Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Swędzące oczy:(((

> 
Libi
sob, 17 kwi 2004 - 23:22
Mam od paru lat problem icon_confused.gif Wiosną swędzą mnie oczy icon_sad.gif I to tak bardzo, że zadrapać się chcę i aż ropieją przez to. Pierwszy raz swędziały mnie w czerwcu, a tamtym roku na początku maja, a w tym roku właśńie już zaczynają mnie swędzić icon_sad.gif Drapię się i drapię. Brałam różne leki, ale spałam po nich i nie byłam zdolna do pracy. Może macie jakąś radę dla mnie icon_lol.gif

Czyżbym na stare lata alergiczką została icon_question.gif icon_question.gif Podejrzewam, że na pyłki traw....
Libi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,056
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:31
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 198

GG:


post sob, 17 kwi 2004 - 23:22
Post #1

Mam od paru lat problem icon_confused.gif Wiosną swędzą mnie oczy icon_sad.gif I to tak bardzo, że zadrapać się chcę i aż ropieją przez to. Pierwszy raz swędziały mnie w czerwcu, a tamtym roku na początku maja, a w tym roku właśńie już zaczynają mnie swędzić icon_sad.gif Drapię się i drapię. Brałam różne leki, ale spałam po nich i nie byłam zdolna do pracy. Może macie jakąś radę dla mnie icon_lol.gif

Czyżbym na stare lata alergiczką została icon_question.gif icon_question.gif Podejrzewam, że na pyłki traw....

--------------------
Libi mama Szymonka (10.11.00r)

i Zuzi (14.12.2005r.)
kasiarybka

Go??







post nie, 18 kwi 2004 - 00:49
Post #2

Alergolog Libi, jedyna moja rada, zapalenie spojówek może ?

Mój mąż ma to samo, zaczerwienione, swędzące oczy....przejdż się do lekarza.
Ika
nie, 18 kwi 2004 - 10:31
Libi, alergikiem można zostać w każdej chwili, niestety. I podejrzewam, że u Ciebie to jest właśnie alergia - skoro objawy pojawiają się corocznie, mniej więcej w tym samym czasie. Zatem pewnie coś, co kwitnie w tym okresie, uczula Cię.
Powtórzę za Kasią - alergolog. Nie ma sensu żreć leków przeciwalergicznych ogólnych, najpierw znajdź alergen i wtedy lekarz zadecyduje, jak osłabić objawy. Na odczulanie za późno, skoro objawy już występują - ale wiedząc, co jest alergenem, możesz w przyszłym roku odczulić się przed wystąpieniem alergenu.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post nie, 18 kwi 2004 - 10:31
Post #3

Libi, alergikiem można zostać w każdej chwili, niestety. I podejrzewam, że u Ciebie to jest właśnie alergia - skoro objawy pojawiają się corocznie, mniej więcej w tym samym czasie. Zatem pewnie coś, co kwitnie w tym okresie, uczula Cię.
Powtórzę za Kasią - alergolog. Nie ma sensu żreć leków przeciwalergicznych ogólnych, najpierw znajdź alergen i wtedy lekarz zadecyduje, jak osłabić objawy. Na odczulanie za późno, skoro objawy już występują - ale wiedząc, co jest alergenem, możesz w przyszłym roku odczulić się przed wystąpieniem alergenu.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Libi
nie, 18 kwi 2004 - 10:55
Wygląda na to, że musze wybrać się do alergologa, tylko jeszcze nie wiem w którym kierunku podążyć icon_rolleyes.gif
Libi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,056
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:31
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 198

GG:


post nie, 18 kwi 2004 - 10:55
Post #4

Wygląda na to, że musze wybrać się do alergologa, tylko jeszcze nie wiem w którym kierunku podążyć icon_rolleyes.gif

--------------------
Libi mama Szymonka (10.11.00r)

i Zuzi (14.12.2005r.)
Ika
nie, 18 kwi 2004 - 11:03
W tym nie pomogę, bo zielona jestem w temacie warszawskich alergologów... Zresztą nawet nie wiem, czy do takiego skierowanie trzeba, czy nie... icon_confused.gif Sama się przy okazji chętnie dowiem icon_cool.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post nie, 18 kwi 2004 - 11:03
Post #5

W tym nie pomogę, bo zielona jestem w temacie warszawskich alergologów... Zresztą nawet nie wiem, czy do takiego skierowanie trzeba, czy nie... icon_confused.gif Sama się przy okazji chętnie dowiem icon_cool.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Libi
nie, 18 kwi 2004 - 11:09
No to napiszę pościk na mazowieckim icon_smile.gif
Libi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,056
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:31
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 198

GG:


post nie, 18 kwi 2004 - 11:09
Post #6

No to napiszę pościk na mazowieckim icon_smile.gif

--------------------
Libi mama Szymonka (10.11.00r)

i Zuzi (14.12.2005r.)
Doruśka
pon, 19 kwi 2004 - 22:10
Najpierw do lekarza pierwszego kontaktu po skierowania na wszystkie badania: krew mocz kał,potem jak juz wyjdzie ,ze jesteś zdrowa to do alergologa musisz ze skierowaniem od internisty.
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post pon, 19 kwi 2004 - 22:10
Post #7

Najpierw do lekarza pierwszego kontaktu po skierowania na wszystkie badania: krew mocz kał,potem jak juz wyjdzie ,ze jesteś zdrowa to do alergologa musisz ze skierowaniem od internisty.
skanna
pon, 19 kwi 2004 - 22:17
Maj - czerwiec - lipiec - trawy i żyto.
Teraz to pyli brzoza i topola, ale kto wie, czy te trawy już nie zaczęły, jako że mój ślubny kicha i płacze po każdym spacerku - a trawy to jego domena.
A w dodatku co roku może się objawiać wrażliwość na nowe alergeny.
Lepiej pędź do alergologa czym prędzej - ślubny zlekceważył, to teraz astmę leczy, a nie tylko swędzące oczy.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post pon, 19 kwi 2004 - 22:17
Post #8

Maj - czerwiec - lipiec - trawy i żyto.
Teraz to pyli brzoza i topola, ale kto wie, czy te trawy już nie zaczęły, jako że mój ślubny kicha i płacze po każdym spacerku - a trawy to jego domena.
A w dodatku co roku może się objawiać wrażliwość na nowe alergeny.
Lepiej pędź do alergologa czym prędzej - ślubny zlekceważył, to teraz astmę leczy, a nie tylko swędzące oczy.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Libi
pon, 19 kwi 2004 - 23:41
skanna napędziłaś mi strachy (mam predyspozycje do astmy) conajmniej raz do roku męczy mnie suchy kaszel, który mogę wyleczyć tylko antybiotykiem. Ten kaszel jest taki astmowy icon_confused.gif
CHyba jednak poszukam jakiegoś lekarza. Pewnie prywatnie, bo u nas nie ma szans aby dostać się do lekarza w przychodni, nawet po skierowanie icon_rolleyes.gif
Libi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,056
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:31
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 198

GG:


post pon, 19 kwi 2004 - 23:41
Post #9

skanna napędziłaś mi strachy (mam predyspozycje do astmy) conajmniej raz do roku męczy mnie suchy kaszel, który mogę wyleczyć tylko antybiotykiem. Ten kaszel jest taki astmowy icon_confused.gif
CHyba jednak poszukam jakiegoś lekarza. Pewnie prywatnie, bo u nas nie ma szans aby dostać się do lekarza w przychodni, nawet po skierowanie icon_rolleyes.gif

--------------------
Libi mama Szymonka (10.11.00r)

i Zuzi (14.12.2005r.)
skanna
wto, 20 kwi 2004 - 08:30
Libi, straszyć Cię absolutnie nie chciałam, ale tak się składa, że znam trochę przypadków astmy zapoczątkowanych przez nieleczoną alergię. Więc gdzie mogę, to się wymądrzam icon_wink.gif na wszelki wypadek.
Jak to mówią - lepiej zapobiegać niż leczyć. Alergii pozbyć się całkiem nie da, ale można przynajmniej zastopować marsz alergiczny.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post wto, 20 kwi 2004 - 08:30
Post #10

Libi, straszyć Cię absolutnie nie chciałam, ale tak się składa, że znam trochę przypadków astmy zapoczątkowanych przez nieleczoną alergię. Więc gdzie mogę, to się wymądrzam icon_wink.gif na wszelki wypadek.
Jak to mówią - lepiej zapobiegać niż leczyć. Alergii pozbyć się całkiem nie da, ale można przynajmniej zastopować marsz alergiczny.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Doruśka
wto, 20 kwi 2004 - 08:35
Ja też mam taką astmę............
i też mi sie zaczynało swędzeniem oczu na wiosnę...wiele lat temu...
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post wto, 20 kwi 2004 - 08:35
Post #11

Ja też mam taką astmę............
i też mi sie zaczynało swędzeniem oczu na wiosnę...wiele lat temu...
Libi
wto, 20 kwi 2004 - 18:34
No to mnie przekonałyście, żeby iść do lekarza. Tylko gorzej z czasem icon_confused.gif Coś muszę wyskrobać w maju...
Libi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,056
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:31
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 198

GG:


post wto, 20 kwi 2004 - 18:34
Post #12

No to mnie przekonałyście, żeby iść do lekarza. Tylko gorzej z czasem icon_confused.gif Coś muszę wyskrobać w maju...

--------------------
Libi mama Szymonka (10.11.00r)

i Zuzi (14.12.2005r.)
Dorka
wto, 20 kwi 2004 - 20:02
https://www.astma.edu.pl/aktualnie_pyli.php?reg=13
Tutaj można sobie sprawdzić co aktualnie pyli w naszym regionie. Można też zamówić sobie taką wiadomość na swoją skrzynkę e-mailową. Może to pomoże Ci w zdiagnozowaniu "co uczula?"
Dorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: pią, 07 mar 03 - 12:41
Nr użytkownika: 95




post wto, 20 kwi 2004 - 20:02
Post #13

https://www.astma.edu.pl/aktualnie_pyli.php?reg=13
Tutaj można sobie sprawdzić co aktualnie pyli w naszym regionie. Można też zamówić sobie taką wiadomość na swoją skrzynkę e-mailową. Może to pomoże Ci w zdiagnozowaniu "co uczula?"
Libi
wto, 20 kwi 2004 - 21:09
Dorka SUPER icon_exclaim.gif Dzięki icon_biggrin.gif
Libi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,056
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:31
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 198

GG:


post wto, 20 kwi 2004 - 21:09
Post #14

Dorka SUPER icon_exclaim.gif Dzięki icon_biggrin.gif

--------------------
Libi mama Szymonka (10.11.00r)

i Zuzi (14.12.2005r.)
Anuk
śro, 05 maj 2004 - 09:27
Libi,
W szpitalu przy ul. Banacha jest bardzo dobra poradnia alergologiczna. Jeśli te dolegliwości powtarzają się kolejny sezon z rzędu, to niewątpliwie alergolog jest konieczny. Najpierw oczywiście skierowanie od lek. pierwszego kontaktu do Alergologa.

Ulgę przynieść może (póki co) stosowanie kropelek homeopatycznych HOMEOPTIC.

Trzymaj siÄ™.
Anuk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,479
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:41
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 235




post śro, 05 maj 2004 - 09:27
Post #15

Libi,
W szpitalu przy ul. Banacha jest bardzo dobra poradnia alergologiczna. Jeśli te dolegliwości powtarzają się kolejny sezon z rzędu, to niewątpliwie alergolog jest konieczny. Najpierw oczywiście skierowanie od lek. pierwszego kontaktu do Alergologa.

Ulgę przynieść może (póki co) stosowanie kropelek homeopatycznych HOMEOPTIC.

Trzymaj siÄ™.

--------------------
Anuk

(Tylko głupoty nie da się wyleczyć...)[font="Comic Sans MS"][/font][size="1"][/size]
Libi
śro, 05 maj 2004 - 11:57
Dzięki Anuk:)

Narazie troszkę uspokoiło się, ale obserwuję się pilnie... jak znowu będą mnie swędzić to na pewno muszę iść do lekarza. A czy ta poradnia alergologiczna jest tylko dla dorosłych, czy dla dzieci również?
Libi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,056
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:31
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 198

GG:


post śro, 05 maj 2004 - 11:57
Post #16

Dzięki Anuk:)

Narazie troszkę uspokoiło się, ale obserwuję się pilnie... jak znowu będą mnie swędzić to na pewno muszę iść do lekarza. A czy ta poradnia alergologiczna jest tylko dla dorosłych, czy dla dzieci również?

--------------------
Libi mama Szymonka (10.11.00r)

i Zuzi (14.12.2005r.)
Anuk
śro, 05 maj 2004 - 12:56
Libi,
dla dużych dzieci (takich chyba od 8-10 lat) i dla dorosłych. Niemowląt i małych dzieci nie leczą. Maluchy w Instytucie Matki i dziecka.
Anuk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,479
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:41
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 235




post śro, 05 maj 2004 - 12:56
Post #17

Libi,
dla dużych dzieci (takich chyba od 8-10 lat) i dla dorosłych. Niemowląt i małych dzieci nie leczą. Maluchy w Instytucie Matki i dziecka.

--------------------
Anuk

(Tylko głupoty nie da się wyleczyć...)[font="Comic Sans MS"][/font][size="1"][/size]
Libi
śro, 05 maj 2004 - 22:29
Dzięki Anuk icon_biggrin.gif Podejrzewam, że Szymonek tez ma jakieś uczulenie na pyłki i jak tak dalej pójdzie to z nim też muszę iść do alergologa icon_confused.gif
Libi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,056
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:31
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 198

GG:


post śro, 05 maj 2004 - 22:29
Post #18

Dzięki Anuk icon_biggrin.gif Podejrzewam, że Szymonek tez ma jakieś uczulenie na pyłki i jak tak dalej pójdzie to z nim też muszę iść do alergologa icon_confused.gif

--------------------
Libi mama Szymonka (10.11.00r)

i Zuzi (14.12.2005r.)
> SwÄ™dzÄ…ce oczy:(((
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 12:17
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama