Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

15 złotych

> 
iwo1
wto, 28 paź 2003 - 13:36
Hi mam 15 złotych do konca miesiaca czy macie pomysł jak za to wyzywić 4 osobową rodzine ?

Mam w domu ryż ,paczke mielonego ,przeciery pomidorowe,jabłka ,5 jajek ,masło i 2 litry mleka

Prosze o p[omysły i przepisy bo mi już ich brakuje
IWo
iwo1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,381
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 12:19
SkÄ…d: StÄ…d...
Nr użytkownika: 226

GG:


post wto, 28 paź 2003 - 13:36
Post #1

Hi mam 15 złotych do konca miesiaca czy macie pomysł jak za to wyzywić 4 osobową rodzine ?

Mam w domu ryż ,paczke mielonego ,przeciery pomidorowe,jabłka ,5 jajek ,masło i 2 litry mleka

Prosze o p[omysły i przepisy bo mi już ich brakuje
IWo

--------------------
"Nigdy nie mów nigdy,bo życie potrafi zaskoczyć"
Marghe
wto, 28 paź 2003 - 13:52
Sos mięsno - pomidorowy do makaronu (lub ryzu)
Ryż na ciepło z jabłkami
Omlety (mleko sie przyda)
Jablka pieczone
Pulpeciki w pomidorowym sosiku (z ryzem)
Nalesniki z mięsem
Nalesniki z jabłkami...

jak coÅ› jeszcze wymysle napisze
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post wto, 28 paź 2003 - 13:52
Post #2

Sos mięsno - pomidorowy do makaronu (lub ryzu)
Ryż na ciepło z jabłkami
Omlety (mleko sie przyda)
Jablka pieczone
Pulpeciki w pomidorowym sosiku (z ryzem)
Nalesniki z mięsem
Nalesniki z jabłkami...

jak coÅ› jeszcze wymysle napisze
CrazyMary
wto, 28 paź 2003 - 14:10
Masz mielone i ryż, to jak dokupisz kapustę (a chyba niedroga), to zrobisz gołąbki.
CrazyMary


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,888
Dołączył: pią, 11 kwi 03 - 14:59
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 558

GG:


post wto, 28 paź 2003 - 14:10
Post #3

Masz mielone i ryż, to jak dokupisz kapustę (a chyba niedroga), to zrobisz gołąbki.

--------------------


maggii
wto, 28 paź 2003 - 14:31
a jak dokupisz makaronu (chyba też niedrogi?) to może coś w stylu spagetti?
ugotujesz makaron a sosik sklecisz z przecieru i mięsa mielonego...

Możesz też zrobić pomidorówkę z ryżem na masełku - potrzeba ci tylko warzywka do zupki - komplet ok 3 zł... a starczy na 2 dni.

jeszcze pomyslÄ™...
maggii


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 616
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 07:16
SkÄ…d: Bojano k/Gdyni
Nr użytkownika: 158




post wto, 28 paź 2003 - 14:31
Post #4

a jak dokupisz makaronu (chyba też niedrogi?) to może coś w stylu spagetti?
ugotujesz makaron a sosik sklecisz z przecieru i mięsa mielonego...

Możesz też zrobić pomidorówkę z ryżem na masełku - potrzeba ci tylko warzywka do zupki - komplet ok 3 zł... a starczy na 2 dni.

jeszcze pomyslÄ™...

--------------------
Magda mama trójeczki:
Patryka /3.02.1992/ Jakuba /25.05.1995/ Wiktorii /09.12.2001/

user posted image
maggii
wto, 28 paź 2003 - 14:37
tak sobie jeszcze myślę o kolacjach i śniadankach....

chlebek trzeba kupić, no chyba że zaserwujesz im zupę mleczną z ryżem lub makaronem lub - zacierkami icon_smile.gif
na 1 śniadanko moznaby i jajecznicę...
albo ugotowane jajeczka cienko pokrojone w plasterki na chlebek...
a wogóle to na chleb tanio wychodzi dżemik, twarożek (z kostki), serek topiony, hmmmm musztardka, ewentualnie sól...
Wiem wiem okropnie niezdrowo ale moje chłopaki obżerają się chlebem z solą no i co!

jejku, napisz, czy ci się udało nie paść z głodu do 1...trzymam kciuki..
maggii


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 616
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 07:16
SkÄ…d: Bojano k/Gdyni
Nr użytkownika: 158




post wto, 28 paź 2003 - 14:37
Post #5

tak sobie jeszcze myślę o kolacjach i śniadankach....

chlebek trzeba kupić, no chyba że zaserwujesz im zupę mleczną z ryżem lub makaronem lub - zacierkami icon_smile.gif
na 1 śniadanko moznaby i jajecznicę...
albo ugotowane jajeczka cienko pokrojone w plasterki na chlebek...
a wogóle to na chleb tanio wychodzi dżemik, twarożek (z kostki), serek topiony, hmmmm musztardka, ewentualnie sól...
Wiem wiem okropnie niezdrowo ale moje chłopaki obżerają się chlebem z solą no i co!

jejku, napisz, czy ci się udało nie paść z głodu do 1...trzymam kciuki..

--------------------
Magda mama trójeczki:
Patryka /3.02.1992/ Jakuba /25.05.1995/ Wiktorii /09.12.2001/

user posted image
agak
wto, 28 paź 2003 - 14:42
Ja mieszam mięso mielone, jajko i kapustę (2 zł?) i robię coś w kształcie kotletów mielonych. Kapusty trzeba dać dość dużo, żeby poczuć. Możesz to zrobić na 2 dni.
Jednego dnia mozesz podać np. z ryżem, a drugiego zrobić coś w rodzaju sosu pomidorowego.

Może masz jakieś konfitury? Można polać je na ryż?
Można kupić mleko i zrobić ryż na mleku z cynamonem.
agak


Grupa: Moderatorzy
Postów: 4,117
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:26
SkÄ…d: Kielce/Starachowice
Nr użytkownika: 533

GG:


post wto, 28 paź 2003 - 14:42
Post #6

Ja mieszam mięso mielone, jajko i kapustę (2 zł?) i robię coś w kształcie kotletów mielonych. Kapusty trzeba dać dość dużo, żeby poczuć. Możesz to zrobić na 2 dni.
Jednego dnia mozesz podać np. z ryżem, a drugiego zrobić coś w rodzaju sosu pomidorowego.

Może masz jakieś konfitury? Można polać je na ryż?
Można kupić mleko i zrobić ryż na mleku z cynamonem.

--------------------
Chcesz co? szybko rozg?osi?? Powiedz to w tajemnicy kobiecie. O.W.

Marghe
wto, 28 paź 2003 - 14:46
... zupki mleczne na sniadanie.. kluski lane np.

Mąke kup i rób racuszki z jabłkami.. powinno sporo wyjśc.

a moze coś jeszcze zalega Ci w szafkach, jakies puszki. Podaj to cos wymyślimy.

Jesli masz cebulę i kostke rosolową to też daje sporo możliwosci (zupy, risotta...)M.
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post wto, 28 paź 2003 - 14:46
Post #7

... zupki mleczne na sniadanie.. kluski lane np.

Mąke kup i rób racuszki z jabłkami.. powinno sporo wyjśc.

a moze coś jeszcze zalega Ci w szafkach, jakies puszki. Podaj to cos wymyślimy.

Jesli masz cebulę i kostke rosolową to też daje sporo możliwosci (zupy, risotta...)M.
wiesiołek
wto, 28 paź 2003 - 14:57
Dopisuję sie do zakupu cebuli i może jeszcze czosnku. Wtedy będziesz mogła zrobić zupę czosnkową:


1. 5 ząbków czosnku posiekać i zrumienić na 3 łyżkach oliwy (oleju)
2. 3-4 cebule pokroić w piórka, dodać do zrumienionego czosnku i poddusić kilka minut
3. koncentrat pomidorowy ( ilość wg. uznania /smaku) zalać wrzątkiem 2 kostkami rosołowymi ( tak by ilość płynu stanowiła około 1 litra), dodać czosnek z cebulą i gotować 5 minut
4. Doprawić pieprzem (zupa powinna być pikantna) i ewentualnie solą/ Vegetą posypać natką pietruszki. Podawać z tostami lub grzankami.
wiesiołek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,573
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 16:37
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 151




post wto, 28 paź 2003 - 14:57
Post #8

Dopisuję sie do zakupu cebuli i może jeszcze czosnku. Wtedy będziesz mogła zrobić zupę czosnkową:


1. 5 ząbków czosnku posiekać i zrumienić na 3 łyżkach oliwy (oleju)
2. 3-4 cebule pokroić w piórka, dodać do zrumienionego czosnku i poddusić kilka minut
3. koncentrat pomidorowy ( ilość wg. uznania /smaku) zalać wrzątkiem 2 kostkami rosołowymi ( tak by ilość płynu stanowiła około 1 litra), dodać czosnek z cebulą i gotować 5 minut
4. Doprawić pieprzem (zupa powinna być pikantna) i ewentualnie solą/ Vegetą posypać natką pietruszki. Podawać z tostami lub grzankami.
ulcik
wto, 28 paź 2003 - 15:04
a do mielonego mięska ja dodaję płatki owsiane ( wcześniej namoczone ) i .. wychodzi ich więcej ..... a na dodatek są pyszności icon_smile.gif
białko z dodanego jajka do mielonych wcześniej ubij ....a mielone będą bardziej puszyst i ........ będzie ich więcej icon_smile.gificon_smile.gif


a może jeszcze coś znajdziesz w czeluściach kuchni ?? poszukaj a my już coś wymyślimy icon_smile.gificon_smile.gif

ulcik
ulcik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,472
Dołączył: czw, 24 kwi 03 - 20:46
SkÄ…d: Krzeszowice
Nr użytkownika: 635

GG:


post wto, 28 paź 2003 - 15:04
Post #9

a do mielonego mięska ja dodaję płatki owsiane ( wcześniej namoczone ) i .. wychodzi ich więcej ..... a na dodatek są pyszności icon_smile.gif
białko z dodanego jajka do mielonych wcześniej ubij ....a mielone będą bardziej puszyst i ........ będzie ich więcej icon_smile.gificon_smile.gif


a może jeszcze coś znajdziesz w czeluściach kuchni ?? poszukaj a my już coś wymyślimy icon_smile.gificon_smile.gif

ulcik

--------------------
Małgoś.dz
wto, 28 paź 2003 - 16:49
Tanio też wychodzi spaghetti bezmięsne. Wystarczy kilka świeżych pomidorów, albo pomidory z puszki w zalewie (wybierz co tańsze), ząbek lub dwa czosnku, sól, pieprz - wszystko przesmażyć na patelni, aż pomidory się rozpadną. Tanie, a b. smaczne. Można na koniec dorzucić do sosu świeżej natki pietruszki (jeśli masz). Ja to jadam notorycznie, bo po prostu uwielbiam taki makaron.
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post wto, 28 paź 2003 - 16:49
Post #10

Tanio też wychodzi spaghetti bezmięsne. Wystarczy kilka świeżych pomidorów, albo pomidory z puszki w zalewie (wybierz co tańsze), ząbek lub dwa czosnku, sól, pieprz - wszystko przesmażyć na patelni, aż pomidory się rozpadną. Tanie, a b. smaczne. Można na koniec dorzucić do sosu świeżej natki pietruszki (jeśli masz). Ja to jadam notorycznie, bo po prostu uwielbiam taki makaron.

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
iwo1
wto, 28 paź 2003 - 17:04
Jak zwykle okazałyscie sie niezawodne icon_smile.gif
Dziękuję Wam bardzo
IWO
Ach tem przecier to własnorecznie robiony i jest go duzo wiec chyba pomidorowe menu bedzie górą
iwo1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,381
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 12:19
SkÄ…d: StÄ…d...
Nr użytkownika: 226

GG:


post wto, 28 paź 2003 - 17:04
Post #11

Jak zwykle okazałyscie sie niezawodne icon_smile.gif
Dziękuję Wam bardzo
IWO
Ach tem przecier to własnorecznie robiony i jest go duzo wiec chyba pomidorowe menu bedzie górą

--------------------
"Nigdy nie mów nigdy,bo życie potrafi zaskoczyć"
Marghe
wto, 28 paź 2003 - 17:42
Skoro dużo domowej roboty przecieru to zyc nie umierać icon_biggrin.gif
Sosy do makaronu, zupy pomidorowe klasyczne i wymyslne, zapiekanki .. polewane sosikiem pomidorowym, nnaleśniki na słono z tymże sosem ... dużo tego.
M.
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post wto, 28 paź 2003 - 17:42
Post #12

Skoro dużo domowej roboty przecieru to zyc nie umierać icon_biggrin.gif
Sosy do makaronu, zupy pomidorowe klasyczne i wymyslne, zapiekanki .. polewane sosikiem pomidorowym, nnaleśniki na słono z tymże sosem ... dużo tego.
M.
wiesiołek
śro, 29 paź 2003 - 08:29
Na kolację (ewentualnie śniadanie) można zrobić bardzo tanią, a jednocześnie sycącą i smaczną sałatkę ziemniaczaną. Będzie się to wiązało z wydaniem kilku złotych, ale za te kilka złotych można się naprawdę napchać.

1,5 kg ziemniaków ugotować w mundurkach, w mocno osolonej wodzie ,ostudzić i obrać ze skórki, pokroić w duzą kostkę

5 cebul pokrojonych w kostkę przelać wrzątkiem (zeszklić) lub zeszklić na tłuszczu.

kilka ogórków kiszonych pokroić w drobną kostkę

Składniki wymieszać ,dodać majonez oraz wsypać torebkę ziół prowansalskich. Jesli jest zbyt mdle dodać jeszcze trochę soli/ ziół.
Całość powinna poleżeć w lodówce z godzinę , aby sie"przegryźć"

Sałatka jest super sama , ale w wersji bogatszej można ją podawać z parówkami.
wiesiołek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,573
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 16:37
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 151




post śro, 29 paź 2003 - 08:29
Post #13

Na kolację (ewentualnie śniadanie) można zrobić bardzo tanią, a jednocześnie sycącą i smaczną sałatkę ziemniaczaną. Będzie się to wiązało z wydaniem kilku złotych, ale za te kilka złotych można się naprawdę napchać.

1,5 kg ziemniaków ugotować w mundurkach, w mocno osolonej wodzie ,ostudzić i obrać ze skórki, pokroić w duzą kostkę

5 cebul pokrojonych w kostkę przelać wrzątkiem (zeszklić) lub zeszklić na tłuszczu.

kilka ogórków kiszonych pokroić w drobną kostkę

Składniki wymieszać ,dodać majonez oraz wsypać torebkę ziół prowansalskich. Jesli jest zbyt mdle dodać jeszcze trochę soli/ ziół.
Całość powinna poleżeć w lodówce z godzinę , aby sie"przegryźć"

Sałatka jest super sama , ale w wersji bogatszej można ją podawać z parówkami.
brak czyli fiolk...
śro, 29 paź 2003 - 14:36
a z ziemniaczków to tez możesz sobie zrobic sporo różnych potraw, np. zupke ziemniaczanke, pyzy ziemniaczane, kluski sląskie czy moje ukochane kopytka (mniam, mogłabym jeść na okrągło)
brak czyli fiolk...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 496
Dołączył: wto, 11 mar 03 - 11:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 98




post śro, 29 paź 2003 - 14:36
Post #14

a z ziemniaczków to tez możesz sobie zrobic sporo różnych potraw, np. zupke ziemniaczanke, pyzy ziemniaczane, kluski sląskie czy moje ukochane kopytka (mniam, mogłabym jeść na okrągło)
ATA_
śro, 29 paź 2003 - 14:46
A ja bym też chciała zrobić tę sałatkę ziemniaczaną, którą Wiesia zaproponowała, tylko ja nie wiem co to znaczy ziemniaki w mudurkach icon_redface.gif Czy to znaczy, że nieobrane ze skórki ? I jak to ugotować ? Pomóżcie niedouczonej icon_rolleyes.gif tylko łopatologicznie plisss.
ATA_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 180
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:41
Skąd: Bielsko-Biała
Nr użytkownika: 168




post śro, 29 paź 2003 - 14:46
Post #15

A ja bym też chciała zrobić tę sałatkę ziemniaczaną, którą Wiesia zaproponowała, tylko ja nie wiem co to znaczy ziemniaki w mudurkach icon_redface.gif Czy to znaczy, że nieobrane ze skórki ? I jak to ugotować ? Pomóżcie niedouczonej icon_rolleyes.gif tylko łopatologicznie plisss.
wiesiołek
śro, 29 paź 2003 - 14:50
W mundurkach czyli nieobrane ze skórki. Sama nie wiem dlaczego, ale do sałatek ponoć tak jest lepiej ,bo się nie rozwalają. Skórki ściąga się po ugotowaniu.
wiesiołek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,573
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 16:37
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 151




post śro, 29 paź 2003 - 14:50
Post #16

W mundurkach czyli nieobrane ze skórki. Sama nie wiem dlaczego, ale do sałatek ponoć tak jest lepiej ,bo się nie rozwalają. Skórki ściąga się po ugotowaniu.
Marghe
śro, 29 paź 2003 - 14:51
Umyte, ale nie obrane. Obierasz po ugotowaniu:)

Ja bym jeszcze odrobiną octu polała... salatke, znaczy sie, po dodaniu wszystkich składnikow. Skropiłabym octem
M.
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post śro, 29 paź 2003 - 14:51
Post #17

Umyte, ale nie obrane. Obierasz po ugotowaniu:)

Ja bym jeszcze odrobiną octu polała... salatke, znaczy sie, po dodaniu wszystkich składnikow. Skropiłabym octem
M.
Jaco
śro, 29 paź 2003 - 15:31
Ziemniaki górą!

Kup dużo i starczy nawet na tydzień, codziennie co innego i się nie znudzi!

1. Kopytka - z sosikiem mięsnym albo masełiem i cukrem

2. Z ciasta jak na kopytka robimy placki - zamiast na wodę wrzzucamy na patelnię i smażymy takie nieduże rombiki. Podajemy z cukrem. jeju to jest rooooozkoszne.

3. Kluski kładzione - Blue gdzieś tu podawała przepis - są super. Można z sosikiem mięsnym albo odgrzewane na chrupiąco na patelni.

4. Placki ziemniaczane

Jak sobie przypomnÄ™ to jeszcze napiszÄ™.
Jaco


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,221
Dołączył: wto, 10 cze 03 - 01:36
Nr użytkownika: 814

GG:


post śro, 29 paź 2003 - 15:31
Post #18

Ziemniaki górą!

Kup dużo i starczy nawet na tydzień, codziennie co innego i się nie znudzi!

1. Kopytka - z sosikiem mięsnym albo masełiem i cukrem

2. Z ciasta jak na kopytka robimy placki - zamiast na wodę wrzzucamy na patelnię i smażymy takie nieduże rombiki. Podajemy z cukrem. jeju to jest rooooozkoszne.

3. Kluski kładzione - Blue gdzieś tu podawała przepis - są super. Można z sosikiem mięsnym albo odgrzewane na chrupiąco na patelni.

4. Placki ziemniaczane

Jak sobie przypomnÄ™ to jeszcze napiszÄ™.

--------------------
Jacobina - mama Kuby






wiesiołek
czw, 30 paź 2003 - 08:33
CYTAT(Marghe)
Umyte, ale nie obrane. Obierasz po ugotowaniu:)

Ja bym jeszcze odrobinÄ… octu polaÅ‚a... salatke, znaczy sie,  po dodaniu wszystkich skÅ‚adnikow. SkropiÅ‚abym octemM.


Albo dodać wiecej ogórków kiszonych jeśli mdłe.
wiesiołek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,573
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 16:37
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 151




post czw, 30 paź 2003 - 08:33
Post #19

CYTAT(Marghe)
Umyte, ale nie obrane. Obierasz po ugotowaniu:)

Ja bym jeszcze odrobinÄ… octu polaÅ‚a... salatke, znaczy sie,  po dodaniu wszystkich skÅ‚adnikow. SkropiÅ‚abym octemM.


Albo dodać wiecej ogórków kiszonych jeśli mdłe.
ATA_niezalogowana

Go??







post pon, 03 lis 2003 - 11:45
Post #20

Zrobiłam i dodałam full ogórków plus pokropiłam sokiem z cytryny, a zioła prowansalskie zredukowałam do połowy torebki. Sałatka była świetna i tyyyle żarcia za pare złotych icon_smile.gif
> 15 zÅ‚otych
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 11:32
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama