Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
5 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna  

Prezent na chrzest

, co kupić?
> , co kupić?
pati.n
pon, 08 lis 2010 - 12:25
Mój syn dostał na chrziny kocyk taki od chrzestnego



ale dla mnie dobry jako dodatek do prezentu, a nie cały prezent

Dostał wisiorek złoty-ale dłuuuugo jeszcze będzie czekał i leżał

i dostał od chrzestnej - moim zdaniem suuuper prezent- zaproszenie na sesję zdjęciową u profesjona;lnego fotografa, a po sesji dostaje się pamiątkowy album + zdjęcia na cd.

Super pomysł- chcieliśmy iść z dziećmi,ale zawsze kasy brakowało- ja jestem zachwycona i polecam pomysł icon_smile.gif
pati.n


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,145
Dołączył: wto, 06 lis 07 - 12:13
Nr użytkownika: 16,801




post pon, 08 lis 2010 - 12:25
Post #41

Mój syn dostał na chrziny kocyk taki od chrzestnego



ale dla mnie dobry jako dodatek do prezentu, a nie cały prezent

Dostał wisiorek złoty-ale dłuuuugo jeszcze będzie czekał i leżał

i dostał od chrzestnej - moim zdaniem suuuper prezent- zaproszenie na sesję zdjęciową u profesjona;lnego fotografa, a po sesji dostaje się pamiątkowy album + zdjęcia na cd.

Super pomysł- chcieliśmy iść z dziećmi,ale zawsze kasy brakowało- ja jestem zachwycona i polecam pomysł icon_smile.gif

--------------------


Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
agnese
pon, 08 lis 2010 - 22:20
sesja jak dla mnie rewelacyjny prezent
agnese


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,091
Dołączył: pią, 10 kwi 09 - 20:19
Nr użytkownika: 26,621




post pon, 08 lis 2010 - 22:20
Post #42

sesja jak dla mnie rewelacyjny prezent

--------------------
F. 2008
A. 2011
moni3011
pon, 21 lut 2011 - 21:53
srebrny smoczek na zÄ…bek+ grawerka z dedykacjÄ…, data ur, waga miara i co zechcesz icon_smile.gif
moni3011


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: pon, 21 lut 11 - 21:18
Nr użytkownika: 35,909




post pon, 21 lut 2011 - 21:53
Post #43

srebrny smoczek na zÄ…bek+ grawerka z dedykacjÄ…, data ur, waga miara i co zechcesz icon_smile.gif
Ewcia!
wto, 22 lut 2011 - 02:29
co to jest smoczek na zÄ…bek?
Ewcia!


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,694
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 21:27
Skąd: raz z dołka, a raz z górki
Nr użytkownika: 423

GG:


post wto, 22 lut 2011 - 02:29
Post #44

co to jest smoczek na zÄ…bek?

--------------------
1234
mama_do_kwadratu
sob, 26 lut 2011 - 22:00
Podbijam.

Zostanę matką chrzestną i nie mam pojęcia, co kupić. Wiem, że nie chcę:

a. grawerowanych smoczków i łyżeczek edit. ani grzechotek
b. bucików ze srebra
c. kocyka
d. kolczyków
e. ryngrafów i innych obrazków

Po prostu nie mam pojęcia. Hilfe.

Ten post edytował mama_do_kwadratu sob, 26 lut 2011 - 22:00
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post sob, 26 lut 2011 - 22:00
Post #45

Podbijam.

Zostanę matką chrzestną i nie mam pojęcia, co kupić. Wiem, że nie chcę:

a. grawerowanych smoczków i łyżeczek edit. ani grzechotek
b. bucików ze srebra
c. kocyka
d. kolczyków
e. ryngrafów i innych obrazków

Po prostu nie mam pojęcia. Hilfe.

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
green
sob, 26 lut 2011 - 23:45
no to ja za Pati icon_wink.gif - polecam sesję fotograficzną niemowlęcą i rodzinną.


Ten post edytował green nie, 27 lut 2011 - 00:00
green


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,523
Dołączył: pią, 02 lip 04 - 09:55
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 1,909




post sob, 26 lut 2011 - 23:45
Post #46

no to ja za Pati icon_wink.gif - polecam sesję fotograficzną niemowlęcą i rodzinną.


--------------------
chłopaki: 2004 i 2008
emilly
wto, 01 mar 2011 - 11:26
CYTAT(Tuni @ Wed, 27 Oct 2010 - 09:46) *
To ja proponuję złotą łyżeczkę z pamiątkowym napisem.
Świetna pamiątka i jednocześnie praktyczny prezent.
Pierwsze dania można podawać dziecku taką właśnie złotą łyżeczką icon_smile.gif


Mój Domi dostał srebrną grawerowaną łyżeczkę,ale żal mi jej używać,taka ładna icon_wink.gif

A sesja to świetny pomysł.
emilly


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,306
Dołączył: czw, 28 lut 08 - 17:57
SkÄ…d: UK
Nr użytkownika: 18,473

GG:


post wto, 01 mar 2011 - 11:26
Post #47

CYTAT(Tuni @ Wed, 27 Oct 2010 - 09:46) *
To ja proponuję złotą łyżeczkę z pamiątkowym napisem.
Świetna pamiątka i jednocześnie praktyczny prezent.
Pierwsze dania można podawać dziecku taką właśnie złotą łyżeczką icon_smile.gif


Mój Domi dostał srebrną grawerowaną łyżeczkę,ale żal mi jej używać,taka ładna icon_wink.gif

A sesja to świetny pomysł.
rysa154
wto, 01 mar 2011 - 11:43
mama do kwadratu
może łańcuszek z matka boska? jakies konto/lokata z pierwszym wkladem od ciebie, figurke anioła stróża?sesja tez fajny pomysł....

Ten post edytował ryba154 wto, 01 mar 2011 - 11:43
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post wto, 01 mar 2011 - 11:43
Post #48

mama do kwadratu
może łańcuszek z matka boska? jakies konto/lokata z pierwszym wkladem od ciebie, figurke anioła stróża?sesja tez fajny pomysł....

--------------------


krupinka
pon, 20 cze 2011 - 18:40
[edit: moderacja]
krupinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: wto, 14 cze 11 - 12:02
Nr użytkownika: 36,909




post pon, 20 cze 2011 - 18:40
Post #49

[edit: moderacja]
katarakta
czw, 15 wrz 2011 - 21:40
Ja mam chrzciny kuzynki synka i nie mam pomyslu co kupic. Maluszek jest jako 3 w rodzinie i to chlopak. Wiec duzo przyborow ma po braciach. Zastanawialam sie np nad jakas zabawka + ramka na zdjecie plus odciski raczki nozki + album w ktorym sie wpisuje "osiagniecia" dziecka do lat np 5. Chrzestna nie jestem.
katarakta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 981
Dołączył: nie, 07 lut 10 - 12:22
Nr użytkownika: 31,526




post czw, 15 wrz 2011 - 21:40
Post #50

Ja mam chrzciny kuzynki synka i nie mam pomyslu co kupic. Maluszek jest jako 3 w rodzinie i to chlopak. Wiec duzo przyborow ma po braciach. Zastanawialam sie np nad jakas zabawka + ramka na zdjecie plus odciski raczki nozki + album w ktorym sie wpisuje "osiagniecia" dziecka do lat np 5. Chrzestna nie jestem.

--------------------
2007, 2011
okruszek
wto, 18 paź 2011 - 14:57
moja córeczka od chrzestnego dostała łańcuszek z medalikiem-choć ma teraz 3 latka ubieram jej na rodzinne uroczystości bo łańcuszek jest króciutki, a od chrzestnej dostała kolczyki ale takie dla małych dziewczynek ze specjalnym zapięciem. prezenty bardzo mi się podobają bo są pamiątką ale nie muszą leżec 20 lat icon_smile.gif żeby je nosić. dostała rówień literki k i serduszka icon_smile.gif. srebrną grzeschotkę-według mnie szkoda na to kasy i wyszywany obrazek z jej datą urodzin i wagą.
okruszek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,904
Dołączył: śro, 15 lis 06 - 17:21
Nr użytkownika: 8,487




post wto, 18 paź 2011 - 14:57
Post #51

moja córeczka od chrzestnego dostała łańcuszek z medalikiem-choć ma teraz 3 latka ubieram jej na rodzinne uroczystości bo łańcuszek jest króciutki, a od chrzestnej dostała kolczyki ale takie dla małych dziewczynek ze specjalnym zapięciem. prezenty bardzo mi się podobają bo są pamiątką ale nie muszą leżec 20 lat icon_smile.gif żeby je nosić. dostała rówień literki k i serduszka icon_smile.gif. srebrną grzeschotkę-według mnie szkoda na to kasy i wyszywany obrazek z jej datą urodzin i wagą.

--------------------




Moje Kochane Aniołki (5tc) sty. 2007. (8tc)paz.2011
zohra7861
śro, 07 gru 2011 - 16:35
CYTAT(Agalu @ Thu, 07 Jan 2010 - 21:54) *
a ja uważam z kolei że biżuterię to na komunie najszybciej można dziecku podarować, mó Kacper dostał medalik z papieżem ma 4,5 roku leży to juz tyle lat, bo moje dziecko jeszcze nie nosi łańcuszka i pewnie długo nie założy, bo odrazu byłby zerwany,teraz drugi syn dostał piękny łańcuszek z medalikiem złoty i też to leży i bedzie jeszcze długo leżało schowane, to bez sensu wg mnie,takie preznety które leżą i czekają aż dzieci dorosną

Zgadzam się, ja sama zamówiłam dziecku szatkę ozdobną do chrztu,wielkości dużej chusteczki, z wyszytym aniołkiem,imieniem dziecka i datą chrztu. Pamiątka na całe życie,a kosztowało to naprawdę grosze,przynajmniej z 10x taniej niż jakiś łańcuszek (który moje dziecko dostało od chrzestnej i obok tej szatki będzie zalegać na dnie szuflady). Polecam również odcisk stopy i dłoni wykonane w ramie jako obraz z pamiątkową tabliczką (np imieniem dziecka i datą). Jeszcze lepszym pomysłem jest sesja fotograficzna o której wspomniała pati.n . Wszystko ty tylko kwestia zasobności potrfela 06.gif
zohra7861


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 43
Dołączył: wto, 04 paź 11 - 10:05
SkÄ…d: Irlandia
Nr użytkownika: 37,923




post śro, 07 gru 2011 - 16:35
Post #52

CYTAT(Agalu @ Thu, 07 Jan 2010 - 21:54) *
a ja uważam z kolei że biżuterię to na komunie najszybciej można dziecku podarować, mó Kacper dostał medalik z papieżem ma 4,5 roku leży to juz tyle lat, bo moje dziecko jeszcze nie nosi łańcuszka i pewnie długo nie założy, bo odrazu byłby zerwany,teraz drugi syn dostał piękny łańcuszek z medalikiem złoty i też to leży i bedzie jeszcze długo leżało schowane, to bez sensu wg mnie,takie preznety które leżą i czekają aż dzieci dorosną

Zgadzam się, ja sama zamówiłam dziecku szatkę ozdobną do chrztu,wielkości dużej chusteczki, z wyszytym aniołkiem,imieniem dziecka i datą chrztu. Pamiątka na całe życie,a kosztowało to naprawdę grosze,przynajmniej z 10x taniej niż jakiś łańcuszek (który moje dziecko dostało od chrzestnej i obok tej szatki będzie zalegać na dnie szuflady). Polecam również odcisk stopy i dłoni wykonane w ramie jako obraz z pamiątkową tabliczką (np imieniem dziecka i datą). Jeszcze lepszym pomysłem jest sesja fotograficzna o której wspomniała pati.n . Wszystko ty tylko kwestia zasobności potrfela 06.gif

--------------------




do boju mamu?ka, do boju! :)
MalinowyLas
piÄ…, 17 lut 2012 - 13:25
Moim znajomi niedawno wybierali prezent z okazji chrzcin - po długich namysłach stanęło ostatecznie na złotym medaliku i pieniążkach.
MalinowyLas


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 23
Dołączył: wto, 07 lut 12 - 10:32
Nr użytkownika: 39,321




post piÄ…, 17 lut 2012 - 13:25
Post #53

Moim znajomi niedawno wybierali prezent z okazji chrzcin - po długich namysłach stanęło ostatecznie na złotym medaliku i pieniążkach.
magda.
wto, 06 mar 2012 - 11:41
mój mąż jest w kwietniu chrzestnym dziewczynki i kupujemy to https://allegro.pl/chciny-chrzest-swiety-pa...2170559080.html plus koperta z pieniążkami
magda.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,235
Dołączył: pon, 11 maj 09 - 11:00
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 27,145

GG:


post wto, 06 mar 2012 - 11:41
Post #54

mój mąż jest w kwietniu chrzestnym dziewczynki i kupujemy to https://allegro.pl/chciny-chrzest-swiety-pa...2170559080.html plus koperta z pieniążkami

--------------------


7tc [*] ,,nie ma stópki zbyt małej,by nie mogła zostawić śladu,,
Aneta Sobecka
czw, 28 cze 2012 - 13:07
Cóż... ja wychodzę z założenia, że dziecko i tak nie jest jeszcze "świadome" wtedy, więc równie dobrze można kupić prezent, kóry a) będzie też prezentem dla rodziców b.) będzie "inwestycją" i zyska na użyteczności za jakiś czas. Mogą to być np. chusty dla rodziców do noszenia dziecka, drewniane klocki i "naturalne zabawki" (to jest dopiero zabawka edukacyjna - zwykłe klocki, a nie to co proponują hiperdrogie sieciówki z tego typu produktami)...
A co do sesji - to proponuję na łonie natury, żadne studio! znajoma wybrała się z dzieckiem do studia fotograficznego i wyszła z tego pachnąca komuną sesja zdjęciowa dla nowobogackich... Tylko plener i przyroda... tym bardziej latem - piękne, nasycone kolory!
no i jest jeszcze jedna opcja - słyszałam o prezencie na chrzciny, którym był bon na operację plastyczną uszu... Żeby nie odstawały :>
Aneta Sobecka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 14
Dołączył: pon, 02 kwi 12 - 20:44
Nr użytkownika: 39,943




post czw, 28 cze 2012 - 13:07
Post #55

Cóż... ja wychodzę z założenia, że dziecko i tak nie jest jeszcze "świadome" wtedy, więc równie dobrze można kupić prezent, kóry a) będzie też prezentem dla rodziców b.) będzie "inwestycją" i zyska na użyteczności za jakiś czas. Mogą to być np. chusty dla rodziców do noszenia dziecka, drewniane klocki i "naturalne zabawki" (to jest dopiero zabawka edukacyjna - zwykłe klocki, a nie to co proponują hiperdrogie sieciówki z tego typu produktami)...
A co do sesji - to proponuję na łonie natury, żadne studio! znajoma wybrała się z dzieckiem do studia fotograficznego i wyszła z tego pachnąca komuną sesja zdjęciowa dla nowobogackich... Tylko plener i przyroda... tym bardziej latem - piękne, nasycone kolory!
no i jest jeszcze jedna opcja - słyszałam o prezencie na chrzciny, którym był bon na operację plastyczną uszu... Żeby nie odstawały :>
Ludek
czw, 09 sie 2012 - 09:55
Mój mąż został poproszony, żeby być chrzestnym chłopczyka 5-6 lat.
Nie mam pojecia co kupić. Sprawa wyniknęła dość nagle, więc i kasy za bardzo nie mamy.
Zastanawiałam się właśnie nad jakimś medalikiem, bo jakiś czas temu dostałam bon do Kruka, więc finansowo trochę rozwiązałoby mi to problem, ale widzę, że wiele z Was nie uważa tego za dobry prezent.

Może macie jakiś pomysły.
Ludek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,093
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:10
Skąd: Warszawa - Bródno
Nr użytkownika: 247

GG:


post czw, 09 sie 2012 - 09:55
Post #56

Mój mąż został poproszony, żeby być chrzestnym chłopczyka 5-6 lat.
Nie mam pojecia co kupić. Sprawa wyniknęła dość nagle, więc i kasy za bardzo nie mamy.
Zastanawiałam się właśnie nad jakimś medalikiem, bo jakiś czas temu dostałam bon do Kruka, więc finansowo trochę rozwiązałoby mi to problem, ale widzę, że wiele z Was nie uważa tego za dobry prezent.

Może macie jakiś pomysły.

--------------------
Pozdrawiam,Ludek
Duża Panna :) 10.02.2001
makarena
czw, 10 sty 2013 - 23:10
Ja jestem potrójna chrzestną chłopców, a mój mąż dziewczynki - córki przyjaciół. 3 razy kupowalismy medalik z białego złota, śliczny delikatny wizerunek Maryii. Zawsze bardzo sie podobało, a na komunie św dodawałam do tego łańcuszek.
Mój Jasiek dostał ślicznego anioła i tez mi się podobał. ale sesja foto - to by było coś icon_smile.gif

Cos takiego tylko sama postac:
https://www.obliczasrebra.pl/medalik-z-matka-boska.html
makarena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,151
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 19:38
SkÄ…d: wielkopolska
Nr użytkownika: 25,735




post czw, 10 sty 2013 - 23:10
Post #57

Ja jestem potrójna chrzestną chłopców, a mój mąż dziewczynki - córki przyjaciół. 3 razy kupowalismy medalik z białego złota, śliczny delikatny wizerunek Maryii. Zawsze bardzo sie podobało, a na komunie św dodawałam do tego łańcuszek.
Mój Jasiek dostał ślicznego anioła i tez mi się podobał. ale sesja foto - to by było coś icon_smile.gif

Cos takiego tylko sama postac:
https://www.obliczasrebra.pl/medalik-z-matka-boska.html

--------------------
rysa154
piÄ…, 11 sty 2013 - 09:40
CYTAT(Ludek @ Thu, 09 Aug 2012 - 11:55) *
Mój mąż został poproszony, żeby być chrzestnym chłopczyka 5-6 lat.
Nie mam pojecia co kupić. Sprawa wyniknęła dość nagle, więc i kasy za bardzo nie mamy.
Zastanawiałam się właśnie nad jakimś medalikiem, bo jakiś czas temu dostałam bon do Kruka, więc finansowo trochę rozwiązałoby mi to problem, ale widzę, że wiele z Was nie uważa tego za dobry prezent.

Może macie jakiś pomysły.



tyle,ze w kruku sporo przepłacisz...

ja np. nie uważam,że dobrą pamiątką jest szatka czy kocyk, wole obrazek posrebrzany z aniołem strozem czy matką boska, albo złoty łańcuszek z medalikiem czy tez sam medalik, uważam to za wieczną pamiątke i do komuni będzie jak znalazł, bo zazwyczaj święcenie medalikow jest znacznie wcześniej niż komunia i wtedy kupno spada na rodziców a tak można wykorzystac pamiątje z chrztu, dodatkowo u nas prosza aby dzieci nosiły swoje w czasie białego tygodnia.
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post piÄ…, 11 sty 2013 - 09:40
Post #58

CYTAT(Ludek @ Thu, 09 Aug 2012 - 11:55) *
Mój mąż został poproszony, żeby być chrzestnym chłopczyka 5-6 lat.
Nie mam pojecia co kupić. Sprawa wyniknęła dość nagle, więc i kasy za bardzo nie mamy.
Zastanawiałam się właśnie nad jakimś medalikiem, bo jakiś czas temu dostałam bon do Kruka, więc finansowo trochę rozwiązałoby mi to problem, ale widzę, że wiele z Was nie uważa tego za dobry prezent.

Może macie jakiś pomysły.



tyle,ze w kruku sporo przepłacisz...

ja np. nie uważam,że dobrą pamiątką jest szatka czy kocyk, wole obrazek posrebrzany z aniołem strozem czy matką boska, albo złoty łańcuszek z medalikiem czy tez sam medalik, uważam to za wieczną pamiątke i do komuni będzie jak znalazł, bo zazwyczaj święcenie medalikow jest znacznie wcześniej niż komunia i wtedy kupno spada na rodziców a tak można wykorzystac pamiątje z chrztu, dodatkowo u nas prosza aby dzieci nosiły swoje w czasie białego tygodnia.

--------------------


Madziara.
sob, 23 lut 2013 - 14:56
Ja swojej chrześnicy kupiłam bujaczek (wcześniej ustaliłam z rodzicami ).
Podobaja mi sie bardzo torty z pampersów i do tego ewentualnie koperta.
Portret dziecka rysowany na płótnie w ramce też będzie pamiatka na lata.

Odnośnie Komuni Św. u nas łańcuszek z medalikiem zakupowany jest razem z pozostałymi dewocjonaliami.
Madziara.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,287
Dołączył: pon, 22 maj 06 - 13:48
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 5,949

GG:


post sob, 23 lut 2013 - 14:56
Post #59

Ja swojej chrześnicy kupiłam bujaczek (wcześniej ustaliłam z rodzicami ).
Podobaja mi sie bardzo torty z pampersów i do tego ewentualnie koperta.
Portret dziecka rysowany na płótnie w ramce też będzie pamiatka na lata.

Odnośnie Komuni Św. u nas łańcuszek z medalikiem zakupowany jest razem z pozostałymi dewocjonaliami.
E-mimama
pon, 11 mar 2013 - 22:36
Moja Emilka dostała od swojej chrzestnej prześliczną sukienkę. Musiała trochę do niej podrosnąć i pierwszy raz ją jej ubrałam dopiero na roczek, ale za to wyglądała rewelacyjnie. Jak mała księżniczka! A że roczek to po chrzcie kolejne większe wydarzenie rodzinne to była to idealna okazja na premierę sukieneczki icon_smile.gif
E-mimama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: pon, 11 mar 13 - 22:02
Nr użytkownika: 41,827

GG:


post pon, 11 mar 2013 - 22:36
Post #60

Moja Emilka dostała od swojej chrzestnej prześliczną sukienkę. Musiała trochę do niej podrosnąć i pierwszy raz ją jej ubrałam dopiero na roczek, ale za to wyglądała rewelacyjnie. Jak mała księżniczka! A że roczek to po chrzcie kolejne większe wydarzenie rodzinne to była to idealna okazja na premierę sukieneczki icon_smile.gif
> Prezent na chrzest, co kupić?
Start new topic
Reply to this topic
5 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 22:40
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama