Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia   

Jakie mleko używacie/polecacie ??

> 
mamami
pon, 09 paź 2006 - 21:37
Postanowiłam zmienić Majce mleko. Do tej pory jadła bebilon ale wszedł nowy i jej mniej smakuje.
Nie wiem czy kupowac zwykłe czy z obniżoną zawartością laktozy, bo maja cierpi strasznie z powodu wzdęć.
Może wy coś madrego doradzicie, bo jak to zwykle bywa na lekarzy nie mam co liczyć.
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post pon, 09 paź 2006 - 21:37
Post #1

Postanowiłam zmienić Majce mleko. Do tej pory jadła bebilon ale wszedł nowy i jej mniej smakuje.
Nie wiem czy kupowac zwykłe czy z obniżoną zawartością laktozy, bo maja cierpi strasznie z powodu wzdęć.
Może wy coś madrego doradzicie, bo jak to zwykle bywa na lekarzy nie mam co liczyć.
K_amila
wto, 10 paź 2006 - 07:15
Jeśli w rodzinie nie ma alergików nie ma potrzeby kupować specjalnego mleka. Jest pozatym dużo droższe.

My od początku używamy mleka Nan1. Jest dobre, córcia je chętnie no i cena 10 zł za opakowanie np. w rossmanie
K_amila


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,757
Dołączył: pon, 24 paź 05 - 13:08
Skąd: Suwałki
Nr użytkownika: 3,905

GG:


post wto, 10 paź 2006 - 07:15
Post #2

Jeśli w rodzinie nie ma alergików nie ma potrzeby kupować specjalnego mleka. Jest pozatym dużo droższe.

My od początku używamy mleka Nan1. Jest dobre, córcia je chętnie no i cena 10 zł za opakowanie np. w rossmanie

--------------------
Ryjek
śro, 11 paź 2006 - 13:01
Kacper obecnie jest na Bebilon pepti, poniewąz od Nana dostał skazy bialkowej i meczyły go zaparcia.
Ryjek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,888
Dołączył: śro, 14 cze 06 - 15:10
SkÄ…d: Bogatynia
Nr użytkownika: 6,265

GG:


post śro, 11 paź 2006 - 13:01
Post #3

Kacper obecnie jest na Bebilon pepti, poniewąz od Nana dostał skazy bialkowej i meczyły go zaparcia.

--------------------
Ryjek



porky
pią, 13 paź 2006 - 21:36
NAN
po Bebiko Julkę bolał brzuszek
porky


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: pon, 29 lis 04 - 10:08
Nr użytkownika: 2,365




post pią, 13 paź 2006 - 21:36
Post #4

NAN
po Bebiko Julkę bolał brzuszek
asia77

Go??







post wto, 17 paź 2006 - 11:54
Post #5

Gabunia dostaje Bebiko 1. Bardzo jej smakuje i nie ma po nim problemów.
Kocurek
wto, 17 paź 2006 - 21:46
Moi się wychowali na sojowym - były jakies podejrzenia o alergię, ale nie wiem ile w tym prawdy, bo np. Dominika długo była karmiona i piersią i butlą.
Pozytywem jest cena, bo to mleko na receptę a więc ze zniżką.
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post wto, 17 paź 2006 - 21:46
Post #6

Moi się wychowali na sojowym - były jakies podejrzenia o alergię, ale nie wiem ile w tym prawdy, bo np. Dominika długo była karmiona i piersią i butlą.
Pozytywem jest cena, bo to mleko na receptę a więc ze zniżką.


--------------------
sdw
śro, 18 paź 2006 - 09:09
Kocurek, teraz te zniżni to już, podobno, nie takie jak kiedyś icon_confused.gif

Moje sie wychowały na Nanie. Problemów uczuleniowo-gastrycznych nie było.
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post śro, 18 paź 2006 - 09:09
Post #7

Kocurek, teraz te zniżni to już, podobno, nie takie jak kiedyś icon_confused.gif

Moje sie wychowały na Nanie. Problemów uczuleniowo-gastrycznych nie było.

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
mamami
śro, 18 paź 2006 - 09:57
Ja sie zdecydowałam w koncu na zmiane. Teraz karmimy sie Bebiko Omneo, drogie jak czort ale dziecku po nim znacznie lepiej, wiec trudno sie mowi.
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post śro, 18 paź 2006 - 09:57
Post #8

Ja sie zdecydowałam w koncu na zmiane. Teraz karmimy sie Bebiko Omneo, drogie jak czort ale dziecku po nim znacznie lepiej, wiec trudno sie mowi.
gerda
czw, 19 paź 2006 - 21:05
My dajemy naszej malutkiej Enfamil - cena zbija z nóg, nawet próbowalismy w zwišzku z tym zmieniać na inne, ale nie przyzwyczaiła się-wróciliœmy do Enfamilu. Bardzo je sobie chwalę - tzn. córeczka chyba bardziej. Trochę taniej jest przy zamówieniu w aptece internetowej (w Gdańsku).
gerda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 227
Dołączył: śro, 04 paź 06 - 18:22
Nr użytkownika: 7,817




post czw, 19 paź 2006 - 21:05
Post #9

My dajemy naszej malutkiej Enfamil - cena zbija z nóg, nawet próbowalismy w zwišzku z tym zmieniać na inne, ale nie przyzwyczaiła się-wróciliœmy do Enfamilu. Bardzo je sobie chwalę - tzn. córeczka chyba bardziej. Trochę taniej jest przy zamówieniu w aptece internetowej (w Gdańsku).
eni20
pią, 20 paź 2006 - 11:41
ja polecam humane.do roku karmilam piersia, a teraz uzywamy humany3r,jestem naprawde zadowolona. Ostanio kubus mial infekcje i dostal antybiotyk,wogle nie mial biegunki,gdyz humana zawiera prebiotyki,myslalam ze to taki pic na wode,ale naprawde. uwazam ze jest to dobre mleczko i do 3roku zycia napewno bedziemy uzywac.
eni20


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,561
Dołączył: nie, 24 kwi 05 - 17:43
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 3,038

GG:


post pią, 20 paź 2006 - 11:41
Post #10

ja polecam humane.do roku karmilam piersia, a teraz uzywamy humany3r,jestem naprawde zadowolona. Ostanio kubus mial infekcje i dostal antybiotyk,wogle nie mial biegunki,gdyz humana zawiera prebiotyki,myslalam ze to taki pic na wode,ale naprawde. uwazam ze jest to dobre mleczko i do 3roku zycia napewno bedziemy uzywac.

--------------------


BATTMANNKA
pią, 20 paź 2006 - 19:47
no to ja powiem tak: najpierw był nan ale były problemy ze "zgaga"- właśnie tak!! dziwne ale prawdziwe...
potem przeszliśmy na bebiko omneo- cena faktycznie zabujcza, ale przestawiałam Kajtka pomału na Bebiko zwykłe i teraz pije to mleko, które kupuje u nas w carrefourze po 8,50, oprócz tego od tygodnia dostaje jeszcze butle sinlacu, ale to inna historia icon_cool.gif
BATTMANNKA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 106
Dołączył: nie, 04 cze 06 - 10:41
Skąd: kraków
Nr użytkownika: 6,144

GG:


post pią, 20 paź 2006 - 19:47
Post #11

no to ja powiem tak: najpierw był nan ale były problemy ze "zgaga"- właśnie tak!! dziwne ale prawdziwe...
potem przeszliśmy na bebiko omneo- cena faktycznie zabujcza, ale przestawiałam Kajtka pomału na Bebiko zwykłe i teraz pije to mleko, które kupuje u nas w carrefourze po 8,50, oprócz tego od tygodnia dostaje jeszcze butle sinlacu, ale to inna historia icon_cool.gif

--------------------
user posted image
<a user posted image
user posted imageuser posted image
Myszorek
sob, 21 paź 2006 - 19:31
CYTAT(BATTMANNKA)
no to ja powiem tak: najpierw był nan ale były problemy ze "zgaga"- właśnie tak!! dziwne ale prawdziwe...
potem przeszliśmy na bebiko omneo- cena faktycznie zabujcza, ale przestawiałam Kajtka pomału na Bebiko zwykłe i teraz pije to mleko, które kupuje u nas w carrefourze po 8,50, oprócz tego od tygodnia dostaje jeszcze butle sinlacu, ale to inna historia icon_cool.gif


batmanko czy zmieniłaś z bebiko omneo na zwykłe bebiko sama czy pediatra Ci to doradziła??? I co była jakś różnica w reakcji dzieciaczka na zmianę??? Ja dokarmiam Tymka własnie tym Omneo.
Myszorek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,812
Dołączył: śro, 31 maj 06 - 16:51
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 6,097




post sob, 21 paź 2006 - 19:31
Post #12

CYTAT(BATTMANNKA)
no to ja powiem tak: najpierw był nan ale były problemy ze "zgaga"- właśnie tak!! dziwne ale prawdziwe...
potem przeszliśmy na bebiko omneo- cena faktycznie zabujcza, ale przestawiałam Kajtka pomału na Bebiko zwykłe i teraz pije to mleko, które kupuje u nas w carrefourze po 8,50, oprócz tego od tygodnia dostaje jeszcze butle sinlacu, ale to inna historia icon_cool.gif


batmanko czy zmieniłaś z bebiko omneo na zwykłe bebiko sama czy pediatra Ci to doradziła??? I co była jakś różnica w reakcji dzieciaczka na zmianę??? Ja dokarmiam Tymka własnie tym Omneo.

--------------------
Tymek (28.07.2006r.)

Filip (14.10.2008r.)
BATTMANNKA
sob, 21 paź 2006 - 19:42
generalnie moja pediatra to nic mi nie doradza icon_rolleyes.gif
wszystko robię na własną rękę, bo niestety na jej rady nie mogę liczyć, a nei mogę jej zmienić jeszcze.... icon_confused.gif

zmieniałam w ten sposób, że najpierw mieszałam omneo ze zwykłym w jednej porcji, to ok. przez tydzień
potem zastąpiłam jedem posiłek zwykłym, to przez tydzień
potem dwa, a potem co drugi był ze zwykłym i jakoś tak samo wyszło jak skończyła się puszka i nie było już omneo i nie kupiliśmy następnego icon_wink.gif

oczywiście początkowo to nigdy nie dawałam nowego mleczka na noc

nie twierdze, że to dobry sposób, ale u mnie się sprawdził... icon_biggrin.gif
BATTMANNKA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 106
Dołączył: nie, 04 cze 06 - 10:41
Skąd: kraków
Nr użytkownika: 6,144

GG:


post sob, 21 paź 2006 - 19:42
Post #13

generalnie moja pediatra to nic mi nie doradza icon_rolleyes.gif
wszystko robię na własną rękę, bo niestety na jej rady nie mogę liczyć, a nei mogę jej zmienić jeszcze.... icon_confused.gif

zmieniałam w ten sposób, że najpierw mieszałam omneo ze zwykłym w jednej porcji, to ok. przez tydzień
potem zastąpiłam jedem posiłek zwykłym, to przez tydzień
potem dwa, a potem co drugi był ze zwykłym i jakoś tak samo wyszło jak skończyła się puszka i nie było już omneo i nie kupiliśmy następnego icon_wink.gif

oczywiście początkowo to nigdy nie dawałam nowego mleczka na noc

nie twierdze, że to dobry sposób, ale u mnie się sprawdził... icon_biggrin.gif

--------------------
user posted image
<a user posted image
user posted imageuser posted image
Happy
piÄ…, 03 lis 2006 - 20:19
Ja karmie Hipp, poniewaz w szpitalu byl dokarmiany tym mlekiem wiec niechce zmieniac, zreszta smakuje mu i dobrze sie po nim czuje.
Happy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11
Dołączył: wto, 03 paź 06 - 13:24
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 7,791




post piÄ…, 03 lis 2006 - 20:19
Post #14

Ja karmie Hipp, poniewaz w szpitalu byl dokarmiany tym mlekiem wiec niechce zmieniac, zreszta smakuje mu i dobrze sie po nim czuje.
Nala
sob, 04 lis 2006 - 12:06
Ja karmię Nan1 i zastanawiam się czy dobrze, bo moja 3 miesięczna Julka je tylko 600-650ml na dobę i robi zawsze ciemnozieloną papkowatą kupkę jedną co drugi dzien. Myślicie że to ok?
Nala


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: pią, 03 lis 06 - 20:03
Nr użytkownika: 8,324




post sob, 04 lis 2006 - 12:06
Post #15

Ja karmię Nan1 i zastanawiam się czy dobrze, bo moja 3 miesięczna Julka je tylko 600-650ml na dobę i robi zawsze ciemnozieloną papkowatą kupkę jedną co drugi dzien. Myślicie że to ok?
Majo (Majeczki)
sob, 04 lis 2006 - 12:16
Mamami Alicji kupowałam Bebiko Omneo Najtaniej wychodziło w Tesco, w Makro chyba też było. Cena w Aptece też mnie położyła icon_rolleyes.gif icon_eek.gif
Majo (Majeczki)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 549
Dołączył: wto, 14 cze 05 - 18:55
SkÄ…d: okolice Kielc
Nr użytkownika: 3,269




post sob, 04 lis 2006 - 12:16
Post #16

Mamami Alicji kupowałam Bebiko Omneo Najtaniej wychodziło w Tesco, w Makro chyba też było. Cena w Aptece też mnie położyła icon_rolleyes.gif icon_eek.gif

--------------------

Tharna
śro, 08 lis 2006 - 22:42
Karmię Aleksa Enfamil 1 Premium. Synek rośnie i potrzebuje coraz więcej mleka, a cena tego specyfiku jest dosyć wysoka (20 zł).
Postanowiłam przerzucić go na inne. Zastanawiam się nad Bebiko1. Czy któraś z Was karmi malucha tym mleczkiem? Chciałabym poznać opinie na jego temat.

Na początku dawałam mu NAN1, ale niestety mleczko to jest zbyt tłuste i mały miał zaparcia.
Tharna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 21:47
SkÄ…d: Krzynia
Nr użytkownika: 8,389

GG:


post śro, 08 lis 2006 - 22:42
Post #17

Karmię Aleksa Enfamil 1 Premium. Synek rośnie i potrzebuje coraz więcej mleka, a cena tego specyfiku jest dosyć wysoka (20 zł).
Postanowiłam przerzucić go na inne. Zastanawiam się nad Bebiko1. Czy któraś z Was karmi malucha tym mleczkiem? Chciałabym poznać opinie na jego temat.

Na początku dawałam mu NAN1, ale niestety mleczko to jest zbyt tłuste i mały miał zaparcia.

--------------------
user posted image
magdosz
czw, 09 lis 2006 - 12:49
ja karmie moja Oliwke Bebiko 1 ale strasznie jej sie ulewa.próbowałam zmienic na enfamil AR ale mala nawet nie chce butelki z tym specyfikiem brac do buzi:/ i tez mam problem na jakie inne zmienic.
magdosz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,703
Dołączył: nie, 30 kwi 06 - 20:56
SkÄ…d: tu i tam
Nr użytkownika: 5,706

GG:


post czw, 09 lis 2006 - 12:49
Post #18

ja karmie moja Oliwke Bebiko 1 ale strasznie jej sie ulewa.próbowałam zmienic na enfamil AR ale mala nawet nie chce butelki z tym specyfikiem brac do buzi:/ i tez mam problem na jakie inne zmienic.
Tharna
czw, 09 lis 2006 - 13:34
Enfamil AR jest dosyć gęste. Czasami wina może leżeć po stronie smoczka (zatyka się) i maluch nie chce ssać.

A jak z kupkami po Bebiko? Musisz małą dopajać herbatkami, czy robi kupkę normalnie?
Tharna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 21:47
SkÄ…d: Krzynia
Nr użytkownika: 8,389

GG:


post czw, 09 lis 2006 - 13:34
Post #19

Enfamil AR jest dosyć gęste. Czasami wina może leżeć po stronie smoczka (zatyka się) i maluch nie chce ssać.

A jak z kupkami po Bebiko? Musisz małą dopajać herbatkami, czy robi kupkę normalnie?

--------------------
user posted image
magdosz
piÄ…, 10 lis 2006 - 09:26
Ach te kupki z tym to juz wogole odrebna historia... icon_confused.gif
wszystko sie zaczelo psuc jak Oliwia skonczyla miesiac.najpierw kupke robila 1 na dobe potem co drugi dzien(tylko wtedy jeszcze karmilam wiecej piersia butelke dostawala tylko raz dziennie)a potem nagle przestala robic wogole icon_rolleyes.gif tzn przez tydz mi nie zrobila i zmuszona bylam dac jej czopka.i juz tak przez miesiac na czopkach leciala...dopiero lekarz przepisal mi laktuloze,no i dawalam jej herbatke ulatwiajaca trawienie i powoli zaczela robic sama...co prawda co kilka dni ale przynajmniej bez czopka.teraz tez juz od niedzieli nie robila,a po tym bebiko to sa ciemnozielone i twarde i ciezko jej zrobic.czasem jak widze jak sie meczy to mysle o tych czopkach ale to nie jest najlepsze rozwiazanie,wiec sie powstrzymuje.
magdosz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,703
Dołączył: nie, 30 kwi 06 - 20:56
SkÄ…d: tu i tam
Nr użytkownika: 5,706

GG:


post piÄ…, 10 lis 2006 - 09:26
Post #20

Ach te kupki z tym to juz wogole odrebna historia... icon_confused.gif
wszystko sie zaczelo psuc jak Oliwia skonczyla miesiac.najpierw kupke robila 1 na dobe potem co drugi dzien(tylko wtedy jeszcze karmilam wiecej piersia butelke dostawala tylko raz dziennie)a potem nagle przestala robic wogole icon_rolleyes.gif tzn przez tydz mi nie zrobila i zmuszona bylam dac jej czopka.i juz tak przez miesiac na czopkach leciala...dopiero lekarz przepisal mi laktuloze,no i dawalam jej herbatke ulatwiajaca trawienie i powoli zaczela robic sama...co prawda co kilka dni ale przynajmniej bez czopka.teraz tez juz od niedzieli nie robila,a po tym bebiko to sa ciemnozielone i twarde i ciezko jej zrobic.czasem jak widze jak sie meczy to mysle o tych czopkach ale to nie jest najlepsze rozwiazanie,wiec sie powstrzymuje.
> Jakie mleko używacie/polecacie ??
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 15:44
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama