Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
10 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 następna ostatnia   

Wigilia - tradycyjnie, latwo, smacznie i z wyprzedzeniem

> 
myszka
pią, 30 gru 2005 - 11:24
A to dzisiaj Irminy? To wszystkiego, naj!
myszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,230
Dołączył: czw, 08 maj 03 - 15:01
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 693

GG:


post pią, 30 gru 2005 - 11:24
Post #41

A to dzisiaj Irminy? To wszystkiego, naj!

--------------------
mama Miłosza (24.12.2003.) i Maksia (15.06.2008.)
irminka2
pią, 30 gru 2005 - 17:25
Dziękuję. icon_smile.gif
Strasznie głupi ten termin, sama zapominam nieraz.


Irmina
irminka2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,828
Dołączył: pon, 16 cze 03 - 08:58
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 830

GG:


post pią, 30 gru 2005 - 17:25
Post #42

Dziękuję. icon_smile.gif
Strasznie głupi ten termin, sama zapominam nieraz.


Irmina
moncik1976
pon, 04 gru 2006 - 10:14
Dziewczyny ratunku!!! Zrobiłam ciasto na pierniczki swiateczne z naszego forum icon_smile.gif ale wyszło jakieś takie rzadkie i nie bardzo mam pojęcie, jak je rozwałkować i wycinać zwierzaczki z naszym maluszkiem. Ciasto siedzi w lodówce już od piątku i dalej rzadkie. Czy mogę dodać mąki? Nie będą zbyt twarde?
Plisss pomóżcie!
Monika
moncik1976


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 144
Dołączył: pią, 18 sie 06 - 12:07
Skąd: Aktualnie Jelenia Góra a do niedawna Łódź
Nr użytkownika: 7,072

GG:


post pon, 04 gru 2006 - 10:14
Post #43

Dziewczyny ratunku!!! Zrobiłam ciasto na pierniczki swiateczne z naszego forum icon_smile.gif ale wyszło jakieś takie rzadkie i nie bardzo mam pojęcie, jak je rozwałkować i wycinać zwierzaczki z naszym maluszkiem. Ciasto siedzi w lodówce już od piątku i dalej rzadkie. Czy mogę dodać mąki? Nie będą zbyt twarde?
Plisss pomóżcie!
Monika

--------------------

katiek
pon, 04 gru 2006 - 23:54
To ciasto ma długo siedzieć w lodówce-moje siedzi już ponad miesiąc
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post pon, 04 gru 2006 - 23:54
Post #44

To ciasto ma długo siedzieć w lodówce-moje siedzi już ponad miesiąc
Doruśka
wto, 05 gru 2006 - 08:52
jeśli do pieczenie bedzie rzadkie,dodaj mąki,nic mu nie bedzie:)) ale faktycznie,niech postoi jeszcze.
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post wto, 05 gru 2006 - 08:52
Post #45

jeśli do pieczenie bedzie rzadkie,dodaj mąki,nic mu nie bedzie:)) ale faktycznie,niech postoi jeszcze.
moncik1976
wto, 05 gru 2006 - 10:16
Wielkie dzięki, zostawie je jeszcze na tydzień i zobacze a jak nie to odstoi jeszcze tydzień icon_wink.gif a potem już będę zmuszona do pieczenia.
Pozdrowionka
moncik1976


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 144
Dołączył: pią, 18 sie 06 - 12:07
Skąd: Aktualnie Jelenia Góra a do niedawna Łódź
Nr użytkownika: 7,072

GG:


post wto, 05 gru 2006 - 10:16
Post #46

Wielkie dzięki, zostawie je jeszcze na tydzień i zobacze a jak nie to odstoi jeszcze tydzień icon_wink.gif a potem już będę zmuszona do pieczenia.
Pozdrowionka

--------------------

Meggi
czw, 28 gru 2006 - 17:20
CYTAT(milly)
schab wg aluc:

gosia, ja tam niczego nie przeliczam, schab się piecze sam 180 stopni ok 50 minut, przedtem obsypuję jakąś gotową przyprawą do grilla pikantną na przykład, nacieram ogromną ilośćią czosnku, a w wersji luksusowej polewam przy pieczeniu piwem  

w wersju superluksusowej nadziewam śliwkami suszonymi  

w wersji supersuperluksusowej mojej mamy (jeszcze nie próbowałam) schab przed upieczeniem nadziany jest polędwiczką wieprzową nadzianą śliwkami  

robi się to ekspresowo i prosto  

rzeczoną polędwiczkę nacina się wzdłuż jak bułkę do hot-doga, pakuje czosnek wyciśnięty praską (najlepsza z Ikei za 19.90) i rzeczone śliwki, a następnie składa i wkłada do zamrażalnika, co by zamarzła na kość w formie parówy  

następczo rzeczony schab dziurawi się długim nożem i przepycha zamarzniętą na kość polędwiczką, obsypuje i naciera oraz piecze jak poprzednio (może 10 minut dłużej z uwagi na rzeczoną zamarznietą)  

schab wychodzi cudny, delikatny, nie ma szansy na suchość, bo roztapiająca się w środku polędwiczka skutecznie wyschnięcie uniemożliwia
śledzie mają być suszone i wedle wersji ortodoksyjnej nasze polskie namoczone  


no i d.........a icon_evil.gif , polędwiczka cud miód , ale schab porażka twardy i suchy . Pokroiłam go więc na kawałki i gotuję w sosie , jakoś to zjemy icon_wink.gif
Meggi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,536
Dołączył: pią, 03 wrz 04 - 22:59
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 2,063

GG:


post czw, 28 gru 2006 - 17:20
Post #47

CYTAT(milly)
schab wg aluc:

gosia, ja tam niczego nie przeliczam, schab się piecze sam 180 stopni ok 50 minut, przedtem obsypuję jakąś gotową przyprawą do grilla pikantną na przykład, nacieram ogromną ilośćią czosnku, a w wersji luksusowej polewam przy pieczeniu piwem  

w wersju superluksusowej nadziewam śliwkami suszonymi  

w wersji supersuperluksusowej mojej mamy (jeszcze nie próbowałam) schab przed upieczeniem nadziany jest polędwiczką wieprzową nadzianą śliwkami  

robi się to ekspresowo i prosto  

rzeczoną polędwiczkę nacina się wzdłuż jak bułkę do hot-doga, pakuje czosnek wyciśnięty praską (najlepsza z Ikei za 19.90) i rzeczone śliwki, a następnie składa i wkłada do zamrażalnika, co by zamarzła na kość w formie parówy  

następczo rzeczony schab dziurawi się długim nożem i przepycha zamarzniętą na kość polędwiczką, obsypuje i naciera oraz piecze jak poprzednio (może 10 minut dłużej z uwagi na rzeczoną zamarznietą)  

schab wychodzi cudny, delikatny, nie ma szansy na suchość, bo roztapiająca się w środku polędwiczka skutecznie wyschnięcie uniemożliwia
śledzie mają być suszone i wedle wersji ortodoksyjnej nasze polskie namoczone  


no i d.........a icon_evil.gif , polędwiczka cud miód , ale schab porażka twardy i suchy . Pokroiłam go więc na kawałki i gotuję w sosie , jakoś to zjemy icon_wink.gif

--------------------
Kasandra 02.04.1999r. i Aurelka 12.03.2004r. moje Okropki ;)



trylinka
śro, 03 gru 2008 - 13:01
A cóż to - od dwóch lat nikt niczego nowego nie dopisał?!
Noooo, bardzo proszę propozycje na ostatnią dostatnią Wigilię przed Światowym Kryzysem!
trylinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,243
Dołączył: śro, 27 wrz 06 - 10:17
Nr użytkownika: 7,690




post śro, 03 gru 2008 - 13:01
Post #48

A cóż to - od dwóch lat nikt niczego nowego nie dopisał?!
Noooo, bardzo proszę propozycje na ostatnią dostatnią Wigilię przed Światowym Kryzysem!
ulla
śro, 03 gru 2008 - 22:08
A to ja dodam, śledzie, takie jakie lubię najbardziej.

Potrzebne
śledzie (matiasy; dobre)
oliwa
cebulka
pieprz

Śledzie kroimy na dzwonka nieduże i układamy w naczyniu (miseczce, półmisku)
cebulkę kroimy bardzo drobno...potem bierzemy ją w dłonie i mocno ściskamy (nad śledziami)...najczęściej sok z cebuli minimalnie pocieknie (jak nie, to jest na cebuli, bo jest mokra). Posypujemy nią śledzie, doprawiamy pieprzem, zalewamy oliwą (tak, żeby były nieznacznie przykryte, znaczy trochę może wystawać i do lodówki.

Nie wiem dlaczego, ale śledzie w takiej wersji lubię prawie najbardziej (bo najbardziej to takie małe śledziki smażone, które można zjadać z ościami).

Ps. to nie jest wykwintne danie, to są dobre śledzie (znaczy smaczny przepis, choć najprostszy na świecie).
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
Skąd: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post śro, 03 gru 2008 - 22:08
Post #49

A to ja dodam, śledzie, takie jakie lubię najbardziej.

Potrzebne
śledzie (matiasy; dobre)
oliwa
cebulka
pieprz

Śledzie kroimy na dzwonka nieduże i układamy w naczyniu (miseczce, półmisku)
cebulkę kroimy bardzo drobno...potem bierzemy ją w dłonie i mocno ściskamy (nad śledziami)...najczęściej sok z cebuli minimalnie pocieknie (jak nie, to jest na cebuli, bo jest mokra). Posypujemy nią śledzie, doprawiamy pieprzem, zalewamy oliwą (tak, żeby były nieznacznie przykryte, znaczy trochę może wystawać i do lodówki.

Nie wiem dlaczego, ale śledzie w takiej wersji lubię prawie najbardziej (bo najbardziej to takie małe śledziki smażone, które można zjadać z ościami).

Ps. to nie jest wykwintne danie, to są dobre śledzie (znaczy smaczny przepis, choć najprostszy na świecie).

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
agabr
pią, 05 gru 2008 - 21:25
Ulla ja tez tak robie sledzie ale nie wyciskam cebuli (nigdy nie wiesz gdzie i komu podasz reke icon_wink.gif ).b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post pią, 05 gru 2008 - 21:25
Post #50

Ulla ja tez tak robie sledzie ale nie wyciskam cebuli (nigdy nie wiesz gdzie i komu podasz reke icon_wink.gif ).b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
Tatuś Muminka
ulla
pią, 05 gru 2008 - 21:58
CYTAT(agnieszkabryndza @ Fri, 05 Dec 2008 - 23:25) *
Ulla ja tez tak robie sledzie ale nie wyciskam cebuli (nigdy nie wiesz gdzie i komu podasz reke icon_wink.gif ).b


icon_biggrin.gif To przepis mojej niedoszłej teściowej (z Gdańska, takiej pół-Kaszubki z urodzenia), wszelakie ryby przyrządzała fantastycznie.

Na liście dań niezrównanych, kórych się nie zdążyłam nauczyć jest kartoflanka - i choć nie przepadam za ziemniakami, tej zupie nie mogła się oprzeć. A mam bardzo mętną wizję przepisu i dotąd nie udało mi się powtórzyć tego smaku.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
Skąd: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post pią, 05 gru 2008 - 21:58
Post #51

CYTAT(agnieszkabryndza @ Fri, 05 Dec 2008 - 23:25) *
Ulla ja tez tak robie sledzie ale nie wyciskam cebuli (nigdy nie wiesz gdzie i komu podasz reke icon_wink.gif ).b


icon_biggrin.gif To przepis mojej niedoszłej teściowej (z Gdańska, takiej pół-Kaszubki z urodzenia), wszelakie ryby przyrządzała fantastycznie.

Na liście dań niezrównanych, kórych się nie zdążyłam nauczyć jest kartoflanka - i choć nie przepadam za ziemniakami, tej zupie nie mogła się oprzeć. A mam bardzo mętną wizję przepisu i dotąd nie udało mi się powtórzyć tego smaku.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
zajka

Go??







post pią, 12 gru 2008 - 14:34
Post #52

A ja do takich śledzi dodaję jeszcze listek laurowy i ziele angielskie - są wtedy aromatyczne icon_smile.gif
myszka
pon, 22 gru 2008 - 11:33
O, to ja jeszcze dodam moje śledzie, choć rzekomo są one góralskie. icon_smile.gif Być może.

Śledzie rzekomo góralskie na ostro:

czerwona cebula
ogórki konserwowe
filety śledziowe
jabłko - albo 2 icon_smile.gif ja chyba daję 3 icon_smile.gif nie pamiętam
pół pęczka koperku
śmietana kremówka pół kubka
śmietana kwaśna pół kubka
musztarda - łyżeczka (daję rosyjską, ale sarepska czy jaka tam też ujdzie)
chrzan - łyżeczka
sól, pieprz

Śledzie kroję grubo (w dzwonek, na dośc spore kawałki), bo nie lubię śledzi w typie sałatkowym, a "zalane", ale można wg uznania. Reszta składników to sos (i to jest gwóźdź całej potrawy, bo połączenie śledzia z jabłkiem to nic szczególnego, ale ta musztarda rosyjska ze śmietaną i chrzanem - mmmm!...). Przeżreć się musi tak minimum przez noc, ale z powodzeniem można zrobić już 2 dni przed wigilią.
myszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,230
Dołączył: czw, 08 maj 03 - 15:01
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 693

GG:


post pon, 22 gru 2008 - 11:33
Post #53

O, to ja jeszcze dodam moje śledzie, choć rzekomo są one góralskie. icon_smile.gif Być może.

Śledzie rzekomo góralskie na ostro:

czerwona cebula
ogórki konserwowe
filety śledziowe
jabłko - albo 2 icon_smile.gif ja chyba daję 3 icon_smile.gif nie pamiętam
pół pęczka koperku
śmietana kremówka pół kubka
śmietana kwaśna pół kubka
musztarda - łyżeczka (daję rosyjską, ale sarepska czy jaka tam też ujdzie)
chrzan - łyżeczka
sól, pieprz

Śledzie kroję grubo (w dzwonek, na dośc spore kawałki), bo nie lubię śledzi w typie sałatkowym, a "zalane", ale można wg uznania. Reszta składników to sos (i to jest gwóźdź całej potrawy, bo połączenie śledzia z jabłkiem to nic szczególnego, ale ta musztarda rosyjska ze śmietaną i chrzanem - mmmm!...). Przeżreć się musi tak minimum przez noc, ale z powodzeniem można zrobić już 2 dni przed wigilią.

--------------------
mama Miłosza (24.12.2003.) i Maksia (15.06.2008.)
marghe.
czw, 25 gru 2008 - 22:20
ŚLEDZIE by WIOLONTELA (stara dobra icon_wink.gif )

przepis na najlepsze śledzie swiata. Proszę się nie zrażać, on tylko brzmi skomplikowanie.

śledzi dowolna ilość, płatów oczywiście
cebula - wagowo tyle samo, ile śledzi
pół szklanki oleju
łyżka koncentratu pomidorowego
jeden spory ogórek kiszony obdarty ze skóry
1 szprotka wędzona lub 1 dkg innej wędzonej ryby
1 dkg suszonych grzybów
1 łyżka soku z ogórków kiszonych
pieprz
sok z cytryny

Grzyby namoczyć i ugotować. Miękkie drobno posiekać. Cebulę, również drobno pokrojoną, w kosteczkę, zeszklić na oleju wpierw odłożywszy sobie tego oleju 1 łyżkę. Ogórek również drobno a rybę rozpaćkać usuwając ewentualne ości. Wszystko razem wrzucic do michy i zmiksować. Zwykłym mieszadłem.

Śledzie pokroić w dzwonka, popieprzyć i skropić sokiem z cytryny. Na śledzie wyłożyć masę. Można się przy tym wyżyć artystycznie. Schłodzić ze trzy godziny najmarniej a jeszcze lepiej dwanaście. Konsumować.

Niebo w gębie. Mniam.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post czw, 25 gru 2008 - 22:20
Post #54

ŚLEDZIE by WIOLONTELA (stara dobra icon_wink.gif )

przepis na najlepsze śledzie swiata. Proszę się nie zrażać, on tylko brzmi skomplikowanie.

śledzi dowolna ilość, płatów oczywiście
cebula - wagowo tyle samo, ile śledzi
pół szklanki oleju
łyżka koncentratu pomidorowego
jeden spory ogórek kiszony obdarty ze skóry
1 szprotka wędzona lub 1 dkg innej wędzonej ryby
1 dkg suszonych grzybów
1 łyżka soku z ogórków kiszonych
pieprz
sok z cytryny

Grzyby namoczyć i ugotować. Miękkie drobno posiekać. Cebulę, również drobno pokrojoną, w kosteczkę, zeszklić na oleju wpierw odłożywszy sobie tego oleju 1 łyżkę. Ogórek również drobno a rybę rozpaćkać usuwając ewentualne ości. Wszystko razem wrzucic do michy i zmiksować. Zwykłym mieszadłem.

Śledzie pokroić w dzwonka, popieprzyć i skropić sokiem z cytryny. Na śledzie wyłożyć masę. Można się przy tym wyżyć artystycznie. Schłodzić ze trzy godziny najmarniej a jeszcze lepiej dwanaście. Konsumować.

Niebo w gębie. Mniam.
Grubcia
śro, 11 lis 2009 - 20:59
prosze o jeszcze przepisów Wigilijnych icon_smile.gif

podajcie może listy potraw jakie stawiacie na stole w ten dzień...

karp w galarecie i smarzony
sledzie
bigos
barszcz czerwony
zupa grzybowa
kutia
pierogi z grzybami
kompot z suszonych owoców
sałatka jarzynowa
ryba po grecku

co jeszcze?
Grubcia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 356
Dołączył: nie, 29 mar 09 - 13:12
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 26,405




post śro, 11 lis 2009 - 20:59
Post #55

prosze o jeszcze przepisów Wigilijnych icon_smile.gif

podajcie może listy potraw jakie stawiacie na stole w ten dzień...

karp w galarecie i smarzony
sledzie
bigos
barszcz czerwony
zupa grzybowa
kutia
pierogi z grzybami
kompot z suszonych owoców
sałatka jarzynowa
ryba po grecku

co jeszcze?

--------------------
2 Anio?ki 2004r...somewhere over the rainbow... [i] [i] :(
i na ziemi...

Córcia :)

i Synu? :)


Agnieszka AZJ
śro, 11 lis 2009 - 21:02
U nas są śledzie w oleju z dodatkami, karp w galarecie i sałatka jarzynowa, potem zupa rybna, łazanki z kapusta i grzybami, a na deser mak z balaliami, sernik i piernik.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post śro, 11 lis 2009 - 21:02
Post #56

U nas są śledzie w oleju z dodatkami, karp w galarecie i sałatka jarzynowa, potem zupa rybna, łazanki z kapusta i grzybami, a na deser mak z balaliami, sernik i piernik.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Filip_inka
czw, 12 lis 2009 - 10:38
u nas sa pierogi z kapusta i grzybami ale przewazaja grzyby, lekko slodkawy smak
karp w galarecie tez lekko slodkawy z rodzynkami
prawdziwki smazone (pychota)
czasem robie sledzia rzekomo po skandynawsku:) bardzo dziwny sos ale sa jego smakosze:)
kluski (wlasnej roboty) z makiem
ryba faszerowana w galarecie
Filip_inka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,384
Dołączył: śro, 06 cze 07 - 13:32
Nr użytkownika: 14,790

GG:


post czw, 12 lis 2009 - 10:38
Post #57

u nas sa pierogi z kapusta i grzybami ale przewazaja grzyby, lekko slodkawy smak
karp w galarecie tez lekko slodkawy z rodzynkami
prawdziwki smazone (pychota)
czasem robie sledzia rzekomo po skandynawsku:) bardzo dziwny sos ale sa jego smakosze:)
kluski (wlasnej roboty) z makiem
ryba faszerowana w galarecie

--------------------


Nie kochać tylko dla zalet, kochać pomimo wad...
semi
czw, 26 lis 2009 - 20:05
pierogi z kapustą i grzybami
barszcz czerwony
zupa grzybowa
krokiety z kapustą i grzybami
śledzie na rózne sposoby
pstrąg smażony w maśle
jajka w majonezie(takim własnej roboty)
jajka nadziewane parmezanem z kawiorem(u nas wszyscy uwielbiamy rózne jajka, więc je robimy nie bacząc na to, ze to mało wigilijna potrawa;)
jajka z pieczarkami i oliwkami
"Szaszłyki" na zimno - rózne takie na szpikulcach-jajka przpiórcze, pomidorki koktailowe , minikukurydze i co tam jeszcze komu przyjdzie do głowy
coś, na co mój mąż mówi uszka, ja nie wiem, jak to się nazywa-takie pierożki z drożdżowego ciasta nadziewnae tylko grzybami smazone w głębokim tłuszczu
ryba po grecku
sernik, piernik, keks, makowiec
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
Skąd: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post czw, 26 lis 2009 - 20:05
Post #58

pierogi z kapustą i grzybami
barszcz czerwony
zupa grzybowa
krokiety z kapustą i grzybami
śledzie na rózne sposoby
pstrąg smażony w maśle
jajka w majonezie(takim własnej roboty)
jajka nadziewane parmezanem z kawiorem(u nas wszyscy uwielbiamy rózne jajka, więc je robimy nie bacząc na to, ze to mało wigilijna potrawa;)
jajka z pieczarkami i oliwkami
"Szaszłyki" na zimno - rózne takie na szpikulcach-jajka przpiórcze, pomidorki koktailowe , minikukurydze i co tam jeszcze komu przyjdzie do głowy
coś, na co mój mąż mówi uszka, ja nie wiem, jak to się nazywa-takie pierożki z drożdżowego ciasta nadziewnae tylko grzybami smazone w głębokim tłuszczu
ryba po grecku
sernik, piernik, keks, makowiec

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

renata19750702
pią, 27 lis 2009 - 07:54
Nasza lista bardzo tradycyjna:

barszcz biały z grzybami
barszcz czerwony z uszkami
kapusta z grochem
do kapusty ziemniaki
pierogi z kapustą i grzybami
gołąbki z pieczarkami w sosie grzybowym
karp smażony
śledzie w śmietanie
kluski z makiem
kompot z suszu

renata19750702


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,546
Dołączył: wto, 05 cze 07 - 09:52
Skąd: podkarpackie
Nr użytkownika: 14,764




post pią, 27 lis 2009 - 07:54
Post #59

Nasza lista bardzo tradycyjna:

barszcz biały z grzybami
barszcz czerwony z uszkami
kapusta z grochem
do kapusty ziemniaki
pierogi z kapustą i grzybami
gołąbki z pieczarkami w sosie grzybowym
karp smażony
śledzie w śmietanie
kluski z makiem
kompot z suszu



--------------------
Maria Katarzyna ,Jan Aleksander


Dziś wiem, życie cudem jest. Co chcę, mogę z niego mieć, jak dźwięk słyszę jego głos, co dzień pragnę bardziej go.
katiek
pią, 27 lis 2009 - 08:29
Renata, wrzuć przepis na te gołąbki, bo o takich jeszcze nie słyszałam
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post pią, 27 lis 2009 - 08:29
Post #60

Renata, wrzuć przepis na te gołąbki, bo o takich jeszcze nie słyszałam
> Wigilia - tradycyjnie, latwo, smacznie i z wyprzedzeniem
Start new topic
Reply to this topic
10 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 15:03
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama