Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Ospamox-czy taki lagodny jak mowia?

> 
lena77
śro, 16 sie 2006 - 10:29
Wojtek znow przeziebiony, choc wklasciwie wedlug mnie to dzis jest znacznie lepiej. Dzisiejsza noc spal prawie cala-wstawalam tylko raz okolo 2. Poszlismy dzis do lekarza. Zapisal to samo, co ostatnio, czyli Ospamox. To antybiotyk, najbardziej lagodny, tak stwierdzil, ale ja mam mieszane uczucia.Wojtek gardlo ma zaczerwienione, bez ropnych zmian, "osluchowo jest niezle". Ja przez 2 dni dawalam mu witaminy i 2 czopki na noc Viburcol i wydaje mi sie, ze jest lepiej, temp. nie ma.
No i nie wiem, podawac Ospamox czy nie? Poza tym zapisal Buderhin, ale po przeczytaniu ulotki stwierdzilam, ze tego na pewno mu nie podam. Na razie kupilam syrop Plantaginis, z babki lancetowatej.
Czy ten Ospamox jest faktycznie takim delikatnym antybiotykiem?
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
SkÄ…d: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post śro, 16 sie 2006 - 10:29
Post #1

Wojtek znow przeziebiony, choc wklasciwie wedlug mnie to dzis jest znacznie lepiej. Dzisiejsza noc spal prawie cala-wstawalam tylko raz okolo 2. Poszlismy dzis do lekarza. Zapisal to samo, co ostatnio, czyli Ospamox. To antybiotyk, najbardziej lagodny, tak stwierdzil, ale ja mam mieszane uczucia.Wojtek gardlo ma zaczerwienione, bez ropnych zmian, "osluchowo jest niezle". Ja przez 2 dni dawalam mu witaminy i 2 czopki na noc Viburcol i wydaje mi sie, ze jest lepiej, temp. nie ma.
No i nie wiem, podawac Ospamox czy nie? Poza tym zapisal Buderhin, ale po przeczytaniu ulotki stwierdzilam, ze tego na pewno mu nie podam. Na razie kupilam syrop Plantaginis, z babki lancetowatej.
Czy ten Ospamox jest faktycznie takim delikatnym antybiotykiem?

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
marghe.
śro, 16 sie 2006 - 13:06
a. na katar antybiotyk? Hmmm
b. kiedy ostatnio brał ów Ospamox? Jesli niedawno to podanie go teraz mija sie z celem.
c. zmieniłabym lekarza
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 16 sie 2006 - 13:06
Post #2

a. na katar antybiotyk? Hmmm
b. kiedy ostatnio brał ów Ospamox? Jesli niedawno to podanie go teraz mija sie z celem.
c. zmieniłabym lekarza
Mika
śro, 16 sie 2006 - 13:13
my Ospamox dostaliśmy przyleczeniu daleko posuniętej anginy -Jasiek miał wtedy z 1,5 roku -też lekarka mówiła,że to jeden ze słabszych

ale czy ja wiem czy taki słaby jak anginie daje radę? icon_rolleyes.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 16 sie 2006 - 13:13
Post #3

my Ospamox dostaliśmy przyleczeniu daleko posuniętej anginy -Jasiek miał wtedy z 1,5 roku -też lekarka mówiła,że to jeden ze słabszych

ale czy ja wiem czy taki słaby jak anginie daje radę? icon_rolleyes.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
lena77
śro, 16 sie 2006 - 14:57
Marg, ostatnio w czerwcu. teraz lekarz (inny, bo nasz na urlopie) po prostu zajrzal do karty i przepisal to samo. A Wojtek teraz ani temperatury nie ma, ani z nosa mu nie leci i ogolnie znacznie lepiej sie czuje. tylko suchy kaszel ma i chrypke . ale nie powiedzial , ze to jest zapalenie GARDLA, JAK OSTATNIO. DZIS jeszcze idziemy prywatnie do lekarki, ktora czesto zapisuje homeopatyczne, a tylko w ciezszych przypadkach chorobowych antybiotyk.
na razie daje tylko ten syropik.
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
SkÄ…d: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post śro, 16 sie 2006 - 14:57
Post #4

Marg, ostatnio w czerwcu. teraz lekarz (inny, bo nasz na urlopie) po prostu zajrzal do karty i przepisal to samo. A Wojtek teraz ani temperatury nie ma, ani z nosa mu nie leci i ogolnie znacznie lepiej sie czuje. tylko suchy kaszel ma i chrypke . ale nie powiedzial , ze to jest zapalenie GARDLA, JAK OSTATNIO. DZIS jeszcze idziemy prywatnie do lekarki, ktora czesto zapisuje homeopatyczne, a tylko w ciezszych przypadkach chorobowych antybiotyk.
na razie daje tylko ten syropik.

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
lena77
czw, 17 sie 2006 - 07:44
No i klops. Lekarka na urlopie do niedzieli.Jakis lek na pewno potrzebny. Chyba pojde do apteki , poradzic sie farmaceuty.. Mam wyrzuty sumienia, ze nic nie robie z tym przeziebieniem... Czekac do poniedzialku, az przyjedzie lekarka? Czy to nie za dlugo. Wojtek bez zmian. Mowi przez nos, ma chrype i temperatury nie ma.
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
SkÄ…d: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post czw, 17 sie 2006 - 07:44
Post #5

No i klops. Lekarka na urlopie do niedzieli.Jakis lek na pewno potrzebny. Chyba pojde do apteki , poradzic sie farmaceuty.. Mam wyrzuty sumienia, ze nic nie robie z tym przeziebieniem... Czekac do poniedzialku, az przyjedzie lekarka? Czy to nie za dlugo. Wojtek bez zmian. Mowi przez nos, ma chrype i temperatury nie ma.

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
roksana
czw, 17 sie 2006 - 07:55
Jedyne co mogę poradzić na odległoś to bańki. Ja używam próżniowych, z pompką. Można postawić małemu dwie banieczki (dziś wieczorem na 5 minutek), jutro jedną banieczką zrobić masaż plecków i pojutrze znowu dwie banieczki.
Leczę moje dzieciaczki (6 lat i 15 miesięcy) właśnie bańkami i uważam, ze są świetne. Jeśli ma suchy kaszelek to po bańkach powinien mu się rozluźnić. Pozdrawiam i życzę zdrówka.
roksana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 38
Dołączył: czw, 23 mar 06 - 11:31
Nr użytkownika: 5,331




post czw, 17 sie 2006 - 07:55
Post #6

Jedyne co mogę poradzić na odległoś to bańki. Ja używam próżniowych, z pompką. Można postawić małemu dwie banieczki (dziś wieczorem na 5 minutek), jutro jedną banieczką zrobić masaż plecków i pojutrze znowu dwie banieczki.
Leczę moje dzieciaczki (6 lat i 15 miesięcy) właśnie bańkami i uważam, ze są świetne. Jeśli ma suchy kaszelek to po bańkach powinien mu się rozluźnić. Pozdrawiam i życzę zdrówka.
lena77
czw, 17 sie 2006 - 08:09
CYTAT(roksana)
Jedyne co mogę poradzić na odległoś to bańki. Ja używam próżniowych, z pompką. Można postawić małemu dwie banieczki (dziś wieczorem na 5 minutek), jutro jedną banieczką zrobić masaż plecków i pojutrze znowu dwie banieczki.
Leczę moje dzieciaczki (6 lat i 15 miesięcy) właśnie bańkami i uważam, ze są świetne. Jeśli ma suchy kaszelek to po bańkach powinien mu się rozluźnić. Pozdrawiam i życzę zdrówka.



roksana, a gdzie kupie takie banki? mnie tez mama leczyla bankami, a ja zupelnie teraz o bankach zapomnialam.
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
SkÄ…d: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post czw, 17 sie 2006 - 08:09
Post #7

CYTAT(roksana)
Jedyne co mogę poradzić na odległoś to bańki. Ja używam próżniowych, z pompką. Można postawić małemu dwie banieczki (dziś wieczorem na 5 minutek), jutro jedną banieczką zrobić masaż plecków i pojutrze znowu dwie banieczki.
Leczę moje dzieciaczki (6 lat i 15 miesięcy) właśnie bańkami i uważam, ze są świetne. Jeśli ma suchy kaszelek to po bańkach powinien mu się rozluźnić. Pozdrawiam i życzę zdrówka.



roksana, a gdzie kupie takie banki? mnie tez mama leczyla bankami, a ja zupelnie teraz o bankach zapomnialam.

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
mama_do_kwadratu
czw, 17 sie 2006 - 08:09
Ja bym antybiotyku nie podała. Ospamox może i słaby, ale antybiotyk.
Podałabym syrop z cebuli, prawoślazowy, jakiś Ceruvit, wapno i tyle. Potrafiłabyś Mu zaserwować Tantum Verde albo Hascosept?
Zdrówka!

PS> Bańki w aptece, albo sklepach zielarsko-nawiedzonych icon_wink.gif Cena około 50 zł za 8 baniek z pompką.
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post czw, 17 sie 2006 - 08:09
Post #8

Ja bym antybiotyku nie podała. Ospamox może i słaby, ale antybiotyk.
Podałabym syrop z cebuli, prawoślazowy, jakiś Ceruvit, wapno i tyle. Potrafiłabyś Mu zaserwować Tantum Verde albo Hascosept?
Zdrówka!

PS> Bańki w aptece, albo sklepach zielarsko-nawiedzonych icon_wink.gif Cena około 50 zł za 8 baniek z pompką.

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
roksana
czw, 17 sie 2006 - 08:13
Bańki można kupić w każdej aptece. Być może trzeba je zamówić, ale jak zrobisz to rano to wieczorem powinnaś je mieć. Kosztują ok 60 - 70 zł (komplet 8 szt. + pompka).
Mnie bańkami nie leczono, ale duż dobrego wyczytałam o nich na forum i postanowiłam spróbować. Używam ich od lutego i muszę przyznać, że malutką uratowałam 2 razy od antybiotyku, a starzsej pomagam przy kaszlu alergicznym.
Pozdrawiam
roksana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 38
Dołączył: czw, 23 mar 06 - 11:31
Nr użytkownika: 5,331




post czw, 17 sie 2006 - 08:13
Post #9

Bańki można kupić w każdej aptece. Być może trzeba je zamówić, ale jak zrobisz to rano to wieczorem powinnaś je mieć. Kosztują ok 60 - 70 zł (komplet 8 szt. + pompka).
Mnie bańkami nie leczono, ale duż dobrego wyczytałam o nich na forum i postanowiłam spróbować. Używam ich od lutego i muszę przyznać, że malutką uratowałam 2 razy od antybiotyku, a starzsej pomagam przy kaszlu alergicznym.
Pozdrawiam
lena77
czw, 17 sie 2006 - 08:22
CYTAT(mama_do_kwadratu)
Potrafiłabyś Mu zaserwować Tantum Verde albo Hascosept?




A dlaczego? jakos inaczej sie to podaje? Nie doustnie?
Zrobie syrop z cebuli (cebule zasypuje sie tylko cukrem?-dobrze pamietam?) i pojde kupic te banki
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
SkÄ…d: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post czw, 17 sie 2006 - 08:22
Post #10

CYTAT(mama_do_kwadratu)
Potrafiłabyś Mu zaserwować Tantum Verde albo Hascosept?




A dlaczego? jakos inaczej sie to podaje? Nie doustnie?
Zrobie syrop z cebuli (cebule zasypuje sie tylko cukrem?-dobrze pamietam?) i pojde kupic te banki

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
mama_do_kwadratu
czw, 17 sie 2006 - 09:27
CYTAT(lena77)
CYTAT(mama_do_kwadratu)

Potrafiłabyś Mu zaserwować Tantum Verde albo Hascosept?




A dlaczego? jakos inaczej sie to podaje? Nie doustnie?

icon_smile.gif icon_smile.gif
Chodziło mi o ewentualne kłopoty z wpsiknięciem, bo znam maluchy, które sobie za chiny nie pozwolą tego psikacza zaaplikować.
Jeśli bedzie miał suchy, męczący kaszel w nocy, możesz mu podać Supremin albo Sinecod.
Cebulę cukrem, można dodać miód.
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post czw, 17 sie 2006 - 09:27
Post #11

CYTAT(lena77)
CYTAT(mama_do_kwadratu)

Potrafiłabyś Mu zaserwować Tantum Verde albo Hascosept?




A dlaczego? jakos inaczej sie to podaje? Nie doustnie?

icon_smile.gif icon_smile.gif
Chodziło mi o ewentualne kłopoty z wpsiknięciem, bo znam maluchy, które sobie za chiny nie pozwolą tego psikacza zaaplikować.
Jeśli bedzie miał suchy, męczący kaszel w nocy, możesz mu podać Supremin albo Sinecod.
Cebulę cukrem, można dodać miód.

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
lena77
czw, 17 sie 2006 - 13:21
Dzieki za rady. Cebula juz zrobiona. Baniek , oczywiscie u mnie w miescie nie ma w zadnej aptece ani w sklepie zielarskim. jak dobrze pojdzie beda jutro. tzn. byly tylko jakiews chinskie, gumowe, ale nie kupilam.
Co do psikaczy to z wojtkiem nie ma problemu.
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
SkÄ…d: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post czw, 17 sie 2006 - 13:21
Post #12

Dzieki za rady. Cebula juz zrobiona. Baniek , oczywiscie u mnie w miescie nie ma w zadnej aptece ani w sklepie zielarskim. jak dobrze pojdzie beda jutro. tzn. byly tylko jakiews chinskie, gumowe, ale nie kupilam.
Co do psikaczy to z wojtkiem nie ma problemu.

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
marghe.
czw, 17 sie 2006 - 13:48
Daj Mu Pyrosal
U nas działa na rózne przezieębienia
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post czw, 17 sie 2006 - 13:48
Post #13

Daj Mu Pyrosal
U nas działa na rózne przezieębienia
myszka
czw, 17 sie 2006 - 14:06
Syrop prawoślazowy też może pomóc.
myszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,230
Dołączył: czw, 08 maj 03 - 15:01
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 693

GG:


post czw, 17 sie 2006 - 14:06
Post #14

Syrop prawoślazowy też może pomóc.

--------------------
mama Miłosza (24.12.2003.) i Maksia (15.06.2008.)
Gosia z edziecka
czw, 17 sie 2006 - 22:58
A mnie ktoś mówił (albo moja lekarka albo pan w aptece - a może oboje), że to mocny antybiotyk.

Ja w takich sytuacjach robie tak, że umawiam się z lekarzem, że nie podaję antybiotyku, tylko przyjdę do kontroli (osłuchania), jeśli cos będzie niepokojącego. Tym sposobem mam kolekcję już trzech antybiotuyków w domu, które miał zażyć Maciek w tym roku na wiosnę, ale nie zażył.
Jeśli nie masz zaufania do lekarza, to może faktycznie zmień, bo można się zmęczyć.

Zauważyłam też, że niektórzy lekarze dają antybiotyk na gorączkę - niestety - komentując "A wytrzyma pani, jak będzie tak gorączkował?" icon_confused.gif . Dlatego każdego lekarza dociskam, żeby mi dokładnie powiedział co "słychać" u chorego i na co daje antybiotyk. Bo jak na wszelki wypadek to dziękuję i przychodzę do kontroli jeśli mam wątpliwości.
Gosia z edziecka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,811
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 22:22
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 366




post czw, 17 sie 2006 - 22:58
Post #15

A mnie ktoś mówił (albo moja lekarka albo pan w aptece - a może oboje), że to mocny antybiotyk.

Ja w takich sytuacjach robie tak, że umawiam się z lekarzem, że nie podaję antybiotyku, tylko przyjdę do kontroli (osłuchania), jeśli cos będzie niepokojącego. Tym sposobem mam kolekcję już trzech antybiotuyków w domu, które miał zażyć Maciek w tym roku na wiosnę, ale nie zażył.
Jeśli nie masz zaufania do lekarza, to może faktycznie zmień, bo można się zmęczyć.

Zauważyłam też, że niektórzy lekarze dają antybiotyk na gorączkę - niestety - komentując "A wytrzyma pani, jak będzie tak gorączkował?" icon_confused.gif . Dlatego każdego lekarza dociskam, żeby mi dokładnie powiedział co "słychać" u chorego i na co daje antybiotyk. Bo jak na wszelki wypadek to dziękuję i przychodzę do kontroli jeśli mam wątpliwości.
> Ospamox-czy taki lagodny jak mowia?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 15:20
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama