Użytkownik usunięty

Go??







post pon, 30 gru 2013 - 15:23
Post #34

Silije, cudna tygrysica!!!! I jakoś tak... bardzo Ritowata. Tego drugiego nie mogę zapamiętać icon_wink.gif Chociaż... Chomika Dezyderiusza anetydr zapamiętałam. Ale dopiero za kilkunastym razem 29.gif

Madziulek, mój Mąż mniej mnie uwielbia icon_wink.gif
Bianka
pon, 30 gru 2013 - 15:40
sliczna kotka! jakos z opisu wyobrazilam sobie duzo mniejsza icon_smile.gif

Ja jestem fanka kotow mam jedna kotke i jest cudna tylko nieufna. Ale i tak uwielbiam ja czochrac 06.gif
Bianka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,481
Dołączył: śro, 15 mar 06 - 20:25
Skąd: Dolnośląskie
Nr użytkownika: 5,246




post pon, 30 gru 2013 - 15:40
Post #35

sliczna kotka! jakos z opisu wyobrazilam sobie duzo mniejsza icon_smile.gif

Ja jestem fanka kotow mam jedna kotke i jest cudna tylko nieufna. Ale i tak uwielbiam ja czochrac 06.gif
karoleenka
pon, 30 gru 2013 - 15:53
cudna tygrysica i jaka puchatka icon_smile.gif

To teraz oficjalnie gratuluje nowego członka rodziny 03.gif


[użytkownik x] - pewnie nasi mezowie mogliby sobie łapki podac 29.gif Mój mi zapowiedział, że nasze koty to sa ostatnie koty jakie w życiu posiada....ha wiesz co mu odpowiedziałam icon_twisted.gif
karoleenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,473
Dołączył: śro, 12 maj 04 - 22:04
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,741

GG:


post pon, 30 gru 2013 - 15:53
Post #36

cudna tygrysica i jaka puchatka icon_smile.gif

To teraz oficjalnie gratuluje nowego członka rodziny 03.gif


[użytkownik x] - pewnie nasi mezowie mogliby sobie łapki podac 29.gif Mój mi zapowiedział, że nasze koty to sa ostatnie koty jakie w życiu posiada....ha wiesz co mu odpowiedziałam icon_twisted.gif


--------------------





semi
pon, 30 gru 2013 - 16:50
Piekna Rita! i taka dorodna-ja też wyobrażałam sobie kociego podlotka, a tu kocica pełną paszcząicon_smile.gif
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post pon, 30 gru 2013 - 16:50
Post #37

Piekna Rita! i taka dorodna-ja też wyobrażałam sobie kociego podlotka, a tu kocica pełną paszcząicon_smile.gif

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

katarakta
pon, 30 gru 2013 - 23:45
Ja tez myslalam ze to jest jakis maly kociak, a tu taka duza kocica. Sliczna jest. Zawsze o takim dachowcu marzylam oczywiscie poza bialym, czarnym, tricolorem, rudym i maine coonie, syberiaku. Dobra kazdego bym chciala icon_biggrin.gif .

katarakta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 981
Dołączył: nie, 07 lut 10 - 12:22
Nr użytkownika: 31,526




post pon, 30 gru 2013 - 23:45
Post #38

Ja tez myslalam ze to jest jakis maly kociak, a tu taka duza kocica. Sliczna jest. Zawsze o takim dachowcu marzylam oczywiscie poza bialym, czarnym, tricolorem, rudym i maine coonie, syberiaku. Dobra kazdego bym chciala icon_biggrin.gif .



--------------------
2007, 2011
anetadr
wto, 31 gru 2013 - 09:21
Piękna jest icon_smile.gif. Karolina się zdziwiła, że ona taka duża. A to po prostu nasza Pętelka jest maleńka, to wszystkie inne koty przy niej wydają się duże.

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post wto, 31 gru 2013 - 09:21
Post #39

Piękna jest icon_smile.gif. Karolina się zdziwiła, że ona taka duża. A to po prostu nasza Pętelka jest maleńka, to wszystkie inne koty przy niej wydają się duże.

Aneta


--------------------
Silije
wto, 31 gru 2013 - 13:32
Mamy jeden problem.
Kocia jest grzeczna i cichutka cały dzień i większość nocy. Wchodzi na kolana i zaczyna mruczeć jak tylko się ręka do głaskania wyciąga w jej kierunku, je z apetytem, poluje na zabawki, omija Dominika z daleka. Ale pomiędzy czwartą nad ranem a szóstą rano urządza koncert głośnych miauków i ogólnych szaleństw. Myślałam najpierw, że z tęsknoty, lecz ponieważ to trzecia noc, to się obawiam, że ona po prostu po paru godzinach naszego spania jest już znudzona brakiem towarzystwa. (Na pewno nie z głodu). Jak wstaję, to od razu przestaje miauczeć, ale nie mam zamiaru generalnie wstawać przed piątą rano bialaflaga.gif
Jak nauczyć kota, że ludzie w nocy śpią? Teraz mogę sobie jeszcze odespać między szóstą a dowolną poranną godziną, jak ona się wycisza i kładzie. Ale jak się skończą wolne dni to każda minuta snu na wagę złota icon_wink.gif Prawie jak z niemowlakiem. Tylko wiadomo, co robić z miauczącym niemowlakiem - zatkać buzię piersią z mlekiem. A co się robi nocą z kotem?

Ten post edytował Silije wto, 31 gru 2013 - 13:37
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post wto, 31 gru 2013 - 13:32
Post #40

Mamy jeden problem.
Kocia jest grzeczna i cichutka cały dzień i większość nocy. Wchodzi na kolana i zaczyna mruczeć jak tylko się ręka do głaskania wyciąga w jej kierunku, je z apetytem, poluje na zabawki, omija Dominika z daleka. Ale pomiędzy czwartą nad ranem a szóstą rano urządza koncert głośnych miauków i ogólnych szaleństw. Myślałam najpierw, że z tęsknoty, lecz ponieważ to trzecia noc, to się obawiam, że ona po prostu po paru godzinach naszego spania jest już znudzona brakiem towarzystwa. (Na pewno nie z głodu). Jak wstaję, to od razu przestaje miauczeć, ale nie mam zamiaru generalnie wstawać przed piątą rano bialaflaga.gif
Jak nauczyć kota, że ludzie w nocy śpią? Teraz mogę sobie jeszcze odespać między szóstą a dowolną poranną godziną, jak ona się wycisza i kładzie. Ale jak się skończą wolne dni to każda minuta snu na wagę złota icon_wink.gif Prawie jak z niemowlakiem. Tylko wiadomo, co robić z miauczącym niemowlakiem - zatkać buzię piersią z mlekiem. A co się robi nocą z kotem?

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
> ... szukam kota, Nasza koteczka po 3 latach zaginęła
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 21:31
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama